Oryginał czy podróbka? Część V - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-14, 13:40   #1651
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Nie, od sprzedawcy na allegro, być moze kobieta nawet nie wiedziała, że ma podróbkę...
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 14:13   #1652
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Nie, od sprzedawcy na allegro, być moze kobieta nawet nie wiedziała, że ma podróbkę...
A nie miała przypadkiem więcej takich? W każdym razie tak, wygląda na podróbkę.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 14:55   #1653
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w weryfikacji 100 ml Mon guerlain edp. Przede wszystkim niepokoi mnie naklejka, która wygląda jak w bezczelnych podróbach. Będę mega wdzięczna za szybką pomoc, bo jeśli to podróbka chciałabym jak najszybciej odesłać towar i odzyskać pieniądze.
Długa, krzywa i widoczna rurka i ta naklejka... chyba podróba który to sprzedawca?
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 15:21   #1654
Pawel_G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Witajcie. Miesiąc temu kupiłem na E-Glamour.pl dwa flakony Paco Rabanne XS 100ml (testery). Właśnie skończył mi się poprzednio zakupiony flakon, więc biorę jeden z tych nowo zakupionych, naciskam atomizer i nic, pompuje i dalej nic. Co się okazało, w środku flakonu brak rurki. Od razu podejrzenie, czy aby nie podróby. Pytanie, czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
Bedę musiał złożyć reklamację, jednak w pierwszej kolejności chciałbym telefonicznie wyjaśnić to ze sklepem . Jak na razie 30 min. oczekiwania na połączenie skutecznie mnie zniechęciło.
Co o tym sądzicie?
Pawel_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 17:07   #1655
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Ale czemu od razu myślisz, że to podróbka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 11:39   #1656
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Pawel_G Pokaż wiadomość
Witajcie. Miesiąc temu kupiłem na E-Glamour.pl dwa flakony Paco Rabanne XS 100ml (testery). Właśnie skończył mi się poprzednio zakupiony flakon, więc biorę jeden z tych nowo zakupionych, naciskam atomizer i nic, pompuje i dalej nic. Co się okazało, w środku flakonu brak rurki. Od razu podejrzenie, czy aby nie podróby. Pytanie, czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
Bedę musiał złożyć reklamację, jednak w pierwszej kolejności chciałbym telefonicznie wyjaśnić to ze sklepem . Jak na razie 30 min. oczekiwania na połączenie skutecznie mnie zniechęciło.
Co o tym sądzicie?
Tylko dlatego, ze brak rurki to juz podroba? A nie pomyslales, ze zwyczajnie jest to wada towaru? I to jeszcze na etapie lini produkcyjnej?
Pytanie, skoro testery nie sa foliowane to dlaczego nie zajrzales do srodka, co wogole masz? Bo a nuz w srodku bylby inny flakon.

Ja kiedys kupilam Ck Euphoria z rurka, ktora nie siegala dna. Perfumy oryginalne. Tylko mnie akurat to nie przeszkadzalo, bo dokad moglam to zuzylam, a potem sciagnelam atomizer i zuzylam plyn innym sposobem

W twoim przypadku wystarczy napisal do e-glamour. Na maile bardzo szybko odpisuja. Nie robia klopotow przy reklamacjach. Nie jestem tylko pewna jak to sie ma do terminu - miesiac po zakupie.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Ale czemu od razu myślisz, że to podróbka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo sie nie zna. Ktos kto nie siedzi w temacie, wszystko odbiegajace od normy czyli np zmiana szaty graficznej, reformulacja czy trwalosc zapachu jest postrzegane jako podroba.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:12   #1657
Pawel_G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Tylko dlatego, ze brak rurki to juz podroba? A nie pomyslales, ze zwyczajnie jest to wada towaru? I to jeszcze na etapie lini produkcyjnej?
Pytanie, skoro testery nie sa foliowane to dlaczego nie zajrzales do srodka, co wogole masz? Bo a nuz w srodku bylby inny flakon.

Ja kiedys kupilam Ck Euphoria z rurka, ktora nie siegala dna. Perfumy oryginalne. Tylko mnie akurat to nie przeszkadzalo, bo dokad moglam to zuzylam, a potem sciagnelam atomizer i zuzylam plyn innym sposobem

W twoim przypadku wystarczy napisal do e-glamour. Na maile bardzo szybko odpisuja. Nie robia klopotow przy reklamacjach. Nie jestem tylko pewna jak to sie ma do terminu - miesiac po zakupie.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------


Bo sie nie zna. Ktos kto nie siedzi w temacie, wszystko odbiegajace od normy czyli np zmiana szaty graficznej, reformulacja czy trwalosc zapachu jest postrzegane jako podroba.
Podejrzenie (nie stwierdzenie),że podróbka wynika z faktu, że zgodnie z tym, co można wyczytać w necie zbyt długie, krótki lub pokręcone rurki mogą (nie muszą) wskazywać na produkt nieoryginalny. Przyszły perfumy zobaczyłem, że w obu pudelkach są flakony i odłożyłem na półkę do czasu skończenia dotychczas używanego flakonu. Przyznam, że nie przyglądam się dokładnie perfumom zakupionym w e-glamour czy iperfumy, ponieważ całkiem sporo tam kupuję i nigdy nie miałem żadnych problemów z tymi perfumeriami – biorę je w ciemno. Powiem więcej, jak kupuję nie testery to rozfoliowuje dopiero wtedy, gdy skończy mi się używany flakon, a to może być i kilka miesięcy. Jedno jest pewne, teraz będę to musiał dokładniej sprawdzać. Bez rurki perfumy nie nadają się do użycia, chyba że jest jakiś sposób, aby przenieść kompletny atomizer z pustego flakon?

Ps. Znawcą nie jestem, ale wskazane przez Ciebie terminy znam właśnie dzięki temu forum.
Pawel_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 16:28   #1658
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 221
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Pawel_G, złóż po prostu reklamację z tytułu rękojmi, najpewniej będziesz musiał odesłać wadliwy flakon, tylko pamiętaj - jeśli zostanie uznana (choć nie widzę tu innej opcji) i dostaniesz nowy flakon to należy Ci się również zwrot kosztu odesłania wadliwych perfum.
To, że kupiłeś perfumy miesiąc temu nie ma znaczenia, masz na to 2 lata a liczy się czas zgłoszenia reklamacji od chwili zauważenia wady fabrycznej (chyba rok)
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 17:53   #1659
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Pawel_G Pokaż wiadomość
Podejrzenie (nie stwierdzenie),że podróbka wynika z faktu, że zgodnie z tym, co można wyczytać w necie zbyt długie, krótki lub pokręcone rurki mogą (nie muszą) wskazywać na produkt nieoryginalny. Przyszły perfumy zobaczyłem, że w obu pudelkach są flakony i odłożyłem na półkę do czasu skończenia dotychczas używanego flakonu. Przyznam, że nie przyglądam się dokładnie perfumom zakupionym w e-glamour czy iperfumy, ponieważ całkiem sporo tam kupuję i nigdy nie miałem żadnych problemów z tymi perfumeriami – biorę je w ciemno. Powiem więcej, jak kupuję nie testery to rozfoliowuje dopiero wtedy, gdy skończy mi się używany flakon, a to może być i kilka miesięcy. Jedno jest pewne, teraz będę to musiał dokładniej sprawdzać. Bez rurki perfumy nie nadają się do użycia, chyba że jest jakiś sposób, aby przenieść kompletny atomizer z pustego flakon?

Ps. Znawcą nie jestem, ale wskazane przez Ciebie terminy znam właśnie dzięki temu forum.
Wymienione sklepy sprzedają oryginały, zwyczajnie trafiłeś trefny flakon, to się czasem zdarza niestety. Trafiłeś wadę fabryczną, niezależną od sklepu, który zapewne nie sprawdza każdej sztuki produktu, którą wysyła do klienta.

Reklamuj, z nimi nie powinno być problemu, traktują dobrze klientów.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 18:23   #1660
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Pawel_G Pokaż wiadomość
Podejrzenie (nie stwierdzenie),że podróbka wynika z faktu, że zgodnie z tym, co można wyczytać w necie zbyt długie, krótki lub pokręcone rurki mogą (nie muszą) wskazywać na produkt nieoryginalny. Przyszły perfumy zobaczyłem, że w obu pudelkach są flakony i odłożyłem na półkę do czasu skończenia dotychczas używanego flakonu. Przyznam, że nie przyglądam się dokładnie perfumom zakupionym w e-glamour czy iperfumy, ponieważ całkiem sporo tam kupuję i nigdy nie miałem żadnych problemów z tymi perfumeriami – biorę je w ciemno. Powiem więcej, jak kupuję nie testery to rozfoliowuje dopiero wtedy, gdy skończy mi się używany flakon, a to może być i kilka miesięcy. Jedno jest pewne, teraz będę to musiał dokładniej sprawdzać. Bez rurki perfumy nie nadają się do użycia, chyba że jest jakiś sposób, aby przenieść kompletny atomizer z pustego flakon?

Ps. Znawcą nie jestem, ale wskazane przez Ciebie terminy znam właśnie dzięki temu forum.
Kupujesz całkiem sporo w owej perfumerii, czytasz nasze forum, a mimo to masz podejrzenie podróbki zamiast brania pod uwage opcji wadliwego produktu.
No mniejsza z tym.
Napisz do e-glamour. W razie uznania reklamacji zwracają także koszty odesłania do nich perfum. O to też nie musisz się martwić.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 11:06   #1661
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Dziewczyny, proszę o pomoc
Dostałam taki prezent. Nie znam zapachu, pierwszy raz też mam do czynienia z testerem jakichkolwiek perfum. Czy to oryginał?
Paco Rabanne Olympea 80ml tester
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7747.jpg (131,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7746.jpg (88,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7745.jpg (116,4 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7743.jpg (90,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7742.jpg (69,7 KB, 30 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-26, 13:24   #1662
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc
Dostałam taki prezent. Nie znam zapachu, pierwszy raz też mam do czynienia z testerem jakichkolwiek perfum. Czy to oryginał?
Paco Rabanne Olympea 80ml tester
Napisy na spodzie wyglądają na farbę, Olympea powinna mieć grawer. Niech się ktoś jeszcze wypowie. Nie wiesz, skąd są?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 14:25   #1663
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Napisy na spodzie wyglądają na farbę, Olympea powinna mieć grawer. Niech się ktoś jeszcze wypowie. Nie wiesz, skąd są?
Właśnie niestety nie wiem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 19:25   #1664
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Co za pomysł, żeby tester dawać w prezencie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 19:48   #1665
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Właśnie niestety nie wiem.
Kojarze, ze te kartoniki, ktore maja zdjecie flakonu na opakowaniu testerow to w wiekszosci podroby...ale pewnosci nie mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 22:46   #1666
Ala_73
Wtajemniczenie
 
Avatar Ala_73
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 221
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Co za pomysł, żeby tester dawać w prezencie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego nie? Wszystko zależy od stopnia zażyłości pomiędzy obdarowanym a dającym prezent. Ja za tester perfum na pewno bym się nie obraziła
Ala_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 09:15   #1667
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Ala_73 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Wszystko zależy od stopnia zażyłości pomiędzy obdarowanym a dającym prezent. Ja za tester perfum na pewno bym się nie obraziła

Niby tak. Ale jeszcze zależy od tego, jak bardzo obdarowujący "siedzi w temacie" perfum. Bo sęk w tym, że wśród testerów najłatwiej spotkać podróbkę i jednak kupując jakieś popularne perfumy nie ryzykowałabym testera i to jeszcze z nie wiedzieć z jakiego źródła.
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:38   #1668
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Niby tak. Ale jeszcze zależy od tego, jak bardzo obdarowujący "siedzi w temacie" perfum. Bo sęk w tym, że wśród testerów najłatwiej spotkać podróbkę i jednak kupując jakieś popularne perfumy nie ryzykowałabym testera i to jeszcze z nie wiedzieć z jakiego źródła.
Nie przesadzajmy z tymi testerami, że podarowanie takiego to taki straszne fopa Jak flaszka nie jest jakoś obgrawerowana napisami tester, ma korek, to w czym problem? Wystarczy jakieś kreatywne zapakowanie i jak dla mnie będzie super.


Co do tego, że podróbę testera łatwiej kupić, bym się kłócił, w sklepach jest masa podrób takich i takich. Wystarczy wiedzieć gdzie kupić żeby nie umoczyć, więc dla mnie to nie jest argument i tyle.


Ja testerów chyba nie dawałem w prezencie. Ale gdyby mi ktoś podarował tester ciekawych i oryginalnych perfum, dodatkowo postarałby się ktoś w pakowaniu, to na pewno bym nie grymasił, byłbym bardzo zadowolony. Dla mnie bardziej liczy się gest, a czy flaszka ma kartonik, dla mnie to nie objaw braku szacunku czy sknerstwa. Lepiej się cieszyć z tego co dostajemy niż grymasić i szukać dziury na siłę, bo następnym razem możemy nic nie dostać
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 13:28   #1669
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86428433]Nie przesadzajmy z tymi testerami, że podarowanie takiego to taki straszne fopa Jak flaszka nie jest jakoś obgrawerowana napisami tester, ma korek, to w czym problem? Wystarczy jakieś kreatywne zapakowanie i jak dla mnie będzie super.


Co do tego, że podróbę testera łatwiej kupić, bym się kłócił, w sklepach jest masa podrób takich i takich. Wystarczy wiedzieć gdzie kupić żeby nie umoczyć, więc dla mnie to nie jest argument i tyle.


Ja testerów chyba nie dawałem w prezencie. Ale gdyby mi ktoś podarował tester ciekawych i oryginalnych perfum, dodatkowo postarałby się ktoś w pakowaniu, to na pewno bym nie grymasił, byłbym bardzo zadowolony. Dla mnie bardziej liczy się gest, a czy flaszka ma kartonik, dla mnie to nie objaw braku szacunku czy sknerstwa. Lepiej się cieszyć z tego co dostajemy niż grymasić i szukać dziury na siłę, bo następnym razem możemy nic nie dostać [/QUOTE]


Lucho, wyjaśniłam o co chodzi. Nigdzie też nie napisałam, że podarowanie komuś testera to jakieś straszne faux pas. Nie dopowiadaj czegoś, czego nie powiedziałam/napisałam i nie kłóćmy się dla samego kłócenia. Piszesz "wystarczy wiedzieć gdzie kupić". Otóż to - "wystarczy". Ale jest masa ludzi, którzy tego nie wiedzą, ba nawet nie są świadomi, że rynek jest zalany podróbkami. Nie wszyscy są perfumowymi ekspertami.
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-28, 14:42   #1670
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Lucho, wyjaśniłam o co chodzi. Nigdzie też nie napisałam, że podarowanie komuś testera to jakieś straszne faux pas. Nie dopowiadaj czegoś, czego nie powiedziałam/napisałam i nie kłóćmy się dla samego kłócenia. Piszesz "wystarczy wiedzieć gdzie kupić". Otóż to - "wystarczy". Ale jest masa ludzi, którzy tego nie wiedzą, ba nawet nie są świadomi, że rynek jest zalany podróbkami. Nie wszyscy są perfumowymi ekspertami.

"Co za pomysł, żeby tester dawać w prezencie..." to raczej aprobata nie była, w gwoli ścisłości.


Czy ja się gdzieś kłócę? Tylko wyrażam swoje zdanie, chyba nikogo ad persona nie uraziłem.


Osoba która zapytała o ten tester go dostała od innej osoby, więc to nie ona go kupiła, przyszła zapytać o oryginalność tego co dostała. Zakładam, że przed zakupem dla kogoś też by zapytała o źródło.

A skoro ktoś kupił kiepską podróbę to zapewne budżet był ze 130-140 zł, a więc nawet jakby celowano w produkt, to w tych pieniądzach nie byłby oryginalny. Wiec czy się dostanie tester czy produkt to ryzyko jest takie samo na podróbę.

Ale my bardziej o tym czy podarowanie testera to wiocha, dla mnie nie, jeśli oryginał (bo rozumiem, że jak tu mówimy o testerach, to zawsze jako o oryginalnych).
I nie wkładam Ci nie Twoich słów, tylko je interpretuję.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 16:19   #1671
awrobel
Przyczajenie
 
Avatar awrobel
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Ciężko stwierdzić, polecam obejrzeć unboxing oryginalnej wersji i ewentualnie tam szukać różnic:
https://www.youtube.com/watch?v=bNutL0he72A
Od 4:30 jest prezentacja samego flakonu
awrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 22:46   #1672
Quba0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cześć!
Zakupiłem perfumy na rzekomo zaufanej stronie (jest wyszczególniona na liście w innym temacie, perfumeria Crystaline).
Chanel Chance EDP 100ml.
Jako że perfumy mają być na prezent to chciałbym się upewnić, czy nie sprezentuję podróbek.
Szukałem w internecie ale trafiłem na sprzeczne informacje, niektóre źródła podają że na tyle opakowania nie powinno być kodu kreskowego - u mnie jest.
Będę bardzo wdzięczny za fachową opinię
https://imgur.com/a/lg7t38g
https://imgur.com/a/1uALJyT
https://imgur.com/a/qmpzkQN

Edytowane przez Quba0
Czas edycji: 2019-01-30 o 22:48
Quba0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 23:45   #1673
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Quba0 Pokaż wiadomość
Cześć!
Zakupiłem perfumy na rzekomo zaufanej stronie (jest wyszczególniona na liście w innym temacie, perfumeria Crystaline).
Chanel Chance EDP 100ml.
Jako że perfumy mają być na prezent to chciałbym się upewnić, czy nie sprezentuję podróbek.
Szukałem w internecie ale trafiłem na sprzeczne informacje, niektóre źródła podają że na tyle opakowania nie powinno być kodu kreskowego - u mnie jest.
Będę bardzo wdzięczny za fachową opinię
https://imgur.com/a/lg7t38g
https://imgur.com/a/1uALJyT
https://imgur.com/a/qmpzkQN
Kupiłeś w zaufanym sklepie, oryginał. Pamiętaj, że opakowania czy flakony mogą przechodzić małe zmiany szaty.

Możesz dawać spokojnie
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 17:51   #1674
Quba0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86441074]Kupiłeś w zaufanym sklepie, oryginał. Pamiętaj, że opakowania czy flakony mogą przechodzić małe zmiany szaty.

Możesz dawać spokojnie [/QUOTE]
Super, piękne dzięki za odpowiedź!
Quba0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 19:39   #1675
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez awrobel Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić, polecam obejrzeć unboxing oryginalnej wersji i ewentualnie tam szukać różnic:
https://www.youtube.com/watch?v=bNutL0he72A
Od 4:30 jest prezentacja samego flakonu
Obejrzałam i nadal nie wiem :p
na dnie flakonu napisy zmywają się przy pocieraniu paznokciem, myślę, że nie powinno tak być. (?)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 20:01   #1676
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Obejrzałam i nadal nie wiem :p
na dnie flakonu napisy zmywają się przy pocieraniu paznokciem, myślę, że nie powinno tak być. (?)
Nie, spód powinien być wygrawerowany. Zrób jeszcze zdjęcie flakonu na wprost w dobrym świetle tak, żeby dobrze było widać rurkę i atomizer.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 12:17   #1677
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc
Dostałam taki prezent. Nie znam zapachu, pierwszy raz też mam do czynienia z testerem jakichkolwiek perfum. Czy to oryginał?
Paco Rabanne Olympea 80ml tester
Stewardesa napisała ci o grawerze na spodzie Olympea i w filmiku z YT , (do którego link dała awrobel w poście 1671) w 5:18 minucie filmu jest ten grawer bardzo ładnie widoczny.
Na twojej flaszce oprócz farby zauważam brak również kodu, który pokazałby po wrzuceniu do świeżomierza datę produkcji. Na twojej nie ma kodu.

Edytowane przez 108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Czas edycji: 2019-02-01 o 12:35
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 14:46   #1678
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Od razu mówię na przyszłość, że jeśli się znajdzie kod i po wpisaniu do świeżomierza wyświetli się data produkcji, to to nadal nie jest dowodem na autentyczność. Można jedynie ewentualnie ocenić jak ten kod wygląda.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 16:54   #1679
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Nie, spód powinien być wygrawerowany. Zrób jeszcze zdjęcie flakonu na wprost w dobrym świetle tak, żeby dobrze było widać rurkę i atomizer.
Załączam.
Ten kod obok Barcelona to nie kod daty produkcji?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7759.jpg (114,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7760.jpg (82,5 KB, 32 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 17:13   #1680
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Załączam.
Ten kod obok Barcelona to nie kod daty produkcji?
Nie, to jest kod pocztowy do Barcelony...
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-20 09:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.