Badania lekarskie do pracy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-06, 09:03   #31
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Badania do pracy

U mnie z badaniami wysokosciowymi słyszałam taką teorię, że musi je mieć każdy pracownik i muszą być wystawione na firmę, w której pracuje, ale w przypadku umowy o pracę koszty musi pokryć pracodawca a przy zleceniu to tylko jego dobra wola, więc koszty mogą spaść na pracownika. Z ksiazeczkami może być podobnie.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 16:10   #32
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Odświeżam wątek.

Dostałam skierowanie na badania wstępne, w przychodni powiedzieli, że mam przyjść na czczo bo będzie badanie krwi. Nigdy wcześniej nie miałam robionego badania krwi przez medycynę pracy. Dodam, że moja praca będzie typowo biurowa, jedyny czynnik szkodliwy to praca przy komputerze powyżej 4h dziennie. Po co więc to badanie krwi?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 13:41   #33
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek.

Dostałam skierowanie na badania wstępne, w przychodni powiedzieli, że mam przyjść na czczo bo będzie badanie krwi. Nigdy wcześniej nie miałam robionego badania krwi przez medycynę pracy. Dodam, że moja praca będzie typowo biurowa, jedyny czynnik szkodliwy to praca przy komputerze powyżej 4h dziennie. Po co więc to badanie krwi?
Morfologia, analiza moczu oraz badanie okulistyczne- to typowe badania na stanowisko biurowe, niekoniecznie każde obowiązkowe. Zależy od lekarza medycyny pracy, które Ci zleci. Ja na stanowisko biurowe miałam tylko okulistę i mierzone ciśnienie.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 21:54   #34
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Ja do pracy w administracji mialam badanie krwi, neurologa, okuliste, badanie cukru oraz psychotesty..także różnie bywa. W kazdym razie u lekarza spedzilam chyba z 6 h i to bylo z tego wszystkiego najgorsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 11:47   #35
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Morfologia, analiza moczu oraz badanie okulistyczne- to typowe badania na stanowisko biurowe, niekoniecznie każde obowiązkowe. Zależy od lekarza medycyny pracy, które Ci zleci. Ja na stanowisko biurowe miałam tylko okulistę i mierzone ciśnienie.
Cytat:
Napisane przez letik Pokaż wiadomość
Ja do pracy w administracji mialam badanie krwi, neurologa, okuliste, badanie cukru oraz psychotesty..także różnie bywa. W kazdym razie u lekarza spedzilam chyba z 6 h i to bylo z tego wszystkiego najgorsze.
Dzięki za odpowiedzi

Sytuacja mi się nieco wyjaśnila, przeprowadza się dokładniejsze badania na tego typu stanowiska, jeżeli ma występować "czynnik stresu" w pracy
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:52   #36
rudadagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 53
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Zależy to chyba od rodzaju Twojej pracy Ja do małej gastronomii, o której mówi się, że robią do niej najbardziej szczegółowe badania - nie musiałam się rozbierać Miałam robioną tylko krew, prześwietlenie płuc, cukier i mierzone ciśnienie
rudadagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 21:01   #37
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Czy kiedy robiono Wam badania lekarskie do pracy (te pierwsze - nie kontrolne) musiałyscie sie rozbierac do majtek??

Glupie pytanie, ale musze sie upewnic.
ja nawet bluzki nie ściągałam, pani doktor spytala czy jestem zdrowa i czy dobrze sie czuje i po badaniu
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 08:25   #38
EugeneDmowska
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

U mnie było pytanie czy jestem zdrowa, pielęgniarka zmierzyła mnie, zważyła. Późnie tylko ciśnienie i tyle. I było jeszcze pytanie czy mam żylaki.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 12:37   #39
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Badania wstępne do pracy

..

Edytowane przez karamelli
Czas edycji: 2017-05-25 o 13:34
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:18   #40
Zmorycerz
Przyczajenie
 
Avatar Zmorycerz
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 21
Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć pracę Martwię się trochę perspektywą badań wstępnych, czy po ich przeprowadzeniu może okazać się, że nie zostanę przyjęta do pracy, bo np. wyjdzie jakaś choroba, o której wcześniej nie miałam pojęcia? Nie chciałabym znowu wrócić do grona bezrobotnych, zwłaszcza, że zajęcie bardzo mi się podoba. Czy są jakieś choroby, które automatycznie dyskwalifikują nowego pracownika?
Zmorycerz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 22:48   #41
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-25, 10:20   #42
Zmorycerz
Przyczajenie
 
Avatar Zmorycerz
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 21
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Chodzi o prace przy komputerze, biurowa. Z tego, co czytalam, pewnie bede badana przez okuliste, jestem okularnica, krtokowidzem, ale moja wada wzroku jest niewielka. To moja pierwsza praca po smieciowkach, więc nie wiem, jak wygladaja takie badania i czy mimo tego że przeszłam rozmowe kwalifikacyjną, może się okazać, że jakaś choroba mnie dyskwalifikuje? O tym właśnie nie znalazłam w necie.

Pisałam na tablecie i nie poprawiło mi wszędzie polskich liter:-(
Zmorycerz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 10:48   #43
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 15:37   #44
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Badania wstępne na pracownika biurowego to pic na wodę, podobnie jak badania na studia. Strata pieniędzy i czasu. Po pierwsze nic nie wykryją, bo nie robią badań, a nawet gdyby takie badania robili to co ? Zdyskwalifikują cię, bo masz cukrzycę, niedoczynność tarczycy, problemy z sercem albo wrzody żołądka? Nie, więc nie ma się co przejmować.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 17:11   #45
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Dokładnie, nie ma co się przejmować. Zadzwoń do ośrodka, w którym masz wykonać badania i dowiedz się co Cię może czekać. Do pracy biurowej to zazwyczaj najbardziej szczegółowa może być wizyta u okulisty. Chociaż zdarzało mi się, że wizyta polegała jedynie na pytaniu czy mam wadę wzroku, jaką i kończyło się na pieczątce z orzeczeniem, że praca przed komputerem winna odbywać się z użyciem szkieł korekcyjnych. Do obecnej pracy miałam dużo badań: krew (glukoza, której wyników nawet nie poznałam), okulista (przeczytanie cyferek i literek z tablicy), neurolog (pani obstukała mnie młoteczkiem), laryngolog (obejrzane uszy, nos i gardło, plus powtarzanie tego, co lekarka mówiła szeptem), internista (krew i ciśnienie plus wywiad czy na coś choruję, czy palę, itp) i psychotesty (ale to dlatego, że zaznaczyli mi w badaniach kierowanie pojazdem, choć w ofercie pracy mowy o tym nie było).
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 17:52   #46
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 18:00   #47
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Moje badania do pracy biurowej wyglądały tak: mierzenie, ważenie, sprawdzenie ciśnienia, badanie u okulisty (komputerowe + odczytanie literek), raz też mnie lekarz osłuchał i tyle. Nie ma się czym przejmować, bardzo mało prawdopodobne, że zbadają coś więcej, a nawet jeśli wykryją jakąś nieprawidłowość (np. u mnie wadę wzroku, o której nie wiedziałam), to i tak raczej nie będzie ona przeciwwskazaniem do pracy.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 18:16   #48
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
biurowa
z wysokością mogła mieć tylko tyle wspólnego, że na drugie piętro można wjechać windą
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 19:10   #49
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Dowiedz się koniecznie jaki to ośrodek i jaki to lekarz.
Do pracy biurowej zazwyczaj jest okulista, ważenie, mierzenie, internista posłucha, albo i nie.
Ale....
Raz Na wiele razy trafi się jakiś lekarz, który w imię nie wiem czego, nie będzie skłonny do podbicia badan. Nie piszę po to, żeby straszyć, tylko żebyś była przygotowana Na taką sytuację.
I mnie i mojemu mezowi zdarzyło się to jednokrotnie, na mnóstwo przechodzonych badań. I nie były to czasy, kiedy byliśmy w gorszej formie. Będąc mniej zdrowym, bez problemu mieliśmy badania, a tu zaskoczenie.

Zastanów się czy jakiś lekarz już coś kiedyś u ciebie podejrzewał, a potem to zostało wykluczone. Jeśli było coś takiego, zabierz ze sobą na Badania dokumentację. Oczywiście nie chwal się nią, wyciągnij tylko jeśli lekarz medycyny pracy będzie podejrzewał coś takiego, jak ten wcześniej.

Znane mi schorzenia, których czepiaja się lekarze medycyny pracy:
- Niska waga -podejrzenie anoreksji (Można wybrnąć mówiąc że ma się tak od zawsze, ze dobra przemIana materii)
- krzywy kręgosłup, który ma uniemozliwiac pracę biurowa (kto dziś nie ma skrzywienie kręgosłupa, Zwłaszcza po wielu latach w szkolniej lawie)
- powiększone wole - sugeruje problemy z tarczyca (więc jakieś branie, nawet sprzed 10 lat jak się ma , to warto wziąć )
- szmery w sercu - często to niestety efekt nieumiejętnego słuchania przez LEKARZA


nie namawiam nikogo do fałszywych odpowiedzi na pytania.
Polecam jedynie odpowiadanie na zadane pytania i nic ponadto, nie rozwodzenie się nad przebytymi chorobami, jeśli o te konkretnie lekarz czy pielęgniarka nie pyta.

Samo wykrycie przez lekarza medycyny pracy podejrze ia jakiegoś schorzenia nie oznacza, że człowiek nie nadaje się do pracy. Wtedy Badania trzeba porobić, iść do specjalisty i najczęściej okazuje się że człowiek nawet jeśli jakieś schorzenie ma, to nadaje się do pracy.

Generalnie warto przed badaniami nastawić się ze jest sie super zdrowym (samodzielnie oddycham, mam sprawne te części Ciała którymi mam pracować, wiec do pracy się nadaje) i nie wyolbrzymiac przebytych chorób i dolegliwości które się miewa.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 20:15   #50
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Dowiedz się koniecznie jaki to ośrodek i jaki to lekarz.
Do pracy biurowej zazwyczaj jest okulista, ważenie, mierzenie, internista posłucha, albo i nie.
Ale....
Raz Na wiele razy trafi się jakiś lek tu zaskoczenie. arz, który w imię nie wiem czego, nie będzie skłonny do podbicia badan. Nie piszę po to, żeby straszyć, tylko żebyś była przygotowana Na taką sytuację.
I mnie i mojemu mezowi zdarzyło się to jednokrotnie, na mnóstwo przechodzonych badań. I nie były to czasy, kiedy byliśmy w gorszej formie. Będąc mniej zdrowym, bez problemu mieliśmy badania, a

Zastanów się czy jakiś lekarz już coś kiedyś u ciebie podejrzewał, a potem to zostało wykluczone. Jeśli było coś takiego, zabierz ze sobą na Badania dokumentację. Oczywiście nie chwal się nią, wyciągnij tylko jeśli lekarz medycyny pracy będzie podejrzewał coś takiego, jak ten wcześniej.

Znane mi schorzenia, których czepiaja się lekarze medycyny pracy:
- Niska waga -podejrzenie anoreksji (Można wybrnąć mówiąc że ma się tak od zawsze, ze dobra przemIana materii)
- krzywy kręgosłup, który ma uniemozliwiac pracę biurowa (kto dziś nie ma skrzywienie kręgosłupa, Zwłaszcza po wielu latach w szkolniej lawie)
- powiększone wole - sugeruje problemy z tarczyca (więc jakieś branie, nawet sprzed 10 lat jak się ma , to warto wziąć )
- szmery w sercu - często to niestety efekt nieumiejętnego słuchania przez LEKARZA


nie namawiam nikogo do fałszywych odpowiedzi na pytania.
Polecam jedynie odpowiadanie na zadane pytania i nic ponadto, nie rozwodzenie się nad przebytymi chorobami, jeśli o te konkretnie lekarz czy pielęgniarka nie pyta.

Samo wykrycie przez lekarza medycyny pracy podejrze ia jakiegoś schorzenia nie oznacza, że człowiek nie nadaje się do pracy. Wtedy Badania trzeba porobić, iść do specjalisty i najczęściej okazuje się że człowiek nawet jeśli jakieś schorzenie ma, to nadaje się do pracy.

Generalnie warto przed badaniami nastawić się ze jest sie super zdrowym (samodzielnie oddycham, mam sprawne te części Ciała którymi mam pracować, wiec do pracy się nadaje) i nie wyolbrzymiac przebytych chorób i dolegliwości które się miewa.
Trochę nie na temat, ale przypomina mi się sytuacja z mojego życia jak robiłam sobie badania na studia. Lekarka odsłuchiwała mnie z 10 minut, po czym stwierdziła, że słyszy szmer i pewnie mam poważną wadę serca. Powiem szczerze, że w pierwszym momencie mnie to trochę rozśmieszyło (nie miała przed sobą żadnych wyników badań i już od razu stwierdziła, że to coś poważnego). Najlepsze jest to, że w tamtych czasach miałam robione badania w przychodni sportowej i przechodziłam je bez problemu. Powiedziałam jej o tym, to zaczęła krzyczeć, że ja w ogóle nie powinnam uprawiać sportu, a lekarz, który mnie badał jest głuchy i chciała, żebym jej jego nazwisko podała. Po czym stwierdziła, że skoro ja wątpię w jej kompetencje (chociaż nic takiego nie sugerowałam), to ona pójdzie po inną lekarkę, żeby mnie przepadała. Przyszła kolejna nawiedzona kobieta i oczywiście stwierdziła, że ona też słyszy szmer. W tamtym momencie już byłam przerażona, poszłam pewnego dnia do lekarza rodzinnego, dał mi skierowanie do kardiologa i na pierwszej wizycie lekarz stwierdził, że on nie słyszy szmeru, ale zrobimy echo serca dla rozwiania wątpliwości. Badania wyszły dobrze, a ja do tej pory się dziwię, skąd się biorą tacy lekarze?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 19:23   #51
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Wada wzroku Cię nie zdyskwalifikuje, dostaniesz po prsotu adnotację o pracy w okularach - a od pracodawcy będzie Ci przysługiwał zwrot za okulary.


PS, podepnę się pod wątek - czy odmowa badania krwi przy badaniach będzie się wiązała z brakiem zdolności? Panicznie się tego boję i staram unikać jak tylko mogę
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:23   #52
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Wada wzroku Cię nie zdyskwalifikuje, dostaniesz po prsotu adnotację o pracy w okularach - a od pracodawcy będzie Ci przysługiwał zwrot za okulary.


PS, podepnę się pod wątek - czy odmowa badania krwi przy badaniach będzie się wiązała z brakiem zdolności? Panicznie się tego boję i staram unikać jak tylko mogę
Nie wiem jakie to stanowisko, ale z tego co wiem, to na niektóre stanowiska ilość badań różni się w zależności od przychodni. Może poszukaj innej przychodni gdzie krwi nie pobierają (mnie do pracy biurowej nie pobierali ).

Mojwa, może warto oswoić ten strach? Badanie krwi jest jednak tak ogólnie życiowo przydatne
Poszukaj u siebie jakiejś dobrej osoby pobierajacej. Mistrzowie pobierają tak, że nic nie czuć.
Strach jest w głowie. Wystaw rękę, odwrócić głowę, zamknij oczy i wyobraź sobie że jesteś w jakimś przyjemnym miejscu.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:38   #53
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Badania lekarskie przed podjęciem pracy

Idąc do medycyny pracy nie wybierasz sobie kto Ci będzie pobierał.
Słyszałam już od kolegi że w obecnej przychodni nie pobierają i bardzo na to liczę
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 16:31   #54
yankes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Czy kiedy robiono Wam badania lekarskie do pracy (te pierwsze - nie kontrolne) musiałyscie sie rozbierac do majtek??

Glupie pytanie, ale musze sie upewnic.
Mam pytanie, czy beda konsekwecje jezeli na badaniach okresowych załoze soczewki kontaktowe, chodzi o badanie wzroku????
yankes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 09:35   #55
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez yankes Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy beda konsekwecje jezeli na badaniach okresowych załoze soczewki kontaktowe, chodzi o badanie wzroku????

Jak lekarz zauwazy moze kazac ci je zdjac
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 23:51   #56
Henesy
Przyczajenie
 
Avatar Henesy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 14
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Pewnie zależy od lekarza. Ja poszłam w soczewkach, ale powiedziałam o nich i jaką mam wadę. Nie musiałam ściągać, babeczka przebadała mnie w nich - standardowe czytanie z tablicy, czy na pewno dobrze widzę z taką mocą soczewek i tam dokładniej w oczy też coś zaglądała. Prawidłowo przeczytałam z tablicy i ogólnie wszystko było okej, więc zapisała mi po prostu taką wadę, jaką jej powiedziałam, że noszę.

Ale na wszelki wypadek może po prostu zabierz ze sobą pudełeczko i płyn do soczewek.
Nie rozumiem pytania o konsekwencje, zamierzasz się ukrywać z wadą? Raczej nie jest przeciwwskazaniem uniemożliwiającym powszechne prace, nie ma po co. Jeśli to nie będzie lekarz z kategorii tych, którzy tylko podpisują świstki nic nie badając i nawet martwego by przepuścili, to przy podstawowych badaniach zauważy przecież, że nosisz soczewki.
Henesy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 16:33   #57
Ayume
Raczkowanie
 
Avatar Ayume
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 137
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

A co w sytuacji, w której będę mieć badany wzrok (praca biurowa, głównie przy słuchawce, ale jednak komputer też będzie), ale nie mam przy sobie okularów? Kilka dni temu się przeprowadziłam i zostawiłam je w starym miejscu, dopiero za kilka dni przyjadą. Ogólnie mam niewielką wadę i dotyczy jedynie widzenia z daleka (-1), więc nie mam problemu z komputerem, ale czy myślicie, że mogą mi zrobić jakikolwiek problem o to?
Ayume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 16:37   #58
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:20
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 10:59   #59
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: medycyna pracy - badania lekarskie

Cytat:
Napisane przez Ayume Pokaż wiadomość
A co w sytuacji, w której będę mieć badany wzrok (praca biurowa, głównie przy słuchawce, ale jednak komputer też będzie), ale nie mam przy sobie okularów? Kilka dni temu się przeprowadziłam i zostawiłam je w starym miejscu, dopiero za kilka dni przyjadą. Ogólnie mam niewielką wadę i dotyczy jedynie widzenia z daleka (-1), więc nie mam problemu z komputerem, ale czy myślicie, że mogą mi zrobić jakikolwiek problem o to?
Eeee tam, przy -1,00 to możesz zrobić tak jak napisała Timon i Pumba. U mnie by to nie przeszło, bo ja bez okularów czy soczewek ślepa jak kura jestem, a przy komputerze też mam pracę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 15:27   #60
Mitkhail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Badania lekarskie do pracy

Witam. Mam problem i pytanie... do końca tego miesiąca mam zrobić badania lekarskie... a jestem chory szybciej nie był dostepny lekarz... Pytanie brzmi czy ktoś się orientuje albo miał podobną sytuację? Kończę prace 30.09 a zaczynam 1 października w nowym zakładzie pracy z którego dostałem skierowanie na badania lekarskie... problem polega w tym że badań nie przejdę bo mam grypę... orientuje sie ktoś jak wybrnąć z tej sytuacji? Nie pójde do lekarza który mi podpisze papiery bo lekarz jest narzucony z zakladu pracy do którego mam się udać a wiem ze tez pobiera krew.
Mitkhail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-25 15:09:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.