Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-25, 17:24   #61
pannajoannaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 51
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Mam cerę mieszaną. Tak, słyszałam o tym, że produkty matujące mogą tylko jeszcze bardziej przetłuszczać cerę. Co prawda nie jest to bardzo duży problem w moim przypadku, ale po prostu jestem fanatyczką matowej cery i nienawidzę jak gdzieś się świecę chociaż trochę Ostatnio najczęściej świecę się w tym 'załamaniu' brody oraz w kącikach nosa, a zanim zaczęłam używać tego kremu świeciłam się dużo intensywniej i w wielu innych miejscach (wyraźna strefa T), więc z moich obserwacji wynika, że ten krem mi pomógł Zaraz poszukam tego o czym wspomniałaś i uważnie przeczytam
__________________
"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane."
[Coco Chanel]
pannajoannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:49   #62
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Czy mogę połączyć ze sobą w jednym toniku kwas migdałowy i mocznik?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:22   #63
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

zależy, ile kwasu użyjesz. mocznik nie lubi zbyt kwaśnego pH- jest w nim nietrwały. jest najbardziej stabilny w roztworach wodnych o pH 6,2; toleruje pH w zakresie 4-7. inaczej szybko hydrolizuje do amoniaku lub dwutlenku węgla.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 23:52   #64
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

moze byc stężenie 5% migdałka i 3% mocznika? bo ja wolałam 10% i 7% mocznika żeby działał złuszczająco ale widzę że chyba tylko w stężeniu nawilżającym będzie się dało połączyć?
A może lepiej z kwasem hialuronowym? Chciałabym żeby ta druga substancja działała nawilżająco i lekko keratolitycznie
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:19   #65
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

kup sobie papierki lakmusowe.
zrób tonik, według proporcji, jakie sobie wymyślisz-> zmierz pH papierkiem i dodaj sody oczyszczonej tyle, żeby osiągnąć pH odpowiednie dla mocznika.

to może skutkować mniejszą skutecznością kwasu migdałowego (migdał lubi pH4, mocznik woli trochę wyzsze), więc chyba jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zrobienie dwóch osobnych toników- jednego z kw.migdałowym (moze być z dodatkiem gliceryny lub kw.hialuronowego) i drugiego z mocznikiem i używanie ich jeden po drugim.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 11:24   #66
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

dziękuję za odpowiedź Sama bym się pogubiła. Chyba rzeczywiście zrobię dwa osobne. Mam jeszcze pytanie - jak długo oba toniki mogę przetrzymywać?
I czy mogę dodać do mocznika wit. C?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:22   #67
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Dziewczyny mam prośbę.Znalazłam ten wątek co prawda sprzed kilku miesięcy ale nie wiem gdzie mogłabym zadać to pytanie, może ktoś mi odpowie.
Otóż kupiłam krem Ava o następującym składzie: Aqua, Olive Oil, Phytosqualan, Vitis Vinifera Oil, Glycerin, Olive Oil Unsaponifiables, Ceteareth-6 Olivate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols ,Beta-sitosterol , Tocopherol, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Camellia Sinensis Leaf Extract, Althea Officinalis Root Extract, Cetearyl Alcohol, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Xantan Gum, Lavandula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus.
Skład całkiem ciekawy (przynajmniej jak na moje niewprawne oko)lecz jest jedno "ale". Krem posiada konserwant sodium benzoate, którego jak wyczytałam na Wikipedii nie wolno łączyć z witaminą C bo ma działanie rakotwórcze. I teraz mam problem, używam na noc Active C(lub na dzień jak mi się przypomni),w wielu miejscach spotkałam się z opinią, że wit. C kumuluje się w skórze.
Doradźcie, czy mogę bezpiecznie stosować oba te kremy tzn. np. Active C na dzień a Ava na noc?
Będę wdzięczna za pomoc.
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 14:20   #68
lu in
Przyczajenie
 
Avatar lu in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

A ja mam pytanie w sprawie listy rzeczy, których nie łączymy z witaminą C. Dotyczy ona witaminy C w ogóle, czy kwasu askorbinowego? Bo nabyłam w BU Serum-olejek z wit. C, który nie zawiera kwasu askorbinowego, tylko tetraizopalmitynian askorbylu - czy ograniczenia stosowania są takie same?
lu in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 23:47   #69
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

...

Edytowane przez CzarnaMaciejka
Czas edycji: 2012-09-05 o 20:40
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 15:50   #70
biedroneczka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Dziewczyny, pomóżcie proszę, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Zawsze w przypadku parsolu w filtrach staram się tak dobierać inne kosmetyki, żeby się z nim nie gryzły. W wielu wątkach forum przewija się informacja, że Parsol nie lubi się z Octyl (Ethylexyl) Methoxycinnamate oraz Titanium Dioxide. Dlaczego w takim razie w całej masie kosmetyków (dotyczy to również filtrów aptecznych!) składniki te występują razem??? Jak to naprawdę jest?? To pierwsze pytanie.

A teraz następne; w tej chwili mam ogromny problem, bo po porodzie i odstawieniu synka od piersi postanowiłam mocno zregenerować skórę i zrobiłam sobie kurację najpierw GlycoA, a teraz silnie regenerującą. Uwielbiam kosmetyki Estee Lauder i Clinique i w tej chwili męczę się z Avenkami, ale dla mojej przetłuszczającej się cery to mordęga. O makijażu na niej mogę zapomnieć...
Teraz używam do mycia twarzy i tonizacji mój ulubiony zestaw Estee Lauder z serii Sparkling Clean - ten zielony (tonik ma talk, niestety), koncentrat antyzmarszczkowy Clinique razem z całą serią liftingującą Repairwear Clinique (kremik na dzień ma niestety Octyl Methoxycinnamate i Titanium Dioxide - filtr 15). Najbardziej pod makijaż sprawdza mi się emulsja matująca Vichy CS 50+ (parsol) i krem Chanel z filtrem SPF 50/PA+++ (Ethylexyl Methoxicinnamate i Titanium Dioxide). [Nawiasem mówiąc, czy Chanel ma wysokie PPD????] Tonująca Bioderma AR też jest dla mnie ok, jeżeli się nie maluję. Mam już kupioną jeszcze serię Resilience Estee Lauder, którą będę stosować jak tylko skończę Clinique Repairwear i wiem, że będę miała ten sam problem z filtrem. Czy naprawdę zostają mi tylko Avenki?....
Generalnie zawsze staram się wybierać kremy bez filtrów do stosowania pod "właściwe" filtry, ale czasem naprawdę jest tak, że krem na dzień jakiejś firmy jest po prostu genialny, ale ma ten paskudny "obowiązkowy" filtr SPF 15. A ja mam manię stosowania całych serii kosmetyków, nie lubię kremu na dzień jednej firmy, a na noc innej itp. W tej chwili naprawdę muszę podratować skórę po ciąży i porodzie, widzę już ogromną różnicę po kilku miesiącach starań i nie chcę poprzestać na samym filtrze albo serum/reparatorze i filtrze. Z góry bardzo dziękuję za pomoc
biedroneczka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:01   #71
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Odświeża swoim pytaniem...
Czy moge stosować tonik cytrynowy(własnej roboty) a pozniej nakladac Acne-Derm? Z gory dziekuje za odpowiedz
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 14:25   #72
MartulaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Mam pytanie.
Czy mogą być razem (chodzi o lip balm SPF 15% w sprzedaży w USA):
Octyl Methoxycinnamate (7,5% - Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym kosmetyku wynosi 10%)
Octyl Salicylate (5,0% - Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym kosmetyku wynosi 10%)
Każdy składnik ma dopuszczalne stężenie, ale obawiam się, że połączone razem przekroczą limit przewidywany w Unii.
MartulaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 22:38   #73
ladymartusha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cocamidopropyl betaine (CAPB) - Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z sodium lauryl sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry.

Diethanolamine DEA
Dietanolamina Triethanolamine (TEA) Monoethanolamine (MEA) Cocomide DEA Cocamide DEA -
Dodawane do kosmetyków jako emulgatory i detergenty. Dla zmylenia konsumentów do nazw chemicznych dodawane są przedrostki sugerujące niby naturalne pochodzenie substancji syntetycznej, np. TEA Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, MEA, Lauramide DEA.
W połączeniu z innymi związkami azotowymi (np. obecnymi także w kosmetykach) tworzą rakotwórcze (kancerogenne) nitrozaminy. Działają drażniąco na błony śluzowe i skórę w pachwinach wywołując pokrzywkę i świąd. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.





Polyethylene Glycol (PEG) Gliko polietylenowy PEG-20 Gliceryl Laurate PEG (4-200) Butylene Glycol - Zatykają pory w skórze, wywołują wysięki wokół gruczołów łojowych oraz apokrynowych. Stan zapalny i wysięk uwidacznia się w pachwinach i na twarzy. Powodują pokrzywkę, świąd i pękanie głębokie naskórka. Jeśli są zanieczyszczone dioksanem (1,4-dioxane) wówczas nabierają właściwości kancerogenne (rakotwórcze). Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Sodium Oleth Sulfate - W razie zanieczyszczenia tlenkiem etylenu (ethylene oxide) i dioksanem (dioxanem) działa silnie rakotwórczo. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Stearamidopropyl Tetrasodium EDTA - W obecności związków azotowych tworzy rakotwórcze nitrozaminy. Działa teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.


ladymartusha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:14   #74
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez ladymartusha Pokaż wiadomość
Cocamidopropyl betaine (CAPB) - Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z sodium lauryl sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry.

Diethanolamine DEA
Dietanolamina Triethanolamine (TEA) Monoethanolamine (MEA) Cocomide DEA Cocamide DEA -
Dodawane do kosmetyków jako emulgatory i detergenty. Dla zmylenia konsumentów do nazw chemicznych dodawane są przedrostki sugerujące niby naturalne pochodzenie substancji syntetycznej, np. TEA Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, MEA, Lauramide DEA.
W połączeniu z innymi związkami azotowymi (np. obecnymi także w kosmetykach) tworzą rakotwórcze (kancerogenne) nitrozaminy. Działają drażniąco na błony śluzowe i skórę w pachwinach wywołując pokrzywkę i świąd. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.





Polyethylene Glycol (PEG) Gliko polietylenowy PEG-20 Gliceryl Laurate PEG (4-200) Butylene Glycol - Zatykają pory w skórze, wywołują wysięki wokół gruczołów łojowych oraz apokrynowych. Stan zapalny i wysięk uwidacznia się w pachwinach i na twarzy. Powodują pokrzywkę, świąd i pękanie głębokie naskórka. Jeśli są zanieczyszczone dioksanem (1,4-dioxane) wówczas nabierają właściwości kancerogenne (rakotwórcze). Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Sodium Oleth Sulfate - W razie zanieczyszczenia tlenkiem etylenu (ethylene oxide) i dioksanem (dioxanem) działa silnie rakotwórczo. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Stearamidopropyl Tetrasodium EDTA - W obecności związków azotowych tworzy rakotwórcze nitrozaminy. Działa teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.



Myslałam że cocamidopropyl betaine łagodzi działanie sls...? Reszta brzmi jak u pewnego dr
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:24   #75
ulawier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

witam serdecznie
pisze na forum z problemem w nadziei ze jakas obczytana duszyczka przyjdzie mi z pomocą
stosuje od dluzszego czasu triacneal nie chcialabyn go odstawiac mam jednak spore przebarwienia na twarzy i zakupilam serum
http://sklepestetyka.pl/szczegoly/30...acowybielajace

jest tam napisany skład .

pytanie brzmi jak mam uzywac triacneal wraz z tym serum?czy serum tylko na dzien? czy np po nalozeniu triacnealu a przed nawiulzaczem ?> czy po nawilzaczu ?

jestem w kropce pomocy )
ulawier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.