Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-18, 18:21   #1
Magg33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64

Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania


Perfumy kupiłam w lutym 2016r na e-Glamour.pl, z racji ciąży, karmienia używałam bardzo sporadycznie, ale zawsze czułam zapach. Ostatnio po kilku użyciach zorientowałam się, że nie pachną....jedyny zapach jaki odczuwam po bezpośrednim psiknięciu na nadgarstek, to zapach alkoholu, co się stało z perfumami? Nie sądzę, żebym się przyzwyczaiła do zapachu, bo inni domownicy również czują podobnie, lub wyczuwają delikatny zapach perfum...wszystkie te osoby, znały wcześniej ten zapach...Czy jest sens reklamować perfumy, czy taka kolej rzeczy po 2,5 roku użytkowania produktu.
Magg33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 12:23   #2
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Cytat:
Napisane przez Magg33 Pokaż wiadomość
Perfumy kupiłam w lutym 2016r na e-Glamour.pl, z racji ciąży, karmienia używałam bardzo sporadycznie, ale zawsze czułam zapach. Ostatnio po kilku użyciach zorientowałam się, że nie pachną....jedyny zapach jaki odczuwam po bezpośrednim psiknięciu na nadgarstek, to zapach alkoholu, co się stało z perfumami? Nie sądzę, żebym się przyzwyczaiła do zapachu, bo inni domownicy również czują podobnie, lub wyczuwają delikatny zapach perfum...wszystkie te osoby, znały wcześniej ten zapach...Czy jest sens reklamować perfumy, czy taka kolej rzeczy po 2,5 roku użytkowania produktu.
Po 3 latach chcesz reklamować, tak, dobrze rozumiem?
Proszę sobie poczytać regulamin reklamacji w owym sklepie.
Nie jestem kobietą, ale nie raz czytałem jak koleżanki pisały, że w czasie ciąży i po zmieniał im się kompletnie odbiór perfum. Tak więc może i u Ciebie było podobnie.
Nie wiem co się mogło stać z perfumami, ale uważam, że jeśli odpowiednio je przechowywałaś (w miejscu bez większych wahań temperatury, ciemnym, suchym) to z perfumy są ok. Ten zapach ma to do siebie, że może być różnie odbierany, szczególnie jeśli był używany w różnych warunkach pogodowych. Ja ich na sobie prawie nie czuję jesienią i zimą (a otoczenie wyraźnie wyczuwa), a wiosna i latem są bardzo kapryśne i zmienne, czuję je bardzo wyraźnie choć są subtelne, potrafią zniknąć na dłuższy czas, bo potem wrócić w innym wcieleniu.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 14:49   #3
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Ja dziś rozbiłam przez przypadek flakonik z resztką Molekuł, miały chyba z 7 lat i pachnie mi cała łazienka.

Obstawiam, że je nieprawidłowo przechowywałaś. Po 2,5 roku na reklamację nie masz szans, szczególnie że piszesz że przed dwa lata sporadycznego używania wszystko było z nimi w porządku.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 15:56   #4
Magg33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86264322]Po 3 latach chcesz reklamować, tak, dobrze rozumiem?
Proszę sobie poczytać regulamin reklamacji w owym sklepie.
Nie jestem kobietą, ale nie raz czytałem jak koleżanki pisały, że w czasie ciąży i po zmieniał im się kompletnie odbiór perfum. Tak więc może i u Ciebie było podobnie.
Nie wiem co się mogło stać z perfumami, ale uważam, że jeśli odpowiednio je przechowywałaś (w miejscu bez większych wahań temperatury, ciemnym, suchym) to z perfumy są ok. Ten zapach ma to do siebie, że może być różnie odbierany, szczególnie jeśli był używany w różnych warunkach pogodowych. Ja ich na sobie prawie nie czuję jesienią i zimą (a otoczenie wyraźnie wyczuwa), a wiosna i latem są bardzo kapryśne i zmienne, czuję je bardzo wyraźnie choć są subtelne, potrafią zniknąć na dłuższy czas, bo potem wrócić w innym wcieleniu.[/QUOTE]

Tak, czytałam regulamin sklepu, nie znalazłam info o terminie przydatności perfum, ale sklep juz mi odpowiedział, że za późno na reklamację.
Zamówiłam sobie próbkę tych perfum, ciekawe, czy poczuję zapach, czy podobnie jak przy moich tylko alkohol.
Może to rzeczywiście kwestia pory roku, latem jeszcze mi pachniały.

Trochę mi żal, bo perfumy zużyte minimalnie, przechowywane odpowiednio. Żadne inne perfumy, które miałam, lub nadal posiadam nigdy nie straciły swojego zapachu, co najwyżej przestały mi się podobać.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja dziś rozbiłam przez przypadek flakonik z resztką Molekuł, miały chyba z 7 lat i pachnie mi cała łazienka.

Obstawiam, że je nieprawidłowo przechowywałaś. Po 2,5 roku na reklamację nie masz szans, szczególnie że piszesz że przed dwa lata sporadycznego używania wszystko było z nimi w porządku.
A co to znaczy nieprawidłowo przechowywać?
Moje stały na toaletce, w miejscu nienasłonecznionym.
Magg33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 16:45   #5
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Cytat:
Napisane przez Magg33 Pokaż wiadomość
Tak, czytałam regulamin sklepu, nie znalazłam info o terminie przydatności perfum, ale sklep juz mi odpowiedział, że za późno na reklamację.
Zamówiłam sobie próbkę tych perfum, ciekawe, czy poczuję zapach, czy podobnie jak przy moich tylko alkohol.
Może to rzeczywiście kwestia pory roku, latem jeszcze mi pachniały.

Trochę mi żal, bo perfumy zużyte minimalnie, przechowywane odpowiednio. Żadne inne perfumy, które miałam, lub nadal posiadam nigdy nie straciły swojego zapachu, co najwyżej przestały mi się podobać.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------



A co to znaczy nieprawidłowo przechowywać?
Moje stały na toaletce, w miejscu nienasłonecznionym.
Termin przydatności uważasz za tożsamy z terminem w jakim można reklamować?
Tak naprawdę perfumy nie maja terminu przydatności. Na opakowaniach zwykle jest info o 36 miesiącach od otwarcia opakowania, ale to jest mocno umowne. Ja mam kilka zapachów mających ponad 10 lat, jeden miałem ponad 20-letni i były w super kondycji. A dla kontrastu, można zepsuć perfumy w 2 miesiące, postaw na kaloryferze przy oknie, a zobaczysz, że skisną. Kluczowym jest w jakich warunkach są przechowywane.
Zwykle sklepy mają w regulaminie napisane, że na reklamację jest określony czas, który na pewno nie wynosi 3 lata...

Poza tym w czym sklep miał niby zawinić? Przecież sama piszesz, że perfum używałaś jakiś czas i nie było zastrzeżeń, teraz po latach się pojawiły. Więc tu winy żadnej sklepu nie ma.



Rozumiem, że perfum żal, mi też raz zepsuły się perfumy po kilku latach, ale jak można wpaść na pomysł żeby po 3 latach reklamować zapach?


Nieprawidłowo przechowywać perfumy można na wiele sposobów:
- trzymać je w warunkach gdzie są narażone na ciągłe zmiany temperatury, naświetlenia, wilgotności powietrza
- trzymać w wysokiej temperaturze, wysokiej wilgotności
- trzymać w nasłonecznionym miejscu
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 09:14   #6
Magg33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86265305]Termin przydatności uważasz za tożsamy z terminem w jakim można reklamować?
Tak naprawdę perfumy nie maja terminu przydatności. Na opakowaniach zwykle jest info o 36 miesiącach od otwarcia opakowania, ale to jest mocno umowne. Ja mam kilka zapachów mających ponad 10 lat, jeden miałem ponad 20-letni i były w super kondycji. A dla kontrastu, można zepsuć perfumy w 2 miesiące, postaw na kaloryferze przy oknie, a zobaczysz, że skisną. Kluczowym jest w jakich warunkach są przechowywane.
Zwykle sklepy mają w regulaminie napisane, że na reklamację jest określony czas, który na pewno nie wynosi 3 lata...

Poza tym w czym sklep miał niby zawinić? Przecież sama piszesz, że perfum używałaś jakiś czas i nie było zastrzeżeń, teraz po latach się pojawiły. Więc tu winy żadnej sklepu nie ma.



Rozumiem, że perfum żal, mi też raz zepsuły się perfumy po kilku latach, ale jak można wpaść na pomysł żeby po 3 latach reklamować zapach?


Nieprawidłowo przechowywać perfumy można na wiele sposobów:
- trzymać je w warunkach gdzie są narażone na ciągłe zmiany temperatury, naświetlenia, wilgotności powietrza
- trzymać w wysokiej temperaturze, wysokiej wilgotności
- trzymać w nasłonecznionym miejscu[/QUOTE]

Przecież ja się nie upieram na tą reklamację, zasugerowałam, wysłałam zapytanie do sklepu, dostałam odpowiedź i ok, bardziej chciałabym poznać odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało, czy ktoś miał podobne doświadczenia. Perfumy były przechowywane prawidłowo. Dla mnie to też dobra nauczka, żeby nie kupować tak dużych pojemności, bo nie jestem w stanie ich zużyć w określonym czasie..i tyle
Magg33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 09:29   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Cytat:
Napisane przez Magg33 Pokaż wiadomość
Przecież ja się nie upieram na tą reklamację, zasugerowałam, wysłałam zapytanie do sklepu, dostałam odpowiedź i ok, bardziej chciałabym poznać odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało, czy ktoś miał podobne doświadczenia. Perfumy były przechowywane prawidłowo. Dla mnie to też dobra nauczka, żeby nie kupować tak dużych pojemności, bo nie jestem w stanie ich zużyć w określonym czasie..i tyle
Tak się nie powinno stać, ale- jak widać- czasem się zdarza. Mnie zepsuły się tylko perfumy typu Oriflame i to po latach.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-20, 15:49   #8
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Cytat:
Napisane przez Magg33 Pokaż wiadomość


A co to znaczy nieprawidłowo przechowywać?
Moje stały na toaletce, w miejscu nienasłonecznionym.
Np lazienka. W zyciu bym tam nie postawila
Pod reka zazwyczaj mam 1 flakonik w przedpokoju, ktory jest ciagle w obiegu (czyli potem wrzucam do torebki) lub za 2 dni wedruje ponownie do szafy w sypialni. A tam do pudelka.
Te mniej uzywane chowam do szuflady w szafie zapakowane w ich kartoniki.
Zaden zapach mi sie nie zepsul, pomimo ze niektore zapachy sa uzywane tylko w okresie np zimowym, wiec dlugo lezakuja.
Sa takie, ktorych bardzo rzadko uzywam. I jedynie co to zmienil sie zapach z korka, sam zapach przy psiknieciu jest ok.

Jesli chodzi o Molekuly, ja kompletnie tego zapachu nie czuje. Raz cos poczulam, ale slabo. A potem kompletnie nic. Jakbym sie wodna mgielka psikala
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 09:29   #9
Magg33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Przyszła moja próbka molecul....i ona również nie pachnie, czuje tylko alkohol....
czyli wygląda na to, że z perfumami nic się nie stało, raczej z moim węchem..
Magg33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 09:31   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Cytat:
Napisane przez Magg33 Pokaż wiadomość
Przyszła moja próbka molecul....i ona również nie pachnie, czuje tylko alkohol....
czyli wygląda na to, że z perfumami nic się nie stało, raczej z moim węchem..
Kurcze, może to się zmieni? Ja kiedyś nie czułam, teraz czuję, a nawet w ciąży nie byłam.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 12:46   #11
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Ja zapachu molekuł nie czuję w ogóle, one tak mają
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-23, 19:52   #12
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Escentric Molecule 01 brak zapachu po 2,5 użytkowania

Ja czuję bardzo lekkie, trochę cytrynowe, mydlane piżmo
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-23 19:52:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.