Dlaczego czarnieje mi ząb? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 20:13   #1
cryin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11

Dlaczego czarnieje mi ząb?


Witam. Kilka lat temu odłamał mi się kawałek jedynki, został dorobiony u dentysty i wszystko było ok. Jakiś czas temu zauważyłam, że miejsce, gdzie ząb mi się odłamał, zaczyna zmieniać kolor i czarnieje. Dlaczego tak się dzieje, jak mogę to wyleczyć i czy zabieg wybielania zębów wybieli też tą czarną część? Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam teraz możliwości odwiedzenia dentysty
Załączam zdjęcie jak to wygląda, przepraszam, że musicie to oglądać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130409705.jpg (47,6 KB, 69 załadowań)
cryin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 20:40   #2
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: Dlaczego czarnieje mi ząb?

Mógł obumrzeć samoistnie,bezobjawowo.Mi tak chyba pięć zębów obumarło.Żadnych objawów.Idź sprawdź.Zrobisz se licówkę najwyżej i będzie pikny jak dawniej.
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 21:09   #3
cryin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dlaczego czarnieje mi ząb?

Cytat:
Napisane przez Noradrenalina Pokaż wiadomość
Mógł obumrzeć samoistnie,bezobjawowo.Mi tak chyba pięć zębów obumarło.Żadnych objawów.Idź sprawdź.Zrobisz se licówkę najwyżej i będzie pikny jak dawniej.
A idzie wyleczyć taki obumarły ząb? Bo jednak licówka kosztuje, a i tak może przez nią "przebijać", bo jest bardzo cienka :/
cryin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 19:28   #4
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: Dlaczego czarnieje mi ząb?

Cytat:
Napisane przez cryin Pokaż wiadomość
A idzie wyleczyć taki obumarły ząb? Bo jednak licówka kosztuje, a i tak może przez nią "przebijać", bo jest bardzo cienka :/
idzie, idzie, leczenie kanałowe się to nazywa jednakże, jeśli ząb byłby martwy, to raczej przebarwiłby się cały a nie taka miejscowa zmiana. Może to próchnica przy tym wypełnieniu ?
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 20:57   #5
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: Dlaczego czarnieje mi ząb?

Ubjegłaś mje Esteve. Ale u mnie np właśnie była tylko połówka zęba ciemna....dlatego pisałam tylko z autopsji. A martwy ząb,no tak-trzeba wywalić z niego całe flaki które zostały,żeby nie zgniło i możesz go jeszcze trochę ponosić.Lek stom. mówił mi ,że ząb po zatruciu traci 30% wilgotności i dlatego często się kruszą..
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.