czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-12, 15:33   #1
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14

czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia


.

Edytowane przez Okami99
Czas edycji: 2019-07-18 o 21:15
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 17:03   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Cytat:
Napisane przez Okami99 Pokaż wiadomość
Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Jeśli moja matura z podstawowych przedmiotów jest słabo napisana w okolicach 30,40% ,ale rozszerzenia wysoko zdane, to czy ja mam jaką kol wiek szansę żeby studiować dziennie na państwowej uczelni?
Nie, nie trzeba mieć ze wszystkiego 100%.
Sprawdź zasady rekrutacji na wybranych uczelniach i kierunkach.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 17:08   #3
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Zależy od kierunku na który się rekrutujesz, uczelni, ilości chętnych kandydatów na dany kierunek w danym roku, zasad rekrutacji co do przeliczania wyników, ustalonego i ewentualnie obniżonego progu itp.

Nie musisz mieć wszystkiego zdanego na 100%. Tylko miej świadomość, że słaby wynik z matury może nie wystarczyć, jeżeli większość kandydatów będzie miała wyższe wyniki od Ciebie a kierunek jest popularny. Zwyczajnie wezmą tych, którzy uzyskają więcej punktów.

Poczytaj sobie zasady rekrutacji na kierunki które Cię interesują, przelicz sobie punkty, poszukaj progów z poprzednich lat.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 09:14   #4
mareka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Hej,
zależy na której. Ja poszedłem na niepubliczne, bo matura poszła też w okolicach 40%, ale polecam, bo niby płatne, ale ze stypendium za naukę w sumie mi się zwraca czesne i jeszcze zostaje na drobne wydatki, a w tygodniu sobie też mogę dzięki temu dorobić.
mareka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 12:25   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Cytat:
Napisane przez Okami99 Pokaż wiadomość
Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Jeśli moja matura z podstawowych przedmiotów jest słabo napisana w okolicach 30,40% ,ale rozszerzenia wysoko zdane, to czy ja mam jaką kol wiek szansę żeby studiować dziennie na państwowej uczelni?
Progi na każdej uczelni na każdy kierunek są inne. Zależy to od popularności danego kierunku i prestiżu uczelni. Progi z lat poprzednich możesz bardzo często znaleźć w necie, sposoby przeliczania punktów też. (Jeśli masz wymagane rozszerzenia, to wtedy liczą rozszerzenia, a nie podstawy, rozszerzenia w ogóle są wyżej punktowane). Ale pytanie też, na co chcesz iść i po co. Na studia warto iść w dwóch przypadkach: jeśli jakaś dziedzina po prostu Cię interesuje albo jeśli skończenie tych studiów jest wymagane w pracy, którą chcesz wykonywać (np. nie zostaniesz adwokatem bez skończenia prawa). Pójście na jakiekolwiek studia to zwykle trafienie kulą w płot, bo ani Ciebie to nie będzie interesowało, ani obchodziło Twoich przyszłych pracodawców.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 19:46   #6
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Może źle się wyraziłam... Zależy mi na uczelni medycznej. Najlepiej GUMed. Sprawdzałam rekrutacje. Wymagają biologi, angielskiego. Ale jak to ja, boje się po prostu że za słabo poszły mi podstawowe przedmioty i że to będzie miało jakiś wpływ. Nawet jeśli uda mi się w tym roku podciągnąć rozszerzoną biologie i ang z 50% na te 80%. Boje się jakoś, że nie dostane się przez te słabe wyniki z podstawy

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Po prostu czy liczy się tylko ten próg nałożony przez uczelnie GUMed z rozszerzonych przedmiotów i z tego liczą punkty, a na moją mature z podstawowych przedmiotów tylko spojrzą czy jest zdana? i to nie będzie miało żadnego znaczenia czy np z Polaka mam 40% czy 80%?
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 21:36   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tu masz wszystko napisane:
https://rekrutacja.gumed.edu.pl/atta..._2019_2020.pdf

Nie wiem, na który kierunek startujesz, ale np. na lekarski piszą:
Cytat:
Kandydaci z „nową maturą" zdawaną w latach 2005-2019, maturą międzynarodową (IB), maturą
European Baccalaureate (EB), maturą zagraniczną, ubiegający się o przyjęcie na studia na kierunki:
lekarski, lekarsko-dentystyczny, zobowiązani są posiadać na świadectwie dojrzałości wyniki na
poziomie rozszerzonym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemii, fizyki lub
matematyki, również na poziomie rozszerzonym
Nie ma tu za bardzo niejasności. Ma być rozszerzenie z biologii i z jednego wybranego przedmiotu z podanych trzech. Inne ich nie obchodzą.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 23:18   #8
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

Dziękuje, ale po co od razu być takim wrednym
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:46   #9
mareka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: czy trzeba mieć 100% ze wszystkiego żeby dostać się na dzienne studia

To najlepiej szukaj kierunków medycznych, gdzie te progi są inne, jest ratownictwo, jest dietetyka, BZ.
mareka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-15 08:46:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.