CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-28, 18:29   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY


Cześć Dziewczyny, mam taki problem:
W ogłoszeniu napisano: Oferty zawierające CV i list motywacyjny wraz z numerem referencyjnym prosimy przesłać na adres...
Numer referencyjny jest podany, załóżmy: nr ref. TZW 5/2003
Mam tylko zagwozdkę: w którym miejscu w liście motywacyjnym umieścić ten numer? Czy może z CV? Nie mam zielonego pojęcia, może ktoś wie?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 18:51   #2
Artemis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 58
Re: List motywacyjny

otoz wedlug poradnika pierwsza praca, najpierw w CV piszesz 3w lewym rogu dane swoje, potem piszesz na jakie stanowisko sie starasz i numer ref.
W liscie pewnie mozesz powtorzyc to samo.
Powodzenia
Artemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 19:12   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: List motywacyjny

DZIĘKI!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-06, 23:22   #4
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
List motywacyjny, CV- pomożecie?

mam do Was ogromną prośbę, macie może jakiś list motywacyjny, który mogłabym złożyć w Urzędzie Słuzby Cywilnej i tym pokrewnych instytucjach?
Nadal szukam pracy a że USC dało parę ogłoszeń- złożę- czemu nie
Więc, jabyście mogły podratować mnie takim listem byłabym dozgonnie wdzięczna

Z góry dziękuję

ps. Aplikował Ktoś z Was na jakieś stanowisko do Państwówki? jak wygląda tam rozmowa? w US wiem jak wygląda, biorą swoich, w NIK-u konkretna rozmowa, magiel od dechy do dechy, a gdzie indziej- jak?

Miłej nocki
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 07:27   #5
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Re: List Motywacyjny...

o to i ja podłączam się do pytania!
Nefretete, mój kumpel swego czasu jeździł na rozmowy z USC ale jest on człowiekiem z wieloma znajomościami....
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 10:10   #6
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: List Motywacyjny...

Nefretete napisał(a):
> mam do Was ogromną prośbę, macie może jakiś list motywacyjny, który mogłabym złożyć w Urzędzie Słuzby Cywilnej i tym pokrewnych instytucjach?
> Nadal szukam pracy a że USC dało parę ogłoszeń- złożę- czemu nie

USC kojarzy mi sie nieodlacznie z Urzedem Stanu Cywilnego, w ktorym moja mama przepracowala XX lat Nie znam coprawda sposobow aplikowania do tej drugiej USC.
Ale mam pytanie, Nefretete, czy probowalas sie zglaszac na roznego rodzaje staze do bankow? Z tego co pamietam niedawno skonczylas studia - licencjackie, czy magisterskie? Wiem, ze np ING ma roznego rodzaju staze dla osob tuz po studiach, lub studiujacych. Sama sie do nich zglaszalam i sie odezwali [troche za pozno, bo juz wiedzialam, ze bede pracowac, tam gdzie pracuje]. Ich formularz nie jest skomplikowany, troche trzeba inwencji tworczej, ale mysle, ze warto probowac nawet w takich miejscach. Aha, staz jest platny, a pozniej dla najlepszych maja prace.

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 11:12   #7
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: List Motywacyjny...

cheetah napisał(a):
> USC kojarzy mi sie nieodlacznie z Urzedem Stanu Cywilnego(...)


mi również
> Ale mam pytanie, Nefretete, czy probowalas sie zglaszac na roznego rodzaje staze do bankow? Z tego co pamietam niedawno skonczylas studia - licencjackie, czy magisterskie? Wiem, ze np ING ma roznego rodzaju staze dla osob tuz po studiach, lub studiujacych.

no nie, nie pchałam się na staże, tz. kiedyś tak, jak jeszcze studiowałam, brałam udział w konkursie "grasz o staż" a teraz... mam jakieś tam doświadczenie zawodowe, pracowałam prawie rok w biurze rachunkowym, zapewne dalej bym tam pracowała gdyby nie ślub i przeprowadzka, wolontariat dla firmy konsaltingowej, samorząd studencki, starościna- hehe wiem że to nie doświadczenie, ale miło patrzą na taką osobę, która... Do czego zmierzam, otóż te staże to nie są przypadkiem dla osób bez doświadczenia zawodowego tak mi się jakoś obiło o uszy

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-07, 11:40   #8
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Re: List Motywacyjny...

Nefretete, staże organizowane przez Urzedy Pracy są również dla osób z jakimś doświadczeniem. Sama obecnie pracuję w pewnej instytucji państwowej właśnie na stażu, pomimo że wcześniej pracowałam już parę lat. Ale ne robię sobie nadziei że zostanę. Niestety, widzę jakie są kryteria przyjęć do pracy.
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 16:26   #9
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: List Motywacyjny...

Nefretete napisał(a):
> no nie, nie pchałam się na staże, tz. kiedyś tak, jak jeszcze studiowałam, brałam udział w konkursie "grasz o staż" a teraz... mam jakieś tam doświadczenie zawodowe, pracowałam prawie rok w biurze rachunkowym, zapewne dalej bym tam pracowała gdyby nie ślub i przeprowadzka, wolontariat dla firmy konsaltingowej, samorząd studencki, starościna- hehe wiem że to nie doświadczenie, ale miło patrzą na taką osobę, która... Do czego zmierzam, otóż te staże to nie są przypadkiem dla osób bez doświadczenia zawodowego tak mi się jakoś obiło o uszy

Staze sa roznego rodzaju, jedne sa dla osob, ktore nie maja zadnego doswiadcznia, inne sa dla tych, ktorzy juz jakies doswiadczenie maja. Jedna znajoma, z hiszpanskiego, wlasnie dostala staz w jakiejs jednostce rzadowej zajmujacej sie polityka socjalna - i jest bardzo szczesliwa. Mimo, ze wczesniej pracowala juz to poszla na ten staz i po nim ma ogromne szanse na dostanie stalej pracy tam.

Nefretete, czasami jest tak, ze trzeba na poczatku sie podlozyc, wziac to co daja, a pozniej wybrzydzac. Wiem, ze wczesniej pracowalas, ale jesli w ciagu pol roku nie znajdziesz tego, czego szukasz, to ja bym na twoim miejscu szukala innych sposobow, moze mniej na poczatku dochodowych, lecz z czasem pewnie by sie to zmienilo. Grasz o staz to chyba staze raczej wakacyjne i raczej dla osob studiujacych, ja mowie o stazach dla osob, ktore juz studia skonczyly i o takich stazach, na ktorych normalnie sie zarabia.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 17:36   #10
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Re: List Motywacyjny...

Posiadam program, który jest pomocny w pisaniu listów motywacyjnych i cv itp. Niestety zgrałam go kiedys od kogos i nie mam wersji, którą mogłabym przesłać (próbowałam. Mam kilka różnych przykładowych listów na różne stanowiska, ale chyba nie na takie jakiego Ty potrzebujesz. Może przydadzą sie takie oto ogólne wskazówki?

LIST MOTYWACYJNY



Ust motywacyjny dołączany jest do Curriculum Vitae. Jego zadaniem jest przedstawienie Twojej kandydatury na konkretne stanowisko i uzyskanie zaproszenia do bezpośredniego spotkania z pracodawcą. List motywacyjny składa się z trzech części:



wstępu,

którego zadaniem jest przykucie uwagi czytającego

części zasadniczej,

wyjaśniającej i przekonującej czytającego o zasadności zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną

zakończenia,

motywującego do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną

-----------------------------------------------------------

Część pierwsza- przykucie uwagi czytającego



Najłatwiejszym sposobem przykucia uwagi czytającego jest personalne zaadresowanie listu do osoby,

która prowadzi wstępną selekcję ofert. Zamiast ogólnikowo pisać "Szanowni Państwo", lub "Dział Personalny", lepiej będzie, gdy się nieco wysilisz i telefonicznie dowiesz się, kto będzie podejmował decyzję w Twojej sprawie. Takie podejście wyróżni Twoją ofertę i pokaże wysoką motywację do podjęcia

pracy. Treść wstępu listu motywacyjnego uzależniona jest od tego, czy starasz się o konkretne stanowisko, czy też zależy Ci tylko na ogólnym przedstawieniu firmie swojej osoby, z myślą o ewentualnych wakatach.



Wstęp powinien być prosty i zrozumiały. Powinien odnosić się do sposobu, w jaki dowiedziałeś się o wolnym miejscu pracy (ogłoszenie prasowe, informacja od osoby już zatrudnionej w firmie). Musisz podać stanowisko, o które się ubiegasz, tytuł prasowy i datę publikacji ogłoszenia lub wymienić osobę. od której dowiedziałeś się o wakacie. Ma to znaczenie zwłaszcza przy dużych organizacjach, w których Twoje źle oznaczone dokumenty mogą się zawieruszyć lub trafić do niewłaściwych osób.



Skutecznym sposobem przykucia uwagi jest odniesienie się do stanowiska, o które się ubiegasz. Możesz to uczynić poprzez krótkie porównanie wymagań pracodawcy z Twoimi kwalifikacjami. Jeśli Twój list nie dotyczy konkretnego stanowiska, lepiej skupić się na swoich cechach osobowych i doświadczeniu cennym z punktu widzenia pracodawcy. Dobre wrażenie wywiera dyskretne pokazanie, że się jest zorientowanym w specyfice firmy. Możesz to osiągnąć np. przez powiązanie swojej decyzji o kandydowaniu na stanowisko z wiedzą o nowo tworzonym oddziale firmy, zmianie jej struktury. wprowadzeniu na rynek nowych produktów itp. Celowe jest wypunktowanie wymiernych korzyści, jakie odniesie pracodawca wybierając Twoją osobę.

---------------------------------------------------------------------

Część druga • wyjaśnianie i przekonywanie



Gdy już udało się skupić uwagę czytającego na Twojej aplikacji, jej dalszą część należy wykorzystać do przekonania go o adekwatności Twojej kandydatury. Jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie prasowe, musisz pokazać, że posiadane doświadczenie i wiedza odpowiadają wymienionym oczekiwaniom. Jeżeli wymagania nie są wymienione, spróbuj stworzyć sobie wyobrażenie o cechach idealnego kandydata na dane stanowisko.



Podkreślaj korzyści, jakie uzyska pracodawca. Opisuj swoje mocne strony w odniesieniu do jego potrzeb, l tak, zamiast:

...ukończyłem kurs biznesu i negocjacji... napisz raczej:

...kursy negocjacji i biznesu pomogły mi uporządkować wiedzę i praktycznie przećwiczyć zachowanie w sytuacjach zawodowych...



W tej części listu motywacyjnego należy zinterpretować wybrane fragmenty CV dotyczące edukacji. doświadczeń zawodowych czy osiągnięć. Wybierz najcenniejsze kwalifikacje i pokaż, jak dobrze odpowiadają wymaganiom stanowiska np.:

... ponieważ poszukujecie Państwo kwalifikowanego architekta, dołączam projekt budynku zabytkowego, który zdobył II nagrodę w lokalnym konkursie prac studentów architektury w 1996 roku...



W liście motywacyjnym powinny się również znaleźć informacje o Twoich cechach osobowych. Pracodawcy na ogół poszukują odpowiedzialnych kandydatów, łatwo współpracujących z ludźmi. podejmujących inicjatywę i łatwo się uczących. Zwróć uwagę na następujący akapit:

... poza zdobyciem wiedzy merytorycznej podczas studiów, miałem okazję do doskonalenia moich relacji z ludźmi. Jako v-ce prezes stowarzyszenia studenckiego organizowałem i kierowałem dwoma zbiórkami na rzecz osób niepełnosprawnych. Wiązało się to z zarządzaniem kilkunastoosobową grupą studentów pierwszych roczników i uczestnictwem w spotkaniach z przedstawicielami kluczowych firm. Myślę, że i w Państwa firmie moje zdolności interpersonalne i organizacyjne mogą być wykorzystane.



Odwołaj się do swojego CV. Można to zrobić pośrednio:

... jak można zauważyć w moim CV, obroniłem prace dyplomową w czerwcu...lub bezpośrednio:

... pozostałe informacje dotyczące doświadczeń w dziedzinie finansów znajdziecie Państwo w moim CV...



Formułując właściwą część listu motywacyjnego pamiętaj, by podkreślać tylko te cechy, doświadczenia. które odnoszą się do stanowiska, w przeciwnym razie Twój list będzie zbyt długi i nużący; bądź konkretny ; zamiast ogólnikowego "mam doświadczenie w zarządzaniu" napisz „ zarządzałem 10-osobową grupą-; bądź przekonujący;

zamiast "wydaje mi się. że sprawdzę się w roli kierownika zmiany" napisz: „ potrafię podołać obowiązkom kierownika zmiany"; przedstawiaj pracodawcom korzyści; zamiast "posiadam zdolności przekonywania" lepiej napisać "moja zdolność przekonywania zwiększy efektywność obsługi Państwa klientów"; unikaj frazesów w rodzaju "jestem szczególnie zainteresowany podjęciem pracy w znanej i renomowanej firmie, jaką Państwo jesteście"; nie podawaj oczekiwań finansowych, ten temat lepiej zostawić na rozmowę kwalifikacyjną.

---------------------------------------------------------------------

Część trzecia • motywowanie do działania



Po właściwym przedstawieniu swojej osoby, trzeba sprowokować czytającego do działania. Należy poprosić o zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli mieszkasz w odległym mieście, możesz poprosić o przesłanie formularza aplikacyjnego lub zorganizowanie interwiew w najbliższym oddziale firmy. Nigdy nie proś o posadę, brzmiałoby to naiwnie i nieadekwatnie. Ułatwi skontaktowanie się z Tobą podając telefony i godziny, w których jesteś osiągalny. Zwróć uwagę na poniższe przykłady:



... mam nadzieję. że podane przeze mnie informacje i opis kwalifikacji przekonają Państwa o mojej wysokiej motywacji w wykorzystaniu wiedzy w Państwa firmie. Z przyjemnością przedstawię je bliżej w bezpośrednim spotkaniu. Jestem osiągalny codziennie w godz. 16-22 pod domowym numerem

telefonu 00-00-00...

... jeżeli potrzebujecie Państwo doświadczonego i efektywnego programisty C.C++. komunikatywnego, łatwo asymilującego się w zespole , proszę o telefon 00-00-00 w godzinach pracy 9-17..
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 17:50   #11
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Re: List Motywacyjny...

Jednak udało mi sie wysłać Ci ten program. Odbierz pocztę. Pozdrowionka!
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-07, 18:30   #12
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: List Motywacyjny...

cheetah napisał(a):
> Nefretete, czasami jest tak, ze trzeba na poczatku sie podlozyc, wziac to co daja, a pozniej wybrzydzac. Wiem, ze wczesniej pracowalas, ale jesli w ciagu pol roku nie znajdziesz tego, czego szukasz, to ja bym na twoim miejscu szukala innych sposobow, moze mniej na poczatku dochodowych, lecz z czasem pewnie by sie to zmienilo.

Cheetah, doszłam do tych samych wnisków co Ty i żałuję bardzo, że pewnym przedsiębiorstwom odmówiłam. Teraz wzięłabym prawie wszystko, staż nie staż- oczywiście płatny bo mam już dosyć siedzenia w domu, a poza tym chcę jak najszybciej wynieść sie od teściowej a to niestety liczy się z $...

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:01   #13
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: List Motywacyjny...

*

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 17:27
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:17   #14
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: List Motywacyjny...

Nefretete co do wzoru listu motywacyjnego to Ci nie pomogę, ale odnośnie przyjmowania członków do służby cywilnej to może troche, niedawno miałam o tym na zajęciach z administracji państwowej.
Otóż aby zostać członkiem służby cywilnej należy:
1, skończyć Krajową Szkołę Administracji Publicznej lub
2, przejść specjalne postępowanie kwalifikacyjne i zdać egzamin, który (jak twierdziła nasza pani od ćwiczeń) jest łatwy tzn. należy mieć wykształcenie wyższe, znać 2 języki obce i mieć pewne kompetencje (w zależności gdzie by Ciebie przekierowali potem).
Po takiej weryfikacji zostaje się albo pracownikiem służby cywilnej albo urzędnikiem służby cywilnej.
Mam nadzieje że troche pomogłam.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 20:19   #15
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: List Motywacyjny...

Nefretete napisał(a):
> Cheetah, doszłam do tych samych wnisków co Ty i żałuję bardzo, że pewnym przedsiębiorstwom odmówiłam. Teraz wzięłabym prawie wszystko, staż nie staż- oczywiście płatny bo mam już dosyć siedzenia w domu, a poza tym chcę jak najszybciej wynieść sie od teściowej a to niestety liczy się z $...

Zawsze mozesz sie znowy zglosic do tych firm, z pytaniem, czy nadal nie potrzebuja kogos, bo z inna firma ci nie wyszlo. Nie masz nic do stracenia. Albo ci sie uda, albo nie, innego wyjscia nie ma. Jesli sie nie uda, to trudno, probowalas, jezli sie uda, to twoje szczescie

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 21:04   #16
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: List Motywacyjny...

ewcia_whitney napisał(a):
> Jednak udało mi sie wysłać Ci ten program. Odbierz pocztę. Pozdrowionka!

Dziekuję ci bardzo, doszło

__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 21:08   #17
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: List Motywacyjny...

Kamila napisał(a):
> Nefretete co do wzoru listu motywacyjnego to Ci nie pomogę

już skleiłam cosik po prostu myslałam, że Ktoś ma gotowca do takich urzędów

>ale odnośnie przyjmowania członków do służby cywilnej to może troche, niedawno miałam o tym na zajęciach z administracji państwowej.
> Otóż aby zostać członkiem służby cywilnej należy:
> 1, skończyć Krajową Szkołę Administracji Publicznej lub
> 2, przejść specjalne postępowanie kwalifikacyjne i zdać egzamin, który (jak twierdziła nasza pani od ćwiczeń) jest łatwy tzn. należy mieć wykształcenie wyższe, znać 2 języki obce i mieć pewne kompetencje (w zależności gdzie by Ciebie przekierowali potem).


Tak wiem, po roku pracy jest egzamin. Dzieki za info
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 19:05   #18
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
List motywacyjny, CV- pomożecie?

mam prośbę-pytanie
szukałam w internecie ale nie mogę znaleść, dobrego wzoru na podanie, Cv i zyciorys i list motywacyny
w internecie sa tylko jak nie pisać
może ma któraś z Was na komputerze wzory tych pisemek?
byłabym bardzo wdzięczna, bo w tym tygodniu zaczynam poszukiwać pracy a jak wiadomo to jest podstawa, więc chciałabym dobrze wypaść
może ktoś pomoże i podeśle jakieś wzory
mój mail to bluegirl@autograf.pl
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 19:20   #19
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

zajrzyj na http://praca.gazeta.pl/praca/0,0.html
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-22, 20:19   #20
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

hehehe ja ostatnio znalazlam ogloszenie ze szukaja pracownikow do pakowania ksiazek. i smiac mi sie strasznie chcialo bo oprocz cv kazali napisac list motywacyjny i jedyne co przyszlo mi do glowy to kasa oczywiscie w koncu nie napisalam nic
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 18:18   #21
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
List motywacyjny, CV- pomożecie?

Nie chodzi mi o pomysły- CO NAPISAĆ w liście, a JAK. Przeglądam wzory, ale wszytskie są dla osób, które JUŻ MAJĄ jakieś doświadczenie zawodowe. Ja takowego jeszcze nie mam, dopiero skończyłam liceum. Jak to napisać? Zaczynam od tego, ze skończyłam liceum (powinnam podac jego pełną nazwę? i rodzaj klasy do jakiej chodziłam?), co dalej- czy pisać, ze jeszcze nie pracowałam, ale coś tam... ?
Prosze, pomóżcie
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:03   #22
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

pare dni temu byl ten sam watek, musisz poszukac

zajrzyj pod ten link, moze znajdziesz cos, co Ci sie przyda

http://praca.gazeta.pl/praca/0,0.html

Edytowane przez karmeleiro
Czas edycji: 2005-05-24 o 19:05
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:04   #23
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Ja piszę tak:
DANE OGÓLNE:
tu wpisuję wszystkie dane, adres, telefon, data urodzenia itp. mniej więcej tak:
Imię i nazwisko: ..............
Adres:...........
Telefon:...........
WYKSZTAŁCENIE:
zaczynając od szkoły którą ukończyłaś jako ostatnią, podajesz pełną nazwę szkoły, jej adres i lata w jakich tam chodziłaś np. 2000-2004
KWALIFIKACJE:
tu wpisujesz swoje kwalifikacje w zależności od pracy o jaką się ubiegasz np. obsługa komputera, języki
CECHY:
twoje najlepsze cechy np. komunikatywność, bezkonfliktowość, kreatywność, zdolność szybkiego uczenia się, punktualność itd
PRAKTYKA ZAWODOWA:
jeżeli gdziekolwiek pracowałaś albo odbywałaś może jakieś praktyki w szkole, jeżeli nie to opuszczasz ten punkt
ZAINTERESOWANIA:
twoje zainteresowania

Może to ci się przyda: http://www.allianz.pl/pdf/cv.doc
te punkty jak doświadczenie zawodowe, czy odbyte kursy oczywiście opuszczasz
Powodzenia w szukaniu pracy!
Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 20:07   #24
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Bardzo dziękuję Dziewczyny, Cv tez pisze i te informacje też mi się przydadzą, ale najbardziej chodzi mi o LIST MOTYWACYJNY- w jakiej kolejności i co wypada a czego nie wypada napisać.
Sprawdziłam archiwum, niewiele tam zanlazłam, dlatego nadal prosze o pomoc.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:55   #25
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
List motywacyjny na studia

Kochane mam nadzieję,że mi troszeczkę w głowie rozjaśnicie,bo ja niestety mam mętlik Na jeden z kierunków,na który zdaję możemy napisać,ale nie musimy,list motywacyjny-wiadomo po przeczytaniu tego pewnie będą mnie pytać czy napisałam tam prawdę.
Właśnie wzięłam się za pisanie tego listu i stanęłam w miejscu,bo moja historia jest niestety bardzo prozaiczna i narodziła się jak byłam w podstawówce,wiadomo dzieciak z podstawówki nie ma zbyt górnolotnych powodów,by się czymś zafascynować No i nie wiem czy mam pisać tak jak było czy na ściemniać,by wyglądało to oficjalnie,na stronie Instytutu pisze,że forma może być dowolona,ale nie napisali czy historia może być naiwna Czuję się jak Nikofor-mam naiwną historię,ale jego odkryli dopiero po latach,a ja bym chciała,by mnie odkryli za miesiąc
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 12:13   #26
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: List motywacyjny na studia


Myślę, że w takim liście warto umieścić swoje osiągnięcia z okresu szkolnego typu: byłaś gospodarzem klasy, przewodniczącą szamorządu szkolnego, udzielałaś się w kole europejskim(teatralnym, plastycznym...itp), że masz duszę przywódcy, lubisz pracować w zespole, jesteś komunikatywna itp itp
Ważne, żebyś napisała ten list z dozą finezji, bez rzucania oklepanymi feazesami: młoda, z miłą aparycją, punktualna, biegle znająca 3 języki, doskonała organizacja pracy, kreatywnośc bla bla bla.
Znajoma, która pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Pracy (czy jakoś tak ) powiedziała mi kiedyś, że lepiej stawiać na jakość niż na ilość. Zapewne 3/4 listów motywacyjnych będzie zawierało takie same informacje (ściągnięste z internetu). Ważne, żebys podała te cechy, które naprawdę Cię określają.
Jednym słowem wszystko ma być wyważone, jeśli już uznasz za konieczne "ponaciąganie" niektórych faktów, to bez zbytniego koloryzowania. Ja na przedsiębiorczości właśnie tym sie pokierowalam i dostałam 6 za swój list motywacyjny
Buzia
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 12:23   #27
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: List motywacyjny na studia

W sumie to ma być list z odpowiedzią na pytanie-Dlaczego tam chce studiować i co mnie tam pcha Czyli mam odpowiedzieć co mnie facynuje w tym kierunku studiów.Nie wiem czy przejdzie historyjka o tym jak byłam dzieckiem i się tym zajarałam Stoję w miejscu
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 17:25   #28
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: List motywacyjny na studia

Podbijam
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 19:37   #29
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: List motywacyjny na studia

A na co zdajesz? I jak to się ma do Twoich zainteresowań? Co chciałabys robic w przyszlosci i czy to ma zwiazek z tymi studiami? Ja bym tam do tego podeszla.
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 19:41   #30
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: List motywacyjny na studia

Cytat:
Napisane przez Jula
A na co zdajesz? I jak to się ma do Twoich zainteresowań? Co chciałabys robic w przyszlosci i czy to ma zwiazek z tymi studiami? Ja bym tam do tego podeszla.
Tak właśnie mam zamiar napisać-tylko moje początki zainteresowania to naiwane dość są
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-03 19:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.