kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 19:11   #1
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942

kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż


Wstęp tym razem krótki:
Ponieważ i słońce coraz częsciej się pojawia, i w kalendarz patrząc myślicie o filtrach, to nadszedł czas na ten wątek. W każdym innym zresztą o tym mowa:
które kremy można stosować z mineralnym makijażem i w jaki sposób.
I tu proszę o odpowiedzi i wskazówki

Proszę o uwagi co dodać do tego postu aby pytania niektóre nie pojawiały się nagminnie

*piszcie czasem dla niewtajemniczonych co znaczy codziennie używam mojego Antka i jestem zadowolona
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:16   #2
Fumico
Raczkowanie
 
Avatar Fumico
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 144
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

To ja sie troche powtórzę
większość filtrów zawiera Parsol, który może zostać zdestabilizowany np. przez mikkę i talk czy tlenek cynku.
Dla przykładu, podkład EDM Fawn zawiera: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007), czyli z Parsolem się nie lubi, niestety.
Jeżeli komuś zależy na tym aby nie destabilizować filtra to musi wybierać filtry, które nie zawieraja Parsolu znane mi to Avene.
Ja używałam Antheliosa XL całą zimę i na nim zaczęłam kłaść filtry, nie było źle poza świeceniem Z uwagi na to, że chcę stabilnego przy minerałkach filtra kupiłam Avene 50+ z dzieciaczkiem i tu niestety zaczęły sie schody. Mleczko to bowiem pobiela mnie i jest trochę kleiste co utrudnia, mimo zastosowanie STF, nakładanie podkładu.
__________________
minerałkowe wymianki KLIK
Fumico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:32   #3
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Fumico Pokaż wiadomość
To ja sie troche powtórzę
większość filtrów zawiera Parsol, który może zostać zdestabilizowany np. przez mikkę i talk czy tlenek cynku.
Dla przykładu, podkład EDM Fawn zawiera: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007), czyli z Parsolem się nie lubi, niestety.
Jeżeli komuś zależy na tym aby nie destabilizować filtra to musi wybierać filtry, które nie zawieraja Parsolu znane mi to Avene.
Ja używałam Antheliosa XL całą zimę i na nim zaczęłam kłaść filtry, nie było źle poza świeceniem Z uwagi na to, że chcę stabilnego przy minerałkach filtra kupiłam Avene 50+ z dzieciaczkiem i tu niestety zaczęły sie schody. Mleczko to bowiem pobiela mnie i jest trochę kleiste co utrudnia, mimo zastosowanie STF, nakładanie podkładu.
Jeśli filtr zaiwra Parsol ale poza nim również Tinosorby, Mexoryle itp. to one stanowią jego stabilizatory i wsyztsko jest ok nawet mimo miki, czy tlenku cynku zawartego w minerałach

Zeby nie było OT to dodam że ja używam Lirene 50 i minerały EDM bardzo ładne się na nim sprawdzają o ile użyję primera
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:38   #4
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Jeśli filtr zaiwra Parsol ale poza nim również Tinosorby, Mexoryle itp. to one stanowią jego stabilizatory i wsyztsko jest ok nawet mimo miki, czy tlenku cynku zawartego w minerałach

Zeby nie było OT to dodam że ja używam Lirene 50 i minerały EDM bardzo ładne się na nim sprawdzają o ile użyję primera
To jak to w końcu jest z tą Lirenką 50+? Przyznaję wprost, temat destabilizacji filtrów jest mi raczej obcy, opieram się na tym, co przeczytam na Wizażu od osób bardziej wtajemniczonych w ten temat. Więc czy Parsol w Lirene jest destabilizowany przez minerały czy nie?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:45   #5
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Idealnego jeszcze nie znalazlam ale napisze o tym ktore testowalam:
1) Anthelios XL Fluide Extreme - jak pisze Fumico, swieci sie po jakims czasie. No ale to w koncu filtr. Ma przedziwna konsystencje, jest bardzo, ale to bardzo lejacy, szybko sie wchlania i zostawia na twarzy delikatna satynowa powloczke. Brzmi niezle, ale w praktyce krem w duzej ilosci (nie wiem czy wymaganej, ja nie licze w ml, po prostu klade na twarz ile mi potrzeba) zaczyna sie jakby lekko rolowac, grudkowac pod mineralami. Ze wzgledu na wodnistosc ma rowniez niewyobrazalna zdolnosc wlazenia we wszystkie zmarszczki, kreseczki, zalamania mimiczne na skorze. Po jakims czasie zaczyna blyszczec nie lampa, ale takim delikatnym, niezdrowym blaskiem. Pobiela minimalnie.
2) Avene emulsja (nie dzieciaczek) SPF 40 i 50 - oba tluste, tresciwe. Wchlaniaja sie dluzej niz Antek (ale i tak szybko w porownaniu z dzieciaczkiem moim zdaniem). Wyraznie pobielaja, ale gdy sie porzadnie wchlona, ten efekt zanika. Pod mineralami, przynajmniej u mnie, najzwyczajniej w swiecie sie warza, sa za ciezkie. Podklad sie do nich przykleja. Avenka u mnie w tym roku odpada (choc w czasach gdy sie nie malowalam nawet ja lubilam, glownie za spelnianie funkcji kremu nawilzajacego, czego Antek nie robi w ogole, jest za lekki)
Czekam w tej chwili na:
- Lirene 50 (ale tu destabilizacja filtrow)
- Boots Soltan 50 (chyba ok? sprawdzal ktos sklad?)
- Shiseido Sun Protection 50, ktory bede miala juz jutro bo TZ ma kupic na lotnisku
Dalsze testy beda opisywane Filtrowac sie musze porzadnie bo uzywam kwasow, a wkrotce wybieram sie na mikrodermabrazje. Aha, moze jeszcze podam typ cery: normalnie mieszana w kierunku tlustej, problematyczna; po retinoidach i kwasach wyraznie przesuszona, wrazliwa, z tendencja do blyszczenia w strefie t (ale tylko po kremach, bez nich mam skore sciagnieta i sucha nie do wytrzymania), bez niespodzianek (sporadycznie) ale sklonna do zapychania

EDIT: teraz dopiero zobaczylam posta Elli, czyli Lirenka jednak jest ok?

Edytowane przez pranie
Czas edycji: 2009-02-22 o 21:47
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:47   #6
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

To jest lista stabilnych filtrów:
- Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol): 250nm-400nm (UVB-UVA)
- Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine): 250nm-400nm (UVB-UVA)
- Mexoryl XL (drometrizole trisiloxane): 290nm-400nm (UVB-UVA)
- Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid): 290nm-380nm (UVB-UVA)
- Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate): 320-390nm (UVA)

oprócz tego że chronią przed różnych spektrum UVB i UVA to są na tyle stabilne że również stabilizują Parsol. Tyle wiem na pewno.
więc skoro w Lirene 50 prócz Parsolu mamy też Tinosorb M to wydaje mi się i ja tak to przyjmuję, że dzięki niemu ten nieszczęsny Parsol jest stabiliny

Edit: lista TUTAJ
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2009-02-22 o 22:25
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:57   #7
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ella, rozwiąząlaś mój odwieczny problem! Powinnam Cię ozłocić! Już wcześniej natknełam się na to, że tinosorby zapewniają stabilizację parsolu mimo dwutlenku tytanu i miki, ale uznaje to za rozwianie wątpiwości na dobre.
frantic, nie zostaje nam nic ja szaleć z lirenką!
Jak na tak wysoki filtr jest wyjątkowo lekka i wchlania się (dwie grube warstwy) prawie do matu


jakby co: chodzi o TEN filtr- mój ulubiony ze względu na lekką konsystencję, brak problemów z zapychaniem, świeceniem, bieleniem
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 22:04   #8
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ella, super! swietnie ze wkleilas taka liste, ja nie mialam sily grzebac po wizazu.. Jutro wobec tego sprawdze sklad Shiseido dla zainteresowanych. No i zacieram rece na moja Lirenke
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:07   #9
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Ella, rozwiąząlaś mój odwieczny problem! Powinnam Cię ozłocić! Już wcześniej natknełam się na to, że tinosorby zapewniają stabilizację parsolu mimo dwutlenku tytanu i miki, ale uznaje to za rozwianie wątpiwości na dobre.
frantic, nie zostaje nam nic ja szaleć z lirenką!
Jak na tak wysoki filtr jest wyjątkowo lekka i wchlania się (dwie grube warstwy) prawie do matu


jakby co: chodzi o TEN filtr- mój ulubiony ze względu na lekką konsystencję, brak problemów z zapychaniem, świeceniem, bieleniem
Świetnie! Ella dziękuję za odpowiedź.

Lirenka jest faktycznie genialna. Nie ma w sobie nic, co powszechnie uznawane jest za męczące w filtrach (wspomniane bielenie, świecenie itp.), jedynie po zapachu czuć, że to krem z filtrem. W ogóle to jest moje pierwsze kosmetyczne odkrycie roku 2009, absolutny hicior. A już myślałam, że idealnego filtra nigdy nie znajdę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:14   #10
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

dziewczyny, a powiedzcie mi, jak to jest z tym produktem:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18778
bo to jedyne coś, co ma filtry i mnie nie zapycha, ale czy lepiej już, jakbym nie uzywała niczego, niż tego mazidła?
Skład:
Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
Dla mnie to wciąż czarna magia
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:22   #11
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
dziewczyny, a powiedzcie mi, jak to jest z tym produktem:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18778
bo to jedyne coś, co ma filtry i mnie nie zapycha, ale czy lepiej już, jakbym nie uzywała niczego, niż tego mazidła?
Skład:
Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
Dla mnie to wciąż czarna magia
zawiera Tinosorb M więc jest stabilny

a co do Lirene 50+ to jego skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Acryl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane,/Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina Allantoin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Bythylparaben.

pogrubione to stabline filtry czyli chemiczny Tinosorb M oraz mineralny dwutlenek tytanu poza tym Parsol (Ethylhexyl Methoxycinnamate) stabilizowany przez te dwa też daje ochronę.
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2009-02-22 o 22:29
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 22:23   #12
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość

Lirenka jest faktycznie genialna. Nie ma w sobie nic, co powszechnie uznawane jest za męczące w filtrach (wspomniane bielenie, świecenie itp.), jedynie po zapachu czuć, że to krem z filtrem. W ogóle to jest moje pierwsze kosmetyczne odkrycie roku 2009, absolutny hicior. A już myślałam, że idealnego filtra nigdy nie znajdę.
Hura! w takim razie odwoluje Shiseido, szkoda kasy
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:27   #13
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ella- dziękuję Ci za odpowiedź
Czyli wychodzi na to, że jednak będę musiała się przeprosić z marką Oriflame i używać jej, przynajmniej dopóki nie będzie wielkiego słońca, bo to jedyny krem, który nie tylko mnie nie zapycha, nie powoduje błyszczenia, doskonale rozprowadzają się na nim u mnie minerały, a dodatkowo nie bieli...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:31   #14
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

O stabilnych filtrach dużo jest TU zwłaszcza na pierwszej stronie.

W skrócie: jeśli kosmetyk zawiera chociaż jeden stabilny filtr to już jest godny uwagi i uważany za stabilny czyli taki na który można używać każdą kolorówkę (z talkiem miką itd), im więcej w skałdzie filtrów stabilnych tym lepiej
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:55   #15
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ella77, jesteś Skarbnicą wiedzy... zwłaszcza dla takich ciemnotek jak ja u mnie jesteś nominowana do Oscara
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 23:12   #16
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
Ella77, jesteś Skarbnicą wiedzy... zwłaszcza dla takich ciemnotek jak ja u mnie jesteś nominowana do Oscara
Aj tam bez przesady, od razu skarbnica
ale dzięki za docenienie po prostu kiedy 1,5 roku temu zaczęłam stosować kwasy to i filtry i wtedy dowiedziałam się chyba wszystkiego czego tylko się dało na ten temat
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 23:36   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Od siebie dodam tyle,ze bardzo malo wiadomo o destabilizacji Parsolu i opieramy sie jedynie na powtarzanych informacjach bo nalozenie makijazu na filtry jest sztuka i bardzo wazne jest aby nie zetrzec filtra,odczekac ok.20 minut od nalozenia by filtr dobrze sie wchlonal itd.
Istotna jest tez kwestia czy ktos jest ortodoksem czy nie bo bardzo trudno jest dopasowac filotr dla wiekszosci cer i pada pytanie-wybieram mniejsze zlo czy nie?

Bardzo fajny watek jest na Biochemii Kosmetycznej "Filtry UV a makijaz"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 00:20   #18
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Jak dobrze Hexx, że pojawiłaś się tutaj jedno z moich biochemicznych guru!
Jest dokładnie tak jak mówisz - to wszytsko co pisałam jest wynikiem tego co wyczytałam na forum, ale nic nie jest pewne, bo niestety nie posiadamy własnych laboratoriów, żeby to samodzielnie sobie sprawdzić
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:04   #19
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Niczego nowego nie wniosę uzywam Lirene Family 50 SPF i jestem zachwycona. Mam cerę mieszana ku tłustej, a ten filtr wchłania mi się do matu - nie sądziłam że to możliwe.
Przed aplikacją minerałów omiatam twarz pudrem jedwabnym Hauschka, ale tylko celem utrzymania matu - bo da sie nałożyć minerały nawet bezpośrednio na filtr Lirene (za wyjątkiem formuł najcięższych).
Dobrze z minerałami współpracowało na mojej twarzy też Vichy Capital Soleil Fliude spf 60 ale bylo dużo droższe.
OT - zastanawialam się dzis własnie czy potrzebny mi filtr - wychodzę przed wschodem słońca, wracam jak słonce zachodzi, a na polu zadymka śnieżna w pełnej krasie ale dyscyplina zwyciężyła
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 13:17   #20
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
OT - zastanawialam się dzis własnie czy potrzebny mi filtr - wychodzę przed wschodem słońca, wracam jak słonce zachodzi, a na polu zadymka śnieżna w pełnej krasie ale dyscyplina zwyciężyła
W ortodoksyjnej wersji musiałabyś nie podchodzić do okien w ciągu dnia


Nie ukrywam, że jestem filtrową neofitką ale czuję się w obowiązku zameldować, że dziś nakładałam zestaw: Humektan + mleczko SVR 50+ Lait + minerały: STF Kaolin i EDM Intensive. I - da się. Nie bez trudu, ale minerały wyglądają fajnie.

Ach i wczoraj po północy zamówiłam sobie chwaloną tu Lirenkę - znalazłam w sklepie kosmetykionline.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:23   #21
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ja juz kiedys sie nad tym zastanawialam. Tzn czy mozna odpuscic filtr gdy idzie sie do pracy, wychodzi wczesnie i wraca gdy juz jest ciemno. Wiem, ze podstepne wrogie promienie przedostaja sie przez szyby samochodow itd. ale zachowajmy zdrowy rozsadek. I tak np. dzisiaj rozezlona juz do granic na mojego antka, odpuscilam filtr, w oczekiwaniu na Lirenke Moje mineraly wygladaja perfekcyjnie..
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:24   #22
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Kurcze a ja jestem totalnie zielona, niedojrzala w tym wszystkim, przyznaje ze nie mam glowy do nazw skladnikow dluzszych.. ale co powiecie o Biodermie Photoderm AKN Mat Spf40/UVA26?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470

Przyznaje, ze zwrocilam na niego uwago bo nie ma parabenów, ale pewnie jest tu jakis haczyk :/ Widze ze jest caprylic ktory mnie zapycha, ale jest przy koncu wiec to pewnie cos oznacza?

Jakby sie mial ten filtr to skory tłustej zdolnej do wszelakiego zapychania (niektore róże mnie chyba zapychaja bo mam po nich duzo pryszcze na kosciach policzkowych).. i jakby sie mial do mineralow?

Ingredients
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHO- XYDIBENZOYLMETHANE, PTFE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SILICA, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT , CITRIC ACID, DODECYL GALLATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM).


Ps. kiedys mialam SVR 50, taki cos ala fluid.. ale to byla totalna porazka, a dermatolog mi polecil bo Ten filtr mial niby tylko mineralne filtry, bo niby nie moglam wtedy uzywac chemicznych czy cos... sama juz nie pamietam :/
SVR50 mnie masakrycznie zapychal..

Moze dla porownania sklad?

Skład: aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, glycerin, hexyldecyl stearate, zinc oxide, caprylyl dimethicone ethoxy glucoside, sodium PCA, sodium chloride, tocopherol acetate, polyglyceryl-4 isostearate, alumina, methicone, cetyl dimethicone, Thermus Termophilus Ferment, cyclomethiconol, quaternium-90 bentonite, dimethicone, dimethiconol, alcohol, potassium sorbate, phenoxyethanol, glycerin, methylparaben,
CI77491, CI77492, CI77499


Chyba gliceryna mnie zapychala i caprylyl? nie wiem, nie znam sie ale tak mysle..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-02-23 o 18:29 Powód: +
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:43   #23
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ja tylko nie rozumiem (i to mnie zawsze też dziwiło w wypowiedziach tzw. biochemiczek), skąd wiadomo że np. w kremie mającym 20 czy 30 składników zapycha mnie ten i ten składnik.
Nawet składniki potencjalnie zapychające działają różnie na różne cery. Gdyby zapychały wszystkich, to pewnie nie były by stosowane w kosmetykach tak masowo.

To tylko taka moja dygresja. Nigdy nie pytam czy krem może zapchać czy nie, tylko staram się o tym sama przekonać, bo naprawdę nikt nie odpowie mi na takie pytanie na 100% zgodnie z prawdą, bo nikt nie może wiedzieć jak akurat moja cera zareaguje. I potem ciągle się czyta wypowiedzi "a to tego kremu nie kupię, skoro piszecie że ma w składzie zapychacze".

To mnie szczerze mówiąc najbardziej wkurza na forum biochemii.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:49   #24
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ja tylko nie rozumiem (i to mnie zawsze też dziwiło w wypowiedziach tzw. biochemiczek), skąd wiadomo że np. w kremie mającym 20 czy 30 składników zapycha mnie ten i ten składnik.
Nawet składniki potencjalnie zapychające działają różnie na różne cery. Gdyby zapychały wszystkich, to pewnie nie były by stosowane w kosmetykach tak masowo.

To tylko taka moja dygresja. Nigdy nie pytam czy krem może zapchać czy nie, tylko staram się o tym sama przekonać, bo naprawdę nikt nie odpowie mi na takie pytanie na 100% zgodnie z prawdą, bo nikt nie może wiedzieć jak akurat moja cera zareaguje. I potem ciągle się czyta wypowiedzi "a to tego kremu nie kupię, skoro piszecie że ma w składzie zapychacze".

To mnie szczerze mówiąc najbardziej wkurza na forum biochemii.
Ja mam podobne wrażenia, poza tym nie wiem czy to też nie jest tak, że składniki zmieniają się jednak trochę po połączeniu ich z innymi składnikami. Przecież jest prawdopodobne i to nawet bardzo, że tworzą się wtedy zupełnie nowe produkty końcowe. Każda zmiana składników to zmiana formuły, odczynu i jej oddziaływania na skórę.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:55   #25
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ja akurat wiem ze Caprylic/gliceryna, mineral oil i olej sezamowy mnie zapycha, bo stosowalam kremy kiedys matujące, ktore nie mialy tego w skladzie i nic mi nie wyskakiwalo.. a pamietam jak pierwszy raz SVR nalozylam - klapa totalna.. na drugi dzien stado ropniakow

Chyba wyczytalam ze jak filtr ma BUTYL METHO- XYDIBENZOYLMETHANE to bedzie niedobry pod minerały..
Chyba dobrze wydumałam to..

Jesli tak to jestem załamana. No nic jutro polece po próbki kremow, juz nawet z tymi parabenami, chociaz mam schize na ich punkcie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:56   #26
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja mam podobne wrażenia, poza tym nie wiem czy to też nie jest tak, że składniki zmieniają się jednak trochę po połączeniu ich z innymi składnikami. Przecież jest prawdopodobne i to nawet bardzo, że tworzą się wtedy zupełnie nowe produkty końcowe. Każda zmiana składników to zmiana formuły, odczynu i jej oddziaływania na skórę.
Jak ja lubię rozsądek
Frantic Twój również.
Więcej szkody robią glutaminiany sodu, kurczaki z hormonami, czekoladki i takie tam

Muszę popatrzeć na sztyfty dla dzieci z filtrami
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:01   #27
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Jak ja lubię rozsądek
To z wiekiem przychodzi
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:17   #28
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
To z wiekiem przychodzi
Szkoda że do mnie mimo zaawansowanego wieku nie za bardzo doszło wrrr, ale patrze na Was rozsądne minerałoholiczki i biore przykład

Anecko a tobie Lirenka czemu nie pasuje? bo mnie sie wydaje filtrem optymalnym
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:07   #29
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja akurat wiem ze Caprylic/gliceryna, mineral oil i olej sezamowy mnie zapycha, bo stosowalam kremy kiedys matujące, ktore nie mialy tego w skladzie i nic mi nie wyskakiwalo.. a pamietam jak pierwszy raz SVR nalozylam - klapa totalna.. na drugi dzien stado ropniakow
A skąd wiesz, że nie zapchały Cię inne składniki w tym SVR?

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Jak ja lubię rozsądek
Frantic Twój również.
Więcej szkody robią glutaminiany sodu, kurczaki z hormonami, czekoladki i takie tam

Muszę popatrzeć na sztyfty dla dzieci z filtrami
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
To z wiekiem przychodzi
Dzięki, wychodzi na to, że stara d..a już jestem.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:11   #30
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dzięki, wychodzi na to, że stara d..a już jestem.
A jak Ty jesteś stara, to my z Pastereczką już się kompletnie sypiemy ... zamieniamy się w proszek
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.