Krem do suchej skóry twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-26, 13:28   #1
201607221504
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 98

Krem do suchej skóry twarzy


Chciałam się zapytać, czy znacie jakiś dobry krem do suchej i wrażliwej skóry twarzy ? ostatnio mam bardzo duży problem z dobraniem odpowiedniego kremu .
201607221504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 13:32   #2
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez bajkoowa Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać, czy znacie jakiś dobry krem do suchej i wrażliwej skóry twarzy ? ostatnio mam bardzo duży problem z dobraniem odpowiedniego kremu .

Ja mam wrecz przesuszoną skórę i uzywam bardzo dobrego i taniego kremu z Bielendy AVOCADO do przesuszonej skóry
Wszystkie te najdroższe się chowają.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 10:23   #3
lalauree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Najlepsze do skóry wrażliwej i suchej są oleje. Możesz kupić je w sklepach internetowych z produktami do stworzenia własnego kremu. Nie podrażniają, są bogate w odpowiednio natłuszczające i nawilżające substancje. Mi bardzo pomogły. Polecam olej z avocado- wystarczy kilka kropli wieczorem, a rano skóra jest ładnie nawilżona. Ogólnie jest duży wybór olejów, na pewno znajdziesz coś dla siebie- i nie są drogie. Pozdrawiam serdecznie
lalauree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:41   #4
jk1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Polecam krem Emolium dobrze nawilża suchą skóre, AA Help krem nawilżajacy (do skóry bardzo suchej, nadwrażliwej i atopowej) też jest bardzo dobry.
Godne polecenia są też kremy robione które przepisze dermatolog.

Edytowane przez jk1984
Czas edycji: 2010-06-28 o 12:44
jk1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:43   #5
kreska333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 374
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

oilatum kiedy skóra jest bardzo przesuszona.
ja jestem bardzo zadowolona z yves rocher różowego- seria dla cery wrazliwej i delikatnej.to już 5-ty słoiczek.
kreska333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:36   #6
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Miałam podobny problem zimą. Tylko że chciałam żeby nawilżał a jednocześnie nie natłuszczał, bo skórę mam mieszaną. Próbowałam różnych i najlepiej zadziałał klasyczny nawilżający AA
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 10:49   #7
crazy frog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Miałam ten sam problem! Skóra na policzkach i brodzie przesuszała mi się do tego stopnia, że nie mogłam się malować :/ Próbowałam maseczek, kremów.. chyba wszystkiego (oczywiście w rozsądnej cenie Niedawno znajoma poleciła mi alantan dermoline (niebieski). I całe szczęście! Buzia odżyła Co najważniejsze, nie natłuszcza, tylko nawilża i świetnie sprawdza się pod makijaż !!
crazy frog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 14:29   #8
Kami84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Ja jestem zadowolona z kremów Avene, konkretnie Avene Hydrance Optimale-ma fajną lekką formułę i naprawdę nawilża na długo. No i nie podrażnia mi skóry, a mam bardzo wrażliwą
Kami84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:27   #9
Marianka Anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Dziewczyny, to ja polecam krem alantandermoline z d-pantenolem. Właśnie wróciłam z urlopu. Zabrałam ze sobą 2 tubki kremów z tej serii (jeden tłusty, inny nawilżający) i tym nawilżającym smarowałam twarz przy każdej okazji - i na plaży i wieczorem pod makijaż Zero przesuszeń. Najlepsze jest to, że ten krem jest bardzo tani, w granicach 10 zł za tubkę!
Marianka Anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:43   #10
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Ja mogę od siebie do takiego typu cery polecić kremy z lanoliną merino Świetnie nawilżają, lanolina w tych kremach pochodzi z Nowej Zelandii, a takiego środowiska jak tam (czystego!) to chyba nigdzie nie ma, ogólnie skład całego specyfiku jest w zasadzie naturalny
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:53   #11
martynka_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

jeśli masz duży problem z przesuszeniem skóry to są też fajne tabletki hydro coś tam - koleżanka je brała i do tego używała kremu tego co zawsze i bardzo jej to pomogło
martynka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 19:30   #12
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=sucha+sk%F3ra

oraz KWC.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 12:51   #13
majatok
Przyczajenie
 
Avatar majatok
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Polskaaa
Wiadomości: 4
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

ja mam mieszaną ale w kierunku suchej... i stosowałam chyba wszystkie kremy z drogerii... najlpeiej sprawdzają się naturalne olejki, chociaz troche ostatnio mnie zaczely denerwowac bo zanim to wyschnie ;/
jest taki krem sewolum czy coś i on jest nawilżający tylko nie wiem jak by sie sprawdzil na bardzo suchej skorze. Moze ktos probował?
__________________
We are your Friends!
majatok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 10:27   #14
greta544
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Ja też mam suchą skórę twarzy. Używałam kiedyś kremu do twarzy z Ziaji i był bardzo dobry. Ma takie ciemno brązowe pudełeczko i pachnie kakao. Muszę znowu do niego wrócić.
greta544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 15:59   #15
mAmatorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Ja ostatnio przerzuciłam się na Bioliq - krem nawilżająco - regenerujący do cery suchej i o dziwo jak narazie jestem mega zadowolona
mAmatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 12:49   #16
Igaruniek
Raczkowanie
 
Avatar Igaruniek
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 47
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Na suchą i wrażliwą to najlepiej dobrac sobie coś z aloesu chyba.
Igaruniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:54   #17
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

no ja raczej bym odradzała aloes, bo on bardzo czesto uczula ;/ lepiej jak już to wypróbować na kawałku skóry czy nie będzie cię wysypywało ;/ z ziajki raczej bym też nie korzystała, bo bardzo zapycha twarz jeżeli będziesz go używała. Szukaj czegos naturalnego w składzie, bo taka chemia może ci dodatkowo podrażniać tę skórę ;/
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 14:50   #18
AniaWux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Niestety nie znam a sama potrzebuję, ponieważ widzę, że moja skóra ostatnio jest bardzo przesuszona.
AniaWux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 09:11   #19
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

mam identyczny problem. nie wiem w sumie co zrobic bo mam strasznie sucha cere po leczeniu sie lekami typu axotret i teraz nie wiem juz co robic. staram sie robic na dana chwile co tylko moge przez maseczki i jakies olejki ale widze ze pojawiaja mi sie straszne guziolki znowu. teraz tez i jesien to juz w ogole mam dosc bo to niestety ale az piecze (jestem swiezo po lekarstwie). ma ktos jakis pomysl jak mozna naturalnymi rzeczami pomoc na skore twarzy? serio nie mam juz sily a pomyslow brak bo i maseczki domowe robilam, olejki wcieralam, niejeden krem nakladalam i nic.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 14:30   #20
Matt_Z
Raczkowanie
 
Avatar Matt_Z
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 65
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

A próbowałaś cokolwiek z masek? Może coś już próbowałaś i zauważyłaś, że u ciebie daje spoko efekty? Zawsze początkiem może być to że coś ci pomogło z domowych masek. To co ci pomoże w domu szukasz później w kosmetykach. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nawilżenie skóry.
Matt_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 09:59   #21
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez Matt_Z Pokaż wiadomość
A próbowałaś cokolwiek z masek? Może coś już próbowałaś i zauważyłaś, że u ciebie daje spoko efekty? Zawsze początkiem może być to że coś ci pomogło z domowych masek. To co ci pomoże w domu szukasz później w kosmetykach. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nawilżenie skóry.
mi najczęściej pomagała maska z jogurtu z drożdżami albo jogurt i banan. bardzo ładnie nawilżają takie maski.
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 10:41   #22
krolewnazdrewnaa
Przyczajenie
 
Avatar krolewnazdrewnaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 20
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Tego w sumie nigdy nie próbowałam ale jeżeli dałoby radę to czemu nie? W sumie drożdże powinny nawilżyć. Banan na pewnie rozciapany też nawilża ale lepiej jednak sobie usunąć te "boczki" hahahahaha bo jednak tam chyba coś nie jest ok. Jak właśnie robiłam maski z rozgniecionym bananiokiem to w sumie fajne są te bawełniane chusteczki i tak sobie ponosić chwile :p
krolewnazdrewnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 23:52   #23
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 24
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
mam identyczny problem. nie wiem w sumie co zrobic bo mam strasznie sucha cere po leczeniu sie lekami typu axotret i teraz nie wiem juz co robic. staram sie robic na dana chwile co tylko moge przez maseczki i jakies olejki ale widze ze pojawiaja mi sie straszne guziolki znowu. teraz tez i jesien to juz w ogole mam dosc bo to niestety ale az piecze (jestem swiezo po lekarstwie). ma ktos jakis pomysl jak mozna naturalnymi rzeczami pomoc na skore twarzy? serio nie mam juz sily a pomyslow brak bo i maseczki domowe robilam, olejki wcieralam, niejeden krem nakladalam i nic.
oszczędź sobie domowe sposoby typu paćki z banana i inne takie, olejki to samo. może komuś kto nie ma żadnego szczególnego problemu to pomoże, ale nie w twoim stanie. twoja skóra jest teraz uwrażliwiona po mocno ingerującym leczeniu i prawdziwie sucha, niemal nie produkuje sebum. osoby które nie przeszły kuracji izotretinoiną wewnętrznie tego nie zrozumieją. do tego pora grzewcza i mróz nie pomagają. nadwrażliwość powoli mija z czasem i wraz z odpowiednią pielęgnacją. postaw na tłuste kremy, prawdziwie tłuste. zwykłe nawilżacze przeznaczone do suchej skóry nie pomogą, bo mają za małą okluzję. dobrze może się sprawdzić nawet zwykła tłusta ziaja. jak produkcja sebum zacznie się normalizować to wtedy da się włączyć do pielęgnacji inne produkty. wśród dermokosmetyków ciężko znaleźć coś, co naprawdę by pomogło. nie kombinować, nie szkodzić, wziąć pod uwagę, że skóra nie jest zwyczajnie sucha i wrażliwa tylko po kuracji i ma inne wymagania niż typowa sucha i wrażliwa.
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 09:10   #24
Antyllopka
Raczkowanie
 
Avatar Antyllopka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

[1=bccdcf434faad1be96eaee7 5ec00689e31b1d0e0_5f10dbf 29baff;87418815]oszczędź sobie domowe sposoby typu paćki z banana i inne takie, olejki to samo. może komuś kto nie ma żadnego szczególnego problemu to pomoże, ale nie w twoim stanie. twoja skóra jest teraz uwrażliwiona po mocno ingerującym leczeniu i prawdziwie sucha, niemal nie produkuje sebum. osoby które nie przeszły kuracji izotretinoiną wewnętrznie tego nie zrozumieją. do tego pora grzewcza i mróz nie pomagają. nadwrażliwość powoli mija z czasem i wraz z odpowiednią pielęgnacją. postaw na tłuste kremy, prawdziwie tłuste. zwykłe nawilżacze przeznaczone do suchej skóry nie pomogą, bo mają za małą okluzję. dobrze może się sprawdzić nawet zwykła tłusta ziaja. jak produkcja sebum zacznie się normalizować to wtedy da się włączyć do pielęgnacji inne produkty. wśród dermokosmetyków ciężko znaleźć coś, co naprawdę by pomogło. nie kombinować, nie szkodzić, wziąć pod uwagę, że skóra nie jest zwyczajnie sucha i wrażliwa tylko po kuracji i ma inne wymagania niż typowa sucha i wrażliwa.[/QUOTE]

Wiesz, ja nie widzę że tutaj konkretnie jest mowa o izo, ale jeżeli piecze to mozliwe że tak jest. Jak już sucha i po izo to myślę,że że tylko to co nawilża i co nie jest powszechnie znane jako alergen... na pewno odpada aloes.
Antyllopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 09:50   #25
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

U mnie taka sama sytuacja, od 3 tygodni stosuję epiduo i naskórek odrywa mi się płatami... Stosuję krem cethapil, na noc nakładam grubą warstwę zwykłego nivea (granatowe pudełeczko).
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 14:05   #26
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 24
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Antyllopka, kapuczinka pisala o stosowaniu Axotretu - to nazwa handlowa leku, ktorej substancja czynna jest izotretinoina. Lek jest doustny.
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 08:22   #27
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Karo, wybacz proszę ale krem na testowany na zwierzetach do mnie nie przemawia. Składowo też mnie jakoś nie przekonuje
Co do rozmowy to jeżeli autorka zażywa Axotretu to no niestety ale dość mocno wiąże się z tym że ta skóra będzie wysuszona. Mi najbardziej na twarz pomagał naturalny hydrolat rumiankowy plus krem naturalny bez parabenów, pegów i innych śmiesznych rzeczy + ma w sobie lukrecje co też reguluje sebum więc trądzikowe rzeczy też aż tak się nie pojawiają znowu problemy z trądzikiem.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 09:46   #28
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez zywe_srebro Pokaż wiadomość
Karo, wybacz proszę ale krem na testowany na zwierzetach do mnie nie przemawia. Składowo też mnie jakoś nie przekonuje
O którym mówisz?
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 14:18   #29
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

O cetha.. Nie dla mnie ten krem. :<
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 02:13   #30
patielka
Przyczajenie
 
Avatar patielka
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 5
Dot.: Krem do suchej skóry twarzy

Ja ogólnie kiedyś miałam problem z częściową suchością skóry na twarzy - lewa cześć czoła nad brwiami była strasznie sucha. Nie mogłam myć w zasadzie tej części twarzy.

Potem stosowałam taki specjalny krem, tylko nie pamiętam nazwy... :-/

To był krem dla ludzi którzy są po chemioterapii. W aptece można go kupić.

Istotnie pomogło , ale stosowałam dość długo po ze 4-5 miesięcy zanim wszytko wróciło do normy.
patielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 11:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.