Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 15:12   #31
meganB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Co do stosowania kefiru itp., a nawet globulek dostepnych bez recepty (np. Lactovaginal) mozna używac profilaktycznie np. po zakonczniu leczenia. Takie srodki sa zbyt slabe zeby mogly wyleczyc grzybice. Pytałam o to swoją ginekolog.
meganB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:42   #32
u8la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

ja tez mam od roku to i ciagle nie moge tego wyleczyc raz nie nawracało mi sie przez pół roku ,a potem to samo uzywałam na poczatku metanizanol i gynalgin potam gynozin i taka jedna tabletke w zielono-bialym pudełku i jakas masc niestety nic mi nie pomogło juz zaczynam sie tym niepokojic ,bo moze to moj partner ma to ciagle nie doleczone i powinnien sie pojsc zbadac tylko nie wiem do jakiego lekarza facet ma isc z takimi problemami?prosze poradzcie mi cos!czytałam ze czesto drożdzowce pochwy sie robia od problemów z jelitami?jak tak to gdzie pujsc na badanie sprawdzajace stan jelit?to link do strony gdzie to pisze ttp://www.sanum.com.pl/bazawiedzy.php?aid=71&cid =7&a=true
u8la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 16:09   #33
u8la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

a jeszcze jedno ,czesto mi sie chce siku,i w czasie współzycia bardzo mnie boli po lewej stronie,co powoduje ze wpadam w jakas depresje poniewaz ciagle nie uklada mi sie zycie seksualne z partnerem,no bo kurcze ile mozna znosic takie problemy,naprawde to do nieuwierzenia ze raka potrafia wyleczyc a z takim czyms nie potrafia mi pomoc raz a porzadnie ginekolodzy juz bylam u dwóch pierwszy to nie umial pow co to jest ten drugi juz jakis bardziej jest obeznany i dal mi leki jak pisalam nizej,czyli te co niektore osoby na forum zazywały,ale panie doktorze jak mam poradzic sobie skoro jak na własnym przykladzie niektórzy ginekolodzy nie chca mi pomoc

Edytowane przez u8la
Czas edycji: 2006-09-11 o 16:11 Powód: male bledy:P
u8la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 21:12   #34
akrebez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Witam
Problem grzybicy dotknął również i mnie swego czasu, ale od kilku miesięcy (tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć ) mam jako taki spokój.. Dziewczęta słuchajcie, z tego co zdążyłam zauważyć w przeciągu kilku latek nękania przeż tą niesympatyczną NAWRACJACA dolegliwość to przede wszystkim DIETA ma największe znaczenie. Oczywiscie wczesniej wspomniane przez Maję101 zasady są bardzo ważne i słuszne ale np w moim przypadku mimo ich stosowania grzybica wracała i wracała.. Aż pewniego razu usłyszałam od pani ginekolog że te grzybki co mnie atakują są grzybkami żyjącymi w moim organizmie i atakują dlatego, iż mam zakwaszony organizm.. Rzecz polega na tym ze prawidlowo organizm powinien mieć rownowage kwasowo-zasadową, tak więc trzeba bardzo zwracać uwagę na to co się je.. Przede wszystkim nalezy jesc duzo owoców i warzyw, rozsądnie łączyć produkty itd. Jednym słowem dieta powinna być urozmaicona. Koniec z chipsami, zupkami chińskimi itd. Wszystkie te "frykasy" niszczą nasz organizm a my nie zdajemy sobie z tego sprawy Odkąd zaczęłam zwracać większą uwagę na to co pałaszuję naprawdę jest mi lepiej

Doraźnie polecam emulscje do higieny intymnej Lactacyd- jest naprawdę świetna, łagodzi to i owo, ale nie zwalnia z pójścia do lekarza
akrebez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 21:23   #35
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

ja wyleczylam sie dzieki czosnkowi. Mam spokuj juz ponad poł roku.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 11:47   #36
ola79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Dzieki czosnkowi? Czy moglabys napisac cos wiecej? pzdr
ola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 11:53   #37
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

w przypadku zewn.objawow najlepsze jest clotrimazolum
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 20:14   #38
iwona.sz2403
Raczkowanie
 
Avatar iwona.sz2403
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 203
GG do iwona.sz2403
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

a czy clotrimazolum tabletki mają wpływ na działanie na tabletki antykoncepcyjne?
iwona.sz2403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 20:50   #39
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

mi zdarzylo sie miec grzybice jakies kilka lat temu. Zastosowalam sie do polecen lekarza (juz nie pamietam co to bylo), potem jakies plukanie u gineologa i nie wrocilo
Teraz jednak od dwoch cykli mam cos takiego ze strasznie mnie tam swedzi przez kilka dni (stosuje clotrimazolum i jakies czopki i pomaga). Czy to moze byz grzybica? Czy ustepowalaby po kilku dniach? Nie mam innych objawow (uplawow, itp.). Co sadzicie o tym?
Podczas cytologii jakis czas temu wyszly mi jakies bakterie (nie mialam zadnych objawow) - ginekolog zalecila macmiror i cos jeszcze i nie kazala przyjsc na kontrole po. Ale nie mialam zadnych objawow. A teraz ot...jakies swedzenie.... Moze powinnam sie wybrac do niej...
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 06:30   #40
anastazja83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

U mnie występowały także inne chorubska i to one wywoływały grzybka.
Najlepiej zrobić dokładny posiew pochwy na bakterie, test na chlamydie.

Od czasu do czasu łykam antybiotyk antygrzybiczy i jest ok. Łykam jak zauważam pierwsze objawy nawrotu.

Facetowi też najlepiej dać antybiotyk bo z maściami to u nich jest kłopot, bo jak to ich bezpośrednio nie dotyczy, bo nie mają objawów, to olewają całą sprawę.
anastazja83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:52   #41
Wiolapazmc21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez bunny-pie Pokaż wiadomość
Ja sie teraz przez rok bawilam z tym cholerstwem, nic.
Poszlam na wyrywanie zebów i przepisano mi antybiotyki które sa na problemy jamy ustnej i tez na grzybice. Grzybicy nie mam Znikla.

Tinker

Ps: Kiedys czytalam ulotke u lekarza, i pisalo ze u duzo kobiet ona powraca, ale nie u wszystkich.
Czesc mam problemy z grzybica jamy ustnej poda mi prosze nazwe tego antybiotyku
Wiolapazmc21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 11:59   #42
Wiolapazmc21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

hej mam problem i mysle ze to jest grzybica jamy ustnej brallam antybiotyki i nic nie pomogly moze zna ktos jakies metody pozbycia sie tego grzyba Pozdrawiam Wiola
Wiolapazmc21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 14:47   #43
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

zrób wymaz z gardła i określ dokładnie czy to grzybica (bo może bakteria?). grzybicy nie leczy się antybiotykami, więc mogą nic tutaj nie dać. najpierw badania a potem leczenie na podstawie antybiogramu!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:50   #44
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

W moim przypadku to chyba była grzybica
Miałam strasznie swędzenie i dziwna serkowata wydzieline z pochwy.
Stosowałam przez ok 3 dni maść Clotrimazolum i płukałam się tam korą z dębu.

Płukanki, kilka razy dziennie- mi bardzo pomogły
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:32   #45
invicto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez iwona.sz2403 Pokaż wiadomość
a czy clotrimazolum tabletki mają wpływ na działanie na tabletki antykoncepcyjne?

Z tego co wiem, to nie maja.
invicto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 21:11   #46
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

nie mają na pewno
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 13:39   #47
aelin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 83
Powracająca grzybica pochwy

Od jakiegoś czasu męczę się z grzybicą pochwy, a dokładniej z drożdżycą. Opuchnięte wargi sromowe, pieczenie, swędzenie, upławy i biały nalot, ból przy stosunku...dosłownie masakra. Pierwszy raz dopadło mnie to jakoś rok temu, dostałam tabletki doustne, globulki i szybko przeszło. Po pół roku wróciło, więc znowu wybralam się do ginekologa, przepisał mi to samo i znowu zniknęło. Minęly z 2 miesiące - wróciło. Tym razem leczył się także mój partner, gdyż również u niego objawiła sie grzybica(musialam go zarazić..) Miał jakieś czerwone plamki na żołędzi i biały nalot. Dostał tabletki doustne, ja też. Mineło nam to. Teraz po raz kolejny chyba mnie zaczyna to dopadać.. narazie żadnego swędzenia i pieczenia nie ma, ale pojawia się ten biały nalot na wargach sromowych i mam go już prawie 2 tygodnie... Nie jest go duzo, ale wtedy też tak się to zaczynalo. Może jakoś ta się to zahamować bez wizyty u ginekologa? Chodze do niego prywatnie, a nie ukrywam, ze nie mam tyle pieniędzy na badanie i leki, które są drogie. Za każdym razem brałam kase od rodziców, gdyż sama jeszcze nie pracuje(jestem w klasie maturalnej) a nie chce po raz kolejny ich obciążąć.
Nie mam też pojęcia od czego moze to byc Dbam o higiene...
Czy przyczyną mogą byc częste stosunki plciowe?Czytalam, ze moze to byc też od tabletek antykoncepcyjnych, ktore biore półtora roku. Ale nie chcialabym przestać ich brać...zwlaszcza, ze nie mam pojęcia czy w ogole to by coś dało. Znacie może jakieś sposoby na grzybice, albo jakies w miare tanie leki, np. globulki bez recepty? Bralam już jakiś czas temu Lactovaginal, ale średnio pomagał. Propolis tak samo.
Może któraś z Was ma/miała podobny problem i cos by mi doradzila..
aelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:03   #48
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Dlaczego zakładasz osobny wątek, kiedy na ginekologii jest już duży wątek o grzybicy?
1) zmień lekarza
2)niech skieruje cię na odpowiednie badania (posiew) - niezbędne informacje znajdziesz w wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...rzybica+pochwy
3) twój dotychczasowy lekarz leczył cię w ciemno -są różne infekcje dopochwowe, i jeśli są one powracające to: miałaś źle dobrane leki lub mogłaś współżyć w czasie leczenia (a przecież nie wolno)
4) jeśli nie możesz płacić zapisz się do lekarza w ramach NFZ.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:13   #49
aelin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 83
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Dlaczego zakładasz osobny wątek, kiedy na ginekologii jest już duży wątek o grzybicy?
1) zmień lekarza
2)niech skieruje cię na odpowiednie badania (posiew) - niezbędne informacje znajdziesz w wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...rzybica+pochwy
3) twój dotychczasowy lekarz leczył cię w ciemno -są różne infekcje dopochwowe, i jeśli są one powracające to: miałaś źle dobrane leki lub mogłaś współżyć w czasie leczenia (a przecież nie wolno)
4) jeśli nie możesz płacić zapisz się do lekarza w ramach NFZ.
A jeśli chodzi o ten posiew, to mam iść do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie?Czy jak?
Słabo sie orientuje, bo nigdy tego nie robilam..
aelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 20:48   #50
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Witam!
Ja akurat miałam założyć podobny wątek. Nie ma grzybicy do tego stopnia co Ty, ale równie dokuczliwą... Używałam leki za 1oozł i przeszło i teraz coś znowu upławy się pojawiają... Dzisiaj byłam u ginekologa i powiedziała mi że to przez to że noszę spodnie! Czy to możliwe?! No kurde ;/ i znowu recepta na 1oo
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 21:44   #51
SuavementeBesame
Raczkowanie
 
Avatar SuavementeBesame
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 124
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Znam ten ból... przez 4 lata męczyłam się z powracającymi grzybicami, potem doszły nadżerki itp.
Lekarka oprócz cytologii żadnych badań mi nie robiła tylko leki i leki, wciąż te same.

Raz mówiła, że przez to jakie majtki nosze, potem, że woda, że tampony itp... przeróżne teorie aż trudno je zliczyć.

Zmieniłam lekarza... zrobił mi wymaz z szyjki macicy. Wyszło, że od paru lat mam gronkowca, który powodował to wszytsko.
Dostałam odpowiednie leki i teraz... (przynajmniej z tym jednym) mam święty spokój !!
SuavementeBesame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:37   #52
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

przy tak często nawracających infekcjach faktycznie jedynym słusznym rozwiązaniem jest zrobienie badania, prywatny ginekolog może zrobić pewnie posiew(mój robi) ale to będzie dodatkowo kosztowało, u lekarza z NFZ nic nie zapłacisz-może to dobry pomysł?
co do probiotyków to lactovaginal stosuje sie na ostre stany zapalne, natomiast przy stanach przewlekłych lub nawracających lepiej brać provag-najlepiej przez 20 dni.
A może twój partner Cie zaraża??? może tez powinien zrobić badania.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:36   #53
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

lactovaginal na ostre stany zapalne? no sorry, ale to jest środek z bakteriami kwasu mlekowego a nie lek. na ostre stany zapalne to się stosuje nie dość, że leki dopochwowe to jeszcze doustne i to na receptę a nie takie preparaty... ja biorę lacibios fem i to profilaktycznie a jak coś się działo, to od razu do lekarza szłam po właściwe leki.

też polecam posiew. idź do swojego ginekologa i poproś o skierowanie lub zrób na własną rękę prywatnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:59   #54
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

tak-akurat lactovaginal to jeden z nielicznych probiotyków zarejestrowany jako lek, a tak w zasadzie to nie napisałam ze jest to jedyny skuteczny środek na grzybicę, chodziło mi raczej o to ze jest to jeden z pierwszych jakie możemy zastosować zanim pójdziemy do lekarza.Zadko który ginekolog przyjmuje "od ręki", a przez te kilka dni można już cos stosować.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:18   #55
zuzaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

potrzebuje pilne pomocy!!!za tydzien wyjezdzam na urlop!
po miesiacznce zaczelam odczuwac swedzenie i pieczenie , ostatnio leczylam sie u ginekologa z tego powodu. (nie mialam robionych badan) kupilam sobie lacibios femina.
mozecie polecic cos skutecznego,???bez recepty???bo nie wiem czy to pomoze a nie chce sie meczyc(

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

czy mozecie polelic jakiegos ginekologa we wroclawiu ktory zna sie na leczeniu takich infekcji?zrobi jakies badania??bo moja lekarka byla zdziwona ze chce zrobic cytologie.

zuzaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 21:13   #56
taflawody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 227
GG do taflawody
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

@aelin to może być właśnie przez tabletki antykoncepcyjne. ja tak właśnie miałam. leczyłam się [fakt, że tanio, bo globulki clotrimazolum to kwestia 2 zł] i za 2 tygodnie znów to samo. stosowałam kilkanaście metod, z czosnkiem, olejkiem drzewa herbacianego, całkowitą wymianą bielizny, przeleczeniem dokładnie partnera etc. i nic. kompletnie nic, za każdym razem to cholerstwo wracało. od maja żyję bez tabsów, co niestety do najłatwiejszych nie należy, ale wolę chyba to, niż ciągłe pieczenie i swędzenie.
dlatego może pogadaj z ginem i zastanówcie się nad zmianą tabsów?
taflawody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:49   #57
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez zuzaaaa Pokaż wiadomość
potrzebuje pilne pomocy!!!za tydzien wyjezdzam na urlop!
po miesiacznce zaczelam odczuwac swedzenie i pieczenie , ostatnio leczylam sie u ginekologa z tego powodu. (nie mialam robionych badan) kupilam sobie lacibios femina.
mozecie polecic cos skutecznego,???bez recepty???bo nie wiem czy to pomoze a nie chce sie meczyc(

czy mozecie polelic jakiegos ginekologa we wroclawiu ktory zna sie na leczeniu takich infekcji?zrobi jakies badania??bo moja lekarka byla zdziwona ze chce zrobic cytologie.
poszukaj na białej liście ginekologów jakiegoś dobrego, przyjmującego we Wrocławiu.
bez recepty kup tantum rosa do przemywania, możesz też delikatnie do pochwy wprowadzać clotrimazolum, lacibios fem też na pewno pomoże. ale jeżeli ostatnio się leczyłaś z tego powodu, to może warto zrobić posiew? możliwe, że kuracja trwała za krótko lub były przepisane nieodpowiednie leki.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:34   #58
zuzaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

czy feminella vagi c obniza skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych?????
zuzaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:27   #59
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

nie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 16:51   #60
lid-ka
Raczkowanie
 
Avatar lid-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 207
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez zuzaaaa Pokaż wiadomość
potrzebuje pilne pomocy!!!za tydzien wyjezdzam na urlop!
po miesiacznce zaczelam odczuwac swedzenie i pieczenie , ostatnio leczylam sie u ginekologa z tego powodu. (nie mialam robionych badan) kupilam sobie lacibios femina.
mozecie polecic cos skutecznego,???bez recepty???bo nie wiem czy to pomoze a nie chce sie meczyc(

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

czy mozecie polelic jakiegos ginekologa we wroclawiu ktory zna sie na leczeniu takich infekcji?zrobi jakies badania??bo moja lekarka byla zdziwona ze chce zrobic cytologie.
jak odczuwasz pieczenie przy oddawaniu moczu, to może to jest zapalenie pęcherza/cewki moczowej. ja bym się na twoim miejscu przebadała, tzn. zrobiła analizę moczu i poszła z nią do ginekologa - on ci da jakiś lek na receptę w zależności od tego, czy to grzybica czy zapalenie dróg moczowych. na grzybicę środki dostępne bez recepty raczej niewiele pomogą - już to sprawdziłam na sobie. przeszło mi dopiero po globulkach pimafucin. a na zapalenie dróg moczowych możesz na własna rękę stosować np. jakiś preparat z żurawiną - np. kapsułki prouro (są bez recepty i niedrogie). pij dużo, żebyś często oczyszczała pecherz i biegnij do lekarza, bo problemów intymnych na urlopie to chyba wolałabyś uniknąć
lid-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.