krzywy ząb - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 18:57   #1
EwelinaFeel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1

krzywy ząb


Czy można wyrwać zdrową jedynkę po to by wstawić sztucznego, prostego zęba???Błagam pomóżcie!
EwelinaFeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 20:07   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: krzywy ząb

Odradzałabym takie rozwiązanie. Należy w sposób ortodontyczny krzywą jedynkę ustawić w łuku, a jeśli to niemożliwe to ukształtować ją materiałem kompozycyjnym w takim sposób, aby spełniała swoje warunki estetyczne.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 15:40   #3
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: krzywy ząb

Czy mogłaby Pani napisać w jaki sposób odbywa się to ustawianie i jak to wygląda cenowo?

Również mam problem z jedynką, która wysunęła się do przody a przez to dwójka poszła w bok, do tej jedynki i zrobiła się dziura na 3 mm między dwójką a trójką.
I zastanawiałam się czy konieczny będzie aparat aby to ustawić czy jednak da się innym, szybszym i tańszym sposobem.
Myślałam nad dosztukowaniem do dwójki lub trójki aby zakryć tą dziurę, ale jednak to nie rozwiąże problemu wysuniętej jedynki.

Przepraszam, że tak się wcięłam w wątek.
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 17:36   #4
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: krzywy ząb

Proszę udać się do lekarza ortodonty, który po dokładnym zbadaniu klinicznym może zaproponować Pani aparat ortodontyczny tzw. fragmentaryczny.
Aparaty ortodontyczne - fragmentaryczne, zakłada się wszędzie tam gdzie są ku temu wskazania aby właściwie ustawić - "wyprostować" np. dwa zęby. Oczywiście taki aparat nie jest zakładany tylko na dwa zęby, ale aby miał właściwe umocowanie zakłada się go np. na sześć zębów od kła do kła.

Natomiast można oczywiście jeszcze rozważyć z lekarzem stomatologiem zajmującym się stomatologią estetyczną ewentualną nadbudowę materiałami złożonymi opisywanych przez Panią zębów.

O kosztach leczenia ortodontycznego lub nadbudowy estetycznej proszę dowiedzieć się u lekarza na wizycie, ponieważ ceny są zróżnicowane.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.