Łupież po zmianie szamponu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-08, 19:42   #1
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420

Łupież po zmianie szamponu...


Witam. Nigdy w życiu nie miałam łupieżu... Ale mam kontakt codziennie z osobą z łupieżem, tyle że przeczytałam, że nie można się nim zarazić podobno?
Z racji kwarantanny od 2 tygodni zaczęłam myc włosy co 2 dni (wcześniej codziennie) i zmieniłam zwykły szampon ze sklepu na inny szampon ze sklepu - podobno lepszy, droższy, znana firma. Dzisiaj zaobserwowałam u siebie łupież! Są to małe fragmenty na razie... Nie wiem czy ma to związek z nowym szamponem... Odstawilam go oczywiście od razu. Jak sobie z tym poradzić? Osoba która znam buja się z łupieżem drugi rok, jestem załamana...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 11:40   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Łupież po zmianie szamponu...

Nie piszesz o tych szamponach niczego bardziej konkretnego, więc ciężko coś stwierdzić. Ale może jest tak, że ten pierwszy miał bardziej przyjazny skład, był raczej naturalny (pokrzywowy, łopianowy albo coś w tym stylu) a ten nowy jest bardziej chemiczny (co właśnie często jest charakterystyczne dla tych znanych i reklamowanych marek) i skóra głowy tak zareagowała?

Edytowane przez morning_coffee
Czas edycji: 2020-05-07 o 20:34
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 09:33   #3
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Łupież po zmianie szamponu...

Mój chłopak mył włosy codziennie - gdy zdarzyło się, że tego nie zrobił, z głowy wręcz się sypało. Uznałam więc, że codzienne używanie szamponu ze slesem (pewnej popularnej marki dla mężczyzn, na wypadanie) przesuszało mu skórę głowy.
Odstawił na jakiś czas silny szampon, zaczął używać delikatniejszego+cerkogel 10 na nawilżenie. Z początku było tragicznie, ale po 2 miesiącach po łupieżu ani śladu.
Możliwe, że przy Twoim codziennym myciu nie zauważyłaś, że wysuszasz głowę?

No i dodam, że nie ma on w ogóle problemu z przetłuszczającą się głową, w ogóle cerę ma miękką jak dzieciaczek, taka uroda to było silne przesuszenie skóry, może właśnie to jest u Ciebie problemem. I łupieżem nie można się zarazić

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2020-04-30 o 09:36
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-30 10:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.