Brzuch ja balon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-03, 11:47   #1
Baba04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6

Brzuch ja balon


Hej.. Mam dopiero 15 lat i problemy z trawieniem. Sama nie wiem o co dokładnie chodzi. Po każdym jedzeniu mój brzuch strasznie rośnie. Nawet jak wstanę rano z w miarę płaskim brzuchem to tylko po zjedzeniu nawet głupiego jabłka brzuch staje się balonem... Dodam, że przy 173 cm wzrostu ważę 55kg uważam, że to spoko waga, ale mój brzuch mnie przeraża, a problemy związane z nim okropnie męczą. Mam tak od jakiegoś miesiąca, odżywiam się dość zdrowo. Czy ktoś może mi pomóc? Jakieś Rady? Co powinnam robić? Czytałam o tym już sporo w internecie, ale wszędzie jest o tych cieżkostrawnych posiłkach, których za dużo nie jem. Poza tym brzuch wzdyma się nawet po lekkim posiłku.
Baba04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 16:37   #2
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Brzuch ja balon

Polecam kanał Ajwen Iwona Wierzbicka - dietetyk kliniczny na youtube.

Warto zagłębić się w temat, bo to może oznaczać wiele rzeczy - od niedokwaszonego żołądka po inne problemy z układem pokarmowym, np. nieszczelne jelito lub zespół jelita drażliwego.

Można też na jakiś czas wykluczyć z diety nabiał i gluten na próbę, ale docelowo dieta ma być jak najbardziej urozmaicona. Na pewno warto zupełnie wyrzucić z diety pszenicę, gdyż często jest zanieczyszczona środkami ochrony roślin.

Poza tym jabłko z rana? Niezbyt sensowny pomysł. Z rana najlepiej śniadanie białkowo-tłuszczowe, np jajecznica z kilku jaj na maśle klarowanym z dodatkiem warzyw.
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 10:38   #3
Baba04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Brzuch ja balon

Moja dieta od półtora roku jest dość ograniczona, nie dlatego, że się odchudzam czy coś. Tylko chodzę do dermatolog (lekki problem z trądzikiem). Dlatego od tego czasu nie jem np jasnego chleba czy fast foodów. A od kilku tygodni przestałam jeść produkty mleczne i owsiankę, ponieważ też się naczytałam, że to może być od tego. Niestety za dużej poprawy nie widzę.. Zaczęłam też ćwiczyć, ale mija dopiero tydzień. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić i już sama nie wiem co mogę jeść, a czego nie mogę...
Baba04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 23:05   #4
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Brzuch ja balon

Moim zdaniem to moze być jakis problem z nietrawieniem czegoś i chyba najlepszym sposobem byłoby tu udanie się do dobrego dietetyka klinicznego, który przesledzilby dietę i nakierowal co moze byc nie tak, a moze i odeslal do wlasciwego lekarza. No albo na początek lekarz rodzinny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to moze być jakis problem z nietrawieniem czegoś i chyba najlepszym sposobem byłoby tu udanie się do dobrego dietetyka klinicznego, który przesledzilby dietę i nakierowal co moze byc nie tak, a moze i odeslal do wlasciwego lekarza. No albo na początek lekarz rodzinny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A i jeszcze na poczatek zrobilabym jakies podstawowe badania, nie zaszkodzi a może pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 13:57   #5
Baba04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Brzuch ja balon

Doszło do tego, że boli mnie brzuch za każdym razem jak coś zjem, a wyróżniam się bardzo rzadko. Przez co od trzech dni prawie nic nie jem, wiem że to jest tragiczne rozwiązanie, ale już nie wiem co mam robić. Aby się załatwić próbowałam wszystkiego jakiś tabletek, saszetki do picia, jakieś zioła, kawa, śliwki.. Nic nie pomaga, a brzuch nadal boli. Mój tata był dziś u lekarza rodzinnego, niestety mamy niefajną sytuację z tą całą pandemią i przychodnia jest zamknięta... Wieczorem mama zadzwoni tam, ale wątpię że czegoś się dowiem.
Baba04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 10:59   #6
fioletowe okulary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 305
Dot.: Brzuch ja balon

Siemię lniane próbowałaś!?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez fioletowe okulary Pokaż wiadomość
Siemię lniane próbowałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Przepraszam za wykrzyknik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fioletowe okulary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 16:17   #7
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 198
Dot.: Brzuch ja balon

Mi pomogla pokrzywa
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-21, 17:09   #8
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Brzuch ja balon

Witam, jestem trochę starsza od ciebie ale zaobserwowałam u siebie podobny problem. Przeszłam wiele badań i nawet operację ale teraz jest jeszcze gorzej. Po zjedzeniu czegoś a nawet wypiciu płynów mój brzuch jest wydęty jakbym była w ciąży, ale tylko od pępka w dół. Czasem odczuwam bóle jakby coś ugrzęzło mi w jelitach. Mnie na takie bóle pomaga herbata z kopru włoskiego (espumisan czy nospa nie działają). Tylko mam pytanie co Cię konkretnie boli? Brzuch czy jelita czy może jeszcze coś innego? Oczywiście warto zrobić badania, krew, mocz,kał, ja miałam jeszcze tomografię i usg brzucha. Polecam. Niestety tak jak pisałam badania niczego wykazały u mnie a brzuch jak był wydęty tak jest nadal.
W dobie pandemii i niemożności dostania się do lekarza proponuję lekkostrawną dietę i herbatki ziołowe, a potem lekarz i badania. Daj znać jak się czujesz
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:38   #9
Baba04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Brzuch ja balon

Niestety do wzdęć doszedł mi również problem z wypróżnianiem się. Dlatego udałam się do lekarza rodzinnego (oczywiście z wcześniejszą umówioną wizytą) . Już wcześniej piłam syrop zalecamy przez panią doktor, ale nie pomógł dlatego podwoiła dawkę, dodała tabletki i zaleciła wykonać lewatywę. Syrop oraz tabletki nie działają (próbowałam też czopki). Niestety nie jestem w stanie wykonać tej lewatywy nie wiem jak i po prostu się boję. Miałam dziś poinformować lekarza czy udało mi się załatwić i czy brzuch mniej boli, jeśli nie wizyta na badania. Tylko, że nie dzwoniła mama, ponieważ nie zastosowałam się do zaleceń (chodzi o tą lewatywę)

Trudno określić w którym miejscu boli mnie brzuch, na dole właśnie się wzdyma i boli, ale często też czuję taki dziwny ból w żołądku.

Od długiego czasu odżywiam się zdrowo, nie pije gazowanych napoi, nie jem fast foodów ani czekolady. Słodycze ograniczam do minimum i staram się jeść posiłki lekkostrawne. Nie widzę rezultatów.

Nie wiem co mam robić.. Już się chyba poddaje z tym wszystkim skoro leki nie działają, dieta nie działa, ćwiczenia też.. A badania pewnie nic by nie wykryły.
Baba04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 17:21   #10
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Brzuch ja balon

Jeżeli są problemy z wypróżnianiem to niestety trzeba się udać do lekarza. Zapewne zleci kolonoskopie. Syropki nie pomagają, lepiej lewatywa.
A śliwki albo kefir ? Próbowałaś?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.

Edytowane przez Haggat
Czas edycji: 2020-04-22 o 17:24
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 13:22   #11
Baba04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Brzuch ja balon

Tak próbowałam chyba wszystkiego
Baba04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-23 13:22:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.