Buty ślubne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-16, 13:56   #1
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140

Buty ślubne


Drogie Żonki chciałabym się dowiedzieć jakie miałyście buty na swoim ślubie. Chodzi mi o ich wysokość i czy okazały się na tyle wygodne aby przetańczyć w nich całą noc czy jednak nie zdały egzaminu i musiałyście ratować się awaryjnymi. Jeżeli z góry, przewidziałyście problem, że nie obejdzie się bez zmiany obuwia to była to zmiana na dużo niższy obcas i czy Wasza suknia była jakoś do tego przygotowana? Miałyście dwie pary butów na przymiarce ?
Czy same skracałyście - o ile to możliwe w jakiś magiczny sposób suknię
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 15:47   #2
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: Buty ślubne

Cytat:
Napisane przez Daria_Amelia Pokaż wiadomość
Drogie Żonki chciałabym się dowiedzieć jakie miałyście buty na swoim ślubie. Chodzi mi o ich wysokość i czy okazały się na tyle wygodne aby przetańczyć w nich całą noc czy jednak nie zdały egzaminu i musiałyście ratować się awaryjnymi. Jeżeli z góry, przewidziałyście problem, że nie obejdzie się bez zmiany obuwia to była to zmiana na dużo niższy obcas i czy Wasza suknia była jakoś do tego przygotowana? Miałyście dwie pary butów na przymiarce ?
Czy same skracałyście - o ile to możliwe w jakiś magiczny sposób suknię
Ja miałam 2 pary butów...szpilki 12 cm oraz peep - toe ok 0,5 cm niższe... byłam przekonana, że w szpilkach przetańczę całe wesele a drugich nawet z torby nie wyjmę...po pierwszym tańcu okazało się, że szpile kompletnie nie nadają się do tańca, bo są zbyt twarde i byłam zmuszona przebrać na te drugie...buty minimalnie niższe do tego strzeliło mi koło, suknia automatycznie opadła na dół i zrobiła się minimalnie za długa...całe szczęście nie przeszkodziło mi to w zabawie suknia też nie ucierpiała...
Na przymiarki brałam dwie pary butów, ale teraz wiem, że zrobiłabym ślubną krótszą o ok 1 cm...
__________________
M.




M&B

"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"
A.R.





Rolki - przejechane ok 20 km (2/28(17))
margueri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 15:38   #3
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Buty ślubne

Miałam szpilki z obcasem ok.8cm, średnio wygodne (kompletnie nieelastyczna podeszwa, no ale takie łaadne ). Gdzieś po północy zmieniłam na zwykłe, białe conversy i miałam gdzieś jak to wygląda, byle było mi wygodnie (chyba najgorzej nie wyglądały, bo suknia oryginalnie była nieco krótsza z przodu, żeby pokazać szpilki, a z tyłu miałam tren).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 08:58   #4
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Buty ślubne

Cytat:
Napisane przez Daria_Amelia Pokaż wiadomość
Drogie Żonki chciałabym się dowiedzieć jakie miałyście buty na swoim ślubie. Chodzi mi o ich wysokość i czy okazały się na tyle wygodne aby przetańczyć w nich całą noc czy jednak nie zdały egzaminu i musiałyście ratować się awaryjnymi.
Czy same skracałyście - o ile to możliwe w jakiś magiczny sposób suknię
Miałam buty z 7,5 cm obcasem, bardzo wygodne - sprawdzona przeze mnie marka (testowałam na całonocnych imprezach tanecznych). Zmiana obuwia nie była konieczna.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 16:08   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Buty ślubne

Ryłko z kolekcji ślubnej, nie zmieniałam,bo nie było potrzeby tak wygodne. Nie wiem ile miały cm wysokości, nie płaskie,ale też nie jakieś super wysokie.
Bardzo podobne są w bieżącej kolekcji. Polecam!

Brałam je na przymiarki i pod tą wysokość obuwia suknia była szyta,nie wyobrażam sobie innej kolejności.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 17:01   #6
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam open toe 8cm na slubi pierwszy taniec, potem przebralam na wygodniejsze sandaly z paskiem wokół kostki- tez 8cm. Pod sam koniec zabawy tańczyłam boso z suknią w ręce bo stopy tak pociły sie, ze wyjeżdżały z buta Ale gdyby nie to to przetańczyłabym w obcasach całą noc!



Wysokość obcasa zalezy od tego, w jakich butach chodzisz na codzien. Jezeli zazwyczaj chodzisz w trampkach to szpilki 12cm pewnie nie są dla Ciebie.
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:52   #7
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: Buty ślubne

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Ja miałam open toe 8cm na slubi pierwszy taniec, potem przebralam na wygodniejsze sandaly z paskiem wokół kostki- tez 8cm. Pod sam koniec zabawy tańczyłam boso z suknią w ręce bo stopy tak pociły sie, ze wyjeżdżały z buta Ale gdyby nie to to przetańczyłabym w obcasach całą noc!



Wysokość obcasa zalezy od tego, w jakich butach chodzisz na codzien. Jezeli zazwyczaj chodzisz w trampkach to szpilki 12cm pewnie nie są dla Ciebie.
Dokładnie, dlatego ja wybrałam obcas 5,5 cm, ale nadal się boję, że nie podołam, ale nadzieja matką głupich
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 15:02   #8
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam szpilki 10,5 cm. Około godziny 3 zmieniłam na nieco niższe buty, aczkolwiek również były to szpilki. Niższe obuwie nie wchodziło w rachubę, ponieważ tylko zniszczyłabym sukienkę. Ale tak jak pisała kropka_nad_i wybierz takie buty, w których się dobrze czujesz. Ja na co dzień śmigam w wysokich. Po za tym mam wysokiego męża
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 20:36   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Buty ślubne

Clarks - 9 cm. Tańczyłam w nich do samego końca, nie przebierałam na inne
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 14:05   #10
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam trzy pary butów: szpilki 10 cm, 11 cm platformy (M&s) i srebrne 11 cm.
Pierwsze szpilki wzięłam tylko do kościoła, bo wiedziałam, że nie są zbyt wygodne, a skoro kupiłam to je chociaż na godzinkę wykorzystam. W drugich przetańczyłam całą noc do rana, bo były bardzo wygodne. Trzecie wykorzystałam w czasie sesji plenerowej.
Nie mam problemów z obcasami, bo na co dzień chodzę często w szpilkach.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 21:27   #11
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Buty ślubne

ja miałam obcas 8cm, który dla mnie jest w sam raz i wytrzymałam w nich do samego rana, butki całe z zamszu naturalnego więc bardzo wygodne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sergio_rossi_marmaid.jpg (91,1 KB, 159 załadowań)
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 08:59   #12
agajewa
Raczkowanie
 
Avatar agajewa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam bardzo cieniutkie szpilki 10,5 cm, ale włożyłam do nich silikonowe wkładki pod śródstopie. Wytrzymałam mniej więcej od 15 do 23, potem zmieniłam na płaskie buty, ale my około północy kończyliśmy imprezę. Stopy zaczęły mnie boleć już gdzieś koło 21, ale nie chciałam zmieniać butów, bo taaaak mi się podobały Po wyjęciu stóp z butów nawet lakier miałam zdarty z dużych palców, no więc musiały obcierać, ale to pewnie ta adrenalina
agajewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 10:06   #13
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Buty ślubne

Mialam buty kupione na stronie slubnezakupy.pl, szpilki na platformie 11 cm. Byly na zewnatrz satynowe, a w srodku skorka. Mega wygodne, nie przebieralam na inne, chociaz mialam w rezerwie peep toe z Lasockiego na koturnie, wysokosc ta sama. A suknie mialam tak ciut wiecej skrocona, bo mialam dosc ambitna choreografie na pierwszy taniec i chcialam, zeby bylo git i zeby mi sie az tak pod nogami nie platala.
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 17:57   #14
Satori00
Przyczajenie
 
Avatar Satori00
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Buty ślubne

miałam skórzane buty na 7-cm obcasie - wygodne, ale do 4 rano nie dałam rady, wymiękłam około godziny 1.00 i później tańczyłam boso
Satori00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 20:16   #15
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Buty ślubne

ja byłam zakręcona pmką, na 1 dzien miałam 7,5cm szpilki i przetanczylam w nich do 1 ... a potem hulałam na bosaka, też z bólem. Na zmianę nie miałam innych, jedynie na drugi dzien platformy 9cm. Mogłam wziąć chociażby czarne zdarte balerinki, bo po 1 juz wszystkim obojetnie bylo jak młoda wygląda:P
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 09:53   #16
barwinka_
Raczkowanie
 
Avatar barwinka_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 33
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam skórzane buty na ok 7 cm obcasie - niesamowicie wygodne ale musiałam z nich zrezygnować przed oczepinami - założyłam białe balerinki. meble dziecięce Sukni nie miałam przygotowanej do płaskich butów, tren mi się rozpiął w tańcu, trochę się pobrudziła
__________________

Blog dzieciowo wnętrzarski

Edytowane przez barwinka_
Czas edycji: 2017-04-20 o 16:43 Powód: orto
barwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:56   #17
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Buty ślubne

Miałam skórzane buty Ryłko z kolekcji ślubnej na 5 cm szpilce (wbrew obawom niektórych nie wyglądałam w nich jak kaczka, bo mają naprawdę wdzięczny krój). Były tak wygodne, że wytrzymałam w nich całą noc (zresztą przy długości mojej sukni niższe już nie wchodziły w rachubę). Żeby wyglądały na bardziej ślubne i eleganckie (są proste w kolorze błękitnym), dokupiłam do nich spinki do butów z kryształkami i białymi piórkami. Całość wyglądała świetnie
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 18:58   #18
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Buty ślubne

satynowe szpilki 5,5 cm - wytrzymalam cala noc i nic a nic nie bolaly mnie stopy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 16:47   #19
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Buty ślubne

Ja do ok. 1 byłam w 10 cm szpilkach, później zmieniłam na niewiele niższe z Ecco. Już nie pamiętam, czy mnie stopy bolały, ale nawet gdyby, to i tak nie założyłabym niższych, bo nie lubię w takich chodzić.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 12:03   #20
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Buty ślubne

Miałam 2 pary butów. Do samego ślubu białe baleriny z kokardką które potwornie obtarły mi pięty, a na imprezkę czółenka Marco Tozzi na około 10cm obcasie i są to najwygodniejsze eleganckie buty jakie kiedykolwiek miałam. Wybrałam taki odcień że jeszcze w nich pochodzę
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 13:18   #21
ulcia_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Buty ślubne

Miałam buty na obcasie kaczuszka 3cm i były idealne.Przetańczyłam całą noc.Miałam na zmianę balerinki jakby co,ale je ubrałam na drugi dzień bo spaliśmy w hotelu i przebrałam się w sukienkę inną i balerinki. A firmy były Casani jakby ktoś chciał wiedzieć.
__________________
Mężatka od 21.05.2016
ulcia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 16:10   #22
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Buty ślubne

Ja do slubu szlam ze zlamanym, spuchnietym, malym palcem u stopy I do ostatniej chwili nie mialam butow Bo te, ktore mialam przygotowane ugniataly mi tego palca, kupilam na szybko sandaly, ale jakos nie bylam przekonana. W piatek przed slubem kupilam na wyprzedazy w Sisley? Sinsley? szpilki 10 cm za 70 zlotych, szerokie I bardzo wygodne Na weselu jednak bylam juz taka zmeczona, ze czasami je zmienialam na baleriny, pozniej znowu wkladalam. I jednak ten palec dawal o sobie znac Za to na poprawinach bylo juz lepiej, przetanczylam w nich od 14 do 21, bez problemu
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 16:24   #23
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)
 
Avatar lipstick89
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: LPU
Wiadomości: 7 830
Dot.: Buty ślubne

Miałam piękne skórzane, wiśniowe szpilki ok 7,5 cm, a na zmianę balerinki na 1,5 cm obcasiku. Szpilki zakładam rzadko więc musiałam się ratować.1474471440043.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.05.2007
05.09.2015

2018
20/52
lipstick89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 19:16   #24
katarzyna990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Buty ślubne

malinowe z kokardką 8 cm - bosko wyglądały do białej sukni taka niespodzianka jak się udało komuś zobaczyć bucik spod sukni
katarzyna990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 23:53   #25
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Buty ślubne

Miałam moje wymarzone buty Rachel Simpson mimosa całe wesele i większość poprawin i były mega wygodne mil na w razie co na zmianę balerinki ale nie były w sumie wcale potrzebne
Załącznik 6955366
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 18:53   #26
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam bladoróżowe buty z kolekcji Wojas. Były bardzo wysokie, takie z kopytkiem :P z przodu. Tak z 12 cm. Dla mnei to dużo. Były bardzo wygodne, ale z uwagi na to, że rzadko chodzę w obcasach to gdzieś w połowie zmieniłam na takie sprawdzone sandały z 10 cm Super do tańca, nie jedno wesele widziały. Myślę, że jakbym częściej chodziła w jakichkolwiek obcasach to dałabym radę i w tych pierwszych.

Niestety nie przewidziałam, że koło u sukni to jakiś dramat. Nie wiem, może inne Panie jakoś inaczej chodzą, ale ja myślałam, że się przewrócę niemalże przy każdym kroku. Zostało wiec wyjęte od razu po przyjeździe z kościoła. to niestety spowodowało, że sukienka była za długa, szczególnie po zmianie butów. Tańczyłam z suknią w ręce...i nie było by problemu, żeby któryś z wujków jej nie nadepnął. Niestety w organzy zrobiła się przez to dziura.

Moja rada jest wiec taka, żeby wybierać miękkie skórzane buty. Mikerzyć siłę na zamiary i od razu dopasowywać suknię . Jeśli jest taka możliwość sprawdzić czy na pewno chcecie koło...ja nie chciałam, ale myślałam, że tak będzie wygodniej. Nie było
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 11:21   #27
malwinka961
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Buty ślubne

Ja miałam klasyczne białe buty na 7 cm szpilce, sprzedawczyni zachwalała je jako super wygodne, podobno wszystkie panny młode tak twierdziły...

Przy "rozchodzeniu" w domu spoko, na ślubie super, na weselu od około 23 musiałam co jakiś czas siadać, bo uciskały. No ale się tym nie przejmowałam. Za to po powrocie nie mogłam iść i ledwo je ściągałam, tak stopy spuchły Założyłam je jeszcze raz na wesele kuzyna i nie dałam rady w nich wcale tańczyć.
Wniosek? Buty były "wygodne" tylko wtedy, kiedy adrenalina trzymała na tyle mocno, że nie czułam bólu

Teraz wybrałabym kolorowe buty ze sprawdzonej firmy, nawet z sieciówki. Nie dość że wiem, że wygodne, to jeszcze założyłoby się je na inne okazje.
malwinka961 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 06:28   #28
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Buty ślubne

Miałam buty z Ryłko, na 5cm obcasie - takie klasyczne czółenka. Po 5-6 godzinach zmieniałam je na płaskie, bo chociaż nie obtarły, to stopa była już zmęczona i chodzenie zdecydowanie przestało być przyjemne :P
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 09:20   #29
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Buty ślubne

5cm - nie dalam rady przeranczyc calego wesela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 09:44   #30
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Buty ślubne

Miałam buty 6,5 cm. Wygodne, trzymały się na nodze, nie obcierały. Wytrzymałam od 13:00, o północy już zmieniłam na balerinki, bo męska część gości zaczęła ze mną mega wywijać.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 15:18:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.