deminerazlizacja szkliwa? (do eksperta) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 13:23   #1
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Arrow

deminerazlizacja szkliwa? (do eksperta)


Mam owe cos na zebach: 4, 3, 2, 2, 3, 4, i zaczynaja mi sie robic na jedynkach ;/ Co mozna temu zaradzic? Mowilam o tym mojej dentystce a ona powiedziala, ze mam uzywac bardzo miekkiej szczoteczki i nie myc zebow ani poziomo ani tez okreznie tylko z gory na dol (pionowo). Ale to i tak nic nie daje. Co mam robic? Pani tez mowila, ze przez to bedzie sie rozwijala prochnica.
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 14:57   #2
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: deminerazlizacja szkliwa? (do eksperta)

Czy chodzi ci o białe plamki? Jeśli tak,to też jestem ciekawa co może być tego przyczyną
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 20:45   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: deminerazlizacja szkliwa? (do eksperta)

Proszę raz jeszcze przedyskutować ten problem ze swoim lekarzem dentystą. Jeżeli zmiany na powierzchniach Pani zębów są zmianami z powodu demineralizacji szkliwa to naturalnie trzeba bardzo systematycznie używać pasty do zębów z zawartośćią fluoru 1450 ppm. Tylko lekarz może ocenić, że w Pani przypadku dawka fluoru powinna być większa np. 2000 ppm lub 5000 ppm fluoru, którą stosuje się przez określony czas, aż do likwidacji zaistniałych uszkodzeń szkliwa.

Aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy, niezwykle systematycznie, 2 razy dziennie należy używać pasty do mycia zębów ze wspomnianą już ilością 1450 ppm fluoru np. pasty z nowej linii Expert firmy Blend-a-med - Ochrona szkliwa.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:14   #4
LenaMK7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: deminerazlizacja szkliwa? (do eksperta)

Miałam podobny problem z zębami.Pomogły mi preparaty elmex(pasta, płyn do płukania oraz żel) oraz smarowanie dwa razy dziennie zębów tz.płynnym szkliwem-GC tooth mousse(dostępny w sklepie stomatologicznym),bardzo ważne jest także regularne stosowanie nici dentystycznej.Obecnie już prawie nie mam oznak demineralizacji a dzięki preparatom elmex zęby wcale się nie psują
LenaMK7 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.