Zwi±zek na odleg³o¶æ decyzja - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-11-03, 14:52   #1
gigab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 25

Zwi±zek na odleg³o¶æ decyzja


Jestem z moim T¯ od 1,5 roku. Mamy po 25 lat. Poznali¶my siê przez przypadek. Odleg³o¶c miêdzy naszymi domami rodzinnymi to 700km. Jenak¿e mój ch³opak od roku pracuje za granic± (ma teraz bli¿ej do mojego domu rodzinnego) wiêcaktualnie widujemy siê co 1 lub 2 weekedny lub ja tam jadê (je¿dzimy oprócz tego na wakacje, wycieczki, morze itd). Ostatnio dosz³am do wniosku ¿e mam tego dosyæ. Jestem po mgr, od 5 msc pracuje w zawodzie (ma³op³atnym ale jest praca-pensja nie trzyma mnie zbytnio w mejscu pracy). Mój ch³opak po ostaniej naszej rozmowie powiedzia³ mi ¿e planuje za³o¿yæ rodzinê przed 30 a do o¶wiadczyn i ma³¿eñstwa nie jest dojrza³y. Jak to us³ysza³am moja relacja do niego siê zmieni³a. Wcze¶niej rozmawiali¶my o tym ¿e to ja wyjadê z mojego miasta i zamieszkamy u niego. (to ja porzuci³abym rodzinê, pracê itp.) My¶la³am ¿e mój T¯ da mi takie poczucie stabilizacji (chocia¿by zarêczyny)¿e w momencie rzucenia tego tutaj bêdê siê czu³a bardziej stabilnie. Ni¿ bycie tylko jego dziewczyn±.Nie wiem co robiæ . Kocham go. Ale pytaj±c go o jak±kolwiek rzecz typu a jaki ty zrobisz kompromis "nie wiem " itd. Powiedzia³ mi, ¿e chce wi±æ du¿y kredyt i inwestowaæ do 30 w nieruchomo¶ci. Wspomnia³ ¿e jak bêdzie mia³ ¿onê lub dziecko to nie bêdzie móg³ tak ryzykowaæ.
Chce siê tak dorobiæ. JA to z jednej strony rozumiem, tylko ostatnio mam takie my¶li ¿e to ja bêdê t± która zawsze czeka, która rzuci tu wszystko. Itd. Bojê siê i to bardzo. My¶licie ¿e jechaæ i spróbowaæ (pracy za grani± a pó¼niej do jego rodzinnych stron). Czy jestem naiwna?. b±dz g³upia? ¿e tak chce tutaj wszystko zostawiæ dla "ch³opaka". On w przysz³o¶ci nie chce mieszkaæ w moich rodznnych rejonach (mi to w sumie obojêtnie) Bojê siê tej perspektywy bycia dziewczyn± do 30. Chcia³abym byæ kim¶ wiêcej ale us³ysza³am ¿e on do tego nie dojrza³ ;/. My¶la³am b rzuciæ w marcu racê i pojechaæ do niego za granicê ale bojê siê... wiem w sumie ¿e to normalne. Ale wydaje mi siê ¿e z jednej storny okej ma plany by zapewniæ nam przysz³o¶æ a z drugiej strony to ¿e po tej 30 powie mi to samo. A teraz dostanie to co mó³by mieæ u narzeczonej/¿ony tylko ¿e jestem "tylko" dziewczyn±...
gigab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 15:15   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 9 276
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

Tak, rzucenie wszystkiego i wyjazd do faceta zawsze jest g³upot± imo. Zw³aszcza, ¿e z tego co piszesz, on wcale nie ma takiej potrzeby stabilizacji jak ty.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 15:56   #3
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomo¶ci: 5 508
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;87299967]Tak, rzucenie wszystkiego i wyjazd do faceta zawsze jest g³upot± imo. Zw³aszcza, ¿e z tego co piszesz, on wcale nie ma takiej potrzeby stabilizacji jak ty.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]:yes:

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 16:21   #4
Graces
Przyczajenie
 
Avatar Graces
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

Nie podejmuj decyzji o wyje¼dzie pochopnie, bo taki spontan mo¿e przynie¶æ wiêcej szkody ni¿ korzy¶ci. Poza tym brzmi ¿e siê rozmijacie w kilku kwestiach, wiêc mo¿e byæ tym trudniej ¿e tobie bêdzie brakowa³o deklaracji, a on po prostu do nich inaczej podchodzi, co nie zawsze jest czym¶ z³ym, a czasem nawet unikniecie przez to robienia czego¶ na si³ê by uszczê¶liwiæ drug± stronê.
__________________
“Only the gentle are ever really strong.”
Graces jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 16:36   #5
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 211
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

Cytat:
Napisane przez Graces Poka¿ wiadomo¶æ
Nie podejmuj decyzji o wyje¼dzie pochopnie, bo taki spontan mo¿e przynie¶æ wiêcej szkody ni¿ korzy¶ci. Poza tym brzmi ¿e siê rozmijacie w kilku kwestiach, wiêc mo¿e byæ tym trudniej ¿e tobie bêdzie brakowa³o deklaracji, a on po prostu do nich inaczej podchodzi, co nie zawsze jest czym¶ z³ym, a czasem nawet unikniecie przez to robienia czego¶ na si³ê by uszczê¶liwiæ drug± stronê.
Zgadzam siê.
A poza tym: znasz jêzyk danego kraju, rozgladasz siê za prac± w tamtej lokalizacji? Czy s± tam perspektywy rozwoju w Twojej dziedzinie? Jezeli mialabys tam jechac tylko i wylacznie ze wzglêdu na niego i potencjalnie bycie na jego utrzymaniu, nie szlabym w to.
Lagoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 16:38   #6
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 1 329
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

My¶l o sobie. Czego Ty potrzebujesz. My¶lisz o wyje¼dzie za granice - nie my¶l o tym w kategorii pojadê za nim, ale co Tobie mo¿e daæ taki wyjazd. Czy jest w tym jaka¶ szansa dla Ciebie. Lepsze pieni±dze, do¶wiadczenie, jêzyk, nowa kultura?
Powiem Ci tak, ja pojecha³am za ch³opakiem za granice, ale okaza³o siê to nie dla mnie. Minêli¶my siê w naszych ¿yciowych oczekiwaniach i rozstali¶my siê. Ja wróci³am do polski, ze spoko wpisem w CV, oszczêdno¶ciami, lepszym poziomem jêzyka angielskiego i ciekawym ¿yciowym do¶wiadczeniem. Wiêc jest to raczej win.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 16:40   #7
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomo¶ci: 5 508
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

Nigdy nie rezygnuj z niczego dla faceta. Ja tak zrobi³a nieraz i do teraz ¿a³uje, a nie zawsze masz mo¿liwo¶æ wróciæ do tego co porzuci³a¶, albo co zaniedba³a¶, niestety. My¶l przede wszystkim o sobie i o tym by Tobie by³o dobrze.
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 16:40   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 853
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ decyzja

Te jego gadki o inwestowaniu i chêci za³o¿enia rodziny do 30-tki niestety nie brzmi± jakby dotyczy³y Ciebie konkretnie. Niepokoi³o by mnie to, ¿e facet planuje jakby w oderwaniu od naszego zwi±zku. Bardzo niepokoi³o.
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 16:44   #9
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 9 946
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

Moim zdaniem wam nie po drodze. Ty chcesz zak³adaæ rodzinê. On nie chce podejmowaæ ¿adnych zobowi±zañ. To inwestowanie w nieruchomo¶ci te¿ nie brzmi jako¶ rozs±dnie. W jakim kraju on siedzi? Jakie masz tam perspektywy?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-03, 17:13   #10
Dwight_Schrute
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomo¶ci: 2 226
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87300217]Moim zdaniem wam nie po drodze. Ty chcesz zak³adaæ rodzinê. On nie chce podejmowaæ ¿adnych zobowi±zañ. To inwestowanie w nieruchomo¶ci te¿ nie brzmi jako¶ rozs±dnie. W jakim kraju on siedzi? Jakie masz tam perspektywy?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
W³a¶nie ciekawe w jakim kraju. W Polsce coraz wiêcej powstaje przepisów tworz±cych bat na osoby inwestuj±ce w nieruchomo¶ci czy zarabiaj±ce na wynajmie.
Z reszt± dla mnie jak dziewczyna mówi o planach, a facet odpowiada, ¿e nie jest gotowy w najbli¿szej przysz³o¶ci... to powinna zwiewaæ.
Autorce intuicja dobrze podpowiada.
Dwight_Schrute jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-04, 13:08   #11
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 2 651
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

Ja wyjecha³am do faceta za granicê po 9 miesi±cach znajomo¶ci. Od razu po studiach, bez jêzyka, bez niczego, po studiach które mi nie umo¿liwiaj± pracy za granic±.
Da³am sobie radê, pracê znalaz³am szybko, jêzyka siê nauczy³am, jednak bardzo d³ugo têskni³am za domem i za wszystko obwinia³am ch³opaka..
Ale jako¶ zrozumia³am wiele rzeczy, trochê mi siê emocjonalnie ogarnê³o

Spójrz na siebie, na swoje mo¿liwo¶ci i perspektywy. Czy warto po¶wiêcaæ ¿ycie dla faceta? To jest bardzo indywidualna sprawa..
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 13:54   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

Cytat:
Napisane przez gigab Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem z moim T¯ od 1,5 roku. Mamy po 25 lat. Poznali¶my siê przez przypadek. Odleg³o¶c miêdzy naszymi domami rodzinnymi to 700km. Jenak¿e mój ch³opak od roku pracuje za granic± (ma teraz bli¿ej do mojego domu rodzinnego) wiêcaktualnie widujemy siê co 1 lub 2 weekedny lub ja tam jadê (je¿dzimy oprócz tego na wakacje, wycieczki, morze itd). Ostatnio dosz³am do wniosku ¿e mam tego dosyæ. Jestem po mgr, od 5 msc pracuje w zawodzie (ma³op³atnym ale jest praca-pensja nie trzyma mnie zbytnio w mejscu pracy). Mój ch³opak po ostaniej naszej rozmowie powiedzia³ mi ¿e planuje za³o¿yæ rodzinê przed 30 a do o¶wiadczyn i ma³¿eñstwa nie jest dojrza³y. Jak to us³ysza³am moja relacja do niego siê zmieni³a. Wcze¶niej rozmawiali¶my o tym ¿e to ja wyjadê z mojego miasta i zamieszkamy u niego. (to ja porzuci³abym rodzinê, pracê itp.) My¶la³am ¿e mój T¯ da mi takie poczucie stabilizacji (chocia¿by zarêczyny)¿e w momencie rzucenia tego tutaj bêdê siê czu³a bardziej stabilnie. Ni¿ bycie tylko jego dziewczyn±.Nie wiem co robiæ . Kocham go. Ale pytaj±c go o jak±kolwiek rzecz typu a jaki ty zrobisz kompromis "nie wiem " itd. Powiedzia³ mi, ¿e chce wi±æ du¿y kredyt i inwestowaæ do 30 w nieruchomo¶ci. Wspomnia³ ¿e jak bêdzie mia³ ¿onê lub dziecko to nie bêdzie móg³ tak ryzykowaæ.
Chce siê tak dorobiæ. JA to z jednej strony rozumiem, tylko ostatnio mam takie my¶li ¿e to ja bêdê t± która zawsze czeka, która rzuci tu wszystko. Itd. Bojê siê i to bardzo. My¶licie ¿e jechaæ i spróbowaæ (pracy za grani± a pó¼niej do jego rodzinnych stron). Czy jestem naiwna?. b±dz g³upia? ¿e tak chce tutaj wszystko zostawiæ dla "ch³opaka". On w przysz³o¶ci nie chce mieszkaæ w moich rodznnych rejonach (mi to w sumie obojêtnie) Bojê siê tej perspektywy bycia dziewczyn± do 30. Chcia³abym byæ kim¶ wiêcej ale us³ysza³am ¿e on do tego nie dojrza³ ;/. My¶la³am b rzuciæ w marcu racê i pojechaæ do niego za granicê ale bojê siê... wiem w sumie ¿e to normalne. Ale wydaje mi siê ¿e z jednej storny okej ma plany by zapewniæ nam przysz³o¶æ a z drugiej strony to ¿e po tej 30 powie mi to samo. A teraz dostanie to co mó³by mieæ u narzeczonej/¿ony tylko ¿e jestem "tylko" dziewczyn±...
1 on nie chce tego samego co ty

2 wydaje mi sie ze nie widzi ciebie jako partnerki na zawsze
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-04, 20:39   #13
megamag
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 488
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

Cytat:
Napisane przez gigab Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem z moim T¯ od 1,5 roku. Mamy po 25 lat. Poznali¶my siê przez przypadek. Odleg³o¶c miêdzy naszymi domami rodzinnymi to 700km. Jenak¿e mój ch³opak od roku pracuje za granic± (ma teraz bli¿ej do mojego domu rodzinnego) wiêcaktualnie widujemy siê co 1 lub 2 weekedny lub ja tam jadê (je¿dzimy oprócz tego na wakacje, wycieczki, morze itd). Ostatnio dosz³am do wniosku ¿e mam tego dosyæ. Jestem po mgr, od 5 msc pracuje w zawodzie (ma³op³atnym ale jest praca-pensja nie trzyma mnie zbytnio w mejscu pracy). Mój ch³opak po ostaniej naszej rozmowie powiedzia³ mi ¿e planuje za³o¿yæ rodzinê przed 30 a do o¶wiadczyn i ma³¿eñstwa nie jest dojrza³y. Jak to us³ysza³am moja relacja do niego siê zmieni³a. Wcze¶niej rozmawiali¶my o tym ¿e to ja wyjadê z mojego miasta i zamieszkamy u niego. (to ja porzuci³abym rodzinê, pracê itp.) My¶la³am ¿e mój T¯ da mi takie poczucie stabilizacji (chocia¿by zarêczyny)¿e w momencie rzucenia tego tutaj bêdê siê czu³a bardziej stabilnie. Ni¿ bycie tylko jego dziewczyn±.Nie wiem co robiæ . Kocham go. Ale pytaj±c go o jak±kolwiek rzecz typu a jaki ty zrobisz kompromis "nie wiem " itd. Powiedzia³ mi, ¿e chce wi±æ du¿y kredyt i inwestowaæ do 30 w nieruchomo¶ci. Wspomnia³ ¿e jak bêdzie mia³ ¿onê lub dziecko to nie bêdzie móg³ tak ryzykowaæ.
Chce siê tak dorobiæ. JA to z jednej strony rozumiem, tylko ostatnio mam takie my¶li ¿e to ja bêdê t± która zawsze czeka, która rzuci tu wszystko. Itd. Bojê siê i to bardzo. My¶licie ¿e jechaæ i spróbowaæ (pracy za grani± a pó¼niej do jego rodzinnych stron). Czy jestem naiwna?. b±dz g³upia? ¿e tak chce tutaj wszystko zostawiæ dla "ch³opaka". On w przysz³o¶ci nie chce mieszkaæ w moich rodznnych rejonach (mi to w sumie obojêtnie) Bojê siê tej perspektywy bycia dziewczyn± do 30. Chcia³abym byæ kim¶ wiêcej ale us³ysza³am ¿e on do tego nie dojrza³ ;/. My¶la³am b rzuciæ w marcu racê i pojechaæ do niego za granicê ale bojê siê... wiem w sumie ¿e to normalne. Ale wydaje mi siê ¿e z jednej storny okej ma plany by zapewniæ nam przysz³o¶æ a z drugiej strony to ¿e po tej 30 powie mi to samo. A teraz dostanie to co mó³by mieæ u narzeczonej/¿ony tylko ¿e jestem "tylko" dziewczyn±...
Na Twoim miejscu te¿ bym siê nie wyrywa³a do tego faceta.
megamag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-05, 07:14   #14
Matt_Z
Raczkowanie
 
Avatar Matt_Z
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ - warto?

To mo¿e po prostu poczekaj z tym a nie ¿e rzucasz wszystko? Ch³opak nie jest na to gotowy to nie. Nie oczekuj od niego, ¿e w wieku 25 lat bêdzie chcia³ siê ustatkowaæ. Rozmawiaj z nim, jak najbardziej, ale nie wymuszaj na nim decyzji. Pó³tora roku zwi±zku to nie jest wcale d³ugo. Ci siê ¶pieszy i je¿eli ciebie jego opiesza³o¶æ mêczy to zasygnalizuj albo zerwij.
Matt_Z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-05, 11:12   #15
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 523
Dot.: Zwi±zek na odleg³¶æ decyzja

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87300217]Moim zdaniem wam nie po drodze. Ty chcesz zak³adaæ rodzinê. On nie chce podejmowaæ ¿adnych zobowi±zañ. To inwestowanie w nieruchomo¶ci te¿ nie brzmi jako¶ rozs±dnie. W jakim kraju on siedzi? Jakie masz tam perspektywy?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tez tak sadze.

Autorko, mysle, ze tu nie chodzi o rzucenie wszystkiego dla faceta, bo sama pisalas, ze w sumie dla Ciebie obojetne gdzie bedziesz mieszkac itd. Prace mozna znalezc wszedzie, nowych znajomych tez, zycie ulozyc mozna sobie zawsze i wszedzie, z nim czy bez niego.

Ja bym sie raczej zastanowila nad sensem waszego zwiazku, bo wydaje mi sie, ze macie kompletnie inne oczekiwania - ty chcesz byc narzeczona, zona, zakladac rodzine, chcesz stabilizacji. On - chce sie najpierw doorbic, na razie nie czuje potrzeby zakladania rodziny.

I to nie chodzi o to, ktore podejscie jest lepsze, bo obie opcje moga byc ok, wszystko zalezy o czlowieka, tylko, ze nie sa takie same i to was troche dyskwalifikuje na starcie...
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-11-08, 11:08   #16
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 523
Dot.: Zwi±zek na odleglo¶æ - warto?

Po co zakldasz drugi identyczny watek?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271455
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 12:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.