Marketing i reklama w firmie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 10:40   #61
neg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Jak reklamować firmę?

Pracuję od 3 lat w PR i marketingu i powiem Ci, że zarówno reklama, jak i PR są potrzebne i nie należy moim zdaniem wybierać. Wszystko zależy od tego jaki masz biznes, co on oferuje (jakie produkty i usługi), jakie masz cele. Budowanie wizerunku to dłuższy proces ale opłacalny, dlatego warto stosować zarówno reklamę, jak i PR. Reklama przyniesie Ci szybkich klientów i wzrost sprzedaży, ale to że ci klienci będą do Ciebie chcieli wracać i polecać znajomym - to już kwestia właśnie dobrego PR.
neg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 15:55   #62
cleawaves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Hej!

Postanowiłam założyć firmę - sklep internetowy gdzie będę sprzedawała swoje kolczyki, biżuterię i inne rzeczy własnoręcznie robione (ozdoby) i pytanie do Was - jak taki nowy sklep rozreklamować?

Tzn. znajomy polecił mi dodanie swojej firmy do różnych katalogów biznesowych i firmowych...

Czy uważacie, że jeśli moj wpis będzie tutaj w kategorii Moda i Akcesoria: zgornejpolki.pl o jest to jakaś reklama która może przyciągnąć klientów?

Napiszcie coś o tym... albo jak macie sprawdzone metody reklamy to też mnie to interesuje

Edytowane przez cleawaves
Czas edycji: 2014-01-09 o 17:46
cleawaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 20:28   #63
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Pisz bloga, stwórz fanpage na portalach. Przy takich akcjach to na pewno zadziała, sama zobaczysz jak szybko ilość fanów będzie rosła.
__________________
Poszukiwacz pracy blog opisujący jak wygląd praca osoby bezrobotnej.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:17   #64
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Mam wrażenie, że w ostatnim roku powstała ogromna ilość takich sklepów. Widzę właśnie na fb. Moim zdaniem taka firma to już nie jest dobry pomysł, ale jeśli już jesteś zdecydowana to może zacznij od sprzedaży na portalach aukcyjnych? Sklep internetowy to nie jest taki mały wydatek, biorąc pod uwagę co chcesz oferować. Tak jak ktoś wyżej napisał załóż profil na fb itd.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:48   #65
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Wyślij youtuberkom do "przetestowania"
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:47   #66
Katarinana
Raczkowanie
 
Avatar Katarinana
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 63
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Stworzenie fp na portalach społecznościowych jest najbardziej mairodajne. Na nich możesz zrobić jakiś konkurs za udostępnienie profilu albo za ilość pozyskanych nowych lajków od danej osoby (są specjalen aplikacje, żeby wiedzieć, kto ile fanów Ci "zebrał").

Oprócz tego... poczta pantoflowa chyba nie ma nic skuteczniejszego.
Katarinana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:52   #67
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Jak któraś pisała powinnaś wysłać trochę swoich produktów blogerkom, ale nie tym z samego szczytu, bo jeszcze musiałabyś im pewnie zapłacić, żeby raczyły Twoje rzeczy pokazać na swoim blogu, ale takim trochę mniej znanym, ale mającym sporo fanów.
Mówić, chwalić się wśród znajomych.
Stwórz stronę na facebooku, rób konkursy, aby jak najwięcej osób ją polubiło.
Na początek jak najwięcej promocji, gratisów, aby "złapać" na starcie klientów.
Allegro przede wszystkim
Powodzenia, bo konkurencja jest ogromna więc nie trać motywacji i energii, bo będą Ci bardzo potrzebne.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 14:06   #68
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Komunikacja poprzez social media jest wciąż dość istotna i może być naprawdę pomocna, jednak to nie liczba lajków ma znaczenie, a skuteczność (czyli np. odpowiednia liczba zamówień). Tego nie zdobędziemy jednak poprzez FB, jeśli zbierzemy niewłaściwą grupę odbiorców. Konkursy na FB często nie dość, że sprawiają, że ściągamy tylko ludzi zainteresowanych samym faktem konkursu/promocji (być może nawet takich, których w ogóle nie interesuje nasz produkt), to tak naprawdę wywołują obecnie coraz mniejszy efekt. Poza tym w związku z najnowszymi zmianami na FB (odgórnego ścinania zasięgu, nawet przy dobrym contencie), coraz trudniej jest docierać nawet do własnych fanów. Obawiam się, że to naprawdę przestaje działać tak, jak dotychczas.

Co do pisania bloga - to może być ciekawy pomysł, bo dobry darmowy content to coś czym wciąż można się przebić.

A jeśli chodzi ogólnie o rozreklamowanie - wśród znajomych pewnie wystarczy FB, jeśli chodzi o innych odbiorców, to tu już zawsze jakiś koszt trzeba będzie ponieść. Moim zdaniem istotny jest SEM i SEO, zarówno jeśli chodzi o sklep, jak i nawet potencjalnego bloga.
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 18:29   #69
bradley
Przyczajenie
 
Avatar bradley
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Postanowiłaś, więc rozumiem że jeszcze nie założyłaś. Ostatnio zauważyłem w sieci jaki ogrom jest sprzedających biżuterię o której piszesz. Da radę z takiej działalności zapłacić ZUS i podatki? Moja znajoma ze studiów również wykonywała taką biżuterię i zarobek raczej z tego niewielki.
bradley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:59   #70
Kurakin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 22
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Moim zdaniem trzeb skorzystać ze wszelkich różnorodnych możliwości, jakie stwarza nam Internet.

Przede wszystkim dobrze jest stworzyć przystępny i przyjazny dla użytkownika serwis internetowy, więc na tym nie ma co oszczędzać. Warto również na stronie internetowej zadbać o zakładkę "blog", "aktualności", "porady", żeby móc zapełnić naszą stronę unikatową treścią, która powoli, ale skutecznie będzie przyciągała użytkowników. Jeżeli sklep sprzedaje biżuterię ów blog może dotyczyć np. dobierana biżuterii do stroju, itp, itd

Poza tym social media, to teraz absolutna konieczność. Nie tylko Facebook, ale i inne portale, łącznie z YouTube, jeżeli dopuszcza się możliwość tworzenia filmów.

No i wreszcie znajomi, bez których pomocy często jest się na starcie mocno zagubionym. Każdy znajomy ma znajomych i tak tworzy się łańcuch marketingu
Kurakin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 22:51   #71
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

cleawaves, miło, że edytowałaś po mnie posta, który został odebrany jako reklama i po raz kolejny umieściłaś tam swój link. Także po raz ostatni go edytuję i więcej prosić nie będę.
Ps. Szkoda, że nie wiesz, że zakładając swoją firmę, trzeba mieć ukończone 18 lat, gdy ma się pełną zdolność do czynności prawnych, a nie mieć ledwo ukończonego gimnazjum.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 23:54   #72
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Nowa firma - jak rozreklamować wśród znajomych i ogólnie

Cytat:
Napisane przez Charmain Pokaż wiadomość
Wyślij youtuberkom do "przetestowania"
I blogerkom też

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Poza tym fanpejdż na fb, aukcje na allegro i ebayu.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:52   #73
GuziaM
Przyczajenie
 
Avatar GuziaM
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
reklama salonu fryzjerskiego w internecie

Czesc Wszystkim!
Niedawno zalozylam salon fryzjerski. I chce wypromowac go w internecie na szersza skale. Tzn. strona internetowa jest juz na ukonczeniu. Jak juz bedzie zrobiona to zaloze fanpage na Facebooku. Czy moglby mi ktos doradzic gdzie jeszcze moglabym rozreklamowac swoj salon?? Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczna
GuziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 13:31   #74
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: reklama salonu fryzjerskiego w internecie

Chyba najlepszą reklamą fanpage jest udzielanie się na innych i organizacja konkursów.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 08:35   #75
GuziaM
Przyczajenie
 
Avatar GuziaM
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: reklama salonu fryzjerskiego w internecie

Dzieki SceneQueene. Myslalam o prowadzeniu konkursow, gdyz jest to teraz bardzo popularne. Mysle, ze to dobry trop
GuziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 21:21   #76
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: reklama salonu fryzjerskiego w internecie

Nie ma sprawy też mi się tak wydaje, sporo osób bierze udział, więc próbuj. Powodzenia
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 09:51   #77
marysiawlodarczak
Przyczajenie
 
Avatar marysiawlodarczak
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: reklama salonu fryzjerskiego w internecie

Ogólnie możesz pomyśleć nad jakimiś niekonwencjonalnymi metodami. Przede wszystkim warto reklamować się w internecie, tam znajdziesz największe potencjalne grono klientów. Reklama taka może być spersonalizowana i chwytliwa, takie najbardziej działają. Możesz zobaczyć tez na stronę http://www.ims.fm/systemy-digital-signage,32.html, na której jest opisane jakie korzysci daje taka reklama i czemu warto w nią zainwestować.
marysiawlodarczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:32   #78
JeanneInes
Raczkowanie
 
Avatar JeanneInes
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: Reklama na facebooku - czy ktoś próbował?

Próbowałam w tym miesiącu promować blog na Facebooku, testując różne sposoby i rozwiązania. O ile promocja pojedynczych postów wychodziła nawet nawet, zasięg był większy i kliknięcia też, to już reklamy samego fanpage'a nie chcieli mi zatwierdzić, choć zmieniałam na różne sposoby.

A co do kosztów - nie lepiej ustawić, że płaci się za konkretne kliknięcia do pewnej granicy, a nie z góry daną kwotę? Jeśli nie będzie efektów, wtedy nie zapłacimy nic.
__________________
Słodko-ostry blog lifestylowy
Króliczek Doświadczalny
JeanneInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 12:20   #79
patnow1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Reklama na facebooku - czy ktoś próbował?

Moim zdaniem lepiej skorzystać z agencji social media, która zajmuje się takimi rzeczami jak reklama np. na Facebooku niż działać na własną rękę. Moi znajomi, którzy mają firmę skorzystali z agencji <ciach reklama> i są bardzo zadowoleni. Mówią, że widać tego efekt, tzn większa ilość klientów. Sama wkrótce założe firmę i nawet skorzystam z tej agencji, tymbardziej, że ceny nie są jakieś wygórowane.

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2015-03-26 o 15:42 Powód: reklama
patnow1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 13:13   #80
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Marketing i reklama w firmie - jak to ogarnąć?

Prowadzę małą firmę (produkuję buciki dla niemowląt). Aktualnie firma jakoś tam działa, ale wolałabym, żeby przynosiła większe zyski
Ze względu na to, że nie mam zbytnio czasu na doszkalanie się, pomyślałam, żeby skorzystać z pomocy kogoś kto się zna na marketingu i reklamie. Niestety nie wiem za bardzo kogo mam szukać i jak Ile też taka przyjemność by kosztowała?
Patrzyłam na cenniki firm od social media i za prowadzenie fb życzą sobie kilka tysięcy (pow. 5tys)

Jak Wy sobie radzicie z marketingową stroną prowadzenia działalności?
Ja staram się prowadzić fb, reklamować gdzie się tylko da, organizować konkursy. Efekt jest, ale zajmuje to tyle czasu, że brakuje mi go na inne rzeczy
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 14:49   #81
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Linki sponsorowane są efektywne, musiałabyś znaleźć kogoś kto się tym zajmie. Płaci się za efekt, czyli, jak ktoś kliknie w twoją stronę. Musisz ustalić po jakich frazach chcesz być wyszukiwane czyli np "buciki dla niemowląt", "buciki dla niemowląt produkcja" itp. Ustalasz budzet dzienny czyli ile kasy maksymalnie chcesz przeznaczyć na to, jak już ludzie wyklikają w ten dzień Twój ustawiony budżet, to się nie będziesz po prostu wyświetlać.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:16   #82
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Z doświadczenia znajomego - małe firmy najlepiej się reklamują przez tzw. marketing szeptany . Najlepiej jakbyś namówiła rodzinę/znajomych żeby przypadkiem podczas rozmowy z kimś rzucili temat twojego sklepu... a dalej już się samo będzie reklamować.
Coraz więcej ludzi reklamuje się też na facebooku przez fanpage.
To jest niedroga opcja a trafia do wielu ludzi. Najlepsze są konkursy z nagrodami, sesje zdjęciowe (znajdź dziecko jakiejś sławnej blogerki, zaproponuj jej współpracę i sesję zdjęciowej jej dziecka w bucikach twojej marki a potem opublikuj ją na portalu, pamiętaj żeby otagować blogerkę i dziecko) i oczywiście prezentacja swoich produktów (takie hasła jak : nowości, kochani specjalnie dla was nowa kolekcja bucików itp...)
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:01   #83
Zuziok
Przyczajenie
 
Avatar Zuziok
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pyry i gźik
Wiadomości: 26
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

możesz też skorzystać ze stron w stylu agregator usług lub zakupów, gdzie umieszczasz swoją firmę lub dajesz zniżkę na produkt. moja ciocia tak zrobiła ze swoim gabinetem kosmetycznym <ciach reklama> i ostatnio narzeka tylko, że nie ma na nic czasu, bo taka zarobiona
__________________
Czasem coś gotuję lub piekę

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2015-04-03 o 16:02
Zuziok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 23:15   #84
theblackpearl13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jak reklamować firmę?

Kilka lat pracy w sklepie internetowym uświadomiło mi, że reklama jest najważniejszym czynnikiem, bez której firma ma trudności z przetrwaniem. Proponuję zasięgnąć porady u fachowców, np. Nowa Pozycja.
theblackpearl13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 12:06   #85
harmidon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 13
Dot.: Jak reklamować firmę?

zależy na kogo nastawiony jest rynek, jak na młodych to może bardziej internet , starsi wolą jeszcze przeglądać gazetę czy obejrzeć TV, ja polecam magnesy na lodówkę

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-17 o 21:20 Powód: Link.
harmidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 19:22   #86
anna121212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Prowadzę sklep z biżuterią i wiem, że warto wziąć jakąś firmę do promocji w sieci. Jak korzystam z tej samej od wielu miesięcy, z http://www.grupataka.pl/. Zrobili mi stronę www i sklep, a teraz obsługują kompleksowo pozycjonowanie, komentarze i inne aspekty.
anna121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 07:37   #87
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Moja znajoma prowadzi 2 sklepy internetowe. Do ich promocji zatrudniła na umowę zlecenie osobę z doświadczeniem w branży, która prowadzi fb, buduje bazę klientów, organizuje czasowe promocje, robi różne wpisy na blogach itp. Nie wiem, czy zatrudnienie firmy specjalistycznej ma sens, to Ty musisz ocenić koszty. Na pewno osoba, która ma prowadzić Twój marketing musi mieć pojęcie o handlu, o branży i produkcie, który sprzedajesz. Może daj jakieś ogłoszenie na portalach, że szukasz kogoś z takim doświadczeniem, teraz wokół dużo młodych ludzi, którzy pracowali w handlu i mają doświadczenie z social mediami.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 12:25   #88
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Zrobiłam rozeznanie i wychodzi na to, że kwoty są poza moimi możliwościami. Najtańsze usługi prowadzenia panpejdża to kilkaset złotych/msc. A gdzie inne aspekty?

Szkoda, że nikt nie napisał nic innego, jak "zatrudnij profesjonalistę"
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 16:44   #89
Lennnaaa
Przyczajenie
 
Avatar Lennnaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 20
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Hej! Kochana, a czego się spodziewałaś? "Zatrudnij studenta marketingu, on Ci to zrobi za bezcen"...?

Wyjścia są dwa:
- robisz to sama
- płacisz komuś (profesjonaliście lub komuś, kto "się zna")

Oczywiście, żebyś ogarnęła to sama, potrzebujesz masę czasu - a pewnie go nie masz, jeśli startujesz z biznesem. Ale możesz np. spotkać się ze znajomymi i zrobić "burzę mózgów", na pewno ktoś Ci coś poradzi... ale wiadomo jak jest z wiedzą ludzi, którzy się nie zajmują marketingiem... mogą być trafione akcje, ale może to być przepalony budżet. Najłatwiej byłoby znaleźć agencję, albo freelancera, który się zajmuje takimi rzeczami. Będziesz miała pewność, że będzie profesjonalnie, a na pewno sypną super pomysłami (insight konsumencki, targetowanie, sposoby reklamy). Ja bym postawiła na profesjonalistów, bo wiem ile może zrobić dobra promocja marki. Ale nie można tego robić "byle jak"...

Ile byś chciała komuś zapłacić za prowadzenie fanpage'a na fb, jeśli kilkaset złotych to za dużo? 50 zł miesięcznie? Możesz znaleźć kogoś np. przez gumtree, ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz... z jakiego jesteś miasta? Jeśli rzeczywiście chciałabyś super zaoszczędzić, to uderz do studentów, którzy chętnie wezmą jakąś fuchę, ale co z tego wyjdzie - nie wiadomo. Jak w życiu - co tanie, to drogie, więc mam nadzieję, że dobrze wybierzesz
__________________
Love is a drug, like chocolate, like cigarettes...  



Edytowane przez Lennnaaa
Czas edycji: 2015-05-09 o 16:45
Lennnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:48   #90
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez Lennnaaa Pokaż wiadomość
Hej! Kochana, a czego się spodziewałaś? "Zatrudnij studenta marketingu, on Ci to zrobi za bezcen"...?

Wyjścia są dwa:
- robisz to sama
- płacisz komuś (profesjonaliście lub komuś, kto "się zna")

Oczywiście, żebyś ogarnęła to sama, potrzebujesz masę czasu - a pewnie go nie masz, jeśli startujesz z biznesem. Ale możesz np. spotkać się ze znajomymi i zrobić "burzę mózgów", na pewno ktoś Ci coś poradzi... ale wiadomo jak jest z wiedzą ludzi, którzy się nie zajmują marketingiem... mogą być trafione akcje, ale może to być przepalony budżet. Najłatwiej byłoby znaleźć agencję, albo freelancera, który się zajmuje takimi rzeczami. Będziesz miała pewność, że będzie profesjonalnie, a na pewno sypną super pomysłami (insight konsumencki, targetowanie, sposoby reklamy). Ja bym postawiła na profesjonalistów, bo wiem ile może zrobić dobra promocja marki. Ale nie można tego robić "byle jak"...

Ile byś chciała komuś zapłacić za prowadzenie fanpage'a na fb, jeśli kilkaset złotych to za dużo? 50 zł miesięcznie? Możesz znaleźć kogoś np. przez gumtree, ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz... z jakiego jesteś miasta? Jeśli rzeczywiście chciałabyś super zaoszczędzić, to uderz do studentów, którzy chętnie wezmą jakąś fuchę, ale co z tego wyjdzie - nie wiadomo. Jak w życiu - co tanie, to drogie, więc mam nadzieję, że dobrze wybierzesz
Wiesz co - nigdzie nie napisałam, że taka praca nie jest tyle warta Ale jak się kasy nie ma to jej nie wyczaruje. Pozostaje mi samemu się tym zająć kosztem innych działań.
Miałam nadzieję, że są tu również osoby, które też nie zatrudniają nikogo do marketingu a radzą sobie dobrze.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 10:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.