PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 14:49   #1
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Arrow

PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!


Własnie wykonałam badania hormonalne progesteron i prolaktyna, które robiłam w fazie lutealnej. Progesteron wyszedł mi w normie - 10,1 ale prolaktyna wyszła mi 26,2. Czy ktos wie co oznacza podwyższona prolaktyna, czy ona może być przyczyna niemożności zajścia w ciążę.
Dodam jeszcze, że mój lekarz zalecił mi wykonac LH i FSH. Narazie czekam na odpowiedni dzień wykonania dwóch pozostałych hormonów.
Bardzo mi ciekawi co zonacza podwyższona prolaktyna.
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:03   #2
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

zbyt wysoka prolaktyna moze wplywac na trudnosci z zajsciem w ciaze...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:19   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

Prolaktyna jest wytwarzana przez przysadkę mózgową, wahania jej poziomu mogą sugerować wiele zaburzeń organizmu,
Kilka przydatnych informacji, Agnieszko, myslę, że te z naszego bociana bedą dla Ciebie szczególnie przydatne , ale nie martw się, poczekaj na pełną diagnozę lekarz, który zapewne podejmie szybkie działania
http://www.nasz-bocian.pl/modules.ph...rticle&sid=268
http://www.phmd.pl/modules.php?name=...992&vol_all=59
http://www.dziecko.sitech.pl/diagnozowanie/diag1.shtml
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:52   #4
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

prawidlowa prolaktyna przy probach zajscia w ciaze powinna wynosic do 10 jezeli masz podwyzszona i lekarz zleca te badania mzoe podejrzewac np PCOS ale takze jakies inne zaburzenia nie konieczniezwiazane z przysadka mozgowa ale takze np z problemami z jajnikami, a mialas robione usg albo hsg ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:10   #5
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

podwyzoszona prolaktyna moze powodowac problemy z zajsciem w ciaze, takze hiperprolaktynemie. ale tak jak pisza dziewczyny - poczekaj na kompleksowe badania wszystkich hormonow. hormony to sliska sprawa - trzeba je zbadac, a potem dobry lekarz powinien postawic diagnoze.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:41   #6
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

Dzięki za ciekawe linki. wiem, że musze poczekac i iść ze wszystkimi wynikami do lekarza. Ale wiecie jak to jest jak człowiek dowie się, że coś ma nie w normie to zaraz zastanawia się czego to jest przyczyną, jakie do ma skutki. Stąd ten mój wątek.
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 10:50   #7
Loara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 17
Smile Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witajcie,
chciałam tu poruszyć problem związany z prolaktyną...a raczej jej leczeniem. Z tego co widzę większość z Was stosuje Bromergon aby wyrownać poziom prolaktyny.. Tak samo miało być ze mną, ale.. wczoraj zminiłam ginekologa i poruszyłam temat Bromergonu (miałam zacząc brać go dzisiaj). Na no pan ginekolog zrobił wielkie oczy i powiedział żebym nie przyjmowała tej trucizny, bo choć Bromergon obniża poziom p. to działa zbyt gwałtownie, powoduję masę skutków ubocznych i jest przestarzały. Podobno pojawił się preparat Non Prolac, którego zadaniem jest obniżanie p. w dużo bardziej łagdny i przyjazny dla pacjentki sposób nie powodując takich skutków ubocznych co B. Zacytuję tu mojego lekarza: "Non Prolac to taki bajer z Księzyca" Jedyna wada to cena..110zl.. Dla porównania, Bromergon kosztuje jakieś 3 zl. Czy któraś z Was przyjmowała ten Non Prolac?? Jestem bardzo ciekawa jego działania...Kusi mnie wizja pozbycia się moich problemów skórnych, nieregularnych okresów bez tego koszmaru związanego z Bromergonem...wiec co wybrać? Bromergon czy Non Prolac???
Loara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 11:02   #8
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: do wszystkich z podniesioną prolaktyną- Non Prolac alernatywą dla Bromergonu!

oczywiscie, ze norprolac . sama go zajadam.

na poczatku tez jeden z lekarzy zapisal mi bromergon, ale ja "oczytana i inteligentna" pacjentka nie kupilam go . poszlam do innego i dostalam recepte na norprolac.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:14   #9
Loara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 17
Dot.: do wszystkich z podniesioną prolaktyną- Non Prolac alernatywą dla Bromergonu!

a jak się po nim czujesz??? i jeszcze chciałabym wiedzieć jakie masz objawy zwiększonej prolaktynki i czy ustapiły. Z góry dzięki
Loara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:41   #10
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: do wszystkich z podniesioną prolaktyną- Non Prolac alernatywą dla Bromergonu!

pierwszy tydzien nie byl za dobry - bole golwy niesamowite, sennosc. oczywscie bralam tak jak wszedzie pisza i kaza - na noc. teraz (tj. prawie miesiac) jest ok. zawsze biore okolo 21:30, 22:00 i jest lepiej. ja biore pol tabletki na noc (tj. 37,5 ug). ja wlasciwie to mam prolaktyne w normie. u mnie byl wyciek z jednej piersi i od razu zauwazylam poprawe. Loaro jakbys chciala jeszcze cos wiedziec to chetnie odpowiem na twoje pytania.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:07   #11
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Wyniki prolaktyny - zbiorczy

po badaniu USG ginekolog powiedzial ze mam za gruba sluzowke (ścianke) po czym zlecil mi badania prolaktyny wyszla mi 468,5 ulU/ml norma 40-470 ulU/ml a po MTC 60' - 3763,2 ulU/ml przepisal mi tabletkina ta prolaktyne Bromergon - 1 na noc podobno mam brac przez 3 miesiace, powiedzial tez ze moze mi przepisze progesteron w zwiazku z ta sluzowka, miala ktoras z was gruba czy to cos powaznego? troche zaniepokoila mnie ta sluzowka ;(
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 18:36   #12
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

ale jaką śluzówke bo za bardzo nie rozumiem moze to głupie ale naprawdę


???

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 19:43   #13
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

ja tez nie wiem co to jest dokladnie, stwierdzil tak ginekolog po USG ;(
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 21:57   #14
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Question Prolaktyna i estradiol

Od dluzszego czasu miewam wydluzenia cyklu i w dniu kiedy powinnam dostac okres zaczyna sie brazowe plamienie.Dopiero po paru dniach plamienia dochodzi do normalnego okresu.Oprocz tego w srodku cyklu zauwazam krwawienie lub plamienie.Moja lekarka skierowala mnie na badanie hormonow.Z wyniku odczytala,ze mam niedobor prolaktyny (17,90 ng/ml),jak rowniez estradiolu(42,76 pg/ml).Badanie w 7 mym dniu cyklu.Dostalam tabletki hormonalne Cyclo Progynova na okres pol roku.Lekarka podejrzewa brak owulacji i zapytala mnie kiedy planuje dziecko.Bylam troche zaskoczona pytaniem i nie udzielilam konkretnej odpowiedzi,ale tak naprawde mysle o dziecku,bo mam 28 lat i chcialam urodzic w ciagu najblizszych dwoch lat.
Czy ktos moglby mi powiedziec czy mam w ogole szanse zajsc w ciaze podczas kuracji?Czy moze nie jest wskazane probowac?Moze ktos stosowal ten lek i moze cos powiedziec o skutecznosci i dlugosci leczenia?Czy zaburzenia hormonow sa latwe do wyregulowania?Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:00   #15
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Prolaktyna i estradiol

Tak,badania byly robione w siodmym dniu cyklu,czy to cos dziwnego?
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:06   #16
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

nie w ciazy na pewno nie jestem, a co to jest endometrium?
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:10   #17
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Prolaktyna i estradiol

W takim razie nie rozumiem po co mi te tabletki hormonalne?Cykle sa raczej regularne ale bardzo dlugie (do 33-35 dni),poza tym pierwsze dni miesiaczki to takie brazowe plamienie a dopiero po m3-ch , 4 -rech dniach zaczyna sie normalny okres.Oprocz tego mam jednodniowe plamienie lub krwawienie w srodku cyklu.Lekarka powiedziala,ze trzeba to uregulowac bo podejrzewa,ze moze nie dochodzic do owulacji.
Czy biorac te tabletki moge starac sie o dziecko?
Starania,bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:23   #18
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Prolaktyna i estradiol

Powinnam najpierw czytac a potem odpisywac...to oczywiste po co mam przepisane te hormony,wlasnie cialko zolte i faza lutealna.Czyli na razie na dziecko raczej nie mam szans.Czy polroczna kuracja da efekt,czy tego typu zaburzenia trzeba leczyc dluzej? Nigdy nie przypuszczalam,ze moge miec zaburzenia owulacji,bo obserwujac sluz i wlasny organizm wydawalo mi sie,ze wszystko z tym w porzadku.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 23:25   #19
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Prolaktyna i estradiol

Tylko,ze Cyklo Progynova nie sa tabletkami antykoncepcyjnymi.Czy mowiac o badaniach hormonalnych masz na mysli zbadanie wszystkich hormonow?Czy tez powtorzenie badania estradiolu i prolaktyny po polrocznej kuracji Cyclo Progynowa?
Troche zmartwilam sie Twoja odpowiedzia Staraniu,bo jesli te tabletki nie lecza,to znaczy,ze nie mam zadnej gwarancji na uregulowanie tej prolaktyny.
Dziekuje Ci za odpowiedz,Staraniu i znow pozdrawiam serdecznie.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 10:34   #20
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

juz wiem endometrium to blona sluzowa, moj wynik to 14 mm ginekolog powiedzial ze norma to 10 mm, a w necie znalazlam ze endometrium 12-14 mm jest w normie, czy powinnam sie leczyc i czy to ma zwiazek z prolaktyna, nie mam az takiej wysokiej i nie wiem czy rzeczywiscie brac ten Bromergon ;|
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:06   #21
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

tak jak kiedys pisalam, ja bym wziela lek na zbicie prolaktyny, ale na pewno nie bromergon, ale drozszy odpowiednik .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:27   #22
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

a co z tym endometrium ;(
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 12:55   #23
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

freya, endo masz grube, ale 14mm to śliczna grubość i do tego norma.... wiele kobiet się musi leczyć i jeść różne specyfiki by sobie śluzówkę pogrubić

prolaktynę masz za wysoką, a ona niestety osłabia pracę ciałką żółtego, dlatego masz przez 3 miesiące brać leki

ale powiedz mi, czy regularnie miesiączkujesz?
i w którym dniu cyklu robione miałaś to USG?

pozdrawiam
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:18   #24
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

hej dzieki za odpowiedz, a wlasnie ginekolog powiedzial ze jest za grube, ze norma wynosi 10 mm, USG robilam w 22 dniu cyklu, moj cykl wynosi przewaznie 29 dni, ostatnio mi sie troche spoznil 32 dni, nie wiem co o tym wszystkim myslec, nie staram sie o maluszka, a ta prolaktyna i endometrium wyszlo przy rutynowych badaniach, juz sie zastanawiam czy ten ginekolog mnie nie naciaga, bo chodze na prywatnie ;(
pozdrawiam
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 21:10   #25
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

odswiezam
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 14:43   #26
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

tak, jak wcześniej pisałam grubość endo, freya, masz dobre.
Pytałam o dzień badania, bo np. gdyby takie endo było w początkowych dniach cyklu (czyli wtedy, gdy ono jeszcze grubnie) to byłaby szansa, że w 2 fazie cyklu faktycznie byłoby za grube. Ale u CIebie jest rewelacyjne.

Napisz, co w końcu postanowiłaś - zmieniłaś tego gina?
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 18:01   #27
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

nie mam pojecia co zrobic, na razie chyba wybiore ten Bromergon na prolaktyne, mam isc za miesiac na kontrole nadzerki ktora mialam smarowana i wtedy zobacze co bedzie mowil eh
dzieki ze sie odezwalas ;*
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:40   #28
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

nie ma za co dziękować - bo to idea forum - wymieniać się info
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:51   #29
agatac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
niska prolaktyna a w piersiach mleko

15 miesiecy temu urodzilam dziecko. karmilam je piesia 2 miesiace, potem przez 10 dni bralam bromergon na zatrzymanie laktacji.
w kwietniu tego roku zaobserwowalam ze przy lekkim ucisku wycieka mi z obu piersi mleko. pare dni temu udalam sie do lekarza ktory zlecil zbadanie poziomu prolaktyny. wynik wyszedl 7,13 ng/ml (jako norma podane jest 1,9-25,0) wiec miesci sie w tej dolnej granicy.
skad w takim razie nagle zaczela sie produkcja mleka? i jak ja zatrzymac? nie sa to na tyle duze ilosci zeby mi utrudnialo zycie ale jednak troszke tego jest.
z gory dziekuje za odpowiedz.
agatac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 20:16   #30
edytan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
WYNIKI BADAN pomocy

mam juz wyniki badan hormonow plciowych ale chcialabym wiedziec czy sa one w normie a wizyte mam dopiero za 2 tygodnie pomozcie mi!!! TSH 3-cia generacja 1.33 ulU\ml--FSH wynik w surowicy 6.55 mlU\ml--PROLAKTYNA wynik w surowicy 5.42 ng\ml--TESTOSTERON wynik w surowicy 33.6 ng\dl--LH wynik w surowicy 7.12 mlU\ml--PROLAKTYNA PO MTC180 ng\ml--SHBG wynik w surowicy 77.8 nmol\l--DHEA-SO4 284 ug\dl.Prosze o bardzo szybka odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam!!!badania te robilam w 3 dniu cyklu.

Edytowane przez edytan
Czas edycji: 2006-07-08 o 15:11
edytan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.