Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 17:27   #1
mary234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3

Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?


Witam,

Kilka dni temu mailem dostałam wiadomość o możliwości 7 dniowego wyjazdu na wakacje z opłatą tylko za wyżywienie - nie za nocleg. Taką przyjemność mogę zrealizować w wybranych hotelach w Polsce i w Europie pod warunkiem, że wypełnię ankietę i uiszczę opłatę w wysokości 35 zł. http://www.omnigeo.pl/ to jest firma oferująca taką wygodę. Po wymianie maili z kobietą pracującą w tej firmie wydaje mi się, że to nie jest pic na wodę ;> Czy któraś z Pań miała przyjemność korzystania kiedyś z darmowych voucherów turystycznych? Jak to wygląda w rzeczywistości. Czy ktoś wie coś na ten temat? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Edytowane przez mary234
Czas edycji: 2010-07-01 o 17:32
mary234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:51   #2
akaaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Witam, nie miałam okazji skorzystania. Zachęcona ciekawą ofertą wypełniłam ankietę. Ciekawa byłam katalogu hoteli, ale niestety jest on dopiero dostępny po otrzymaniu vouchera. Jedyne co udało mi się sprawdzić to na tej stronie -> http://eurorest.net/index.php?id=03_...d=1&lng=pl&s=0 czyli czeków które otrzymujemy, jest lista hoteli w których można je zrealizować. W każdym miejscu wypoczynku jest obowiązkowa stawka żywieniowa. W Polsce zaczynająca sie od 35 zł, domyślam się że za osobę. Czyli jednak jesteśmy troszkę uwiązani. Jeśli ktoś i tak planuje wyjazd z pełnym wyżywieniem to uważam, że się opłaca, ale jeśli planuje wyżywienie we własnym zakresie to niestety wtedy juz ta oferta przestaje być interesująca, przynajmniej jak dla mnie.
akaaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:56   #3
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

wg mnie te ceny sa mega zawyzone. Kolezanka dostala taki voucher i posprawdzalysmy ceny, bo chcialam jechac do chorwacji, cena wyzywienia od osoby za dzien to 35 euro Dodam ze np. apartament 4 osobowy kosztuje 50-60 euro czyli miedzy 10-15euro/os. To za jedzenie az 35 ?! Prooooszeeee... Wiec jednym slowem nie oplaca sie. nie ma co sie ludzic, w zyciu nie ma nic za darmo...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 12:53   #4
julkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Sprawdziłam, zanim wypełniłam ankietę i poprosiłam o voucher: nie jest to oczywiście darmowe - ceny posiłków (2 szt.) w systemie EuroRest (taki jest voucher) w wybranych pensjonatach i hotelach w Polsce to: cena pokoju ze śniadaniem dla jednej osoby lub trochę mniej. Więc zyskujemy za zwyczaj cenę obiadokolacji lub trochę więcej. Sprawdzając hotele i pensjonaty (wystarczy po nazwie wyszukać w Google) pytajmy, czy stawki żywieniowe są takie same przez cały rok. Często się znacząco różnią i poza sezonem może bardzo sie opłacać. Np. Pensjonat Białka w Białce Tatrzańskiej: lato - stawka żywieniowa 89 zł od osoby, pokój 2-os. ze śniadaniem i obiadokolacją w pakiecie 115 zł od osoby, od października - stawka żywieniowa 69 zł od osoby (pokój nadal tak samo). W listopadzie jeszcze taniej. Więc zależy od pory roku i miejsca. Powiedzmy, że jest to pobyt z 30-50% rabatem, co dla osób korzystających z wyżywienia na miejscu jest opłacalne.
julkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:00   #5
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Cytat:
Napisane przez mary234 Pokaż wiadomość
pod warunkiem, że wypełnię ankietę i uiszczę opłatę w wysokości 35 zł.
Czyli najpierw musisz zapłacić te 35 złotych?
Naciągactwo.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 00:58   #6
julkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Nie, moim zdaniem naciągactwo, to jeżeli firma pobiera opłatę ale nie wysyła vouchera.
Opłat nie musisz uiszczać najpierw, możesz za pobraniem, więc nie masz obawy, że nie wyślą vouchera. Ob opłacie jesteś poinfomowany od początku.
Tu nie chodzi o wysyłanie/niewysyłanie vouchera - tego nikt nie kwestionuje, ale o opłacalność. Więc wg mnie się opłaca, jeżeli pojedzie się do objektów dosyć drogich i nie w pełni sezonu. Ale nie jest darmowe, to fakt. Ale zawsze jakieś 30% rabatu albo i więcej się uzyska.
julkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:15   #7
Orianna
Raczkowanie
 
Avatar Orianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 116
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

A ja uwazam, ze to jest naciaganie. Najpierw pisza w mailu:
UWAGA! Za udział w badaniu przewidziana jest nagroda !

Potem okazuje sie, ze "nagroda" kosztuje 37 zlotych. A jak ktos przeczyta regulamin, to sie okazuje, ze w niektorych miejscach to tylko ulga a nie darmowy pobyt. W tych "darmowych" trzeba placic jakies stawki zywieniowe. NIech nikt nie chrzani,ze cokolwiek tu jest za darmo, Dostajemy bardziej lub mniej marna znizke na 7 dni pobytu - czysty biznes dla tych hoteli, maja frajerow hurtowo wykupujacych nocki z niewielka ulga. Tak ja to widze, niestety, moze ktos napisze, to ten system pochwali, ja duzo podrozuje, ale z tego nie skorzystam.
Orianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 03:00   #8
muszka_julituszka
Raczkowanie
 
Avatar muszka_julituszka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk-Białystok
Wiadomości: 62
GG do muszka_julituszka
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Cytat:
Nie, moim zdaniem naciągactwo, to jeżeli firma pobiera opłatę ale nie wysyła vouchera.
To już oszustwo. A to, o czym teraz dyskutujemy to naciągactwo.

Wypełniłam ankietę na Planeteo. ,,3 dni bezpłatnego zakwaterowania dla 2 osób.'' jako rekompensata podarowania czasu i informacji, rzecz jasna. Sponsorem również jest Eurorest Hotels. ,,Za emisję i doręczenie vouchera pocztą zostanie pobrana opłata w kwocie 44,50 zł.'' jako rekompensata podarowania czasu i informacji, rzecz jasna.

Zawirowania w regulaminie. Chcą ukryć, zaplączą słownie. Ale jasno też potrafią napisać, co opłat nie dotyczy.

Orianna powiedziała głośno to, co ja sądzę, więc nie będę się powtarzała. Również NIE.
__________________
Bądź sobą! Wszyscy inni są już zajęci.
muszka_julituszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 08:49   #9
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

ja też stwierdziłam, że jak mam kwadrans by zdecydować, że płacę 45 zł za wysłanie vouchera, a potem dostaję do wyboru Ciechocinek, do którego mam sama dojechać... jednak nie
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 08:59   #10
jhet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!

W regulaminie zawsze umieszczają takie zapisy, żeby wydymać osobę, która się nabierze na te ich "promocje" itp. Tak samo z hotelami - masz pobyt za darmo, ale musisz opłacić obowiązkowe wyżywienie, które jest o wiele większe niż normalna opłata za hotel!!! Przykładowo - cena za pokój dwuosobowy - 160zł (czyli wychodzi 80zł za osobę). W tej ich "promocji" - 130zł za dzienne wyżywienie jednej osoby! Wychodzi tyle samo, co za pokój + wyżywienie w restauracji, a może nawet drożej, więc się kompletnie nie opłaca - nabijają klientów w butelkę!
jhet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 16:00   #11
bass84
Przyczajenie
 
Avatar bass84
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Darmowe vouchery turystyczne, czy ktoś korzystał?

Według mnie jest to troszkę ryzykowna sprawa.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-02-07 o 09:03 Powód: link
bass84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-21 17:00:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.