cera wrażliwa i pryszcze... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-06, 08:52   #1
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46

cera wrażliwa i pryszcze... :(


Witam,
jakiś czas temu wybrałam się do kosmetologa, na ocenę stanu skóry. Okazało się, że moja skóra jest wrażliwa. Za namową pani kosmetolog odstawiłam kosmetyki, których używałam - głównie Ziaja (ponoć zapychają pory). Zamiast nich postawiłam na AA - kosmetyki do cery wrażliwej. Może i drożej, ale ze zmiany jetem zadowolona, bo zniknął problem uczucia ściągnięcia i pieczenia, a skóra jest lepiej nawilżona.

Problemem pozostały jednak pryszcze. Idealnej cery nie miałam nigdy (kosmetolog zaleciła piling kawitacyjny, ale jeszcze nie poszłam - czekam na wypłatę ), ale teraz widzę więcej pojawiających się gdzieniegdzie pryszczy. Trochę na czole, kilka na policzku, jakiś na brodzie.

I tu pytanie do Was - czy ten "wysyp", może być związany ze zmianą kosmetyków i przystosowywaniem się skóry do nich? A może powinnam zmodyfikować dietę i wykluczyć jakieś składniki?

Od razu też dodam - jestem teraz przed okresem i zawsze w tym czasie pojawiają się jakieś pryszcze, ale zwykle jeden, czy dwa. Teraz jest ich zwyczajnie więcej.
Jeśli chodzi o moją pielęgnacje: rano żel myjący AA i krem BB z L'Oreal, wieczorem twarz przemywam oczyszczającym mleczkiem do demakijażu AA + krem nawilżająco-łagodzący.

Macie jakieś porady, jak można poradzić sobie z takim problemem? Dieta, zabieg, inne kosmetyki? Będę bardzo wdzięczna
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 11:22   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Witam,
jakiś czas temu wybrałam się do kosmetologa, na ocenę stanu skóry. Okazało się, że moja skóra jest wrażliwa. Za namową pani kosmetolog odstawiłam kosmetyki, których używałam - głównie Ziaja (ponoć zapychają pory). Zamiast nich postawiłam na AA - kosmetyki do cery wrażliwej. Może i drożej, ale ze zmiany jetem zadowolona, bo zniknął problem uczucia ściągnięcia i pieczenia, a skóra jest lepiej nawilżona.

Problemem pozostały jednak pryszcze. Idealnej cery nie miałam nigdy (kosmetolog zaleciła piling kawitacyjny, ale jeszcze nie poszłam - czekam na wypłatę ), ale teraz widzę więcej pojawiających się gdzieniegdzie pryszczy. Trochę na czole, kilka na policzku, jakiś na brodzie.

I tu pytanie do Was - czy ten "wysyp", może być związany ze zmianą kosmetyków i przystosowywaniem się skóry do nich? A może powinnam zmodyfikować dietę i wykluczyć jakieś składniki?

Od razu też dodam - jestem teraz przed okresem i zawsze w tym czasie pojawiają się jakieś pryszcze, ale zwykle jeden, czy dwa. Teraz jest ich zwyczajnie więcej.
Jeśli chodzi o moją pielęgnacje: rano żel myjący AA i krem BB z L'Oreal, wieczorem twarz przemywam oczyszczającym mleczkiem do demakijażu AA + krem nawilżająco-łagodzący.

Macie jakieś porady, jak można poradzić sobie z takim problemem? Dieta, zabieg, inne kosmetyki? Będę bardzo wdzięczna
Nie ma czegos takiego jak przystosowanie sie skory do kosmetyku przez wysyp pryszczy.
Coś Ci szkodzi i bez zmiany pielegnacji nie dowiesz sie, gdzie lezy problem. Ja bym obstawiała za słabe oczyszczanie skóry. Mleczkiem robisz tylko demakijaż, skórę trzeba jeszcze potem czymś umyć. Równie dobrze może Ci szkodzić ten krem BB czy krem AA.

Czynniki zewnetrzne typu dieta czy hormony to temat rzeka i nikt Ci nie odpowie na pytanie czy Ciebie to dotyczy czy nie. Od tego sa badania oraz diety eliminacyjne.

Peeling kawitacyjny można robić w domu, tylko trzeba sobie kupić przyrząd do kawitacji, króry kosztuje 80-100 zł. Jest to jednak zabieg dodatkowy, jeśli coś Ci szkodzi, to kawitacja nie usunie przyczyny problemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 17:50   #3
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie ma czegos takiego jak przystosowanie sie skory do kosmetyku przez wysyp pryszczy.
Coś Ci szkodzi i bez zmiany pielegnacji nie dowiesz sie, gdzie lezy problem. Ja bym obstawiała za słabe oczyszczanie skóry. Mleczkiem robisz tylko demakijaż, skórę trzeba jeszcze potem czymś umyć. Równie dobrze może Ci szkodzić ten krem BB czy krem AA.

Czynniki zewnetrzne typu dieta czy hormony to temat rzeka i nikt Ci nie odpowie na pytanie czy Ciebie to dotyczy czy nie. Od tego sa badania oraz diety eliminacyjne.

Peeling kawitacyjny można robić w domu, tylko trzeba sobie kupić przyrząd do kawitacji, króry kosztuje 80-100 zł. Jest to jednak zabieg dodatkowy, jeśli coś Ci szkodzi, to kawitacja nie usunie przyczyny problemu.

Okej, dzięki za podpowiedzi. Wiem, że przyczyny mogą być różne, więc nie oczekuję odpowiedzi typu "na 100% szkodzi ci....". Ja na kosmetologii się nie znam, więc wolałam podpytać bardziej doświadczone osoby
Na razie zacznę dokładniej oczyszczać skórę wieczorem (spróbuję też jakiejś maseczki oczyszczającej raz czy dwa razy w tygodniu). Zacznę eliminować nabiał i zobaczę jaki będzie efekt.

Czytałam trochę w internecie, i znalazłam coś takiego jak "trądzikowa mapa twarzy". LINK: http://www.psychologiawygladu.pl/201...sie-biora.html

Co o tym sądzicie? Myślicie, że faktycznie umiejscowienie zmian może świadczyć o przyczynie ich powstawania?

Edytowane przez Evvanlyn
Czas edycji: 2017-10-08 o 17:52
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 18:25   #4
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez hesitationnn Pokaż wiadomość
spam
Brzmi dobrze, ale dość droga ta seria... Na razie spróbuję z dietą i zostanę przy kosmetykach od AA. A jeśli dalej nie będzie dobrze, to spróbuję z polecaną przez Ciebie serią. Zwłaszcza, że ja też mam problem z przetłuszczaniem się skóry

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-10-09 o 11:57 Powód: spam
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 19:08   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Okej, dzięki za podpowiedzi. Wiem, że przyczyny mogą być różne, więc nie oczekuję odpowiedzi typu "na 100% szkodzi ci....". Ja na kosmetologii się nie znam, więc wolałam podpytać bardziej doświadczone osoby
Na razie zacznę dokładniej oczyszczać skórę wieczorem (spróbuję też jakiejś maseczki oczyszczającej raz czy dwa razy w tygodniu). Zacznę eliminować nabiał i zobaczę jaki będzie efekt.

Czytałam trochę w internecie, i znalazłam coś takiego jak "trądzikowa mapa twarzy". LINK: http://www.psychologiawygladu.pl/201...sie-biora.html

Co o tym sądzicie? Myślicie, że faktycznie umiejscowienie zmian może świadczyć o przyczynie ich powstawania?
Nie wiem czy wszystkie te objawy i obszary mają jakieś pokrycie w badaniach, ale trądzik na żuchwie zdecydowanie ma podłoże hormonalne.

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Brzmi dobrze, ale dość droga ta seria... Na razie spróbuję z dietą i zostanę przy kosmetykach od AA. A jeśli dalej nie będzie dobrze, to spróbuję z polecaną przez Ciebie serią. Zwłaszcza, że ja też mam problem z przetłuszczaniem się skóry
Nie nabieraj się na spam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 19:15   #6
claudiaa_cm
Przyczajenie
 
Avatar claudiaa_cm
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cześć, gdy czytam twój post, to jakbym czytała swój... możemy pogadać. Mam identyczny problem...i zauważyłam, że u mnie bardzo dużo daje dieta, ściślej, zrobiłam eksperyment, przez dwa tygodnie nie jadlam pieczywa ani słodyczy. NIC, nawet byłam w Macdonaldzie na niezdrowym jedzeniu. Cerę miałam po prostu piękną, nic nawet na klatce piersiowej (tam też mnie wysypuje). Gdy zaczęłam ponownie jeść pieczywo i słodkie, mój problem wrócił. Spróbuj zastosować dietę, obserwuj. Możemy razem zrobić takie eksperymenty i próbować razem sobie pomóc.
claudiaa_cm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 20:55   #7
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez claudiaa_cm Pokaż wiadomość
Cześć, gdy czytam twój post, to jakbym czytała swój... możemy pogadać. Mam identyczny problem...i zauważyłam, że u mnie bardzo dużo daje dieta, ściślej, zrobiłam eksperyment, przez dwa tygodnie nie jadlam pieczywa ani słodyczy. NIC, nawet byłam w Macdonaldzie na niezdrowym jedzeniu. Cerę miałam po prostu piękną, nic nawet na klatce piersiowej (tam też mnie wysypuje). Gdy zaczęłam ponownie jeść pieczywo i słodkie, mój problem wrócił. Spróbuj zastosować dietę, obserwuj. Możemy razem zrobić takie eksperymenty i próbować razem sobie pomóc.

To mnie wysypuje często na plecach. Bardzo chętnie przyłączę się do dietetycznych eksperymentów
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 21:28   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Obecnie na cenzurowanym jest mleko oraz węglowodany zwłaszcza zboża i cukier. Od tego warto zacząć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 15:51   #9
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obecnie na cenzurowanym jest mleko oraz węglowodany zwłaszcza zboża i cukier. Od tego warto zacząć.
Wyczytałam jeszcze, że pomóc może picie większej ilości wody. Zaczynam od tego i eliminacji mleka. Cukier ograniczę, ale ciężko będzie mi z dnia na dzień z niego zrezygnować, więc tą zmianę będę wprowadzać stopniowo.
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 11:30   #10
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

A byłaś z tym u dermatologa? Bo ja długo myślałam, że mam zwykły trądzik a okazało się że mam różowaty, tylko w dość łagodnej formie. Choc i tak robiły mi się wielkie gule pod skórą na całych policzkach oraz często na brodzie i czole. Koniec, końców skończyło się lekami doustnymi ale nie o to chodzi...
Po kuracji, z racji mojej wrażliwej i przesuszonej skóry pojawiały mi się dość często wypryski i wągry. Pomogło mi codzienne peelingowanie. Ale nie zwykłym, tylko enzymatycznym, do skóry wrażliwej. Nie podrażnia skóry a doskonale oczyszcza. Codziennie rano sobie funduje na 2-3 minutki i efekty mam świetne. Cera mi się tak nie tłuści i koloryt nie jest taki szary. Poza tym po nim skóra się tak nie łuszczy. Więc mogę polecić takie coś

Co do samej diety na pewno ma wpływ. Z tego co mi mówiła dermatolog to nie tyle sam cukier powoduje trądzik (choć wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi) ale konserwanty i sztuczne dodatki. Więc też warto poszukać jak najmniej przetworzonej żywności. No i trzymam kciuki, żeby problemy minęły
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 22:33   #11
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
A byłaś z tym u dermatologa? Bo ja długo myślałam, że mam zwykły trądzik a okazało się że mam różowaty, tylko w dość łagodnej formie. Choc i tak robiły mi się wielkie gule pod skórą na całych policzkach oraz często na brodzie i czole. Koniec, końców skończyło się lekami doustnymi ale nie o to chodzi...
Po kuracji, z racji mojej wrażliwej i przesuszonej skóry pojawiały mi się dość często wypryski i wągry. Pomogło mi codzienne peelingowanie. Ale nie zwykłym, tylko enzymatycznym, do skóry wrażliwej. Nie podrażnia skóry a doskonale oczyszcza. Codziennie rano sobie funduje na 2-3 minutki i efekty mam świetne. Cera mi się tak nie tłuści i koloryt nie jest taki szary. Poza tym po nim skóra się tak nie łuszczy. Więc mogę polecić takie coś

Co do samej diety na pewno ma wpływ. Z tego co mi mówiła dermatolog to nie tyle sam cukier powoduje trądzik (choć wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi) ale konserwanty i sztuczne dodatki. Więc też warto poszukać jak najmniej przetworzonej żywności. No i trzymam kciuki, żeby problemy minęły

U dermatologa nie byłam, bo mam z nimi raczej kiepskie doświadczenia....

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Dzisiaj dorwałam artykuł o oczyszczaniu skóry olejami (OCM - oil cleaning moisture). Kosmetolog mówiła, że mam m.in. problem z nadmiarem sebum, a oleje właśnie na to działają. Plus dokładne oczyszczenie skóry. Muszę się zastanowić i może także spróbuję.

Może któraś z Was ma doświadczenia z taką metodą pielęgnacji i chciałaby coś podpowiedzieć?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-11, 08:03   #12
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Lightbulb Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
U dermatologa nie byłam, bo mam z nimi raczej kiepskie doświadczenia....
Skąd ja to znam też tak na początku podchodziłam, aż trafiłam na tą jedną wyjątkową Panią doktor która bardzo się przejęła i faktycznie doradzała jak tylko mogła

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Dzisiaj dorwałam artykuł o oczyszczaniu skóry olejami (OCM - oil cleaning moisture). Kosmetolog mówiła, że mam m.in. problem z nadmiarem sebum, a oleje właśnie na to działają. Plus dokładne oczyszczenie skóry. Muszę się zastanowić i może także spróbuję.

Może któraś z Was ma doświadczenia z taką metodą pielęgnacji i chciałaby coś podpowiedzieć?
Hm... czyli masz cerę tłustą a w takim przypadku kuracja olejkami odpada. Tłuszcz na tłuszcz nie zadziała (i to mówili mi i dermatologowie i kosmetolog i kosmetyczki )
Generalnie najlepiej wpierw poznać powód. Czyli tabletki antykoncepcyjne, problemy hormonalne, zła dieta, przesuszona skóra złą pielęgnacją a nawet stres może być powodem.
Najlepiej wyeliminować jeśli się coś da ale jak nie to najważniejsze:
- używanie kosmetyków bez alkoholowych i delikatnych, nie mogą mocno wysuszać
- nie myć twarzy częściej niż 3 razy dziennie delikatnym środkiem (bo jak częściej to dajesz skórze znać, że jest wysuszona i produkuje sebum)
- kosmetyki nawilżające i tak ze 2 razy w tygodniu maseczki oczyszczające i nawilżające na zmianę
- peelingi tak co 2-3 dni, raczej te delikatniejsze
- to akurat wszystkim Pań się tyczy - pij dużo! nawilżenie wewnętrzne to podstawa nie ważne czy masz skórę przesuszoną czy tłustą
- sól, cukier, napoje gazowane i tłuste to Twój wróg
- używki oczywiście też
- zawsze można się wspomóc suplementami min. z żelazem czy cynkiem.
Trochę specjalistów przerobiłam, leków, zabiegów i męczę się od lat ze wszystkimi możliwymi problemami skórnymi więc mówię też trochę z osoby testującej prawie wszystko xD

A i jeszcze zapomniałam! Krem z filtrem! Słońce, nawet jak go praktycznie nie widać, i wiatr bardzo wysuszają skórę przez co też zaczyna się nadprodukcja. Filtr (wg własnych upodobań, ja używam 50 w lecie i 20-30 w zimie, bo mam skórę białą jak kartka papieru xD), nawet taka 15, zawsze chroni przed UV, dzięki czemu skóra nie jest przesuszona i nie niszczeje tak, co w przyszłości oszczędzi nam zmarszczek
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".

Edytowane przez Allosia_wawa
Czas edycji: 2017-10-11 o 08:07
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 09:04   #13
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam też tak na początku podchodziłam, aż trafiłam na tą jedną wyjątkową Panią doktor która bardzo się przejęła i faktycznie doradzała jak tylko mogła
Och, ja byłam u kilku dermatologów (z dwoma różnymi problemami) i magicznym sposobem na wszystko było przepisanie jakiejkolwiek maści.... :/


Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Hm... czyli masz cerę tłustą a w takim przypadku kuracja olejkami odpada. Tłuszcz na tłuszcz nie zadziała (i to mówili mi i dermatologowie i kosmetolog i kosmetyczki )
No właśnie nigdy nie wiem czy jest stricte tłusta, czy może jeszcze mieszana.

Właśnie jak czytałam o tej olejkowej kuracji, to polecano ją także do tłustej ("Jej głównym zamysłem jest regulacja wydzielania sebum, więc cery tłuste bardzo dobrze reagują na OCM"). Także nie wiem, choć zakładam, że specjaliści, z którymi rozmawiałaś mogą mieć więcej racji
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 09:39   #14
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Och, ja byłam u kilku dermatologów (z dwoma różnymi problemami) i magicznym sposobem na wszystko było przepisanie jakiejkolwiek maści.... :/
Ojoj... no to faktycznie konowały :/ choć u mnie też na początku były maści. Ale po pierwsze dopasowane do skóry i konkretnego stanu zapalnego (miała kilka) a jak przestawały działać bądź w ogóle nie przynosiły efektu to próbowałyśmy co innego. W końcu na każdego działa co innego xP A pamiętasz może jakie maści?

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
No właśnie nigdy nie wiem czy jest stricte tłusta, czy może jeszcze mieszana.
No niestety łatwo się pomylić, również z suchą. Ja np długo myślałam, że mam tłustą a się własnie okazało, że mam potwornie suchą u dermatologa mimo wszystko i tak trzeba by wyregulować gospodarkę skóry i większość z napisanych przeze mnie rzeczy jest uniwersalna do tych typów


Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Właśnie jak czytałam o tej olejkowej kuracji, to polecano ją także do tłustej ("Jej głównym zamysłem jest regulacja wydzielania sebum, więc cery tłuste bardzo dobrze reagują na OCM"). Także nie wiem, choć zakładam, że specjaliści, z którymi rozmawiałaś mogą mieć więcej racji
Wydaje mi się, że jak już to lepsza była by do mieszanej. Ale to tylko moje skromne zdanie Cóż, spróbować zawsze można. Tak jak wspomniałam wcześniej na każdego działa coś innego i niestety nie ma złotej metody

Ale...przewertowałam jeszcze raz pierwszy post i... po mocnym oczyszczeniu twarzy zdarza się wysyp pryszczy. Mnie np, obsypało po pierwszej mikrodermabrazji (po drugiej już nic nie było). Ja bym zmieniła L'Oreal na coś bardziej naturalnego. faktycznie wieczorem brakuje oczyszczenia. Jakiś tonik, żel, cokolwiek. Sam demakijaż to za mało. Poza tym w ciągu dnia możesz sobie oczyszczać skórę bibułką gdyby była za tłusta. Delikatnie poklepać, żeby sebum zostało na bibułce nie niszcząc makijażu. Duże ilości płynów, wdrożyć maseczki dla lepszego oczyszczenia i nawilżenia. Ograniczyć sól i cukier. I ja bym takie coś na początek spróbowała. Małymi kroczkami, żeby zobaczyć co na Ciebie zadziała. potem możemy pomyśleć o kuracjach, nawet tymi olejami A i przydałoby mi się wiedzieć jakiego typu są wypryski, tzn jak wyglądają bo to też dużo mówi o powodach ich powstawania
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 11:16   #15
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Ojoj... no to faktycznie konowały :/ choć u mnie też na początku były maści. Ale po pierwsze dopasowane do skóry i konkretnego stanu zapalnego (miała kilka) a jak przestawały działać bądź w ogóle nie przynosiły efektu to próbowałyśmy co innego. W końcu na każdego działa co innego xP A pamiętasz może jakie maści?
Nie byłam u dermatologa z powodu problemów z cerą, bo nigdy nie miałam dużych problemów, typu trądzik. Zwykle kilka pryszczy i tyle (nawet jako nastolatka). Moje wizyty były związane ze zmianami (np. na plecach), które lekarze zwykle traktowali jak reakcję alergiczną. Wiem, że raz dostałam jakąś maść sterydową.

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
No niestety łatwo się pomylić, również z suchą.
Tak, i bądź tu człowieku mądry

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Ja bym zmieniła L'Oreal na coś bardziej naturalnego. faktycznie wieczorem brakuje oczyszczenia. Jakiś tonik, żel, cokolwiek. Sam demakijaż to za mało. Poza tym w ciągu dnia możesz sobie oczyszczać skórę bibułką gdyby była za tłusta. Delikatnie poklepać, żeby sebum zostało na bibułce nie niszcząc makijażu.
No właśnie z tym L'Orealem, to miałam spore wątpliwości co kupić. Z kremów BB wyboru miłam: Ziaję (ale właśnie od niej odchodzę), Garnier (nie przepadam za tą marką) , Mixa (nie znam) i właśnie L'Oreal. Pani konsultantka z drogerii powiedziała, że z tego zestawu najbardziej poleca właśnie ten ostatni, bo nie zapycha porów i ma dość dobry jakościowo skład.
Najchętniej kupiłabym z AA, bo widzę, że ta marka mi służy, ale jak na razie nie mogłam nigdzie znaleźć.

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
A i przydałoby mi się wiedzieć jakiego typu są wypryski, tzn jak wyglądają bo to też dużo mówi o powodach ich powstawania
Takie typowe krosty - lekko zaczerwienione, białe w środku. A na nosie panoszą się wągry.

Który z peelingów enzymatycznych mogłabyś polecić?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 07:28   #16
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Mój ulubiony poniekąd temat A więc od początku:

Sama mam problemy z trądzikiem i to całkiem spore, zaczęły się po odstawieniu tabletek anty i trwa już prawie trzy lata. Były to lata poddawania się i walczenia na nowo. Chodziłam do różnych dermatologów, miałam antybiotyki doustne i zewnętrzne, nic nie pomagało, albo jedynie łagodziło delikatnie wysyp. Hitem była ostatnia pani dermatolog, która przepisała mi dwie maści z antybiotykiem i kazała pojawić się po trzech miesiącach. Wróciłam do niej po jednym, bo maści mi ewidentnie szkodziły, ale czytałam o nich opinie, że na początku mogą powodować wysyp i podrażniać, więc... tydzień smarowałam, tydzień nie. Ich działanie się nie zmieniało, więc poszłam do lekarza. Pani dermatolog powiedziała, żebym nie histeryzowała, bo minął dopiero miesiąc, mam się smarować nimi jeszcze dwa. W końcu lekarz, pomyślałam, że wie lepiej. W ten sposób miesiąc katowałam swoją skórę, tak jak mi kazała, by maksymalnie wysuszyć swoją skórę. Skłoniło mnie to do udania się do gabinetu medycyny estetycznej. Skoro żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, a ich jedyną propozycją jest "jak nie pomoże to izotek, albo tabletki anty" to ja bardzo dziękuję za taką formę pomocy. Panie kosmetyczki wzięły mnie w obroty, za pierwszym razem miałam robiony hydroimpact, bo skóra była ekstremalnie przesuszona i zbyt mało czasu minęło od ostatniej aplikacji maści z antybiotykiem, żeby coś mocniejszego robić. Dwa tygodnie później zaproponowano mi plan leczenia oparty na peelingu kawitacyjnym, azelacu i kwasie (chyba, nie jestem pewna) salicylowym. Wszystkim klientkom do tej pory pomagało to i mnie pomoże, bo były tu przypadki gorsze od mojego. Po drugich kwasach przyszłam zrezygnowana do gabinetu, wiedziałam, że może być wysyp, ale z drugiej strony wiem jak wysypy spowodowane kwasami u mnie wyglądają to był zwyczajny trądzik już niemal na całej twarzy. Pani, która wykonuje mi te zabiegi, dopóki nie zmyła mi makijażu była optymistycznie nastawiona, bo "to się mogło zdarzyć", ale jak sama zobaczyła jak to wygląda to nabrała wątpliwości. Został mi jeszcze jeden zabieg kwasami, tracę nadzieję. Wszystko zaczęło się od tabletek, a jeszcze chwila i również na nich się skończy. Jak moja skóra się nie ogarnie po kwasach pójdę zbadać hormony. Tylko powiedzcie mi - lepiej się w tej sprawie udać do endokrynologa czy dermatologa jednak?

Co do samego peelingu kawitacyjnego - dla mnie jest to bardzo delikatny zabieg, na tyle delikatny, że nie ma sensu go kupować jako zabiegu samego w sobie. Przed problemami trądzikowymi miałam robioną mikrodermabrazję - jak dla mnie świetne efekty. Wszystko pewnie zależy od podatności Twojej skóry, ale moja reagowała już lepiej na domowe peelingi

Jeszcze odnośnie kremów - prawda jest taka, że zawsze, gdy używasz popularnych kosmetyków usłyszysz, że zapychają, że niedobre, że w ogóle i koniecznie musisz kupić (i tu pada nazwa firmy kosmetycznej, z którą współpracuje gabinet). Co do kosmetyków, kosmetyczka może Ci coś polecić, ale Twoja skóra decyduje, co się na niej sprawdzi, a co nie. Nie ma pewności, że polecone przez nią kosmetyki dobrze wpłyną na Ciebie.

Edytowane przez Zzziajana
Czas edycji: 2017-10-12 o 07:38
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 09:58   #17
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Tylko powiedzcie mi - lepiej się w tej sprawie udać do endokrynologa czy dermatologa jednak?
Idź do endokrynologa. Jeśli faktycznie masz zaburzenia hormonalne, to dermatolog i tak cię pewnie do niego wyśle. Najważniejsze jest przecież wyeliminowanie źródła problemu, a tym lepiej zajmie się endokrynolog.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Co do samego peelingu kawitacyjnego - dla mnie jest to bardzo delikatny zabieg, na tyle delikatny, że nie ma sensu go kupować jako zabiegu samego w sobie.
Przed problemami trądzikowymi miałam robioną mikrodermabrazję - jak dla mnie świetne efekty. Wszystko pewnie zależy od podatności Twojej skóry, ale moja reagowała już lepiej na domowe peelingi
Ja nie miałam nigdy ani tego, ani tego, więc trudno mi się wypowiadać. Może się skuszę, ale dopiero jak dokładniej poczytam tego typu zabiegach.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Jeszcze odnośnie kremów - prawda jest taka, że zawsze, gdy używasz popularnych kosmetyków usłyszysz, że zapychają, że niedobre, że w ogóle i koniecznie musisz kupić (i tu pada nazwa firmy kosmetycznej, z którą współpracuje gabinet). Co do kosmetyków, kosmetyczka może Ci coś polecić, ale Twoja skóra decyduje, co się na niej sprawdzi, a co nie. Nie ma pewności, że polecone przez nią kosmetyki dobrze wpłyną na Ciebie.
Idąc do gabinetu byłam przekonana, że usłyszę coś takiego Salon w którym byłam oferuje kosmetyki naturalne marki, której ja w ogóle nie znam, a którą można kupić jedynie w ich salonach. Ale ku mojemu zaskoczeniu kosmetolog zasugerowała od razu produkty drogeryjne (Tołpa, czy właśnie AA) i generalnie kazała po prostu zwrócić uwagę na skład. No i bardziej w tej zmianie chodziło o dobranie kosmetyków do cery wrażliwej, bo do tej pory takich nie używałam.
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 12:58   #18
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
No i bardziej w tej zmianie chodziło o dobranie kosmetyków do cery wrażliwej, bo do tej pory takich nie używałam.
Ja mogę polecić do cery wrażliwej trądzikowej krem nawilżający Alacrarin, do kupienia w aptekach.


Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Pani konsultantka z drogerii powiedziała, że z tego zestawu najbardziej poleca właśnie ten ostatni, bo nie zapycha porów i ma dość dobry jakościowo skład.
Dość dobry? XD No niestety ale ładują bardzo dużo chemii, co nie do końca idzie w parze z trądzikiem. A co do Ziaji jeszcze to używałam kiedyś i moi zdaniem faktycznie strasznie zatyka :P

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Który z peelingów enzymatycznych mogłabyś polecić?
Ja aktualnie używam od Lirene z algą morską o taki

Na mnie akurat działa świetnie i jest nie drogi a przy tym wydajny Wystarczy potrzymać go 2-3 minuty (mi z reguły mimochodem wychodzi koło 5) i zmyć. Tylko ważne żeby robić to codziennie

A poza tym jak na dzień dzisiejszy stan cery? Wdrożyłaś już coś? Pijesz dużo płynów? Spowiadaj się, raport proszę mi tu
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 18:18   #19
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Niedawno czytałam o koreańskiej pielęgnacji, więc mogę coś doradzić - może nie chodziło o kurację olejami tylko o oczyszczenie twarzy kosmetykiiem na bazie oleju. To jest dobry sposòb, bo dobrze zmywa tłuste zabrudzenia. Najlepiej gdybyś myła teraz najpierw olejkiem a potem np. żelem, pianką, kosmetykiem na bazie wody. Dwie fazy oczyszczania, skòra jest potem czysta jak łza a na to tonik, by przywròcić oba skòry, dopiero potem kremy.
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 08:22   #20
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

W tym tygodniu wyeliminowałam nabiał i dokładniej oczyszczałam skórę. Piłam więcej, choć do ideału trochę mi brakuje. Starałam się też ograniczać cukier, nie jadłam więc słodyczy.



A co na to skóra? Zniknęły pryszcze, nie ma już ropnych, zaczerwienionych zmian. Mam jednak dość sporo - nie wiem jak to nazwać - jakby śladów po pryszczach, zwłaszcza na czole. Jak przejedzie się palcem, to czuć że skóra nie jest gładka, tylko usiana jakby grudkami (mi się nasuwa tylko określenie nieaktywny pryszcz 😀&#128512. Co z nimi zrobić - nie wiem.

Postaram się jeszcze bardziej ograniczyć cukier. No i wezmę pieczywo na cenzurowane. Powiedzcie mi tylko proszę - bo wszędzie czytam o ograniczaniu pieczywa, ale chodzi głównie o gluten, czy o produkty mączne jako takie?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 14:49   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
W tym tygodniu wyeliminowałam nabiał i dokładniej oczyszczałam skórę. Piłam więcej, choć do ideału trochę mi brakuje. Starałam się też ograniczać cukier, nie jadłam więc słodyczy.



A co na to skóra? Zniknęły pryszcze, nie ma już ropnych, zaczerwienionych zmian. Mam jednak dość sporo - nie wiem jak to nazwać - jakby śladów po pryszczach, zwłaszcza na czole. Jak przejedzie się palcem, to czuć że skóra nie jest gładka, tylko usiana jakby grudkami (mi się nasuwa tylko określenie nieaktywny pryszcz 😀&#128512. Co z nimi zrobić - nie wiem.

Postaram się jeszcze bardziej ograniczyć cukier. No i wezmę pieczywo na cenzurowane. Powiedzcie mi tylko proszę - bo wszędzie czytam o ograniczaniu pieczywa, ale chodzi głównie o gluten, czy o produkty mączne jako takie?
To zależy czy słuchasz zwolenników diety bezglutenowej czy niskowęglowodanowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 17:38   #22
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy czy słuchasz zwolenników diety bezglutenowej czy niskowęglowodanowej.
Właśnie problem z tym, że żadna z osób, która pisała o pieczywie, nie argumentowała dlaczego warto je odstawić, więc ciężko powiedzieć
Z chleba i tak nie zrezygnuję (bo za bardzo lubię ), postaram się za to jeść go mniej - nie dwa/trzy razy dziennie - tak jak miałam to w zwyczaju do tej pory. W sumie to od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie właśnie taka zmiana, a teraz mam lepszą mobilizację
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 08:31   #23
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Nie tyle, chodzi, że pieczywo źle wpływa a to co pisałam wcześniej. Przetworzona żywność. Białe pieczywo jest najbardziej przetworzone i ulepszane, dlatego może nasilić trądzik. Pieczywo można jeść ale najlepiej skłonić się w stronę pełnoziarnistego jak na przykład grahamki.
Poza tym dobrze spróbować podnieść poziom witaminy b2 (odpowiedzialna jest za wytwarzanie łoju) dodając do diety jajka i mleko.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 09:21   #24
martusiaaa99
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Kiedyś popularne na pryszcze było picie rozpuszczonych w mleku albo wodzie drożdży? Ale dlaczego ? Czy takie maseczki drożdżowe tez są pomocne ?
martusiaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 11:33   #25
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Nie tyle, chodzi, że pieczywo źle wpływa a to co pisałam wcześniej. Przetworzona żywność. Białe pieczywo jest najbardziej przetworzone i ulepszane, dlatego może nasilić trądzik. Pieczywo można jeść ale najlepiej skłonić się w stronę pełnoziarnistego jak na przykład grahamki.
Poza tym dobrze spróbować podnieść poziom witaminy b2 (odpowiedzialna jest za wytwarzanie łoju) dodając do diety jajka i mleko.
W sumie, to jem tylko ciemne pieczywo, bo takie najbardziej lubię. Od czasu do czasu sięgam po rogala, czy jakąś drożdżówkę, ale dość rzadko

Co doB2, to jem dość sporo właśnie pełnoziarnistego pieczywa, często także szpinak i kaszę jaglaną, więc nie powinno być źle z jej ilością

Edytowane przez Evvanlyn
Czas edycji: 2017-10-16 o 11:41
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 11:43   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Nie tyle, chodzi, że pieczywo źle wpływa a to co pisałam wcześniej. Przetworzona żywność. Białe pieczywo jest najbardziej przetworzone i ulepszane, dlatego może nasilić trądzik. Pieczywo można jeść ale najlepiej skłonić się w stronę pełnoziarnistego jak na przykład grahamki.
Poza tym dobrze spróbować podnieść poziom witaminy b2 (odpowiedzialna jest za wytwarzanie łoju) dodając do diety jajka i mleko.
Chyba lepiej suplementowac, bo zwlaszcza nabial tez jest przy tradziku na cenzurowanym, a zwlaszcza samo mleko i jego bardziej przetworzone produkty jak serki smakowe i jogurty owocowe.

Cytat:
Napisane przez martusiaaa99 Pokaż wiadomość
Kiedyś popularne na pryszcze było picie rozpuszczonych w mleku albo wodzie drożdży? Ale dlaczego ? Czy takie maseczki drożdżowe tez są pomocne ?
Akurat kuracja drozdzowa to jest slaby pomysl, jej skutkiem ubocznym bywaja wysypy pryszczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 08:13   #27
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chyba lepiej suplementowac, bo zwlaszcza nabial tez jest przy tradziku na cenzurowanym, a zwlaszcza samo mleko i jego bardziej przetworzone produkty jak serki smakowe i jogurty owocowe.
A to pierwsze słyszę. Nigdy od mleka nie miałam problemów z trądzikiem. Z żołądkiem owszem się zdarzało ale nie z cerą.. Gorzej reagowałam na ostre rzeczy (a niestety uwielbiam pieprz), potrafiło mnie dosłownie od razu obsypać :/


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Akurat kuracja drozdzowa to jest slaby pomysl, jej skutkiem ubocznym bywaja wysypy pryszczy.
A no. Bo drożdże to jednak się bierze na wzmocnienie włosów i paznokci. Choć jak łykałam pastylki w takim różowym opakowaniu, bo nie miałam efektów ubocznych a stan włosów się poprawił

Cytat:
W sumie, to jem tylko ciemne pieczywo, bo takie najbardziej lubię.
No to nie powinno być problemu
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 13:48   #28
GeaAde
Przyczajenie
 
Avatar GeaAde
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Ja od siebie polecę zioła, na przykład czystek rób sobie napary z niego codziennie i pij a zobaczysz, że cera się poprawi a pryszcze znikną
__________________
Ebooki do pobrania <-- Chcesz przeczytać jakąś książkę ale nie chcesz jej kupować? Sprawdź tą stronę i pobierz ebooka na swój komputer!
GeaAde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 14:55   #29
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez GeaAde Pokaż wiadomość
Ja od siebie polecę zioła, na przykład czystek rób sobie napary z niego codziennie i pij a zobaczysz, że cera się poprawi a pryszcze znikną
To fakt. Też w siebie wlewam, ale to raczej podtrzyma efekt zdrowej skóry niż wyeliminuje aktualny problem. Ale jak najbardziej polecam.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 18:19   #30
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: cera wrażliwa i pryszcze... :(

Cytat:
Napisane przez GeaAde Pokaż wiadomość
Ja od siebie polecę zioła, na przykład czystek rób sobie napary z niego codziennie i pij a zobaczysz, że cera się poprawi a pryszcze znikną
Nie znoszę ziółek (przez smak), ale w sumie, czemu by nie spróbować Naturalne metody zwykle są najlepsze. Dzięki za radę
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-16 08:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.