Retinol, Kwasy, Antyoksydanty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-22, 07:45   #1
CitrusParadisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3

Retinol, Kwasy, Antyoksydanty


Hej dziewczyny, już kilka dni spędziłam na szukaniu informacji i mam mętlik w głowie... jestem pewna, że już to było wałkowane kilka razy ale ja blondynka znaleźć nie mogę...

Jak stosować Retinol, chodzi mi o krem na niego, z czym nie mogę go łączyć i dlaczego? Wyczytałam, ze retinolu z antyoksydantami łączyć nie wolno. Retinol sam w sobie jest antyoksydantem więc dlaczego nie należy go łączyć z wit C, E? one przecież normalnie działają synergicznie. Czy mogę przed serum z retinolem stosować tonik z antyoksydantami? np ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html
tu chodzi o stężenie antyoksydantów?





Macie jakieś książki do polecenia w tym temacie lub forum? BU nie umiem odnaleźć;/ większość jest powygaszanych i nikt tam nie zagląda
CitrusParadisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 10:25   #2
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

Cytat:
Napisane przez CitrusParadisi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, już kilka dni spędziłam na szukaniu informacji i mam mętlik w głowie... jestem pewna, że już to było wałkowane kilka razy ale ja blondynka znaleźć nie mogę...

Jak stosować Retinol, chodzi mi o krem na niego, z czym nie mogę go łączyć i dlaczego? Wyczytałam, ze retinolu z antyoksydantami łączyć nie wolno. Retinol sam w sobie jest antyoksydantem więc dlaczego nie należy go łączyć z wit C, E? one przecież normalnie działają synergicznie. Czy mogę przed serum z retinolem stosować tonik z antyoksydantami? np ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html
tu chodzi o stężenie antyoksydantów?





Macie jakieś książki do polecenia w tym temacie lub forum? BU nie umiem odnaleźć;/ większość jest powygaszanych i nikt tam nie zagląda
laboratorium urody; tam było mnóstwo przydatnej wiedzy, ale widzę, że coś się popsuło


https://web.archive.org/web/20140812...-faq,t278.html


link archiwalny, więc sporo informacji nieaktuanych

http://forum-urody.pl/


możesz też poczytać na stronie/blogu sklepu biochemia urody


__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2018-10-11 o 13:42
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 22:37   #3
paaulliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

Wydaje mi się, że to nie jest tak, że retinolu nie wolno łączyć z antyoksydantami, bo sama stosowałam wiele kremów, które mają w składzie retinol+np. witaminę E(antyoksydant). Chodzi raczej o to, że samo stosowanie retinolu + jeszcze kremu z antyoksydantami jest najzwyczajniej bezsensowne, bo sam retinol jest antyoksydantem. Stosując na retinol jakieś dodatkowe specyfiki, blokujemy trochę działanie samego retinolu. Sama jestem laikiem w tej dziedzinie, ale często podpieram się artykułami publikowanymi przez kosmetologów w internetowych sklepach z dermokosmetykami. Czytam sobie czasami np. artykuły na sklepestetyka, a tutaj znalazłam jakiś o antyoksydantach, właśnie między innymi o retinolu: https://www.sklepestetyka.pl/Antyoks...sydacyjny.html

A jaki retinol stosujesz?
paaulliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 11:54   #4
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

Wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry, stężenia retinolu i danego preparatu. Sama używam ampułkę z retinolem, która zawiera równocześnie wit. C i z tego co wiem super ze sobą współpracują a ja sobie chwalę efekty. Np. wit. E działa między innymi regenerująco co przy kuracjach z retinolem jest wręcz wskazane, można np. na noc, gdy nie kładzie się retinolu użyć maski-kremu z wit. E. Natomiast nie powinno się stosować w ten sam dzień co retinol kwasów jak glikol czy salicyl, które mogą wykazywać działanie drażniące (niektórzy w ogóle nie mogą włączać kwasów do kuracji z retinolem, nawet w dni, gdy nie stosują retinolu). Najlepiej obserwować skórę, jeżeli na drugi dzień po retinolu jest podrażniona, przesuszona to zafundować jej regenerację, zastosować np. prosty krem lipidowy. Jeżeli w kolejny dzień po retinolu jest wszystko ok to można spróbować dać lekki kwas. Wszystko zależy od tego jak skora zareaguje na retinol. Co do książek to polecam Skórę oraz Pielęgnację skóry Basi Kwiatkowskiej, obie części. A bardzo szczegółowe informacje o kuracjach można znaleźć na blogu kosmostolog.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 09:36   #5
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

Potrzebuję pomocy. Przewertowałam wizaż i internet i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Jestem już zmęczona Szukam przepisu dla tonik z kwasem salicylowym więcej niż 2 % (4% -5%). Szukam informacji dlaczego tonik z przepisu, który znalazłam w necie(poniżej). Ale nie chce mi się rozpuścić ten kwas, ciągle igiełki Rozpuszcza się dopiero kiedy dodam dużo sody ale ma wtedy ph 4.5-5 Pomijając,że ten tonik nie działa nic a nic
Kwas salicylowy 1,6%0,8 g Spirytus salicylowy18,4%9,2 g Woda80%40 g
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 21:50   #6
Meg_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 10
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

Dziewczyny, retinol czy retinoidy? Ja stosowałam retinol w serum, nie w kremie. The Ordinary ma Retinoid i on faktycznie mniej podrażania, ale czy jest tak samo skuteczny? Idzie jesień, zgłębiam temat

xxx

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Dziewczyny, retinol czy retinoidy? Ja stosowałam retinol w serum, nie w kremie. The Ordinary ma Retinoid i on faktycznie mniej podrażania, ale czy jest tak samo skuteczny? Idzie jesień, zgłębiam temat

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-27 o 13:34 Powód: Link.
Meg_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 08:39   #7
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Retinol, Kwasy, Antyoksydanty

[QUOTE=Meg_88;87123601]Dziewczyny, retinol czy retinoidy? Ja stosowałam retinol w serum, nie w kremie. The Ordinary ma Retinoid i on faktycznie mniej podrażania, ale czy jest tak samo skuteczny? Idzie jesień, zgłębiam temat

xxx

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Dziewczyny, retinol czy retinoidy? Ja stosowałam retinol w serum, nie w kremie. The Ordinary ma Retinoid i on faktycznie mniej podrażania, ale czy jest tak samo skuteczny? Idzie jesień, zgłębiam temat

xxx

może to coś rozjaśni
https://perfectbasic.pl/serum-z-reti...-the-ordinary/
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-27 o 13:35 Powód: Link w cytacie.
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-27 09:39:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.