Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-13, 05:49   #181
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przegralas.
Argumentum ad hitlerum
Tobie to polecam szachy, tam nie ma takiej figury.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Spójrzmy na USA:

"Biali mężczyźni powinni zginąć" - no i spoko, gdzie tu problem?
"Czarni popełniają statystycznie więcej zbrodni w przeliczeniu na jednostke niż każda inna grupa" - RASIZM!
Ale co za ten rasizm grozi w USA? Bo prawnie to nic, zadna policja nie zapuka, nie opowiadaj bzdur.
https://www.washingtonpost.com/news/...rst-amendment/
https://en.wikipedia.org/wiki/Hate_s..._United_States
Grozic moze to, ze nie znajdzie taki pracy, spoleczny ostracyzm. A to juz jest - nazwijmy to - oddolna inicjatywa spoleczna, z ktora sie zreszta calkowicie zgadzam. Zaden rasista nie powinien miec spokojnego zycia, dopoki jest rasista.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 05:55   #182
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tobie to polecam szachy, tam nie ma takiej figury.Ale co za ten rasizm grozi w USA? Bo prawnie to nic, zadna policja nie zapuka, nie opowiadaj bzdur.
https://www.washingtonpost.com/news/...rst-amendment/
https://en.wikipedia.org/wiki/Hate_s..._United_States
Grozic moze to, ze nie znajdzie taki pracy, spoleczny ostracyzm. A to juz jest - nazwijmy to - oddolna inicjatywa spoleczna, z ktora sie zreszta calkowicie zgadzam. Zaden rasista nie powinien miec spokojnego zycia, dopoki jest rasista.
Oczywiście, że na razie prawnie nic. To miało pokazać podwójny standard.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 06:02   #183
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że na razie prawnie nic. To miało pokazać podwójny standard.
Czyli rozumiem, ze zgadzasz sie tu ze standardem amerykanskim. Ze prawnie to nie jest karane, ale ze taka osoba z Twojego przykladu jezeli jest np. wykladowca akademickim to na zadnym szanujacym sie uniwerku w USA pracy juz nie znajdzie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 07:01   #184
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, ze zgadzasz sie tu ze standardem amerykanskim. Ze prawnie to nie jest karane, ale ze taka osoba z Twojego przykladu jezeli jest np. wykladowca akademickim to na zadnym szanujacym sie uniwerku w USA pracy juz nie znajdzie.
Nie wiem, czy na żadnym szanującym się uniwerku nie znajdzie pracy.

Ale tak, prywatny pracodawca powinien mieć pełną możliwość zatrudniania kogo chce, bez względu czy chodzi o poglądy czy wygląd zewnętrzny.

Nie wiem, jak wygląda finansowanie szanujących się uniwerków w USA.

Wierzę natomiast w ostracyzm społeczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 07:35   #185
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy na żadnym szanującym się uniwerku nie znajdzie pracy.

Ale tak, prywatny pracodawca powinien mieć pełną możliwość zatrudniania kogo chce, bez względu czy chodzi o poglądy czy wygląd zewnętrzny.

Nie wiem, jak wygląda finansowanie szanujących się uniwerków w USA.

Wierzę natomiast w ostracyzm społeczny.
Nie wiem jak z rasizmem w USA, ale wiem jak z seksizmem w Europie. Sprawa Strumia:
https://www.nature.com/articles/d41586-018-06913-0
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 07:48   #186
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z rasizmem w USA, ale wiem jak z seksizmem w Europie. Sprawa Strumia:
https://www.nature.com/articles/d41586-018-06913-0
Europe’s leading particle-physics laboratory, CERN, has suspended an Italian theoretical physicist after he allegedly denied that physics suffers from a male gender bias and criticized affirmative-action policies during a presentation at the lab.

To mam nadzieję jest antyprzykład?

A co on dokładnie powiedział, bo to jedyna parafraza jego słów w artykule, a nie brzmi to bardzo seksistowsko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 08:37   #187
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Europe’s leading particle-physics laboratory, CERN, has suspended an Italian theoretical physicist after he allegedly denied that physics suffers from a male gender bias and criticized affirmative-action policies during a presentation at the lab.

To mam nadzieję jest antyprzykład?

A co on dokładnie powiedział, bo to jedyna parafraza jego słów w artykule, a nie brzmi to bardzo seksistowsko.
Dlaczego anty? Sama jesteś raczej pro:
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale tak, prywatny pracodawca powinien mieć pełną możliwość zatrudniania kogo chce, bez względu czy chodzi o poglądy czy wygląd zewnętrzny.
Tak, powiesz że CERN nie prywatny. Otóż finansowany jest przez rządy państw członkowskich (w tym Polskę), a o sprawch kadrowych decyduje rada naukowców. O ile doczytałam dobrze, to każdy z krajów, które należą do CERN, ma w radzie oficjalnych delegatów. Więc są to koniec końców demokratycznie wybrani społeczni reprezentanci. A przecież sama się zgodziłaś na ostracyzm społeczny.

A tu slajdy z wystąpienia pana Strumia, jak jesteś zainteresowana:
https://drive.google.com/file/d/1c_N...FeA91Kefj/view
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 08:47   #188
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dlaczego anty? Sama jesteś raczej pro:Tak, powiesz że CERN nie prywatny. Otóż finansowany jest przez rządy państw członkowskich (w tym Polskę), a o sprawch kadrowych decyduje rada naukowców. O ile doczytałam dobrze, to każdy z krajów, które należą do CERN, ma w radzie oficjalnych delegatów. Więc są to koniec końców demokratycznie wybrani społeczni reprezentanci. A przecież sama się zgodziłaś na ostracyzm społeczny.

A tu slajdy z wystąpienia pana Strumia, jak jesteś zainteresowana:
https://drive.google.com/file/d/1c_N...FeA91Kefj/view
W sensie koleś ma rację, ja się z nim zgadzam.

Nie powinien w mojej ocenie zostać zwolniony, zwłaszcza że nikogo nie obraził, tylko odrzucił zarzuty kierowane w jego środowisko, przedstawiając swoje poglądy.

Skoro jest finansowany rządowo, to poglądy pracownika nie powinny być podstawą jego zwolnienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:07   #189
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, powiesz że CERN nie prywatny. Otóż finansowany jest przez rządy państw członkowskich (w tym Polskę), a o sprawch kadrowych decyduje rada naukowców. O ile doczytałam dobrze, to każdy z krajów, które należą do CERN, ma w radzie oficjalnych delegatów. Więc są to koniec końców demokratycznie wybrani społeczni reprezentanci. A przecież sama się zgodziłaś na ostracyzm społeczny.
Demokratyczni wybrani społeczni reprezentanci decydują za mnie kogo zwolnić. I ci reprezentanci pracuja za moje pieniądze z podatków. Hmmm...
I Twoim zdaniem zwalnianie wtedy kogos przez tych reprezentantów to ostracyzm społeczny?

To jak się ma to do słów o tym, ze ktoś tylko wykonywał rozkazy góry, ktoś tylko wyrażał swoją opinie - gdzie tez był całkowicie demokratycznie wybrany i był społecznym reprezentantem?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:29   #190
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Demokratyczni wybrani społeczni reprezentanci decydują za mnie kogo zwolnić. I ci reprezentanci pracuja za moje pieniądze z podatków. Hmmm...
I Twoim zdaniem zwalnianie wtedy kogos przez tych reprezentantów to ostracyzm społeczny?
Tak jak np. demokratycznie wybrane władze zdecydowały o wyborze Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Co akurat zrujnowało teatr. Mi się to nie podobało, ale nie będę wrzeszczeć "hańba!". W sprawie naukowca mechanizm był identyczny.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
To jak się ma to do słów o tym, ze ktoś tylko wykonywał rozkazy góry, ktoś tylko wyrażał swoją opinie - gdzie tez był całkowicie demokratycznie wybrany i był społecznym reprezentantem?
Wystarczy zauważyć kiedy rodzi się totalitaryzm. To, że bywały totalitarne reżimy które zapoczątkowały wolne wybory nie znaczy że musimy się obrażać na demokrację.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 14:24   #191
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak jak np. demokratycznie wybrane władze zdecydowały o wyborze Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Co akurat zrujnowało teatr. Mi się to nie podobało, ale nie będę wrzeszczeć "hańba!". W sprawie naukowca mechanizm był identyczny.


Wystarczy zauważyć kiedy rodzi się totalitaryzm. To, że bywały totalitarne reżimy które zapoczątkowały wolne wybory nie znaczy że musimy się obrażać na demokrację.

Ten człowiek nie zrujnował CERN-u. Ten człowiek po prostu uważał, że płeć wykonującego badania nie ma wpływu na metodę naukową (bo na dobrze przeprowadzony proces naukowy nie ma) i że chociaż fizyków jest więcej płci męskiej, to na przykład w administracji CERN-u kobiety stanowią znaczną większość. Więc nie ma dyskryminacji, kobiety wybierają inne zadania w organizacji po prostu.


Jak fizyk nie mam siły tłumaczyć po raz setny, że studiuje to więcej mężczyzn niż kobiet, tak samo jak medycynę studiuje więcej kobiet. Ale nie ma akcji "mężczyźni na medycynę" tylko akcja "kobiety na politechniki". Nie ma akcji "kobiety na śmieciarzy" z jakiegoś, niezananego mi dotąd, powodu.


Z tym totalitaryzmem to nie rozumiem. Są sposoby na ochronę ustroju, ale nie są one wcale w Polsce przestrzegane już teraz.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 14:58   #192
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Limonka, przyjrzyj się slajdowi #15 (oraz może też #18) z jego prezentacji. Facet nie został przyjęty na stanowisko i w przypływie złości rozżalonego frustrata zaczął wylewać swoje żale, że jakoby jest dyskryminowany przez kobiety. Ot i cała motywacja jego talku.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 16:01   #193
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Limonka, przyjrzyj się slajdowi #15 (oraz może też #18) z jego prezentacji. Facet nie został przyjęty na stanowisko i w przypływie złości rozżalonego frustrata zaczął wylewać swoje żale, że jakoby jest dyskryminowany przez kobiety. Ot i cała motywacja jego talku.

Masz rację, 15 slajd jest słaby, bo świadczy o małostkowości. Liczba cytowań przecież nie ma nic do inteligencji, a już wywołanie kogoś z imienia i nazwiska to w ogóle.



Ale to dla mnie za mało na mowę nienawiści. Mocno za mało.



To tak jakby jakiś chłopaczek poszedł do profesora i powiedział, że ten wybrał mnie na doktorat, chociaż on ma wyższa średnią. No o sobie świadczy, nie o mnie.



A slajd 18 i 19 to sama prawda i jeden z moich największych problemów z feminizmem naszych czasów.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:55   #194
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Masz rację, 15 slajd jest słaby, bo świadczy o małostkowości. Liczba cytowań przecież nie ma nic do inteligencji, a już wywołanie kogoś z imienia i nazwiska to w ogóle.

Ale to dla mnie za mało na mowę nienawiści. Mocno za mało.

To tak jakby jakiś chłopaczek poszedł do profesora i powiedział, że ten wybrał mnie na doktorat, chociaż on ma wyższa średnią. No o sobie świadczy, nie o mnie.

A slajd 18 i 19 to sama prawda i jeden z moich największych problemów z feminizmem naszych czasów.
Dla mnie slajd #15 poza seksizmem: chamstwo i januszostwo.

#18: potrzeba pogadać o equality i equity, ale czuję że offtopuję
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 19:10   #195
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dla mnie slajd #15 poza seksizmem: chamstwo i januszostwo.
No to tak w temacie: czy chamstwo powinno być nielegalne?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 19:58   #196
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No to tak w temacie: czy chamstwo powinno być nielegalne?
A to jest super pytanie
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:22   #197
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dla mnie slajd #15 poza seksizmem: chamstwo i januszostwo.

#18: potrzeba pogadać o equality i equity, ale czuję że offtopuję
Fakty to nie jest seksizm.

Z chamstwem i januszostwem się zgadzam.

Tylko czy za to w państwowej organizacji można kogoś zwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:40   #198
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Fakty to nie jest seksizm.

Z chamstwem i januszostwem się zgadzam.

Tylko czy za to w państwowej organizacji można kogoś zwolnić.
Ale jakie fakty? Juz napisalam: sfrustrowany dzieciak, ktorego nie wzieli do wspolnej zabawy na podworku odgrywa sie na innych. Ten poziom. Organizacja jest miedzypanstwowa i decyzja nalezy do zarzadzajacych. Plus podlanie politycznym pohukiwaniem: lewactwo!!!" (czy raczej: "marksizm kulturalny!!!!" ). Ja takiego nawet w podworkowej druzynie bym miec nie chciala, bo pomijajac wszystko inne to on sie nie zatrzyma. Slajd #21 = kolejne nazwiska. "Tonacy brzydko sie chwyta" cytujac Leca. Ostatni slajd, wisienka na torcie. Na jego "hope to see you again" odpowiedzialabym "hasta la vista baby"
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:13   #199
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale jakie fakty? Juz napisalam: sfrustrowany dzieciak, ktorego nie wzieli do wspolnej zabawy na podworku odgrywa sie na innych. Ten poziom. Organizacja jest miedzypanstwowa i decyzja nalezy do zarzadzajacych. Plus podlanie politycznym pohukiwaniem: lewactwo!!!" (czy raczej: "marksizm kulturalny!!!!" ). Ja takiego nawet w podworkowej druzynie bym miec nie chciala, bo pomijajac wszystko inne to on sie nie zatrzyma. Slajd #21 = kolejne nazwiska. "Tonacy brzydko sie chwyta" cytujac Leca. Ostatni slajd, wisienka na torcie. Na jego "hope to see you again" odpowiedzialabym "hasta la vista baby"
No podał liczbę cytowań kobiet i mężczyzn, ile średnio piszą artykułów per capita itd.

To są fakty, chcesz czy nie.

Oczywiście można je seksistowsko interpretować, ale same w sobie to są tylko liczby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-13 22:13:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.