szkoła językowa w Warszawie - która? angielski - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-07, 14:02   #91
sweet_sofia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Wiadomości: 56
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Tak zupełnie bez podręcznika to ja nie chciałabym, jakieś rozwalające się kserówki itd to nie dla mnie
Jeżeli wszystko będziesz gromadzić w segregatorze nie będzie zle, ale przede wszystkim masz aktualną tematykę, jeżeli wykorzystywane będą tematy z aktualnej anglojęzycznej prasy
sweet_sofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:20   #92
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja jednak wolę uczyć się w sposób systematyczny, jeżeli lektor przynosi jakieś ciekawe materiały to jest ok, dodatek do tematu, bardzo fajny, ale rzeczywiście jakiś bardziej usystematyzowany sposób nauki jest plusem
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:02   #93
noragrey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Swee_sofia ty piszesz, że chodziłaś do English for You na Marszałkowską. Ja naczytałam się duzo pozytywów w necie o tej szkole. Czy możesz mi jednak powiedzieć jaką mają bazę lokalową i dydaktyczną, bo rozpatruję tą szkołę jaką jedną z opcji do zapisu. Chodzi mi czy jest tam przrestronnie, czy mają salę internetową, automaty z napojami itp. Aha, czy zawiera się tam umowę, a jesli tak, to jak jest sprawa ewentualnej rezygnacji z kursu uregulowana w umowie i czy mozna płacic w ratach. Inne koleżanki, które chodziły do English for You, też proszę o taką informację o lokalizacji pzry ul. Marszałkowskiej 28, Hey
noragrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:36   #94
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez noragrey Pokaż wiadomość
Swee_sofia ty piszesz, że chodziłaś do English for You na Marszałkowską. Ja naczytałam się duzo pozytywów w necie o tej szkole. Czy możesz mi jednak powiedzieć jaką mają bazę lokalową i dydaktyczną, bo rozpatruję tą szkołę jaką jedną z opcji do zapisu. Chodzi mi czy jest tam przrestronnie, czy mają salę internetową, automaty z napojami itp. Aha, czy zawiera się tam umowę, a jesli tak, to jak jest sprawa ewentualnej rezygnacji z kursu uregulowana w umowie i czy mozna płacic w ratach. Inne koleżanki, które chodziły do English for You, też proszę o taką informację o lokalizacji pzry ul. Marszałkowskiej 28, Hey
dydaktyczna: korzystaja z Longmana (przynajmniej na poziomie B1 oraz B2)
jesli chodzi o lokalizacje to mają dwie: albo Marszalkowska (przy metro politechnika) albo Grochowska.

Na Marszalkowskiej nie ma sali internetowej.
Na Grochowskiej jest kafeteria taka gdize można przyjsc i rozmawiac po angielsku z native speakerem i innymi kursantami

Umowa: na rok.
Ja chcialam na pol roku, to powiedzieli ze nie, wiec dalej nie rozmawialam.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 10:34   #95
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Bubu


Byłam w CITY SCHOOL... i mam porownanie z English For You.... chodzę na B1 semestr 1.

KSIĄŻKA:
- EFY: Longman i mimo ze to B1 było to ja po jednych zajęciach miałam 1 albo 3 strony w zeszycie zapisane ze słówkami
- City S: Oxford... kurde... łatwa jest... prosta... po dzis zajęciach mam 2 słówka w zeszycie....

LEKTORZY:
- EFY: zakochałam się w Justynie. Zajęcia z nią: i gramatyka, bo czasy są ważne i słówka pytała i zadawała dużo pytań.... trzeba było mówić
- City S: kurde... Marcin cholernie szybko mówi... do tego nic nowego sie nie nauczylam a na tablicy napisal zdanie w Past Simple i do niego kazal robic pytania , a potem kolejne zadanie wiec mu mowie potem ze OCZEKUJĘ BY JAK ROBI ZDANIE W JAKIMS CZASIE BY PRZYPOMNIAL dlaczego ten czas, jaka konstrukcja itp.. a on: ,,w angielskim uzywamy tylko 2 czasow: present simple i present continuous" reszta to XXX (tutaj nie zrozumialam, ale ze nie czasy tylko patrzymy na te dwa podstawowe i zalezy co chcemy powiedizec to tak robimy konstrukcje....) ja mu mowie, owszzem, super, ale nie wyobrazam sobie zeby znac tylko 2 czasy, ja chce biegle uzywac: present simple i continuous past simple i continuous oraz present perfect.. a on zeby rozmawiac to nie trzeba tyle az, i on postara sie przyniesc jakas gramatyke... no kurde

jeszcze z nativem nie mialam....

jak myślicie: czy to ze lektor strasznie szybko mowi, tak ze ledwo rozumiem co - to przyzwyczaje sie i wyjdzie mi to na dobre, czy lepiej zmienic lektora? Bo w EFY taki byl native - nie rozumialam co mowi i co chce mi przekazac bo mowil ZA SZYBKO, normalnie jak ADHD - a ten z City School ma dokladnie to samo... i jeszcze ta gramatyka... i nie wiem...

Slowka - zawsze moge dodatkowo jeszcze robic jednak podrecznik Longmana albo wypisywac z artykulow slowka... Albo moze przyzwyczailam sie do English For You ze tam jest tak dobry i wysoki poziom ? Bo English For You to moja pierwsza szkola, bylam tam 1 miesiac na intensywnym i bardzo duzo mi dal ten ich kurs... Ale sa drodzy... bo 36 godzin - 1000 zł.. a w City Scholl 60 zł za 549 zł.. i teraz nie wiem co robić
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-10-09 o 10:35
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 10:43   #96
sweet_sofia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Wiadomości: 56
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Friese, ja akurat nie rozumiem Twojego cennika, jestem aktualnie na stronce English For You, zakładka cennik i widzę

54 h+ 20 h za 999 pln w grupie 3-7 osób

ratalnie to już drożej 1215, ale dalej przyzwoicie

Może te 36h za 1000pln to za mniejszą grupkę ????

Tak czy inaczej w City School widzę, ze mają bardzo dobre ceny

PS

Zaczęłaś dopiero kurs w City School, jak mi wiadomo to nie jest zła szkoła, długo na rynku, moze się przyzwyczaisz do ich metod. To jak zmieniasz mieszkanie musisz się przyzwyczaić ( tak samo jak chłopaka)

Z drugiej strony ten Twój lektor może chce, abyście mówili płynnie najpierw w 2, 3 czasach, potem będzie wprowadzał następne, daj mu trochę czasu

Jak nie to możesz spróbować w 3 szkole np British School, gdyż jak pisałam znam osobę bardzo zadowoloną z usług na Bemowie

Edytowane przez sweet_sofia
Czas edycji: 2012-10-09 o 12:06
sweet_sofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:18   #97
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez sweet_sofia Pokaż wiadomość
Friese, ja akurat nie rozumiem Twojego cennika, jestem aktualnie na stronce English For You, zakładka cennik i widzę

54 h+ 20 h za 999 pln w grupie 3-7 osób

ratalnie to już drożej 1215, ale dalej przyzwoicie

Może te 36h za 1000pln to za mniejszą grupkę ????

Tak czy inaczej w City School widzę, ze mają bardzo dobre ceny

PS

Zaczęłaś dopiero kurs w City School, jak mi wiadomo to nie jest zła szkoła, długo na rynku, moze się przyzwyczaisz do ich metod. To jak zmieniasz mieszkanie musisz się przyzwyczaić ( tak samo jak chłopaka)

Z drugiej strony ten Twój lektor może chce, abyście mówili płynnie najpierw w 2, 3 czasach, potem będzie wprowadzał następne, daj mu trochę czasu

Jak nie to możesz spróbować w 3 szkole np British School, gdyż jak pisałam znam osobę bardzo zadowoloną z usług na Bemowie
dziekuje Ci
wlasnie pomylilo mi sie w takim razie z ich cennikiem.
ale tez dopiero zaczelam prace i nie dam rady zaplacic za EFY. Najwyzej pojde do nich na 2 semestr o ile beda miejsca... hmm.

A City School: no jak ktos prowadzi zajecia tak ze gramatyke zostawmy i mam mowic i robic bledy gramatyczne to nie po to chodze do szkoly. jak juz mowic - to po to jestem w szkole by robic to dobrze od poczatku takie jest moje zdanie

i kwestia tego ze ogladam ten podrecznik ten B1 semestr 1 - i jest bardzo latwy dla mnie... malo nowych slowek... a dzwonilam do nich i NIE MAJA juz miejsca w grupie b1 wyzszej i b2 nizszej , nawet b2 wyzszej

i teraz nie wiem czy zostac tam
- i uczyc sie z podrecznika ktory jest dla mnie za latwy i nie dowiem sie nic albo nie zbyt wiele nowego
czy zrezygnowac i uczyc sie samej bo to chyba beda te same efekty...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 16:03   #98
sweet_sofia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Wiadomości: 56
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Raczej zostań i spróbuj dogadać się lektorem, powiedz mu w czym tkwi Twój problem, czego oczekujesz, jak chciałabyś, aby wyglądała lekcja.
Wiele rzeczy da się tak właśnie załatwić.
Generalnie dotarcie się na początku kursu jest tu najważniejsze.
Zawsze lektor może przynieść dodatkowe materiały, pytanie natomiast, czy grupa jest dobrze dobrana wiekiem i poziomem

Edytowane przez sweet_sofia
Czas edycji: 2012-10-09 o 16:05
sweet_sofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 17:01   #99
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Przeglądając różne posty i wypowiedzi dochodzę do wniosku, że nie istnieje jedna wypróbowana metoda nauki języka angielskiego.
Najbardziej kontrowersyjna metoda to kursy oparte o internet tzw. szkoły internetowe.
Opinie wobec nich są zdecydowanie najbardziej podzielone.
Znam kilka osób zadowolonych, gdyż nie trzeba wychodzić z domu, gdyż się daleko mieszka od szkoły językowej a tu mamy wszystko podane na talerzu, dochodzi do tego elastyczność zajęć.
Z drugiej strony są głosy,że brakuje czynnika ludzkiego, że to wszystko jest wirtualne, a w realu jest inaczej. Brakuje pracy w grupie, która mobilizuje.
Taka jest rzeczywistość
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 11:44   #100
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Dokładnie tak, taka metoda internetowa ma zarówno zwolenników i przeciwników
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:19   #101
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, taka metoda internetowa ma zarówno zwolenników i przeciwników
Brak tu bezpośredniego kontaktu z lektorem i dlatego tak właśnie jest
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-20, 10:42   #102
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

No dobrze, to jaka według Was jest najlepsza szkoła w necie ???
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 08:27   #103
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Zapytaj wujka googla, może znajdziesz wiecej
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:24   #104
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

CITY SCHOOL - co za niedomarasy !!!

Wpłaciłam 8 października całość za kurs 549 zł.
W ten weekend dostałam smsa że mam UREGULOWAĆ OPŁATĘ ZA KURS.
Dzwonie do nich, mówię że przecież za semestr capłaciłam a oni: ,,ale mamy tylko zaliczkę przy pani nazwisku 100 zł a nie mamy reszty"
Ja: ,, słucham ? "
Oni: ,,czasami się tak zdarza proszę przynieść potwierdzenie wpłaty, bo pewnie wpisaliśmy przy innym nazwisku, to się zdarza"

KURDE MAĆ!
no jak przy innym mogli to wpisać ?!
Dzięki Bogu że mam to potwierdzenie, bo to była gotówka a nie przelew.


No i czekam już 2 tyodzień na miejsce w grupie wyższej bo jestem w swojej w której się nudzę. A grupa milczy i ja ciągle mówię to lektor mi każe być cicho. No ja rozumiem jeśli by każdy chciał mówić a ja bym się wtrącała - ale tam oni nie wiedzą a temu mówię. Ale nie ma miejsc w grupie wyższej
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:06   #105
kociurra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja kojarzę tylko TFLS, uczyłam się tam kiedyś do FCE i pamiętam, że dość sprawnie uczyli
kociurra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 16:59   #106
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Przeglądając różne posty i wypowiedzi dochodzę do wniosku, że nie istnieje jedna wypróbowana metoda nauki języka angielskiego.
Najbardziej kontrowersyjna metoda to kursy oparte o internet tzw. szkoły internetowe.
Opinie wobec nich są zdecydowanie najbardziej podzielone.
Znam kilka osób zadowolonych, gdyż nie trzeba wychodzić z domu, gdyż się daleko mieszka od szkoły językowej a tu mamy wszystko podane na talerzu, dochodzi do tego elastyczność zajęć.
Z drugiej strony są głosy,że brakuje czynnika ludzkiego, że to wszystko jest wirtualne, a w realu jest inaczej. Brakuje pracy w grupie, która mobilizuje.
Taka jest rzeczywistość

Właśnie nauka języka to przede wszystkim jednak czynnik ludzki, kontakt z dobrym lektorem twarzą w twarz jest bardzo ważny
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 10:43   #107
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Czy uważacie, że można podciągnąć angielski trochę we własnym zakresie, bez szkoły językowej ???
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:53   #108
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez goliatka Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że można podciągnąć angielski trochę we własnym zakresie, bez szkoły językowej ???


Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ? / .. klik .. /



Tam jest caly watek poswiecony temu tematowi - ten watek nie jest do tego a od podawania nazwy szkoly angielskiego w Warszawie

dziewczyny w tamtym zalecaja olać naukę w szkolach bo o wiele wiecej efektow jesli czlowiek ma checi sie uczyc daje czytanie artykulow po angielsku (slowka wkuwasz wtedy) i ogladanie filmow z angielskimi napisami (osluchujesz sie wtedy)


Ale tutaj o tym nie piszemy.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-10-29 o 12:55
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 20:46   #109
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
CITY SCHOOL - co za niedomarasy !!!

Wpłaciłam 8 października całość za kurs 549 zł.
W ten weekend dostałam smsa że mam UREGULOWAĆ OPŁATĘ ZA KURS.
Dzwonie do nich, mówię że przecież za semestr capłaciłam a oni: ,,ale mamy tylko zaliczkę przy pani nazwisku 100 zł a nie mamy reszty"
Ja: ,, słucham ? "
Oni: ,,czasami się tak zdarza proszę przynieść potwierdzenie wpłaty, bo pewnie wpisaliśmy przy innym nazwisku, to się zdarza"

KURDE MAĆ!
no jak przy innym mogli to wpisać ?!
Dzięki Bogu że mam to potwierdzenie, bo to była gotówka a nie przelew.


No i czekam już 2 tyodzień na miejsce w grupie wyższej bo jestem w swojej w której się nudzę. A grupa milczy i ja ciągle mówię to lektor mi każe być cicho. No ja rozumiem jeśli by każdy chciał mówić a ja bym się wtrącała - ale tam oni nie wiedzą a temu mówię. Ale nie ma miejsc w grupie wyższej
Nie Ty jedna miałaś taki problem, w mojej grupie dwie osoby dostały też takiego sms'a mimo że zapłaciły!
Mnie najbardziej panie w sekretariacie rozbawiły tym, że nie ma tam czegoś takiego jak umowa o świadczenie usługi :/ No i niby co, zapiszę się na kurs i nie wiem co za to będę miała :/
Ogólnie to zajęcia mi się podobają, mamy native na każdych zajęciach, no może nie do końca, bo z pochodzenia jest polakiem, ale większość życia mieszkał a stanach i twierdzi, że lepiej mówi po angielsku niż po polsku :P

Friese a jakiego poziomu szukasz, do jakiej grupy chcesz się przenieść? I jaka metoda?
__________________



Edytowane przez madz88
Czas edycji: 2012-11-04 o 20:56
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 12:50   #110
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
CITY SCHOOL - co za niedomarasy !!!

Wpłaciłam 8 października całość za kurs 549 zł.
W ten weekend dostałam smsa że mam UREGULOWAĆ OPŁATĘ ZA KURS.
Dzwonie do nich, mówię że przecież za semestr capłaciłam a oni: ,,ale mamy tylko zaliczkę przy pani nazwisku 100 zł a nie mamy reszty"
Ja: ,, słucham ? "
Oni: ,,czasami się tak zdarza proszę przynieść potwierdzenie wpłaty, bo pewnie wpisaliśmy przy innym nazwisku, to się zdarza"

KURDE MAĆ!
no jak przy innym mogli to wpisać ?!
Dzięki Bogu że mam to potwierdzenie, bo to była gotówka a nie przelew.


No i czekam już 2 tyodzień na miejsce w grupie wyższej bo jestem w swojej w której się nudzę. A grupa milczy i ja ciągle mówię to lektor mi każe być cicho. No ja rozumiem jeśli by każdy chciał mówić a ja bym się wtrącała - ale tam oni nie wiedzą a temu mówię. Ale nie ma miejsc w grupie wyższej
Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Nie Ty jedna miałaś taki problem, w mojej grupie dwie osoby dostały też takiego sms'a mimo że zapłaciły!
Mnie najbardziej panie w sekretariacie rozbawiły tym, że nie ma tam czegoś takiego jak umowa o świadczenie usługi :/ No i niby co, zapiszę się na kurs i nie wiem co za to będę miała :/
Ogólnie to zajęcia mi się podobają, mamy native na każdych zajęciach, no może nie do końca, bo z pochodzenia jest polakiem, ale większość życia mieszkał a stanach i twierdzi, że lepiej mówi po angielsku niż po polsku :P

Friese a jakiego poziomu szukasz, do jakiej grupy chcesz się przenieść? I jaka metoda?


No nieźle

A ja chcę na B2 semestr 1. System DUALNY.

I wlasnie - tam nie ma umowy w City School ??

Bo ja mam zaplacone za system DUALNY (wtorki z lektorem a czwartki z nativem) i jeszcze nativa nie ma bo gdzies je za granica. I bedize za miesiac... ale mam przeciez ustalone ze 50% godzin - z lektorem i 50% z nativem. Dlatego wybralam ten kurs.

I teraz... jak nativ przyjedzie np na ostatnie zajecia tylko i wyjdzie ze 97% godzin z lektorem i 3% z nativem - to mam prawo rządać zwrotu pieniędzy ??
Czy ze w zwiazku z tym ze nie mam umowy to nie mam do niczego prawa ??

ja mam tylko potwierdzenie , nie mam zadnej umowy... w English For You to dostalam umowe na 2 czy 3 strony... zoboawiazania moje i ich..a tu.. w City School nie dostalam nic
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 15:23   #111
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

no własnie bo tu nie ma umowy. I szczerze to nie wiem jak to by było, ale raczej na ich korzyść.
Ja jestem w B1 wyższej i mam 100% z nativem i chyba jest u Nas jeszcze jedno miejsce, ale pewna nie jestem.
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 08:57   #112
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Czy według was warto zapisać się do szkoły w środku semestru
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 09:17   #113
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Wątek wybitnie dla mnie.

Na hiszpański to wiadomo, do Cervantesa, na włoski też do Włoskiego Centrum Kultury, francuski to Alliance, ale np. portugalskiego to juz sobie nie umiem wybrać, żadna szkoła nic sensownego nie oferuje.

A jest coś takiego jak szkoła językowa przy uniwerystecie? W sensie, że ucza tam wykładowcy z filologii? Uniwersyteckie centrum językowe?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 10:24   #114
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Jest np. szkoła języków obcych UW, gdzie uczą np. doktoranci, ale wiesz, też zależy od lektora. Być może na SGH też są kursy portugalskiego. Mój znajomy uczy się portugalskiego, też nie mógł znaleźć żadnej szkoły i chodzi na indywidualne lekcje - w internecie znalazł 2 nativów, z Portugalii i Brazylii, za 30zł/h.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 11:35   #115
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Jest np. szkoła języków obcych UW, gdzie uczą np. doktoranci,
Znalazłam wlaśnie, jutro sie tam przejde, dzięki.
Cytat:
i chodzi na indywidualne lekcje - w internecie znalazł 2 nativów, z Portugalii i Brazylii, za 30zł/h.
Ja nie lubię uczyć się od osób bez przygotowania do nauczania, jestem niedoszłym filologiem i potrzebuję klasycznej nauki, gramatyki itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 14:37   #116
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Osobiście polecam British School. Jest wiele oddziałów w Warszawie. Sama pracowałam jako native speaker i mogę szczerze polecić. Dorosłe podejście do kursanta i przede wszystkim kładą dużą wagę na rozwój słownictwa i rozmowy. Jedyną wadą można powiedzieć, że jest brak j. polskiego przez 90min. :p
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 16:39   #117
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Jaki kurs języka ang. w Warszawie?

Tez właśnie rozglądam się za jakąś porządna szkoła językowa w stolicy. Zależny mi na długotrwałej nauce od dość niskiego poziomu A2
Możecie polecić jakieś sprawdzone placówki? Myślałam o Archibaldzie. Znajoma polecała mi tez British Council. Cenią się, to fakt, ale może warto?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 10:31   #118
goliatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 47
Dot.: Jaki kurs języka ang. w Warszawie?

Naukę języka należy rzeczywiście potraktować długofalowo, niestety często szybko opada nam zapał
goliatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:19   #119
kociurra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Jeśli chodzi o Warszawskie szkoły to radze spojrzeć na podstawowe zagadnienie czyli jak długo dana szkoła jest na rynku. Jeśli jest krótko to nie ma żadnego rozeznania, nic nie wie o lokalnym rynku i nie ma też rozeznania w lektorach. Nie bez powodu większośc lektórów uczyło sie języka w tfls, bo ta szkoła jest od ponad 10 lat i przygotowuje do większości egzaminów. Swoją drogą na pewno słabe są sieciówki.
kociurra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:45   #120
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Nawet w jednej szkole mogą być dobrzy i kiepscy lektorzy
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-25 18:27:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.