Problemy skórne- wątek ogólny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-31, 20:37   #31
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Wielki, ale to MEGA problem...

Ja tez mysle,ze powinnas odpuscic sobie ten kolczyk.Mam podobny problem z p-askami i najczesciej ich poprostu nie nosze.A o kolczyku na jezyku nawet bym nie pomyslala ze wzgledu na wlasne bezpieczenstwo
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 20:55   #32
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Wielki, ale to MEGA problem...

Nie no ale dlaczego ! Skoro dziewczyna przemyslala wszystkie za i przeciw i jedyny problem jaki zostal to ta alergia to wystarczy iśc do lekarza i poprosic o skierowanie na testy alergiczne. Po ich wykonaniu będziesz wiedziala na jaki metal ( ale na 90% to pewnie nikiel). Tworzywa z których wykonana jest biżuteria-te ktore podałam ci w 1 odpowiedzi- nie uczulają. Niestety nie wiem gdzie w szczecinie możesz wykonac sobie taki piercing ale porozgladaj sie za jakimis DOBRYMI salonami. Na stronie ktorej ci podalam masz wyszczegolnione rzeczy na ktore warto zwrocic uwage przy poszukiwanaich odpowiedniego salonu
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 09:13   #33
aaniaa_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 472
GG do aaniaa_aa
SWEDZACE NOGI pomoocy

juz od dluzszego czasu swedza mnie nogi, czym moze byc to spowodowane??
najbardziej nasila sie to wieczorem lub w nocy i gdy jest mi bardzo cieplo w nogi
nie mowiac juz o ich goleniu

juz nie moge drapie i drapie a tz sie tylko wkurza

prosze o pomoc
aaniaa_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:02   #34
kamiljk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

Cytat:
Napisane przez aaniaa_aa Pokaż wiadomość
juz od dluzszego czasu swedza mnie nogi, czym moze byc to spowodowane??
najbardziej nasila sie to wieczorem lub w nocy i gdy jest mi bardzo cieplo w nogi
nie mowiac juz o ich goleniu

juz nie moge drapie i drapie a tz sie tylko wkurza

prosze o pomoc
A może to wina zbyt suchej skóry ? Próbowałaś ja może nawilzyc, natluscic... ?
kamiljk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 14:22   #35
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

Powodów może być tysiące począwszy od objawów przesuszonej skóry, która woła o głębokie nawilżenie wewnątrz organizmu (płyny) jak i na zewnątrz (balsamy, kremy) skończyszy na uczuleniu.
Masz jakieś plamki, zmiany skórne? Kiedyś obżarłam się wingoronami musiały być mocno sypane, bo tak mnie uczuliły, że przez kilka dni drapałam się po nogach (dokładnie po kolanach i udach) jak szalona .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 08:56   #36
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

Swedzenie może być spowodowane przede wszystkim podraznieniem skóry. Prosze wyjatkowo silnie nawil.żać skórę i dbac o bardzo delikatną depilację. Niestety świąd podudzi , zwłaszcza nasilajacy się w nocy może być również objawem świerzbu, a wieć choroby zakaźnej. Jeśli są jakieś zmiany skórne np grudki, albo ktoś w domu ma podobne objawy prosze zgłaosic się do lekarza
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 08:00   #37
aaniaa_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 472
GG do aaniaa_aa
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

dziekuje za porady
nie mam zadnych plamek, czasami jak sie za mocno drapie to wychodza w niektorych miejscach male bladoczerwone kropki a do tego na palcach zostaje mi jakby taki bialy proszek,
a musze przyznac ze jestem strasznym leniem jesli chodzi o balsamowanie sie ale chyba sie w koncu przemoge w slusznym celu

Edytowane przez aaniaa_aa
Czas edycji: 2008-12-03 o 08:02
aaniaa_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 22:28   #38
supcioolcia
Przyczajenie
 
Avatar supcioolcia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

Też tak mam! Zauważyłam, że nasila się jak zjem jajka (napewno nie alergia, robiłam badania) lub jak się stresuję.
Mam nadzięję że balsamowanie pomoże.
supcioolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 22:28   #39
supcioolcia
Przyczajenie
 
Avatar supcioolcia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: SWEDZACE NOGI pomoocy

Też tak mam! Zauważyłam, że nasila się jak zjem jajka (napewno nie alergia, robiłam badania) lub jak się stresuję.
Mam nadzięję że balsamowanie pomoże.
supcioolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:41   #40
jakitek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: dziwne krosty na podbrzuszu

hmm miałem kiedys takie ranki zaczerwieniea na penisie, pomogła mi maść szałwiowa, kupiłem na allegro od uzytkownika ca-mils , moze by pomogła na cos takiego hmmm oto jego aukcje gdzie mozna kupic masc
http://www.allegro.pl/show_user_auct...p?uid=10158669
jakitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:00   #41
magdalena maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

witam wszystkich, ja tu zaglàdam z podobnym problemem,tylko te moje krostki sà tylko na policzkach i majà bia£e czubki,nie swedzà i nic z nich nie wyp£ywa, skòra wokò£ jest zaczerwieniona a po rozdrapaniu takiej krosteczki ,tego czubka wychodzi ta bia£a ropka , potem wystepuje na nowo! mam 33 lata i nigdy nie mia£am tràdziku, ten problem trwa juz trzy tygodnie, czy ktos mòg£by mi pomòc?
magdalena maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 13:47   #42
Agatawawa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Witaj,
u mnie podobnie zaczęło się atopowe zapalenie skóry. Wybierz się do dermatologa i sprawdź to proszę.
Dodatkowo miałam bardzo wysuszoną skórę swędzenie. Po konsultacji z lekarzem zaczęłam w sposób szczególny ją pielęgnować. Żel do mycia i krem Emolium. Dla mnie było to odkrycie - bardzo pomogło.
Daj znać czy w Twoim przypadku zadziałało.
Agatawawa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:59   #43
iwg8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Witam wszystkich!Problem wysypki na szyi męczy mnie już od pół roku.Wysypka jest swędząca i zaczerwieniona,a od ciągłego podrapywania już mnie boli szyja.Smarowałam różnymi maściami:Bedicort G, Sudocrem,Triderm,przemywa łam środkami odkażającymi,myłam preparatami na trądzik,jadłam Zyrtec,Amertil i nic.Od dermatologa usłyszałam trzeba czasu,obserwować co jem,jakimi kremami się smaruję-(jednych i tych samych użyawm od wieków),tylko,że ja czekam już pół roku i jestem zmęczona,zwłaszcza,że przyszła wiosna idzie lato,a przecież nie będę chodzić cały rok w golfach.
iwg8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:07   #44
zelaa144
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
skora wokol ust ! ;/

Hej pisze bo mam pewnien problem.. od miesiaca lub 2 w kącikach ust pojawiaja mi sie opryszczki i skora wokol ust jest czerwona, luszczy się i jest bardzo sucha.. przed wczoraj w kąciku ust skora mi pękla ;/ co robic ?! znacie jakies masci albo cos na to? i czym to jest spowodowane
__________________
88 -> 77-> 58
zelaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:10   #45
marna94
Przyczajenie
 
Avatar marna94
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: skora wokol ust ! ;/

nie jestem specjalistka w tym...nawet nie mialam nigdy opryszczki....ale myślę że chodz trochę na suche usta pomogłaby ci jakas pomadka...(osobiści polecałabym Ci te z Nivea..bardzo ładnie pachną i są smaczne)...co do masci to nie wiem....ale możesz spróbowac jakims tłustszym kremem...ale nie wiem.....
marna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:30   #46
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Cytat:
Napisane przez zelaa144 Pokaż wiadomość
Hej pisze bo mam pewnien problem.. od miesiaca lub 2 w kącikach ust pojawiaja mi sie opryszczki i skora wokol ust jest czerwona, luszczy się i jest bardzo sucha.. przed wczoraj w kąciku ust skora mi pękla ;/ co robic ?! znacie jakies masci albo cos na to? i czym to jest spowodowane
Może to zajady? Powstają wskutek niedoboru wit. z grupy B i żelaza. Uzupełnij dietę w te związki - kup Vitaminum B compositum i żelazo - np. Ascofer, a miejscowo wcieraj maść regenerującą naskórek - np. maść z wit. A.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 20:57   #47
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Może to zajady? Powstają wskutek niedoboru wit. z grupy B i żelaza. Uzupełnij dietę w te związki - kup Vitaminum B compositum i żelazo - np. Ascofer, a miejscowo wcieraj maść regenerującą naskórek - np. maść z wit. A.
Jeśli to faktycznie zajady to popieram, w kilka dni zniknie

No a jeśli opryszczka to najlepiej jakaś maść z apteki, ale to jeśli czujesz, że usta Cię charakterystycznie szczypią, drapią trzeba zacząć smarować, bo jak już wyjdzie opryszczka to smarowanie niewiele da
Dodaje zdjęcie dość zaawansowanej opryszczki, zajady są w kącikach ust, ale nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia.
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 23:27   #48
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: skora wokol ust ! ;/

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;12029581]Jeśli to faktycznie zajady to popieram, w kilka dni zniknie

No a jeśli opryszczka to najlepiej jakaś maść z apteki, ale to jeśli czujesz, że usta Cię charakterystycznie szczypią, drapią trzeba zacząć smarować, bo jak już wyjdzie opryszczka to smarowanie niewiele da
Dodaje zdjęcie dość zaawansowanej opryszczki, zajady są w kącikach ust, ale nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia.[/quote]

A jak opryszczka (choć na podstawie tego co napisała autorka wątku sądzę, że to jednak zajady) to pomaga Zovirax lub tańszy odpowiednik - Acyklovir. I tak jak napisała Inulinus - w przypadku opryszczki trzeba działać szybko- tzn. zaczyna swędzieć i już trzeba smarować maścią
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 10:36   #49
zelaa144
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: skora wokol ust ! ;/

tego tak nie widac.. zajady napewno niee ;(( chodzi mi glownie o to ze wokol ut mam czerwoną skore, suchą i dzis zaczela mi sie łuszczyc ! ;(
__________________
88 -> 77-> 58
zelaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 16:21   #50
grochu91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 8
Dot.: skora wokol ust ! ;/

mam podobny problem :/ sucha, czerwona, ściągnięta skóra na brodzie :/ stosowałam krem Dermobaza bez recepty w aptece, może ci pomoże - natłuszcza i nawilża suchą skórę. Aczkolwiek szukam czegoś bardziej pomocnego... może tobie się uda to wyleczyć, pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

do zelaa144: gdyby udało Ci się znaleźć jakiś pomocny krem to proszę napisz, może też skorzystam
grochu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:06   #51
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Chyba wiem o czym mówisz. Czerwona, swedząca obwódka wokól ust? Swędzi, skóra schodzi. Walczę z tym hmm od 6 lat. I jedyne co jakoś mi pomaga to maści robione przygotowane przez dermatologa. Wysmarowuje się na noc, rano podczas mycia zebów smaruję ustas Cetaphilem, aby nie podrażnia pastą, nastęnie smaruję buzię kremem Biodermy Atoderm PP, na usta nakładam pomadkę ocghronną, lub miodek z Oriflame. W szkole stale natłuszczam usta, kremem Nivea, i miodkiem. A wieczorem potwtórka z rozrywki.Smarowanie bla bla bla. Bardzo pilnuje aby nie oblizywac ust, ani nie przesuszac, nie przegryzac warg. Sama na własną ręke nic nie zrobisz, udaj sie do dermatologa.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:55   #52
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Chyba wiem o czym mówisz. Czerwona, swedząca obwódka wokól ust? Swędzi, skóra schodzi. Walczę z tym hmm od 6 lat. I jedyne co jakoś mi pomaga to maści robione przygotowane przez dermatologa. Wysmarowuje się na noc, rano podczas mycia zebów smaruję ustas Cetaphilem, aby nie podrażnia pastą, nastęnie smaruję buzię kremem Biodermy Atoderm PP, na usta nakładam pomadkę ocghronną, lub miodek z Oriflame. W szkole stale natłuszczam usta, kremem Nivea, i miodkiem. A wieczorem potwtórka z rozrywki.Smarowanie bla bla bla. Bardzo pilnuje aby nie oblizywac ust, ani nie przesuszac, nie przegryzac warg. Sama na własną ręke nic nie zrobisz, udaj sie do dermatologa.
A może to jakaś odmiana pęcherzycy (choroby autoimmunologicznej):conf used: Jaka jest diagnoza dermatologa (bo chyba nie leczy 'w ciemno'? Co zawierają te maści?

Swoją drogą polecam balsam do ust Tisane (w aptece)- w zimę bardzo pierzchną mi usta i w zasadzie jedyna pomadka, która pomaga
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 18:49   #53
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Miałam ten balsam, jest OK. To jest wywołane Atopowym Zapaleniem Skóry. Szczerze mówia nie wiem co te maści zawierają.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:19   #54
grochu91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 8
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Jeśli chodzi o mnie to owszem, byłąm u dermatologa 2 razy, raz przepisał mi Laticort, a następnym razem Metronidazol, bo stwierdził że to coś w stylu trądziku różowatego. Tylko że to tak średnio mi pomogło i potem wróciło dlatego potem na własną rękę stosowałam Dermobazę albo Tender Care z Oriflame. Aha i jeszcze jedno, chodzi mi bardziej o czerwoną i suchą skórę na brodzie a nie spierzchnięte usta, bo to jest raczej normalne że trzeba używać pomadkę do ust... no i skóra mnie nie swędzi.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

mam prośbę - gdyby ktoś wiedział czym wyleczyć mój problem z suchą, sciągniętą, czerwoną skórą na brodzie, która robi się czerwona i piekąca zwłaszcza po kontakcie z wodą z kranu [np. mycie zębów i nie tylko]- to proszę o odpowiedź! z góry WIELKIE DZIĘKI
grochu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:05   #55
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Możesz kupic sobie Cetaphil(około 35zł) to jest emulsja mozna ją zmywac lu zostawiac. Zawsze przed myciem smaruje kapką pod ustami i są mnie czerwone po umyciu zębów.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 15:04   #56
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Jeżeli pęka Ci skóra w kącikach ust, prawdo podobnie są to zajady spowodowane najczęściej brakiem witaminy C w organiźmie.
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 09:34   #57
bartmaster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: dziwne krosty na podbrzuszu

Witam. Mam ten sam problem. Krostki wygladaja identycznie, znajduja sie ok 5cm pod pępkiem ponad włosami łonowymi. Mam je od okolo miesiaca, na poczatku myslalem, ze same znikna. Nie pieka, nie swedza, wogole ich nie czuc, ale wygladaja okropnie. Co to moze byc? Prosze o pomoc. Na razie nie mam mozliwosci pojscia do dermatologa :/
bartmaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:10   #58
Sucre7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: skora wokol ust ! ;/

ehh.. czyli nie jestem z tym sama.. mam identyczny problem.. już od łaaaadnych kilku lat;/ oczywiście dermatolog i alergolog już dawno "zaliczony" iiii..stwierdzili mi: niealergiczną postać atopowego zapalenia skóry;( czyli ogólnie nie da się tego leczyć, muszę sama obserwować, co jem, z jaką chemią mam do czynienia i takie tam.. przegibane jednym słowem.. a osobiście na usta polecam krem LIPOBASE, krem z wit. A, nalsam do ust TISANE.. to te najskuteczniejsze.. ogólnie to natłuszczać i jeszcze raz natłuszczać.. oczywiście łatwo napisać, wiem.. ja mimo wszystko i tak to mam, ale nieco poskromione.. znam ten ból.. pękająca skóra wokół ust i w kącikach, czerwone wokoło jak u clowna i odwieczne uwagi na temat, że chyba się rozmazałam.. ehh.. przykro czasem, ale cóż.. ktoś musi być tym innym.. jeśli macie jakieś skuteczne metody co do kuracji, to z chęcią poczytam.. pzdr moje towarzyszki w niedoli - Wizażanki ;*
Sucre7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 14:51   #59
grochu91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 8
Dot.: skora wokol ust ! ;/

Witam po raz kolejny Po wypróbowaniu różnych nieskutecznych sposobów nareszcie udało mi się wyleczyć to wiecznie suche i czerwone "coś" co miałam na brodzie pod ustami. Poszłam po raz kolejny do dermatologa i pani doktor przepisała mi PIMAFUCORT. Jest to maść - antybiotyk, a w ulotce zostały zamieszczone takie wskazania do stosowania: "Lek Pimafucort jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu powierzchniowych chorób skóry odpowiadających na leczenie kortykosteroidami, lecz nie wywołanych pierwotnym zakażeniem drobnoustojami, ze współistniejącymi zakażeniami wtórnymi wywołanymi przez bakterie i grzyby wrażliwe na neomycynę lub natamycynę." Może komuś przyda się ta informacja, zawsze można zapytać lekarza co sądzi o takim leku w danym przypadku choroby. Mi ten krem pomógł po niecałych 2 tygodniach i choroba do teraz nie wróciła, a podkreślam, że wyglądało to naprawdę okropnie i było widoczne także po zastosowaniu podkładu/pudru. Mam cerę mieszaną więc nadal muszę nawilżać skórę w niektórych miejscach szczególnie (m.in. właśnie nadal na brodzie) ale to już nie jest taki wielki problem Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości - wiem co to znaczy kiedy czujemy się źle z czymś dziwnym na twarzy
grochu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 15:14   #60
Sucre7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: skora wokol ust ! ;/

A propos specyfików to świetny jest jeszcze krem ELIDEL. Naprawdę boski, mi wszystko zniknęło jak go stosowałam.. Jedyną jego wadą jest cena (ok. 90zł/15g), ale naprawdę działa. Już dość dawno go nie miałam, bo po prostu o nim zapomniałam, ale teraz znalazłam przypadkiem stare pudełko i właśnie wybieram się do apteki. Jest wart swojej ceny, przy czym jest bardzo wydajny. Polecam.

..pozbądźmy się tego, co uprzykrza Nam życie..



P.S. Grochu91: a jak wygląda cena tej Twojej maści PIMAFUCORT?
Sucre7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 18:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.