Praca w przedszkolu / żłobku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 19:31   #61
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Bo to jest różnica pomoc wychowawcy a woźna.
Pomoc wychowawcy jest w najmłodszej grupie - ona pomaga ubrać się dzieciom, w toalecie, spanie.
Natomiast woźna jest w każdej grupie - dba o porządek w sali, przynosi posiłki, sprząta po nich.
Ale też nie jest to sprzątaczka tylko tak jak pisałam, dba o salę swojej grupy.
I to, co napisałam to są doświadczenia z przedszkoli publicznych w moich okolicach.
A ja napisałam jak jest w przedszkolach publicznych u mnie. Pomoc wychowawcy=woźna.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:40   #62
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
A ja napisałam jak jest w przedszkolach publicznych u mnie. Pomoc wychowawcy=woźna.
Widocznie kwestia nazewnictwa
Spotkałam się jeszcze, że w grupie 3latków była niania, a w pozostałych właśnie woźna.

Btw. jak wyobrażałaś sobie pracę pomocy?
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:08   #63
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

w moim przekonaniu, pomoc wychowawcy jest dobrym rozwiazaniem jesli w planuje sie zostac nauczycielem, czyli pojsć do szkoły i usyzkac prawo wykonywania tego zawodu, wtedy jako pomoc zdobywamy doswiadczenie w pracy z dziećmi oraz obserwujemy prace nauczyciela, jest to niejako przygotowanie do pracy jako nauczyciel. Dlatego najczesciej taka role pelnia osoby przygotowwujace sie do tego zawodu.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:31   #64
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
w moim przekonaniu, pomoc wychowawcy jest dobrym rozwiazaniem jesli w planuje sie zostac nauczycielem, czyli pojsć do szkoły i usyzkac prawo wykonywania tego zawodu, wtedy jako pomoc zdobywamy doswiadczenie w pracy z dziećmi oraz obserwujemy prace nauczyciela, jest to niejako przygotowanie do pracy jako nauczyciel.
To wszystko, co napisałaś to raczej prawda.
Jednak właśnie do obowiązków pomocy czysto związanej z dziećmi wchodzi także utrzymanie porządku w sali itp.

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
Dlatego najczesciej taka role pelnia osoby przygotowwujace sie do tego zawodu.
Tu się nie zgodzę, bo prawie wszędzie gdzie byłam są to osoby koło 50, których jest to normalna praca.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 21:24   #65
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

no tak, pomoc, opieka itd

-- no ja mam taki cel, nabrac doswiadczenia i zrobic podyplomowe i wtedy idac do pracy mam doswiadczenie i papier.

a jestes nauczycielka wych. przedszk.? a w prywatnym czy państwowym?
kalae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 22:13   #66
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Widocznie kwestia nazewnictwa
Spotkałam się jeszcze, że w grupie 3latków była niania, a w pozostałych właśnie woźna.

Btw. jak wyobrażałaś sobie pracę pomocy?
Byłam na dniu próbnym jako pomoc w przedszkolu prywatnym.

Co robiłam:
- rozłożenie posiłków (tam przyjeżdża catering,więc wystarczyło tylko rozłożyć to na talerzyki i nalać kompot do kubeczków; talerze, kubki i sztućce plastikowe, jednorazowego użytku,więc po jedzeniu wszystko poszło do kosza)
- spacer z dziećmi razem z wychowawcą
- rozłożenie łóżek i pościeli (to jest małe przedszkole, grupa 3-latków liczy chyba 12 dzieci,więc szybko poszło)
- nawet jakbym tam pracowała (może będę jak się uda),to nie ma mowy o żadnym sprzątaniu, jedynie coś przetrzeć,stół czy coś
- no i poza tym jestem obecna na zajęciach z dziećmi, bawię się z nimi, maluję itp.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 22:23   #67
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
no tak, pomoc, opieka itd

-- no ja mam taki cel, nabrac doswiadczenia i zrobic podyplomowe i wtedy idac do pracy mam doswiadczenie i papier.

a jestes nauczycielka wych. przedszk.? a w prywatnym czy państwowym?
Ja pracuję w szkole w oddziale przedszkolnym

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Byłam na dniu próbnym jako pomoc w przedszkolu prywatnym.

Co robiłam:
- rozłożenie posiłków (tam przyjeżdża catering,więc wystarczyło tylko rozłożyć to na talerzyki i nalać kompot do kubeczków; talerze, kubki i sztućce plastikowe, jednorazowego użytku,więc po jedzeniu wszystko poszło do kosza)
- spacer z dziećmi razem z wychowawcą
- rozłożenie łóżek i pościeli (to jest małe przedszkole, grupa 3-latków liczy chyba 12 dzieci,więc szybko poszło)
- nawet jakbym tam pracowała (może będę jak się uda),to nie ma mowy o żadnym sprzątaniu, jedynie coś przetrzeć,stół czy coś
- no i poza tym jestem obecna na zajęciach z dziećmi, bawię się z nimi, maluję itp.
No i tak było w dwóch przedszkolach publicznych, w których byłam.
Ale jakby doszło do tego np. odkurzenie sali to przecież niewiele więcej.

Widocznie to zależy od miejsca, tak jak piszesz w jednym pomoc to faktycznie pomoc, a w innym pomoc + sprzątanie. Jednak nie klasyfikowałabym tego na publiczne i prywatne, to po prostu zależy.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 19:51   #68
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Widzę, że wątek świeży, więc baardzo prosze niech ktoś odpowie
Interesuje mnie kwestia dostania się do pracy w przedszkolu. Z początkiem kwietnia poskładałam CV do wieeeelu przedszkoli, zaznaczylam tam że mogę pracować jako pomoc lub nauczyciel. (kończe właśnie licencjat)Ale niestety cisza!! Czy ktoś się orientuje kiedy powinna być odpowiedż ? Czy to że nikt jeszcze nie odpisał to znaczy że nie ma szans? Czy wiecie kiedy można liczyć na reakcję ze strony przedszkoli. Kiedy wy chodziłyście na rozmowy?
I ostatnie moje pytanie. Jak zwiększyć szansę dostania pracy w krakowie? Narazie dzwonie do przedszkola , pytam czy moge wysłać CV i jak się zgodzą to wysyłam na maila. Ale cisza(((Prosze o pomoc((((
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 20:52   #69
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

no trzeba, wysylac, jak beda chceili si odezwa, nie ma innej mzoliwosci.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 21:02   #70
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek świeży, więc baardzo prosze niech ktoś odpowie
Interesuje mnie kwestia dostania się do pracy w przedszkolu. Z początkiem kwietnia poskładałam CV do wieeeelu przedszkoli, zaznaczylam tam że mogę pracować jako pomoc lub nauczyciel. (kończe właśnie licencjat)Ale niestety cisza!! Czy ktoś się orientuje kiedy powinna być odpowiedż ? Czy to że nikt jeszcze nie odpisał to znaczy że nie ma szans? Czy wiecie kiedy można liczyć na reakcję ze strony przedszkoli. Kiedy wy chodziłyście na rozmowy?
I ostatnie moje pytanie. Jak zwiększyć szansę dostania pracy w krakowie? Narazie dzwonie do przedszkola , pytam czy moge wysłać CV i jak się zgodzą to wysyłam na maila. Ale cisza(((Prosze o pomoc((((
Ja bym ni pytała tylko słała wszędzie. I lepiej pocztą niż mailem.
Co do terminu to ja dostawałam propozycje pracy jakoś na początku września jeszcze więc nie ma reguły. Trzeba czekać.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 21:43   #71
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

ech we wrześniu musze złożyć papiery na magisterkę, musze wiedzieć czy zaocznie czy dziennie. No pokręcone to wszystko. Czyli myslecie że będą dzwonić maj/ czerwiec? POCZTĄ czyli listownie?
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 21:56   #72
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

jak mnie wkoncu zatrudnia w przedszkolu to Ci powiem jak jest w moim

ale to naprawde nie ma reguły
kalae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:12   #73
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Ech dzięki No nic mi nie pozostaje, czekam dalej Gdyby ktos miał jakieś info na temat pracy w przedszkolu okolice przegorzały- bielany- salwator-liszki-senatorska byłabym ogggrrooomnie wdzięczna
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:25   #74
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek świeży, więc baardzo prosze niech ktoś odpowie
Interesuje mnie kwestia dostania się do pracy w przedszkolu. Z początkiem kwietnia poskładałam CV do wieeeelu przedszkoli, zaznaczylam tam że mogę pracować jako pomoc lub nauczyciel. (kończe właśnie licencjat)Ale niestety cisza!! Czy ktoś się orientuje kiedy powinna być odpowiedż ? Czy to że nikt jeszcze nie odpisał to znaczy że nie ma szans? Czy wiecie kiedy można liczyć na reakcję ze strony przedszkoli. Kiedy wy chodziłyście na rozmowy?
I ostatnie moje pytanie. Jak zwiększyć szansę dostania pracy w krakowie? Narazie dzwonie do przedszkola , pytam czy moge wysłać CV i jak się zgodzą to wysyłam na maila. Ale cisza(((Prosze o pomoc((((
Chodź i roznoś osobiście. Taka moja rada.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 17:54   #75
Dziobaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 736
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek świeży, więc baardzo prosze niech ktoś odpowie
Interesuje mnie kwestia dostania się do pracy w przedszkolu. Z początkiem kwietnia poskładałam CV do wieeeelu przedszkoli, zaznaczylam tam że mogę pracować jako pomoc lub nauczyciel. (kończe właśnie licencjat)Ale niestety cisza!! Czy ktoś się orientuje kiedy powinna być odpowiedż ? Czy to że nikt jeszcze nie odpisał to znaczy że nie ma szans? Czy wiecie kiedy można liczyć na reakcję ze strony przedszkoli. Kiedy wy chodziłyście na rozmowy?
I ostatnie moje pytanie. Jak zwiększyć szansę dostania pracy w krakowie? Narazie dzwonie do przedszkola , pytam czy moge wysłać CV i jak się zgodzą to wysyłam na maila. Ale cisza(((Prosze o pomoc((((


Uważam ze osobiście będzie lepiej niż pocztą czy mailem,
odezwą sie pewnie w wakacje, na początku, jak będą tworzyć grupy
albo tak jak w moim przypadku w listopadzie kiedy ktoś poszedł na macierzynskie czy coś na szczescie juz mialam prace
__________________
Dziobaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:44   #76
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
praca w przedszkolu

Witam wszystkich!
Niedługo rozpoczynam prace w przedszkolu i stąd moje pytanie.
Jaki przewodnik metodyczny polecacie?
Chodzi mi o taki w którym będą plany miesięczne, na każdy dzień+ całe wiersze i opowiadania. Wiecie żeby nie było tak że jest tylko tytuł wiersza i trzeba go poszukać gdzieś tam...

Z jakiego wydawnictwa powinnam coś sobie kupić? Czy są wydawane dla nauczycieli też jakieś przewodniki albo książki z jakimiś pomocami naukowymi typu obrazki, historyjki obrazkowe?
Dziękuje za wszelką pomoc!

Wiem że pewnie każde przedszkole ma swoje. Ale co wy uważacie za najlepsze:
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:54   #77
mysia7a
Raczkowanie
 
Avatar mysia7a
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 138
Dot.: praca w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Niedługo rozpoczynam prace w przedszkolu i stąd moje pytanie.
Jaki przewodnik metodyczny polecacie?
Chodzi mi o taki w którym będą plany miesięczne, na każdy dzień+ całe wiersze i opowiadania. Wiecie żeby nie było tak że jest tylko tytuł wiersza i trzeba go poszukać gdzieś tam...

Z jakiego wydawnictwa powinnam coś sobie kupić? Czy są wydawane dla nauczycieli też jakieś przewodniki albo książki z jakimiś pomocami naukowymi typu obrazki, historyjki obrazkowe?
Dziękuje za wszelką pomoc!

Wiem że pewnie każde przedszkole ma swoje. Ale co wy uważacie za najlepsze:

A nie pytałaś w przedszkolu? Może oni mają już jakieś swoje przewodniki, określone wydawnictwo, z którego korzystają już od wielu lat? U mnie przynajmniej tak było...
A w przewodnikach przeważnie znajduje się plan miesięczny, rozpisany każdy dzień, podany jest wiersz, piosenki..
mysia7a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 11:41   #78
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: praca w przedszkolu

[Pewnie jeszcze zapytam, i pewnie coś będą mieć.
Ale co Wy drogie koleżanki pracujące w przedszkolu mogłybyście polecić?np choćby do tego żeby mieć jakiś inny przewodnik i zniego coś tam uzupełniać, mieszać. Nie chce tak jechać prosto z jednego przewodnika.
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:37   #79
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: praca w przedszkolu

aa skończyłaś studia pedagogiczne? czy jak dostałaś pracę? pytam dla siebie..
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 08:50   #80
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: praca w przedszkolu

W czerwcu bronie licencjata z pedagogiki. A co?
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 12:36   #81
mysia7a
Raczkowanie
 
Avatar mysia7a
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 138
Dot.: praca w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
[Pewnie jeszcze zapytam, i pewnie coś będą mieć.
Ale co Wy drogie koleżanki pracujące w przedszkolu mogłybyście polecić?np choćby do tego żeby mieć jakiś inny przewodnik i zniego coś tam uzupełniać, mieszać. Nie chce tak jechać prosto z jednego przewodnika.
U mnie w przedszkolu to wygląda tak, że przewodniki każdy posiada taki sam (wydawnictwo, określona grupa wiekowa). Natomiast ja mając trzylatki, wiem, że to co jest podane w przewodniku, nie zawsze jest odpowiednie dla moich dzieci.. Zmienia wiersze, opowiadania, dotyczące danego bolku tematycznego. Wybieram też inne piosenki. Zdarza się tak, że w przewodniku jest podany tylko plan na 3 tygodnie, a miesiąc zawiera 4, więc czerpie pomysły z innych przewodników.
I mnie na początku pracy, powiedziano, że przewodnik jest tylko podporą, a to jak przeprowadzi się zajęcia, co wymyślę, to zależy tylko ode mnie.
mysia7a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:40   #82
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: praca w przedszkolu

No właśnie. Dlatego pytam , jaki przewodnik możecie polecić> Jaki jest full-wypasem
I jeszcze jedno pytanko-czy ktoś się orientuje ile bede zarabiać? Znalazłam takie info, że jako nauczyciel licencjat z wykszt. ped bez dodatków to 1317 netto? A po podwyżce od września 2011 ma to być 1404 netto? Czy ktoś się orientuje czy znalazłam dobre info?Dzięki
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:00   #83
mysia7a
Raczkowanie
 
Avatar mysia7a
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 138
Dot.: praca w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez mandarynka89 Pokaż wiadomość
No właśnie. Dlatego pytam , jaki przewodnik możecie polecić> Jaki jest full-wypasem
I jeszcze jedno pytanko-czy ktoś się orientuje ile bede zarabiać? Znalazłam takie info, że jako nauczyciel licencjat z wykszt. ped bez dodatków to 1317 netto? A po podwyżce od września 2011 ma to być 1404 netto? Czy ktoś się orientuje czy znalazłam dobre info?Dzięki
Nie znam wszystkich przewodników, więc w tym temacie już nie doradzę. Płaca? zależy czy to przedszkole państwie, czy prywatne... ale z tego co pamiętam, to raczej taka kwota. Choć tu możesz sobie sprawdzić: http://daczyszyn.laszczow.pl/index.php?art=119
mysia7a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:13   #84
mandarynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: praca w przedszkolu

Chociaż to przedszkole prywatne, to powiedziano mi że płaca z karty nauczyciela i mam możliwość awansu zawodowego. Nie wiem czy wejdzie ta planowana podwyżka od września, wiec zkaładając że nie to na rok 2010 powinnam zarabiać 1794 brutto.tak?
A czy macie opinie na temat przewodników z maca i /lub przewodników entliczek-pętliczek?
mandarynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:53   #85
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Witam!

Ile godzin w Państwowym Przedszkolu pracuje pomoc nauczyciela na pełnym etacie?
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:44   #86
malalena86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin :)
Wiadomości: 2
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Witam.
Ja pracowałam ponad rok jako pomoc wychowawcy. Zajmowałam się organizacją pomocy dydaktycznych, pomagałam dzieciaczkom w zadaniach, organizowałam zabawy, szykowałam do posiłków i wiele,wiele innych spraw. Chciałam iść w tym kierunku,bo bardzo mi się podoba taka praca, jest rozwijajaca i satysfakcjonujaca. Tu, gdzie mieszkam (Szczecin) szukałam, ale nawet w prywatnych punktach opieki-klubiki itp, życza sobie po pedagogice lub w trakcie studiów. Trochę bez sensu,bo mam doświadczenie a sama i tak nie prowadziłam zajęć tylko byłam do pomocy.
__________________
... Call me a traitor
I’m just collecting your victims ...
malalena86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:35   #87
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Ja jestem po licencjacie (edukacja przedszkolna i zintegrowana), magistra robię w Częstochowie na Akademii Pedagogicznej (ten sam kierunek) i wczoraj zadzwoniła do mnie dyrektorka jednego z przedszkoli gdzie złożyłam cv że zwolniło się miejsce na stanowisku pomocy nauczyciela (5h dziennie).
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 21:56   #88
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

No i zadzwonili dzisiaj do mnie z tego przedszkola, gdzie w kwietniu byłam na dniu próbnym. W czwartek idę porozmawiać o pracy, którą mam zacząć 1 września. Będzie to praca na zastępstwo (za kobietę,która urodziła dziecko), 3/4 etatu (6 godzin dziennie) od poniedziałku do piątku w prywatnym przedszkolu. Jak myślicie ile mi netto zaproponują??
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 16:57   #89
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Ja zostałam skierowana na staż z UP do pracy na stanowisko tzw. 'pozostali opiekunowie dziecięcy'. Zdaję się, że to taka pomoc wychowawcy właśnie. Jutro idę na rozmowę. Przez pierwsze 3 miesiące mam odbywać staż, a potem mam zostać zatrudniona na 24 miesiące(normalna umowa o pracę). Jutro podpytam o dokładny charakter pracy, szczegółowe obowiązki. Dodam, że to prywatne przedszkole. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i od 1-go września rozpocznę pracę w przedszkolu
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:08   #90
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomoc wychowawcy w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
No i zadzwonili dzisiaj do mnie z tego przedszkola, gdzie w kwietniu byłam na dniu próbnym. W czwartek idę porozmawiać o pracy, którą mam zacząć 1 września. Będzie to praca na zastępstwo (za kobietę,która urodziła dziecko), 3/4 etatu (6 godzin dziennie) od poniedziałku do piątku w prywatnym przedszkolu. Jak myślicie ile mi netto zaproponują??
Zaproponowali mi 900 zł netto i umowę-zlecenie, wzięłam tę pracę.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-10 19:48:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.