Fioletowe wlosy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-26, 17:21   #181
EvZbj
Przyczajenie
 
Avatar EvZbj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Fioletowe wlosy

Cytat:
Napisane przez Hypate96 Pokaż wiadomość
Widzę, że jest temat o fioletowych włosach to nie będę zakładać nowego
Farbowałam włosy właśnie na ten kolor farbą Schwarzkopf, LIVE Ultra Brights - efekt wyszedł spoko, a nie miałam bardzo jasnych włosów tylko jasno brązowo - rudawe.
I teraz tutaj pojawia się pytanie. Jeśli kolor będzie się wypłukiwał po myciu to mogę poprawić go zwykłą płukanką czy muszę lecieć po farbę do sklepu?
Ja zawsze do odżywki dolewam sporo płukanki i na parę minut na włosy, aktualny wciąż niebieski kolor (zapuszczam odrost, żeby przejść na fiolet) ładnie podbija płukanka niebieska z Joanny, ale niech Cię nazwa nie zmyli, jest fioletowa Efekt płukanki jest krótkotrwały, dwa trzy mycia max, więc musisz przetestować, czy to u Ciebie coś daje
EvZbj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 16:25   #182
wiwisekcja
Raczkowanie
 
Avatar wiwisekcja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: San Diego
Wiadomości: 188
Dot.: Fioletowe wlosy

Potwierdzam patent z gencjaną. Mam ciemne ( farbowane na ciemny brąz ) włosy przeplatane sporą ilością śnieżnobiałej siwizny, mieszam gencjanę z odżywką aż do uzyskania baaaaardzo ciemnego fioletu. Efekt jest piorunujący ( siwy odrost staje się popielaty więc również staje się mniej widoczny pomiędzy kolejnymi farbowaniami na brąz ) kolor jaki uzyskuję to bardzo zimny, ciemny, głęboki fiolet. Kolor zmywa się po kilku myciach - zazwyczaj nakładam gencjanową mieszankę raz w tygodniu. Ciężko uchwycić to na zdjęciu bo na tym fiolecie światło tworzy taflę odbijając je i niestety kolor się rozprasza. Tak czy siak gencjana działa . Oczywiście zazwyczaj fioletowe jest wszystko inne dookoła, ale domestos załatwia sprawę w 30 sekund.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vvv.JPG (21,9 KB, 72 załadowań)

Edytowane przez wiwisekcja
Czas edycji: 2017-08-10 o 16:28
wiwisekcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 21:49   #183
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Fioletowe wlosy

Dziewczyny odświeżam wątek! Zawsze kusił mnie fiolet, ale nigdy się nie zdecydowałam, bo zawsze same tonery, nigdy żadnej permanentnej farby... farbuję na rudo, ostatnio zmieniłam z Kolestonu na Lecher i dziś przeglądając ich katalog natknęłam się na dwa (chyba permanentne bo w tej samej serii co moja!) odcienie fioletu...!

Oczywiście w internecie ani słowa, na blogach nic... Spróbowałabym, ale mam obawy jak wyjdzie na rudym tle...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg v10fioletowy lecher.jpeg (95,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 200 ultraviolet lecher.jpeg (86,1 KB, 15 załadowań)
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 12:06   #184
yunnke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
farbowanie włosów na fioletowo

chciałabym pofarbować moje włosy na fioletowo
chciałabym bardzo dobra farbe, która będzie utrzymywała się długo ponieważ będę rozjaśniała moje włosy
chciałabym uzyskać efekt taki jak na zdjęciu poniżej
https://iv.pl/images/94679208846140688691.jpg
yunnke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 21:22   #185
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Fioletowe wlosy

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Dziewczyny odświeżam wątek! Zawsze kusił mnie fiolet, ale nigdy się nie zdecydowałam, bo zawsze same tonery, nigdy żadnej permanentnej farby... farbuję na rudo, ostatnio zmieniłam z Kolestonu na Lecher i dziś przeglądając ich katalog natknęłam się na dwa (chyba permanentne bo w tej samej serii co moja!) odcienie fioletu...!

Oczywiście w internecie ani słowa, na blogach nic... Spróbowałabym, ale mam obawy jak wyjdzie na rudym tle...
Podbijam, śliczne te kolory

Ja aktualnie stosuję odżywkę Revlon, kolor 200, ale chyba ją wycofują, ciężko było ją dostać w pojemności większej niż 100 ml więc szukam jakiegoś permanentnego koloru, najlepiej też w tym odcieniu fioletu ktoś, coś?

https://www.google.pl/url?sa=i&sourc...31686107152951
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 17:36   #186
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Dot.: Fioletowe wlosy

Jaki efekt da gencjana na brązowych włosach? Próbował ktoś? :P i czy warto iśc do fryzjera na farbowanie włosów, jeśli gencjaną nie da się uzyskać fioletu?
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 09:04   #187
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Fioletowe wlosy

Cytat:
Napisane przez _jakzyc Pokaż wiadomość
Jaki efekt da gencjana na brązowych włosach? Próbował ktoś? :P i czy warto iśc do fryzjera na farbowanie włosów, jeśli gencjaną nie da się uzyskać fioletu?
Chłodną poświatę? Kolor brudnej szmaty?
W większym stężeniu być może lekki fioletowy połysk.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-01, 07:16   #188
olalele
Przyczajenie
 
Avatar olalele
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Fioletowe wlosy

Teraz dużo ludzi farbuje włosy na takie kolorki i niektórym naprawdę to pasuje
__________________
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
olalele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 20:22   #189
Mati555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Red face Jak z ciemnych zrobić jasno-fioletowe?

Siema,

mam krótkie ciemne włosy i chciałbym mieć jasno-srebrno-fioletowe. Czym to najprościej zrobić aby efekt był najlepszy i najbardziej trwały?

Włosy mogą mi się dosyć zniszczyć gdyż i tak po 2 miesiacach odrosną i będę znów obcinał.

Zależy mi żeby kolor był intensywny i nie schodził po myciu. Chyba że tak się nie da, to żebym mógł go ewentualnie w prosty i szybki sposób poprawiać.

Dziękuje z góry za pomoc
Mati555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:31   #190
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Jak z ciemnych zrobić jasno-fioletowe?

Najlepiej będzie jak wykonasz profesjonalną koloryzację, bo włos trzeba będzie rozjaśnić (o ile Cię dobrze rozumiem) dla osiągnięcia zarówno srebrnych jak i fioletowych włosów. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet farba fioletowa będzie się mega zmywać, więc tu bez znaczenia czy zdecydujesz się na toner na przykład.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 16:23   #191
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak z ciemnych zrobić jasno-fioletowe?

Cytat:
Napisane przez Mati555 Pokaż wiadomość
Siema,

mam krótkie ciemne włosy i chciałbym mieć jasno-srebrno-fioletowe. Czym to najprościej zrobić aby efekt był najlepszy i najbardziej trwały?

Włosy mogą mi się dosyć zniszczyć gdyż i tak po 2 miesiacach odrosną i będę znów obcinał.

Zależy mi żeby kolor był intensywny i nie schodził po myciu. Chyba że tak się nie da, to żebym mógł go ewentualnie w prosty i szybki sposób poprawiać.

Dziękuje z góry za pomoc
Aby wyszły Ci takie kolory, czyste, musisz najpierw rozjaśnić włosy do bieli.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-21, 14:07   #192
vintage_fan
Przyczajenie
 
Avatar vintage_fan
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 22
Dot.: Fioletowe wlosy

Z tym, że rozjaśnianie do bieli, to w dłuższej perspektywie włosy nie do odratowania. Pięknie wyglądają wszystkie insta zdjęcia z toną stylizatorów w odjechanych kolorach, ale bez nich... Siano, puch, połamania. Trzeba bardzo dużo włożyć energii w pielęgnację takich włosów, żeby dobrze wyglądały po umyciu i "saute"
vintage_fan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 12:07   #193
Nerissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Fioletowe wlosy

Może nie być tak źle! Farbuję włosy na bardzo kolorowo od 4 lat. Początkowo robione były po prostu refleksy rozjaśniaczem i one były farbowane na niebiesko, różowo i fioletowo farbami Kay Direct (pachniały owocowo!). Fiolet bardzo nietrwały. Rok później włosy zostały całkowicie rozjaśnione rozjaśniaczem - co w dłuższej perspektywie czasowej je zniszczyło.
Po rozjaśniacz przeszłyśmy z fryzjerką na farbę mocno rozjaśniającą - włosy pozostały w dobrej kondycji, niestety jako jedna z nielicznych klientek mam alergię na jakis składnik tego typu farb (było to konsultowane i z producentem farby i z dystrybutorem i szkoleniowcem i paru fryzjerami) i pojawiały się strupki na skórze głowy.
Obecnie chcemy spróbować farby delikatnie rozjaśniającej, rozjaśnić o ton czy dwa i zobaczyć, czy alergia występuje. Jeśli nie, to będziemy tak sukcesywnie co miesiąc lub dwa rozjaśniać aż do prawie platyny, bym mogła zrobić sobie na włosach pastelowy lilak.

W kwestii trwałości farb fioletowych, to jest to jeden z najsłabszych pigmentów, bez względu na to, czy bazuje na błękitach czy na różach. Czy to La Riche, czy Kay Direct czy Alfaparf - fiolet schodził najszybciej ze wszystkich kolorów.
To samo L'Oreal colorista, ale jej nie polecam, zostawiła "niewidzialne" plamy na włosach - objawiło się to tym, że potem żadna farba fryzjerska nie chciała w tych miejscach chwycić. Nigdy więcej.
Jeden fiolet trzymał się za to fantastycznie - był to profesjonalny Schwarzkopf, udało mi się odnaleźć - Igora Vibrance 0-99 zmieszany z 0-22. Trzymało się to ponad miesiąc, spłukiwało do takiego srebrzysto-szarego fioletu "kalkowego". Chcę to znowu zrobić na włosach jako gradient, tak żeby to było od połowy do końcówek, a u góry uzupełniac różem lub innymi, mniej trwałymi fioletami. Wrzucę zdjęcia w kolejnym komentarzu
Nerissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 13:07:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.