Wkładka hormonalna Levosert - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-15, 14:50   #1
tasanova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13

Wkładka hormonalna Levosert


hej dziewczyny! Chciałabym zrezygnować z plastrów, stosuję je od 2 lat i jestem już nimi zmęczona. Myślę o wkładce domacicznej. Wątek o Jaydess na forum już jest dość obszerny, przeczytałam w całości i wiem o niej co nieco. Od niedawna ,z tego co się orientuję, jest u nas wkładka Levosert. Niewiele się o niej mówi, więc jak są tutaj jakieś użytkowniczki tej wkładki to byłabym wdzięczna jakbyście się podzieliły swoimi doświadczeniami
tasanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 22:43   #2
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez tasanova Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Chciałabym zrezygnować z plastrów, stosuję je od 2 lat i jestem już nimi zmęczona. Myślę o wkładce domacicznej. Wątek o Jaydess na forum już jest dość obszerny, przeczytałam w całości i wiem o niej co nieco. Od niedawna ,z tego co się orientuję, jest u nas wkładka Levosert. Niewiele się o niej mówi, więc jak są tutaj jakieś użytkowniczki tej wkładki to byłabym wdzięczna jakbyście się podzieliły swoimi doświadczeniami
zastanawiam sie nad nią, ona jest na 3 lata. Jest duzo tansza niz Mirena, z tym ze mirena jest na 5 lat.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 06:58   #3
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Musisz sobie odpowiedzieć czy taka antykoncepcja potrzebna Ci jest aż na 5 lat, moim zdaniem 3 lata to już kawał czasu. A może się coś zmieni? Kto to może wiedzieć. Ja się zdecydowałam na levosert głównie ze względu na cenę ale okres działania też brałam pod uwagę, wcześniej brałam tabletki, to moja pierwsza wkładka, nie miałam do końca pewności czy się u mnie sprawdzi, czy będzie wyczuwalna, czy może będzie mi przeszkadzała, czy będę się dobrze przy niej czuła. Wiesz, takie babskie irracjonalne nieraz obawy ale nie ukrywam że też je miałam.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 17:27   #4
tasanova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Wspominacie o cenach, to jaka jest różnica? Czy poza tym te wkładki różnią się czymś od siebie?
tasanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 17:51   #5
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Różnica w cenie jest, bo 3-letni levosert kosztuje ok. 300zł, a wkładki 5-letnie ok. 600zł. Więc przebitka jest dość spora. Jak się obliczy koszt na rok, to levosert zdecydowanie taniej wychodzi. A masz jakieś wskazania do stosowania wkładki, czy tylko po prostu wolisz długoterminowe zabezpieczenie?
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 15:18   #6
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez tasanova Pokaż wiadomość
Wspominacie o cenach, to jaka jest różnica? Czy poza tym te wkładki różnią się czymś od siebie?
z tego co slyszalam od dwoch ginów to Mirena jest bardziej "skuteczna"
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 22:05   #7
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
z tego co slyszalam od dwoch ginów to Mirena jest bardziej "skuteczna"
Nie wiem do jakich ginekologów chodzisz ale wprowadzili Cie w błąd Obie wkładki są hormonalne i według wskaźnika pearla mają najmniejszy spodziewany odsetek ciąż 0,1 -0,2 co daje skuteczność na poziomie 99% . Też trochę się orientowałam w temacie bo może kiedyś się skuszę na taka wkładkę. Do tego z tego co wiem to levosert jest tańszą wkładką - około 650zł z założeniem prywatnie.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 06:19   #8
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
z tego co slyszalam od dwoch ginów to Mirena jest bardziej "skuteczna"
W to że ktoś powiedział że jest lepsza też bym nie wierzyła, wiadomo że gin woli przytulić większą gotówkę bo na tej zarobi więcej jak na levosercie. Mi akurat długo tłumaczył zasady działania bo jestem dociekliwa, sama na początku nie miałam przekonania, ale rozwiał moje wątpliwości.
Zapisz
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:49   #9
tasanova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez Afojack Pokaż wiadomość
Różnica w cenie jest, bo 3-letni levosert kosztuje ok. 300zł, a wkładki 5-letnie ok. 600zł. Więc przebitka jest dość spora. Jak się obliczy koszt na rok, to levosert zdecydowanie taniej wychodzi. A masz jakieś wskazania do stosowania wkładki, czy tylko po prostu wolisz długoterminowe zabezpieczenie?
Ta druga opcja, po prostu długoterminowe zabezpieczenie i spokój na kilka lat. Nie spieszy mi się do dziecka


Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
z tego co slyszalam od dwoch ginów to Mirena jest bardziej "skuteczna"
jak to możliwe jeśli obie mają tę samą substancję czynną?
tasanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:14   #10
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Tak dzisiaj chwilkę poszperałam po internecie żeby poczytać więcej o tych wkładkach to faktycznie ten levosert się lepiej prezentuje- na pewno ma lepsze opinie i jest dość świeżym tematem.

Ciekawe czy wśród wizażanek są jakieś posiadaczki jakiejkolwiek wkładki hormonalnej i mogłyby coś więcej napisać w temacie...
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 16:04   #11
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Nie wiem do jakich ginekologów chodzisz ale wprowadzili Cie w błąd Obie wkładki są hormonalne i według wskaźnika pearla mają najmniejszy spodziewany odsetek ciąż 0,1 -0,2 co daje skuteczność na poziomie 99% . Też trochę się orientowałam w temacie bo może kiedyś się skuszę na taka wkładkę. Do tego z tego co wiem to levosert jest tańszą wkładką - około 650zł z założeniem prywatnie.
dlatego napisałam to ze śmiechem. Nikt nie wprowadził mnie w błąd bo mam swój rozum a z wkładkami mam do czynienia nie od dziś.

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Tak dzisiaj chwilkę poszperałam po internecie żeby poczytać więcej o tych wkładkach to faktycznie ten levosert się lepiej prezentuje- na pewno ma lepsze opinie i jest dość świeżym tematem.

Ciekawe czy wśród wizażanek są jakieś posiadaczki jakiejkolwiek wkładki hormonalnej i mogłyby coś więcej napisać w temacie...
wkładkę mam w tej chwili srebrna niehormonalna, w styczniu minie 3 lata i zamierzam ja wymienic na Levosert.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-20, 22:52   #12
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Słyszałam o miedzianych jednak ze srebrną się nie spotkałam możesz przybliżyć temat?
Podobno takie miedziane mogą wywołać bardzo mocne krwawienia czy przy srebrnych też tak może być? Czytam o wkładkach i czytam i jak na razie dochodzę do wniosku,że taka hormonalna to najlepsze wyjście - najmniej inwazyjna z tego co wyczytałam.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 13:32   #13
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Słyszałam o miedzianych jednak ze srebrną się nie spotkałam możesz przybliżyć temat?
Podobno takie miedziane mogą wywołać bardzo mocne krwawienia czy przy srebrnych też tak może być? Czytam o wkładkach i czytam i jak na razie dochodzę do wniosku,że taka hormonalna to najlepsze wyjście - najmniej inwazyjna z tego co wyczytałam.
Nova T 380 Ag Skład:
Miedź, srebro, polietylen, baru siarczan, żelaza tlenek
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 17:03   #14
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Powiedz jak wyglądają krwawienia w przypadku Twojej wkładki? Bo ja tak samo jak @Trinitty90 słyszałam, że miedziane czy srebrne mogą powodować obfite krwawienia, a nawet krwotoki. Właśnie w odróżnieniu od Levosertu, tak mi siostra mówiła, że po 2 miesiącach od jej założenia, miesiączki ma bardzo skąpe, tylko delikatne plamienia . Jak jest w Twoim przypadku?
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 19:45   #15
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez Afojack Pokaż wiadomość
Powiedz jak wyglądają krwawienia w przypadku Twojej wkładki? Bo ja tak samo jak @Trinitty90 słyszałam, że miedziane czy srebrne mogą powodować obfite krwawienia, a nawet krwotoki. Właśnie w odróżnieniu od Levosertu, tak mi siostra mówiła, że po 2 miesiącach od jej założenia, miesiączki ma bardzo skąpe, tylko delikatne plamienia . Jak jest w Twoim przypadku?
ja zawsze mialam mocne krwawienia i nadal takie mam, ta wkladka ich nie hamuje poniewaz jest bez hormonu. Przy hormonalnych bywa ze krwawienia sa slabsze.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 17:11   #16
sali mali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Hej ja mam wkładkę levosert. W tej chwili okres użytkowania tej wkładki również wynosi 5 lat. Założyłam wkładkę w styczniu 2019 r. Lekarz też proponował mi Mirenę ale jej koszt założenia był ogromny. Co mogę powiedzieć na początku miałam plamienia teraz przytyłam jakieś 4kg. Masakrycznie wypadają mi włosy ale garściami dosłownie dramat. Ogólnie czasem czuje sie napompowana jak balon. Wczesniej brałam tabletki ale musiałam zrezygnować. Teraz zastanawiam się czy nie wyjąć tej wkładki bo boję się że wyłysieje.
sali mali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 20:46   #17
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Naprawdę 5 lat? Ja mam levosert od 3 lat i wypadałoby wymienić, ale może będzie można przedłużyć o 2 lata?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 18:05   #18
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Wkładka hormonalna Levosert

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Naprawdę 5 lat? Ja mam levosert od 3 lat i wypadałoby wymienić, ale może będzie można przedłużyć o 2 lata?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juz przy zakadaniu dostalam informacje, ze teraz Levosert jest na 5 lat. Potwierdzil to ginekolog, u ktorego bylam na kontroli.

Niestety od jakiegos czasy bola mnie piersi, zwlaszcza sutki i przy dotyku/ nacisku. Nie wiem, czy wkladka moze miec z tym cos wspolnego. Mam ja od lutego, nie mam okresu, wiec mysle, ze "dziala" i ze to nie ciaza...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 19:05:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.