podkład bez miki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-06, 10:00   #1
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971

podkład bez miki?


Witajcie dziewczyny! Jestem tu nowa, więc jeśli będę coś pisać bez sensu to wybaczcie- nie mam zbyt dużego doświadczenia w minerałach. Jakiś czas temu zmieniłam pielęgnację na naturalną a więc i kosmetyki kolorowe. Zakupiłam podkład Annabelle Minerals, chyba dlatego, że była mi to marka znana z różnych blogów, kolorowych gazet itp. Nie sądziłam, że jest aż tyle różnych producentów kosmetyków mineralnych, dopóki nie dotarłam do Tego Forum. Ale o co w ogóle chciałam zapytać: mam cerę tłustą, skłonną do trądziku i zaskórników. Używam podkładu AM formuła matująca. Ale mam wrażenie, że podrażnia mi skórę i po kilku godzinach wszystkie krostki rosną i robią stany zapalne. Poczytałam, że możliwe jest podrażnianie przez mikę właśnie. Zaczęłam pod podkład, jako bazę stosować puder bambusowy z BU (z jedwabiem i owsem) i mam wrażenie, że jest ciut lepiej. Czy możecie polecić jakieś podkłady bez miki i czy w ogóle idę dobrym tropem? Szukając trochę w necie natrafiłam na kosmetyki Chrimaluxe, ale niestety nie widziałam już w sklepie podkładu bez miki. Albo może podkład, który mikę ma ale w mniejszej ilości? Zastanawiam się jeszcze na zakupie w kolorówce zestawu do samodzielnego zrobienia, ale trochę się boję, że sobie nie poradzę. Co możecie doradzić?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:10   #2
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: podkład bez miki?

Mam cerę mieszaną,skłonna do przesuszeń więc na starcie z minerałami też sięgnełam po A.M Krycie ma fajne,wdł mnie plasuje się zaraz po Meow,ale zupełnie mi nie odpowiada.Zapycha mnie a najbardziej to chyba własnie formuła matująca.Lepiej pod tym względem sprawdzają się Lucy Minerals.Jak ognia bałam się produktów Lily Lolo własnie ze względu na tendencje do przeszuszeń,ale odkąd mam ich pędzel to jest świetnie.Ich formuła sprawia że wypryski znikają szybciej a nowe się nie pojawiają.Z kryciem jest troszkę gorzej ale działa to u mnie tak: nie mam wyprysków dzięki stosowaniu lily lolo= nie musze dużo kamuflować.A oprócz tego cera przy Lily Lolo ma większe wymagania w sensie nawilżania,złuszczania wiec automatycznie bardziej o nią dbam.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 14:38   #3
Moi_philosophie
Przyczajenie
 
Avatar Moi_philosophie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: podkład bez miki?

Podbijam pytanie o podkład bez miki. Stosowałam już Lily Lolo, Clare Blanc, Pixie i każdorazowo już po kilku godzinach na twarzy wychodziły trądzikowe, bolesne stany zapalne, zostawiające trwałe przebarwienia. Zakładam, że może to być zasługa właśnie miki. Słyszałam o specjalnej serii podkładów bez miki ChrimaLuxe, ale od pewnego czasu chyba nie ma ich już w sprzedaży. Może ktoś zna jakąś inną markę, albo ma przepis na "sklecenie" własnego podkładu bez konieczności użycia miki?
Moi_philosophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 20:19   #4
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: podkład bez miki?

Na kolorowka.com są twtaz gotowe bazy do podkładu, trzeba tylko kolor dodać, to dużo prostsze niż samodzielne kręcenie od poczatku. Wydaje mi się że jest podkład bez miki do wyboru.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:32   #5
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: podkład bez miki?

a to w sumie dobrze wiedzieć bo w sumie szukałam czegoś bez miki ale nie mogłam za groma znaleźć ^^
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 17:50   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: podkład bez miki?

Ja znam takie podkłady bez miki
https://www.ecco-verde.com/zao/refil...act-foundation
https://www.ecco-verde.com/zuii-orga...der-foundation
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 10:57   #7
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: podkład bez miki?

ten Certified Organic Flora Powder Foundation jest w porządku? miałaś go?
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-17, 10:44   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: podkład bez miki?

Cytat:
Napisane przez Jolanne Pokaż wiadomość
ten Certified Organic Flora Powder Foundation jest w porządku? miałaś go?
Jeden z lepszych podkładów.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 10:44:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.