Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-21, 12:57   #1
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle

Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć


Cześć dziewczyny!

Mam nadzieję, że piszę w dobrej kategorii i że pomożecie mi
Problem polega na tym, że wynajmuję pokój i właścicielka nie życzy sobie wieszania rzeczy na ścianach w obawie o uszkodzenie farby. W ostatnim czasie wywołałam sobie jednak kilkadziesiąt zdjęć (mieszkam za granicą, a jestem sentymentalna ) i chciałabym je powiesić na tej nieszczęsnej ścianie. Znacie może jakiś sposób, przy którym zdjęcia będą wisieć, ale nie uszkodzi do ściany? Mam do dyspozycji dwa gwoździe na obrazy i myślałam już o dużej antyramie, ale one nie utrzymają niestety tego ciężaru. Może są jakieś gumy na których mogłabym je zaczepić do ściany, ale które po roku nie odpadną razem z kolorem?
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 20:30   #2
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam nadzieję, że piszę w dobrej kategorii i że pomożecie mi
Problem polega na tym, że wynajmuję pokój i właścicielka nie życzy sobie wieszania rzeczy na ścianach w obawie o uszkodzenie farby. W ostatnim czasie wywołałam sobie jednak kilkadziesiąt zdjęć (mieszkam za granicą, a jestem sentymentalna ) i chciałabym je powiesić na tej nieszczęsnej ścianie. Znacie może jakiś sposób, przy którym zdjęcia będą wisieć, ale nie uszkodzi do ściany? Mam do dyspozycji dwa gwoździe na obrazy i myślałam już o dużej antyramie, ale one nie utrzymają niestety tego ciężaru. Może są jakieś gumy na których mogłabym je zaczepić do ściany, ale które po roku nie odpadną razem z kolorem?
Może sznurek od gwoździa do gwoździa (albo np 2 rzędy na różnej wysokości) i zdjęcia spinaczami do sznurka?
Albo plastry w rodzaju power strips? Ale tu już ryzykujesz - czasami plaster schodzi z kawałkiem farby.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 22:20   #3
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Może sznurek od gwoździa do gwoździa (albo np 2 rzędy na różnej wysokości) i zdjęcia spinaczami do sznurka?
Albo plastry w rodzaju power strips? Ale tu już ryzykujesz - czasami plaster schodzi z kawałkiem farby.
Gwoździe są bardzo blisko siebie więc niestety odpada... Ale może spróbuję z tymi plastrami
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 09:24   #4
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Taśma bedzie najlepszym rozwiązaniem, jest mnóstwo dobrych i wytrzymałych w sklepach
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 11:16   #5
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Z taśmą, czy gumą odejdzie farba. Ja widziałam w ikea taką drucianą ramę z klamerkami, tylko jest dość kosztowna. Kiedyś gdzieś widziałam też taką siatkę jak na balkon jak ma się koty i też to dobrze wyglądało, jak były do niej przypięte zdjęcia. Myślę, że pomysł ze sznurkiem i klamerkami jest dobry. Nie wiem, jak wytrzymałe te gwoździe, ale my mamy z Ikea takie plastikowe ramki na 8 zdjęć i one są dość lekkie.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 16:11   #6
grindy
Raczkowanie
 
Avatar grindy
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Skoro te gwoździe są blisko siebie i między nimi nie chcesz zawiesić sznurka, to może taką jakby sznurkową drabinkę z nich spuścić? I na tą drabinkę poprzypinać klamerkami zdjęcia. Inne rozwiązanie to może przykleić na jakąś szafę, czy inny mebel, z szafy może lepiej ślad zmyjesz (najpierw poczytaj, jak się zmywa klej z szafy, bo ja nie wiem więc Ci nie obiecuję, że zejdzie, rzucam tylko pomysł), a trzecia opcja najmniej inwazyjna, kupić dużą, jak się da nietłuczącą się antyramę i sobie do niej zdjęcia powstawiać i położyć ją na biurku opartą o ścianę albo na jakiejś komodzie.
grindy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 10:45   #7
izabela_razew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 4
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Nie wiem, czy jeszcze aktualne, ale może ktoś inny skorzysta. Ja proponuję tablicę korkową. Można kupić gotową, albo zrobić samemu xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-25 o 12:33 Powód: reklama
izabela_razew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-09, 10:04   #8
betis80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 9
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

po prostu wejdz na strone Pinterest wpisz szukane hasło i wyjdzi ci masa inspiracji jak to zrobic, moze nawet inaczej niz zaplanowałas a do tego korzystniej :P
betis80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 12:51   #9
baki2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

Tak, zdecydowanie pinterest to kopalnia informacji! Natomiast mi pomysł ze sznurkiem bardzo się podoba. Ja osobiście też byłam w podobnej sytuacji i miałam zdjęcia na szarym sznurku. Jeżeli masz 2 gwoździe blisko siebie, to skorzystaj z jednego, a drugim Twoim punktem mocującym może być choćby szafa lub półka na ścianie! Wg mnie bardzo ciekawie wyglądają zdjęcia spuszczone z takiego sznurka.
baki2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 11:30   #10
alicew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29
Dot.: Szukam pomysłu na zawieszenie zdjęć

https://scrapshop.com.pl/pl/p/Chande...mo-Holder/4264
Polecam żyrandol - ramka do zdjęć- jest prześliczny.


alicew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-19 12:30:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.