Lampy lecznicze- co o nich myślicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-25, 11:27   #31
Majagoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 13
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Cytat:
Napisane przez Emi279 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę was o radę. Mam bardzo chorą ciotkę która praktycznie jest jak roślinka. Moja mama się nią zajmuje- oklepuje , naciera, karmi - dosłownie wszystko. W domu mamy prawie szpital- łóżko szpitalne, wózek inwalidzki. Poprostu by cioci ulżyć w cierpieniu.
Ale ostatnio pojawiła się odleżyna- kremy, maści itp. pomagaja na 2-3 dni, potem skóra sie uodparnia i problem powstaje na nowo.
I tu mam pytanie- czy ktoś stosował lampy do naświetlania? Słyszałam że białe bądź czerwone światło z takiej lampy działa zbawiennie na tego typu przypadki. Proszę o radę
spróbuj Viofor lub Lightmed, Bioptron nic nie daję
Majagoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 07:48   #32
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Cześć wszystkim. Niestety leczenie lampą sollux, bioptron itp nie daje rewelacyjnych efektów, powiedziałabym nawet, że te efekty są znikome. Mówię z doświadczenia własnego i dziesiątek a nawet setek moich pacjentów, którzy mieli do czynienia z najróżniejszymi rodzajami światła w wielu placówkach pod okiem wielu specjalistów. Oczywiście - jak w przypadku każdego zabiegu czy metody leczenia, znajdą się i tacy, którzy twierdzą, że lampa pomogła. Moim zdaniem - możliwych skutków ubocznych jest tak mało, że nie zaszkodzi spróbować i przekonać się samemu, być może skóra cioci dobrze zareaguje i wspomoże to Wasze inne działania. Polecam zainteresować się jeszcze opatrunkami zawierającymi jony srebra - wiele rodzin zajmujących się pacjentami leżącymi bardzo je zachwala szczególnie w owrzodzeniach spowodowanych żylakami ale również w odleżynach. Pozdrawiam Was ciepło!
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 13:02   #33
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Cytat:
Napisane przez SynergiaM Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Niestety leczenie lampą sollux, bioptron itp nie daje rewelacyjnych efektów, powiedziałabym nawet, że te efekty są znikome. Mówię z doświadczenia własnego i dziesiątek a nawet setek moich pacjentów, którzy mieli do czynienia z najróżniejszymi rodzajami światła w wielu placówkach pod okiem wielu specjalistów. Oczywiście - jak w przypadku każdego zabiegu czy metody leczenia, znajdą się i tacy, którzy twierdzą, że lampa pomogła. Moim zdaniem - możliwych skutków ubocznych jest tak mało, że nie zaszkodzi spróbować i przekonać się samemu, być może skóra cioci dobrze zareaguje i wspomoże to Wasze inne działania. Polecam zainteresować się jeszcze opatrunkami zawierającymi jony srebra - wiele rodzin zajmujących się pacjentami leżącymi bardzo je zachwala szczególnie w owrzodzeniach spowodowanych żylakami ale również w odleżynach. Pozdrawiam Was ciepło!
Z tego co wiem takie opatrunki w większości są na receptę więc nie są tak ogólnodostępne. Coś się zmieniło?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 11:19   #34
FridaKalho
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

A czy stosowanie takiej z lidla - wiem, że to nie będą jakieś cuda- będzie bardziej szkodliwe czy pozytywne? Kupiłam taką, z myślą o wygrzewaniu, ale później przemyślałam sprawę i trochę się obawiam.
FridaKalho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 16:18   #35
masqotka
Przyczajenie
 
Avatar masqotka
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 19
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Mój Tata swego czasu naświetlał sobie rękę, a dokładniej łokieć, bo strasznie go bolał. Wyczytał gdzieś o takiej lampie i od razu kupił. Nie skarży się już ostatnio na ręce, więc chyba naprawdę mu pomogła.
masqotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 17:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.