Stresująca praca a staranie się o dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-18, 04:40   #1
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11

Stresująca praca a staranie się o dziecko


Ogólnie za parę miesięcy będziemy chcieć starać się o dziecko (musimy odczekać - biorę tabletki anty).

Aktualnie pracuje ponad rok w jednej firmie , umowa o pracę - co u mnie w zawodzie jest dosyć ciężkie znaleźć.

Ogólnie nie byłoby problemu, gdyby nie to, że praca, którą wykonuje jest dosyć stresująca.

Wiąże się ze stresującymi spotkaniami, gdzie powinien jeździć ze mną szef, ale nie jeździ a ja nie jestem decydującą osobą. Więc wszelkie pomyje ,konflikty idą przeze mnie - nie jestem w stanie się wybronić na tych spotkaniach, więc zawsze jeżdżę jak na ścięcie. Również nie posiadam aż takiego doświadczenia, projekt który robię jest naprawdę skomplikowany (taki projekt robi się raz na kilka lat, można zdobyć duża wiedzę), ale zostałam totalnie wrzucona na głęboką wodę.

Dodam , że pracuje za granicą, więc dodatkowo utrudnia fakt, że nie znam czasem niektórych profesjonalnych słów, więc siedzę na tych spotkaniach jak debil. Firma oczywiście wiedziała to wszystko zatrudniając mnie, za co jestem wdzięczna z jednej strony, bo dali mi szansę - ale z z drugiej strony to co mi dali do wykonania jest ponad moje możliwości. Sami się przyznali, że nie wiedzieli, że ten projekt będzie aż tak skomplikowany.

I stąd moje obecne wahania : czy lepiej zmienić pracę i przeczekać parę miesięcy ze staraniem się o dziecko , czy jednak zostać w tym stresie, wiedząc, że ludzie się będą na mnie wyzywać na spotkaniach.

Wczoraj ciągle miałam w głowie, że przez ten cały stres nie zajde w ciążę ....

Mam nadzieję, że post jest w miarę zrozumiały, pisze o 4 rano, obudziłam się z płaczem, myśląc o tym, co na ostatnim spotkaniu zostało mi powiedziane i jak zostałam potraktowana. Koleżanka mówi, żeby się nie przejmować, że tak jeden z zarzadzcow traktuje swiezakow, później to mija , ale za jaki czas to ciężko powiedzieć....
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 13:50   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Stresująca praca a staranie się o dziecko

Cytat:
Napisane przez lopatkax Pokaż wiadomość
Ogólnie za parę miesięcy będziemy chcieć starać się o dziecko (musimy odczekać - biorę tabletki anty).

Aktualnie pracuje ponad rok w jednej firmie , umowa o pracę - co u mnie w zawodzie jest dosyć ciężkie znaleźć.

Ogólnie nie byłoby problemu, gdyby nie to, że praca, którą wykonuje jest dosyć stresująca.

Wiąże się ze stresującymi spotkaniami, gdzie powinien jeździć ze mną szef, ale nie jeździ a ja nie jestem decydującą osobą. Więc wszelkie pomyje ,konflikty idą przeze mnie - nie jestem w stanie się wybronić na tych spotkaniach, więc zawsze jeżdżę jak na ścięcie. Również nie posiadam aż takiego doświadczenia, projekt który robię jest naprawdę skomplikowany (taki projekt robi się raz na kilka lat, można zdobyć duża wiedzę), ale zostałam totalnie wrzucona na głęboką wodę.

Dodam , że pracuje za granicą, więc dodatkowo utrudnia fakt, że nie znam czasem niektórych profesjonalnych słów, więc siedzę na tych spotkaniach jak debil. Firma oczywiście wiedziała to wszystko zatrudniając mnie, za co jestem wdzięczna z jednej strony, bo dali mi szansę - ale z z drugiej strony to co mi dali do wykonania jest ponad moje możliwości. Sami się przyznali, że nie wiedzieli, że ten projekt będzie aż tak skomplikowany.

I stąd moje obecne wahania : czy lepiej zmienić pracę i przeczekać parę miesięcy ze staraniem się o dziecko , czy jednak zostać w tym stresie, wiedząc, że ludzie się będą na mnie wyzywać na spotkaniach.

Wczoraj ciągle miałam w głowie, że przez ten cały stres nie zajde w ciążę ....

Mam nadzieję, że post jest w miarę zrozumiały, pisze o 4 rano, obudziłam się z płaczem, myśląc o tym, co na ostatnim spotkaniu zostało mi powiedziane i jak zostałam potraktowana. Koleżanka mówi, żeby się nie przejmować, że tak jeden z zarzadzcow traktuje swiezakow, później to mija , ale za jaki czas to ciężko powiedzieć....
Jeśli Wasze plany są bliskie, a są, to zostałabym w tej pracy.
Nigdy nie wiesz, kiedy znajdziesz nową i na jakich zasadach- a sama piszesz, że umowę o pracę w Twoim zawodzie jest ciężko dostać...

Praca to jedno, a ciąża to drugie. Nie wiesz też tego, jak będziesz się w niej czuć, czy dasz radę pracować, bo różnie to bywa. Jedne kobiety mają mnóstwo energii jak nigdy, a inne z powodu złego samopoczucia leżą w łóżku lub są przyklejone do toalety.
W ciąży zmienia się nastawienie, praca czy projekty, albo nawet te super ważne pracowe rzeczy schodzą na dalszy plan, bo liczy się zdrowie Twoje i dziecka
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 23:08   #3
JolieXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Stresująca praca a staranie się o dziecko

Mam właściwie identyczny problem. O dziecku myślę, ale jeszcze się nie zdecydowałam. Również pracuje w stresujacym i odpowiedzialnym zawodzie za granica, kosztuje mnie to mnóstwo nerwów. Rzucona na gleboka wodę, przykre i skomplikowane rozmowy z klintami, szef niby ma wspierać a wychodzi jak zwykle. Chętnie posłucham co u Ciebie i jak sytuacja się rozwinęła.
JolieXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-30 23:08:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.