trzecie studia na tej samej uczelni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-02, 23:41   #1
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9

trzecie studia na tej samej uczelni


Witam

Tak się w moim życiu potoczyło, że najprawdopodobniej drugi raz będę zmuszona porzucić studia na uniwersytecie. Nie będę się rozpisywać co, jak i dlaczego - po prostu, nie trafiłam w kierunek. Odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię szukałam w regulaminie studiów, ale takowej nie znalazłam. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mianowicie - czy mogą istnieć jakieś przeciwwskazania do podjęcia po raz trzeci studiów na tej samej uczelni? Jak by nie było - 2 razy zostałam (właściwie za chwilkę zostanę skreślona drugi raz) skreślona z listy studentów... Drogie Wizażanki, jak myślicie, czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie? Wydaje mi się, że nie, ale naszły mnie jakieś takie myśli...

Może to głupie pytanie, ale jeśli ktoś wie coś na ten temat - bardzo proszę o odpowiedź

Zaznaczę, że przy kolejnych studiach w grę wchodzi tylko ten mój uniwersytet, gdzie porzuciłam pierwszy i porzucę drugi kierunek, nie mogę się wyprowadzić z rodzinnego miasta.
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 04:05   #2
alczatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 60
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Nie ma żadnych ograniczeń co do podejmowania studiów - generalnie jak chcesz możesz podejmować i 10 lat pod rząd.
Jedyną rzeczą, która "ogranicza" są w tym momencie tylko zniżki studenckie, które są ważne tylko do 26. r.ż. studenta.
alczatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 11:29   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Regulamin wie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 12:46   #4
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Jedyną rzeczą, która "ogranicza" są w tym momencie tylko zniżki studenckie, które są ważne tylko do 26. r.ż. studenta.
A i to nie wszystkie i nie wszędzie. Np. Kraków - jest legitka, jest jeżdżenie mpk za 50%, wiek nie gra roli
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 13:01   #5
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez alczatka Pokaż wiadomość
Jedyną rzeczą, która "ogranicza" są w tym momencie tylko zniżki studenckie, które są ważne tylko do 26. r.ż. studenta.
Tylko niektóre zniżki mają ograniczenie wiekowe.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 13:47   #6
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

dziękuję za odpowiedzi!
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:05   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 18:47   #8
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
bardzo dziękuję
mam nadzieję, że faktycznie tym razem powiedzenie 'do trzech razy sztuka' się sprawdzi i będę szczęśliwa
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:48   #9
Zoria91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Tylko nie bardzo wiem, jaki ma sens podejmowanie studiów i rzucanie ich za chwilę? Nie pomyśl tylko, że to hejt czy coś, po prostu sama się zastanawiam. Nie wiem jakie to były kierunki (może zdradzisz?) jednak zaczynanie po raz trzeci uważam za błąd. Po pierwsze - nie wszyscy musimy mieć studia. Po drugie, pomyśl najpierw co byś chciała robić w przyszłości i się tym zajmij, rozwijaj się. Jeśli studia, to takie "sensowne", ja chce za np. rok podjąć xxx
są mi potrzebne (praca) i bez nich w mojej branży nie mam szansy na rozwój.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-26 o 10:57 Powód: Link.
Zoria91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 15:49   #10
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na UAM na ten sam kierunek dziennie można składać 2 razy, później tylko niestacjonarnie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 09:01   #11
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez Zoria91 Pokaż wiadomość
Tylko nie bardzo wiem, jaki ma sens podejmowanie studiów i rzucanie ich za chwilę? Nie pomyśl tylko, że to hejt czy coś, po prostu sama się zastanawiam. Nie wiem jakie to były kierunki (może zdradzisz?) jednak zaczynanie po raz trzeci uważam za błąd. Po pierwsze - nie wszyscy musimy mieć studia. Po drugie, pomyśl najpierw co byś chciała robić w przyszłości i się tym zajmij, rozwijaj się. Jeśli studia, to takie "sensowne", ja chce za np. rok podjąć http://studiamba.wsb.pl/profil-sluchacza
są mi potrzebne (praca) i bez nich w mojej branży nie mam szansy na rozwój.
To fajnie, że Ty od razu znalazłaś konkretny kierunek, autorka najwyraźniej nie. Lepiej przerwać i próbować na innym kierunku niż studiować na siłę i ukończyć na siłę kierunek, który minął się z jej wyobrażeniami.
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 18:59   #12
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Słyszałam o osobach, które zaczynały x kierunków, nawet kilka razy ten sam i żadnych przeciwwskazań nie było. Inna sprawa, że nie słyszałam nigdy o kimś, kto by skończył studia poszukując tego wyśnionego kierunku Jeśli liczysz na to, że któryś kierunek w końcu Ci się spodoba, możesz się zawieść, studia to jednak bardzo specyficzny tryb nauki i pracy i naprawdę nie każdemu odpowiada i nie każdy znajdzie tam coś dla siebie.Weź po uwagę, że musisz też jakoś "załatać" co najmniej 2 lata w CV, bo - mówię zupełnie serio - kandydaci "a bo studiowałam tu i tam, ale jakoś mi nic nie podeszło" odpadają zwykle pierwsi, pracodawcy nie mają zaufania do takich osób. Jeśli pracujesz, to możesz w ogóle nie wpisywać "próbnych" studiów do CV, ale w przeciwnym wypadku masz 2 lata luki, z której będziesz się musiała często tłumaczyć. Jeśli ten następny kierunek ma być kolejnym rokiem w plecy, to naprawdę dobrze się zastanów, czy chcesz studiować. Są zdolni ludzie, którzy zupełnie się na studiach nie odnajdują, mam koleżankę, która studiowała 2 świetne kierunki, żadnego nie skończyła, załapała się na staż i powiedziała, że studia zmarnowały jej tylko kilka lat życia.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 20:48   #13
depresja922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Tutli... no to troche mnie zalamalas tym eliminowaniem na starcie z powodu luki w cv... sama chce rzucic ekonomie(jestem na 1 roku uł) i od przyszlego roku isc na fir...
depresja922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:48   #14
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez depresja922 Pokaż wiadomość
Tutli... no to troche mnie zalamalas tym eliminowaniem na starcie z powodu luki w cv... sama chce rzucic ekonomie(jestem na 1 roku uł) i od przyszlego roku isc na fir...
A jest jakaś duża różnica w zakresie specjalizacji? U mnie (UW) na studiach I stopnia zdecydowana większość przedmiotów była bazowa a specjalizacyjne i tak można było brać różne, ja skończyłam FiR na studiach I stopnia a II zrobiłam z IiE i nie miałam żadnych problemów. Moim zdaniem zupełnie bez sensu rzucać jedną specjalizację, żeby zacząć inną z tego samego kierunku, przecież większość przedmiotów się teraz powtarza. Może dowiedz się, czy nie możesz się po prostu przenieść, przepisać przedmiotów i reszty nadrobić, ale absolutnie nie rzucaj tego, bo to bez sensu.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:55   #15
depresja922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
A jest jakaś duża różnica w zakresie specjalizacji? U mnie (UW) na studiach I stopnia zdecydowana większość przedmiotów była bazowa a specjalizacyjne i tak można było brać różne, ja skończyłam FiR na studiach I stopnia a II zrobiłam z IiE i nie miałam żadnych problemów. Moim zdaniem zupełnie bez sensu rzucać jedną specjalizację, żeby zacząć inną z tego samego kierunku, przecież większość przedmiotów się teraz powtarza. Może dowiedz się, czy nie możesz się po prostu przenieść, przepisać przedmiotów i reszty nadrobić, ale absolutnie nie rzucaj tego, bo to bez sensu.
zbyt duze roznice programowe - nie dam rady nadrobic 7 przedmiotow. Co do eko na uł to specjalizacje to jakis zart... co ja mam robic po kierowaniu mala i srednia firma, kreowaniu kompetencji menadzerskich czy inwestycjach kapitalowych? na firze sa konkrety tj. podatki, bankowosc czy zarzadzanie finansami. Niestety o ile kiedys mozna bylo wziac specjalnosc z innego kierunku tak teraz jest to niemozliwe... chce to rzucic i isc na fir, nawet patrzac na siatke zajec widac, ze przedmioty sa konkretniejsze, a nie jakies gowna typu 'gospodarka oparta na wiedzy' czy 'gospodarka a srodowisko' no matko... wielka szkoda, ze ekonomia u nas to nie ekonomia na sgh czy uekach, gdzie specjalizacje jak i przekazywana wiedza daja konkrety.
depresja922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 22:03   #16
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez depresja922 Pokaż wiadomość
zbyt duze roznice programowe - nie dam rady nadrobic 7 przedmiotow. Co do eko na uł to specjalizacje to jakis zart... co ja mam robic po kierowaniu mala i srednia firma, kreowaniu kompetencji menadzerskich czy inwestycjach kapitalowych? na firze sa konkrety tj. podatki, bankowosc czy zarzadzanie finansami. Niestety o ile kiedys mozna bylo wziac specjalnosc z innego kierunku tak teraz jest to niemozliwe... chce to rzucic i isc na fir, nawet patrzac na siatke zajec widac, ze przedmioty sa konkretniejsze, a nie jakies gowna typu 'gospodarka oparta na wiedzy' czy 'gospodarka a srodowisko' no matko... wielka szkoda, ze ekonomia u nas to nie ekonomia na sgh czy uekach, gdzie specjalizacje jak i przekazywana wiedza daja konkrety.
To faktycznie słabe, myślałam że na innych uczelniach też jest tak, że "core" jest ten sam, tylko przedmioty specjalizacyjne się zmieniają, ech, przykro mi :/
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:05   #17
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
To fajnie, że Ty od razu znalazłaś konkretny kierunek, autorka najwyraźniej nie. Lepiej przerwać i próbować na innym kierunku niż studiować na siłę i ukończyć na siłę kierunek, który minął się z jej wyobrażeniami.
Tylko że to nie jest pierwszy nietrafiony kierunek, obawiam się, że każdy kierunek mija się w pewnym stopniu z wyobrażeniami. Często szukający ideału nie kończą niczego.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 17:08   #18
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Tylko że to nie jest pierwszy nietrafiony kierunek, obawiam się, że każdy kierunek mija się w pewnym stopniu z wyobrażeniami. Często szukający ideału nie kończą niczego.
Dokładnie. W efekcie mamy wiecznych studentów.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 02:04   #19
Proteusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 5
Dot.: trzecie studia na tej samej uczelni

Wielu moich znajomych zaczynało kilka podejść do studiów. Czasem niestety kierunek rozczarowuje i nie ma w tym nic dziwnego, że czasami trzeba zmienić.
Proteusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 03:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.