Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-23, 12:03   #1051
vitaminJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Gdy brałam tabletki też niejednokrotnie zdarzało się że facet kończył we mnie - ciąży nie było i nie ma więc spokojnie i u Ciebie nie będzie ;p ja jednak musiałam zrezygnowac z tabletek ze względów hormonalnych i pomysleć o innej metodzie. Od roku mam wkładkę xxx i przyznaje że nie spodziewałam się tak świetnej reakcji organizmu. Tutaj dopiero mogę poszaleć, bo zwyczajnie nie martwię się o recepty i robię to gdzie chce i kiedy chce. Dodatkowo uregulował mi się wreszcie okres krwawienia są do przeżycia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-31 o 10:55 Powód: reklama
vitaminJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 14:16   #1052
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez vitaminJA Pokaż wiadomość
Gdy brałam tabletki też niejednokrotnie zdarzało się że facet kończył we mnie - ciąży nie było i nie ma więc spokojnie i u Ciebie nie będzie ;p ja jednak musiałam zrezygnowac z tabletek ze względów hormonalnych i pomysleć o innej metodzie. Od roku mam wkładkę xxx i przyznaje że nie spodziewałam się tak świetnej reakcji organizmu. Tutaj dopiero mogę poszaleć, bo zwyczajnie nie martwię się o recepty i robię to gdzie chce i kiedy chce. Dodatkowo uregulował mi się wreszcie okres krwawienia są do przeżycia
Możesz coś więcej powiedzieć o tej wkładce? Bo też się zastanawiałam nad wkładką

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-31 o 10:56 Powód: reklama w cytacie - podobnie jak w każdym post autorki
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 18:34   #1053
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Moj zmeczony facet wczoraj wyszedl ze mnie za pozno... uprawiamy seks bez prezerwatywy ale bez konca w srodku bo schizuje... i wczoraj sie w koncu zdarzylo.. biore tabletki regularnie, pilnuje zeby nic nie zaburzylo wchlaniania, nie biore zadnych lekow, ktore moglyby wplynac na tabletki.. bedzie ok? nic z tego nie wyjdzie? Wy pozwalacie swoim facetom konczyc?
No chyba po to się bierze tabletki żeby nie było stosunku przerywanego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 19:51   #1054
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Moj zmeczony facet wczoraj wyszedl ze mnie za pozno... uprawiamy seks bez prezerwatywy ale bez konca w srodku bo schizuje... i wczoraj sie w koncu zdarzylo.. biore tabletki regularnie, pilnuje zeby nic nie zaburzylo wchlaniania, nie biore zadnych lekow, ktore moglyby wplynac na tabletki.. bedzie ok? nic z tego nie wyjdzie? Wy pozwalacie swoim facetom konczyc?
Od ponad półtora roku biorę tabletki, partner zawsze kończy we mnie, w ciążę nie zaszłam. Spokojnie, przecież od tego są tabletki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 21:23   #1055
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Moj zmeczony facet wczoraj wyszedl ze mnie za pozno... uprawiamy seks bez prezerwatywy ale bez konca w srodku bo schizuje... i wczoraj sie w koncu zdarzylo.. biore tabletki regularnie, pilnuje zeby nic nie zaburzylo wchlaniania, nie biore zadnych lekow, ktore moglyby wplynac na tabletki.. bedzie ok? nic z tego nie wyjdzie? Wy pozwalacie swoim facetom konczyc?
Szok i niedowierzanie. To po co bierzesz te tabletki?
Po to one właśnie są, by nie musieć używać prezerwatyw, nie musieć wychodzić na czas.
W ten sposób nie zajdziesz w ciążę.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 21:26   #1056
Videlec123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy po wzięciu całego opakowania i bez robienia przerwy 7 tabletek z nowego blistra, można zrobić przerwę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Videlec123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 21:39   #1057
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Videlec123 Pokaż wiadomość
Czy po wzięciu całego opakowania i bez robienia przerwy 7 tabletek z nowego blistra, można zrobić przerwę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Ale potem musisz wziąć min. 14 tabletek "aktywnych".

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 10:50   #1058
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, kolejny raz tu przybywam z kolejnym problemem



Zaczęłam powoli ufac tabletkom i seks juz wyglada normalnie, ale teraz mam inny problem. Mianowicie od przynajmniej tygodnia mam problemy żołądkowe. Nie mam biegunki, ani wymiotów (chociaz strasznie, nawet w tej chwili mnie mdli), ale boje sie, ze skoro są tam rewolucje to może tabletka się nie wchlania tak dobrze? Jest taka mozliwosc? Staram sie brac tabletke w momencie kiedy nie mam rewolucji w brzuchu, ale jezeli wystepuja one np godzine po zażyciu (ale nadal brak biegunki i wymiotow, po prostu bol brzucha, żołądka) to czy nadal mnie one chronią?
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:14   #1059
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Hej, kolejny raz tu przybywam z kolejnym problemem



Zaczęłam powoli ufac tabletkom i seks juz wyglada normalnie, ale teraz mam inny problem. Mianowicie od przynajmniej tygodnia mam problemy żołądkowe. Nie mam biegunki, ani wymiotów (chociaz strasznie, nawet w tej chwili mnie mdli), ale boje sie, ze skoro są tam rewolucje to może tabletka się nie wchlania tak dobrze? Jest taka mozliwosc? Staram sie brac tabletke w momencie kiedy nie mam rewolucji w brzuchu, ale jezeli wystepuja one np godzine po zażyciu (ale nadal brak biegunki i wymiotow, po prostu bol brzucha, żołądka) to czy nadal mnie one chronią?
Tak.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 16:47   #1060
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W sobotę odstawiam anty na stałe. Czy bezpiecznie będzie jeśli w piątek się jeszcze nie zabezpieczymy a od soboty prezerwatywy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 19:39   #1061
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
W sobotę odstawiam anty na stałe. Czy bezpiecznie będzie jeśli w piątek się jeszcze nie zabezpieczymy a od soboty prezerwatywy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-26, 20:18   #1062
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej powiedzieć o tej wkładce? Bo też się zastanawiałam nad wkładką
Ja niedawno zakładałam levosert i mogę powiedzieć tyle co wiem na chwile obecną od ginekologa Założenie podczas okresu trwa chwilkę ja czułam się jak przy cytologii. Oczywiście jest to wkładka hormonalna zakładana na 3 lata. Mogą ją mieć założoną nieródki (tak akurat jest w moim przypadku). Odczucia po miesiącu ok. Nic nie bili, wkładki nie czuję tylko plamię delikatnie non stop ale to podobno normalne bo tak jak przy tabletkach organizm musi się przyzwyczaić.

Pierwszą kontrolę miałam tydzień po założeniu następna jest po kolejnym krwawieniu czyli u mnie za jakiś tydzień. No chyba wszystko co mogłam powiedzieć w temacie Jak coś to pytaj
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 15:06   #1063
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Hej, kolejny raz tu przybywam z kolejnym problemem



Zaczęłam powoli ufac tabletkom i seks juz wyglada normalnie, ale teraz mam inny problem. Mianowicie od przynajmniej tygodnia mam problemy żołądkowe. Nie mam biegunki, ani wymiotów (chociaz strasznie, nawet w tej chwili mnie mdli), ale boje sie, ze skoro są tam rewolucje to może tabletka się nie wchlania tak dobrze? Jest taka mozliwosc? Staram sie brac tabletke w momencie kiedy nie mam rewolucji w brzuchu, ale jezeli wystepuja one np godzine po zażyciu (ale nadal brak biegunki i wymiotow, po prostu bol brzucha, żołądka) to czy nadal mnie one chronią?
Nic się nie bój. Tabletkę musisz po prostu zwymiotować, albo mieć meeega rozwolnienie - tak silne, że zaburza wchłanianie w jelitach. Mdłości i ból brzucha nie osłabiają działania anty.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 19:07   #1064
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej,
przychodzę znów z pytaniem, ponieważ jak pisałam wcześniej, w zeszłym 'cyklu' przyjęłam aż 2 tabletki EllaOne. Teraz zaczęłam nowy cykl (tzn kolejne opakowanie tabletek - krwawienia z odstawienia nie było, robiłam kilka testów, wszystkie negatywne) i zastanawiam się, czy muszę wciąż zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą. Niby od nowego cyklu już nie trzeba, ale tak jest chyba standardowo przy jednej tabletce "po", a co z większą ilością? Byłam ostatnio u ginekologa, miałam badania, usg, rozmawiałam z nią, ale zupełnie zapomniałam zadać tego pytania. Myślę, że w przeciągu niecałych dwóch tygodni drugi raz iść na wizytę to trochę przesada, no i pieniężnie również nieciekawie
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 19:09   #1065
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Hej,
przychodzę znów z pytaniem, ponieważ jak pisałam wcześniej, w zeszłym 'cyklu' przyjęłam aż 2 tabletki EllaOne. Teraz zaczęłam nowy cykl (tzn kolejne opakowanie tabletek - krwawienia z odstawienia nie było, robiłam kilka testów, wszystkie negatywne) i zastanawiam się, czy muszę wciąż zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą. Niby od nowego cyklu już nie trzeba, ale tak jest chyba standardowo przy jednej tabletce "po", a co z większą ilością? Byłam ostatnio u ginekologa, miałam badania, usg, rozmawiałam z nią, ale zupełnie zapomniałam zadać tego pytania. Myślę, że w przeciągu niecałych dwóch tygodni drugi raz iść na wizytę to trochę przesada, no i pieniężnie również nieciekawie
Taaa... Zapomniałaś XD. Jakbym coś takiego odwaliła, to też bym nie zapytała ze wstydu.

Co do tego, czy jesteś zabezpieczona - NIE WIEM.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 19:14   #1066
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Taaa... Zapomniałaś XD. Jakbym coś takiego odwaliła, to też bym nie zapytała ze wstydu.

Co do tego, czy jesteś zabezpieczona - NIE WIEM.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
I znów ta złośliwość... Powiedziałam jej wszystko, o testach owu, o tabletkach "po" i tak dalej, zapomniałam dosłownie zapytać tylko o to, jak to jest z kolejnymi cyklami.
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 20:53   #1067
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
I znów ta złośliwość... Powiedziałam jej wszystko, o testach owu, o tabletkach "po" i tak dalej, zapomniałam dosłownie zapytać tylko o to, jak to jest z kolejnymi cyklami.
Jeśli masz spoko ginekologa to po prostu zadzwoń zapytać o to jak to jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 21:06   #1068
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Jeśli masz spoko ginekologa to po prostu zadzwoń zapytać o to jak to jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dostałam odpowiedź na pewnej stronie, gdzie można wysłać pytanie do lekarza (sprawdzałam - niby prawdziwy) i dostałam odpowiedź, że "EllaOne działa tylko w tym cyklu, w którym został przyjęty, a w następnym cyklu skuteczność antykoncepcji będzie zależeć tylko od stosowanych tabletek".
Sama nie wiem, co mam myśleć... I czy jeśli nie było tego krwawienia z odstawienia, to kolejne opakowanie i tak liczy się jako kolejny cykl?... Lepiej po prostu będę się dodatkowo zabezpieczać, bo tak naprawdę chyba nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy w końcu te tabletki teraz u mnie działają.
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 21:36   #1069
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam odpowiedź na pewnej stronie, gdzie można wysłać pytanie do lekarza (sprawdzałam - niby prawdziwy) i dostałam odpowiedź, że "EllaOne działa tylko w tym cyklu, w którym został przyjęty, a w następnym cyklu skuteczność antykoncepcji będzie zależeć tylko od stosowanych tabletek".
Sama nie wiem, co mam myśleć... I czy jeśli nie było tego krwawienia z odstawienia, to kolejne opakowanie i tak liczy się jako kolejny cykl?... Lepiej po prostu będę się dodatkowo zabezpieczać, bo tak naprawdę chyba nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy w końcu te tabletki teraz u mnie działają.
Zadzialaja zadzialaja. Bierz je normalnie. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 21:42   #1070
_whereismymind_
Przyczajenie
 
Avatar _whereismymind_
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, od razu napiszę, że nie będzie to pytanie w stylu "czy jestem w ciąży"
Ostatnio nie zrobiłam przerwy pomiędzy opakowaniami (Levomine), wszystko jest ok, ale zastanawiam się czy teraz mogę zrobić przerwę wcześniej? Tj, po zażyciu ciągiem (bez tej przerwy) 36, a nie 42 tabletek? Chciałabym przesunąć krwawienie z odstawienia na jakieś 2-3 dni wcześniej. Zależało by mi jednak na tym, aby ochrona została jak najbardziej zachowana Czy może lepiej nie kombinować i zażyć to opakowanie do końca?
_whereismymind_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 21:45   #1071
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _whereismymind_ Pokaż wiadomość
Hej, od razu napiszę, że nie będzie to pytanie w stylu "czy jestem w ciąży"
Ostatnio nie zrobiłam przerwy pomiędzy opakowaniami (Levomine), wszystko jest ok, ale zastanawiam się czy teraz mogę zrobić przerwę wcześniej? Tj, po zażyciu ciągiem (bez tej przerwy) 36, a nie 42 tabletek? Chciałabym przesunąć krwawienie z odstawienia na jakieś 2-3 dni wcześniej. Zależało by mi jednak na tym, aby ochrona została jak najbardziej zachowana Czy może lepiej nie kombinować i zażyć to opakowanie do końca?
Ochrona jest zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 13:07   #1072
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ile minimalnie można wziąć tabletek z opakowania i do ilu dni można skrócić przerwę?


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 14:24   #1073
inthemiddle
Przyczajenie
 
Avatar inthemiddle
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Z tego co wiem minimalnie 21 tabletek, a przerwę możesz skracać dowolnie.
__________________
~no moral compass pointing due north~
inthemiddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 15:03   #1074
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez inthemiddle Pokaż wiadomość
Z tego co wiem minimalnie 21 tabletek, a przerwę możesz skracać dowolnie.
Nie wiesz. 21 tabletek to przecież całe opakowanie.
Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Ile minimalnie można wziąć tabletek z opakowania i do ilu dni można skrócić przerwę?


Wysłane z iPhone
Min. 14 tabletek czynnych. Przerwę można opuścić lub dowolnie skracać.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 11:13   #1075
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuje za odpowiedz. Czyli mogę nawet zrobić 2 dni przerwy nie dopuszczając do krwawienia?


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 16:58   #1076
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz. Czyli mogę nawet zrobić 2 dni przerwy nie dopuszczając do krwawienia?


Wysłane z iPhone
Możesz. Pamietaj tylko, że tak krótka przerwa może być odebrana pzez organizm jako łączenie opakowań i w trakcie brania kolejnego opakowania istnieje ryzyko plamienia. To zupełnie normalne i nie trzeba się tym przejmować
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2017-07-30 o 17:01
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 19:10   #1077
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuje ślicznie za odpowiedz. A jest gdzieś powiedziane ile razy w ciągu roku można łączyć opakowania?


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 20:15   #1078
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Dziękuje ślicznie za odpowiedz. A jest gdzieś powiedziane ile razy w ciągu roku można łączyć opakowania?


Wysłane z iPhone
W zasadzie możesz łączyć ile chcesz. I tak oś podwzgorze przysadka jajniki jest zablokowana. Na rynku sa nawet tabletki, które przewidują przerwę raz na 3 miesiące.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 12:49   #1079
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu? Zaczęłam brać tabletki anty, konkretnie vibin mini, dzisiaj jest 13 dzień, codziennie biorę o 10.20, ostatnie kilka dni miałam tak że po tabletce jakis czas jadłam śniadanie, po którym rozbolał mnie brzuch i 2h po wzięciu tabletki oddałam (sorki za wyrażenie) luźny stolec, ale nie latałam co chwile wiec to nie biegunka, tylko jednorazowo 2h po wzieciu tabletki, tak było jakoś w środę, dzisiaj, a w sobotę 4h po tabletce ( w czwartek i w sobotę uprawiałam seks, uzylismy prezerwatywy jeszcze ). Na ulotce pisze że tabletka moze sie nie wchłonąć w wypadku wystapienia biegunki lub wymiotów. A normalnie wchłaniać sie ma do 4h, czy to co mialam podciagnac pod biegunke czy nie? Brać dzisiaj jeszcze jedną tabletkę z opakowania, wtedy cały cykl bym miała dzień krótszy bo nie mam tam żadnej rezerwy w opakowaniu.
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 13:10   #1080
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu? Zaczęłam brać tabletki anty, konkretnie vibin mini, dzisiaj jest 13 dzień, codziennie biorę o 10.20, ostatnie kilka dni miałam tak że po tabletce jakis czas jadłam śniadanie, po którym rozbolał mnie brzuch i 2h po wzięciu tabletki oddałam (sorki za wyrażenie) luźny stolec, ale nie latałam co chwile wiec to nie biegunka, tylko jednorazowo 2h po wzieciu tabletki, tak było jakoś w środę, dzisiaj, a w sobotę 4h po tabletce ( w czwartek i w sobotę uprawiałam seks, uzylismy prezerwatywy jeszcze ). Na ulotce pisze że tabletka moze sie nie wchłonąć w wypadku wystapienia biegunki lub wymiotów. A normalnie wchłaniać sie ma do 4h, czy to co mialam podciagnac pod biegunke czy nie? Brać dzisiaj jeszcze jedną tabletkę z opakowania, wtedy cały cykl bym miała dzień krótszy bo nie mam tam żadnej rezerwy w opakowaniu.
Biegunka ktora moze wplywac na wchlanianie anty bylaby wtedy jakby Cie przeczyscilo tak, ze nie mialabys watpliwosciw Twoim przypadku tak nie bylo (sama napisalas, ze to byl po prostu luzny stolec) wiec nie masz sie czym przejmowac. Antykoncepcja jest zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.