Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :) - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 14:03   #2701
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Wczoraj pokłóciłam się z tż. Kolejny raz poruszył temat wyjazdu za granicę NA 3 miesiące w wakacje...
ach te "te- żety" Pamiętaj że facet to tylko facet! Nawet najlepszy z najlepszych będzie zawsze myślał jak chłop - chce utrzymać rodzinę i to dla niego ważniejsze (i pewnie uważa że robi słusznie i dziwi się, żeTy się "czepiasz"). Nie rozumieją naszych obaw, uczuć itd
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:04   #2702
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Wczoraj pokłóciłam się z tż. Kolejny raz poruszył temat wyjazdu za granicę NA 3 miesiące w wakacje. Oczywiście jak już załatwiłam wyjazd wakacyjny o czym wiedział Wie też, że się nie zgadzam, bo będzie w tym czasie szkoła rodzenia no i nie chce zostać sama w tym czasie A on sobie stwierdził, że go denerwuje i ograniczam! Że nie będzie mnie niańczył całe życie. Zdenerwowałam się potwornie i powiedziałam, że ja zdania nie zmienię, że wiedział na co się decyduje. Później się nie odzywaliśmy, ja się rozpłakałam a on oczywiście czemu wyje! To się tylko zapytałam czy jakby mi się coś stało czy by się mną opiekował Tak mnie to dotknęło co powiedział, że mimo, że mnie pocieszał i zapewniał, że tak i czemu w ogóle coś takiego mi przyszło do głowy to nie mogłam się uspokoić i łzy same cały czas leciały Czy on nie może zrozumieć tego, że pieniądze to nie wszystko? To moja pierwsza ciąża i boję się zostać sama, a jakbym rodziła wcześniej? Nie byłoby go przy mnie Poza tym założył firmę i wakacje to jest sezon i ma się tym zająć, rozwijać kontakty a nie jeździć To że jego mama potrafiła zostawić dzieci chodzące do podstawówki i młodsze same w domu na 3 miechy to już jest ich sprawa ja na pewno nie zgodzę się na życie takie jakie prowadzi jego rodzina. Powiedziałam mu to przed ślubem i zdania kategorycznie nie zmienią.
Może nie powinnam ale odpiszę
Jesteś zdenerwowana bo to pierwsza ciąża, boisz się że zostaniesz sama, ale czy aby napewno całkiem sama ? Masz bliskich, mój mąż też miał ofertę pracy, na 3 mc, wyjazd w maju. On wie że będę za nim cholernie tęsknić, ale nie zabraniałam mu, decyzja należała do niego, jeśli praca była naprawdę świetnie płatna, do znajomego, dzięki temu miałby zrealizować swoje największe marzenie... Nie zdecydował się bo wie że oboje z tęsknoty byśmy uschli A zresztą wrócił by 2 mc przed porodem gdzie jest mi potrzebny, a tak mam mamę, znajomych, sama też jestem duża , dałabym sobie rade.
Nie zabraniam mu teraz jego największej pasji czyli wędkarstwa, już planuje wyjazdy kilkudniowe ale to jest jego pasja, cieszę się jak mi o niej opowiada ekscytuje i absolutnie nie mam mu za złe że mnie zostawi na dwa dni , przecież zawsze jest telefon, w dwie godziny będzie z powrotem, a ja mam pod ręką mamę
Też tak mówiłam przed ślubem , że pieniadze to nie wszsytko ale wiem ile pieniędzy władowaliśmy w remont, ile nas jeszcze czeka dodatkowa kasa by się przydała pomyśl że rodzisz w październiku, a lato całe mąż ma jeszcze na prace , potem będzie totalnie w dzidzi zakochany .
To moje obiektywne zdanie, nie gniewaj się za nie.
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:12   #2703
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

81gosia wklej fotki ciuszków Może ja się na coś skusze... Zawsze to lepiej zobaczyć jak na kimś coś leży.
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:24   #2704
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

przyszły na razie te
http://allegro.pl/urocze-tuniczki-ci...515172770.html - mam na sobie
http://allegro.pl/sliczna-tuniczka-d...514799061.html

czekam na te
http://allegro.pl/indyjskie-tuniki-c...521474782.html
http://allegro.pl/sliczne-tuniczki-c...513789667.html

mam jeszcze kilka a oku - podesle typy ja dotre do domu
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:28   #2705
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

A dałabyś radę wkleic fotki jak wyglądaja na Tobie te ciuszki? Właśnie już kilka razy oglądałam przedmioty tego użytkownika Może sprawię sobie ogrodniczki? Szkoda tylko, ze nie można przymierzyć... Nie wiem jakbym wyglądała w takich spodniach ale wydają się fajne na fotkach

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

http://allegro.pl/jedyne-na-allegro-...527823558.html
to jest link do tych ogrodniczek, co myslicie?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:31   #2706
niutek
Raczkowanie
 
Avatar niutek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 224
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Czy macie takie momenty kiedy chce wam się tak wymiotować , biegniecie do łazienki, przełkniecie kilka razy śline i przechodzi ? Ja mam codziennie taki moment już bliski a nie haftuje
Teraz dodatkowo mi farba z nosa poszła tak że hoho

Ja mam problem od początku ciąży jak nie zatoki zatkane to krewka cieknie i do tej pory ..
niutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:39   #2707
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Jak tu cicho dzisiaj! Aż w szoku jestem Pewnie korzystacie ze słoneczka?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 14:42   #2708
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/jedyne-na-allegro-...527823558.html
to jest link do tych ogrodniczek, co myslicie?
super - chyba musiałam byc zmeczona, że ich wcześniej nie zauwazyłam
no i będe musiała 2 raz za przesyłke zapłacic
ale zamówię sobie w przyszłym tygodniu po wypłacie

postaram się wieczorem zrobić fotki - na razie w tuniczkach wogóle nie widac że jestem w ciąży ale przynajmniej mam luźno
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 14:58   #2709
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Bo może wcześniej nie mieli tych spodni wiesz? Bo ja już sie przymierzałam żeby coś zamówić od nich ale właśnie wcześniej tez nie widziałam tych ogrodniczek Będę bardzo wdzięczna za fotki Byc moze też się skusze na jakąś tuniczkę widziałam, ze mają też fajne bluzeczki na krótki rękawek. Teraz chodze w leginsach ale takich zwykłych nie ciążowych i spadaja mi z brzucha :/ Ciągle się muszę podciągać :/ Dziewczyny które zakupiły leginsy ciążowe... One sie jakoś specjalnie różnią od tych zwykłych?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:08   #2710
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Byłam u lekarza, jednak mam jelitówkę. Dostałam Trilac i Torecan w tabletkach i mam jeść ryż w różnych konfiguracjach, ale TŻ nie chce mi zrobić... A sama jakoś nie mogę ustać przy kuchni.

Fajne te ogrodniczki, ale ja to mam taki wielki tyłek, że pewnie by w nie nie wlazł.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:11   #2711
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

heja

fajne te tuniczki a zwłaszcza ta w jednym kolorze z krótkim rękawem musze sobie własnei taki krótki rękaw poszukać bo więcej mam takich ciepłych rzeczy a lato idzie wiec sie coś przyda

Bianeczka nie stresuj sie tak i starajcie sie porozmawiac na spokojnie, wiem ze wyjazd na tyle to pewnie dla ciebie dramat ale postaraj mu sie wytłumaczyć co i jak , no i pokaz mu ze wcale go nie ograniczasz bo sie chłop stresuje, ja widze ze ty taki nerwus jestes

co do spodni rybaczek to na all sa takie z buźka na brzuszku mialam sobie je kupić ale moja przyjacółka je ma i mi pożyczy jak znajde link to wam zapodam
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 15:11   #2712
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, jednak mam jelitówkę. Dostałam Trilac i Torecan w tabletkach i mam jeść ryż w różnych konfiguracjach, ale TŻ nie chce mi zrobić... A sama jakoś nie mogę ustać przy kuchni.

Fajne te ogrodniczki, ale ja to mam taki wielki tyłek, że pewnie by w nie nie wlazł.
jednak jelitówka, wspólczuję
Jest dobry ryż z tych zalewanych w kubek gorącą wodą...może spróbuj ?
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:14   #2713
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

no air biedactwo Ale dobrze, ze byłas u lekarza Ja tez zawsze tak gwałtownie przechodzę jelitówkę więc znam ten ból Co do ogrodniczek to są w różnych rozmiarach większych też Ja sama musze się dokąłdnie pomierzyć bo nie wiem w sumie jaki ja mam teraz rozmiar

aa2 no ja właśnie tez bym musiała się zaopatrzeć w coś na krótki rękaw bo jak coś to zawsze można zarzucic jakies bolerko czy żakiecik a w upały w długim rękawie to nie za bardzo
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:17   #2714
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Witam popołudniowo i cieplutko
ciężko Was nadrobić, ale staram się,
jeśli chodzi o l4 to ja na razie chodzę do pracy, chciałam chodzić do końca czerwca a termin mam na 18.10, ale tak się zastanawiam czy nie iść n L4 wcześniej, jakoś ostatnio mi się nie chce chodzić, do tego w pracy zapierdziel, a nie ukrywam, że śpioch jest i z rana to bym sobie pospała
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:19   #2715
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Acha kojarzycei tego pana? http://www.empik.com/mamo-tato-co-ty...urce=dataforce Kiedyś na tvn style był jakis program dla rodziców (chyba nazywał się mamo to ja ale nie pmaiętam zbytnio) no i on zawsze jako ekspert dawał rady np jaki wózek kupic zeby był bezpieczny dla dziecka, jakie buciki żeby stopa się dobrze rozwijała, jak ubierac sprawnie maluszka żeby nie wyginac mu raczek itp I tak się zastanawiam czy sobie nie sprawić tego poradnika. Podobno fajny. I ma film na dvd. Na rynku jest pełno różnych poradników ale ten wydaje mi sie taki najbardziej ciekawy a resztę można znaleźć w gazetkach typu m jak mama która zreszta kupuję.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Coś mnie muli chyba idę się położyć Albo książke poczytać Nie mam na nic apetytu ostatnio :/ jem bo jem. Głównie żeby mdłości zagłuszyć :/
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:25   #2716
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

kurde a mnie od wczoraj boli głowa i nie chce przestać, juz nie wiem co z nia zrobić , chyba sie napiję kawy to może mi przejdzie
no i normalnie szok lekko mnie dziś jakos muli albo co co sie napije wody to mi sie podnosi beee
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:36   #2717
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Zapraszam na smażoną marchewke z groszkiem

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
kapka. ja też tak mam, że czasami czuję jakby mi się kości wbijały w siedzenie i bolą. A mam teraz pupę dużą więc średnio rozumiem poza tym pachwiny czasami się naciągają z tego co wiem więc to chyba normalne ;D
Własnie pachwiny mnie już nie raz bolały i to nie to, bardziej jakby kość ogonowa i kość łonowa(?), ale póki co nie plamie więc sie tym nie zamartwiam..


Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Ja stosuję. I powiem Ci że kiedyś to się nazywało Feminatal, były tylko te różowe tabletki i kosztowały ok 30zł. A teraz dorobili kapsułki to cena jest ok. 56zł Calą poprzednią ciążę obyłam sie bez kapsułek i było super, naciągacze
Ja też stosowałam jeszcze jako Feminatal, a tu pewnego pięknego dnia farmaceutka mówi o zmianie nazwy o tym że skład leku jest bardziej zbajerowany, szkoda tylko że cena też jest zbajerowana


Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Może sprawię sobie ogrodniczki? Szkoda tylko, ze nie można przymierzyć... Nie wiem jakbym wyglądała w takich spodniach ale wydają się fajne na fotkach

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

http://allegro.pl/jedyne-na-allegro-...527823558.html
to jest link do tych ogrodniczek, co myslicie?
Ładniutkie, tak na teraz w sam raz.
Mi zaś podobają się sukienki-ogrodniczki z rozpinana górą, ze można ją nosić jako spódnice.

bluzeczki ładne, ale żadnej bym nie kupiła, bo na moją figure( z dużym biustem) żadna by dobrze nie leżała.

bianeczka-ja bym swojemu TŻ pozwoliła jechać, ale to jest moje zdanie, choć w jakiś sposób rozumiem Twoje obawy.

aa2-a mierzyłaś sobie ciśnienie, może masz za niskie?Spróbuj się przespać, moze sen pomoże..
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5

Edytowane przez kapka
Czas edycji: 2011-03-30 o 15:39
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:38   #2718
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

dzien dobry w ten piekny, sloneczny, bezwietrzny dzien. w koncu wiosna na dworze .

No air wspolczuje jelitowki .

Bianeczka ja to jestem taka jak Ty i na pewno robilabym wyrzuty swojemu tz-owi jakby mnie chcial zostawic na 3 miesiace. jednak wiem, ze teraz kasa idzie jak woda i pewnie jak bym ochlonela to bym doszla do wniosku, ze moze to nie bylby taki zly pomysl. wspolczuje .

ja na razie nie kupuje i nie mysle o ubraniach ciazowych. jestem w 11 tygodniu. w jedne, bardzo waskie swoje jeansy wchodze, ale kiepsko mi sie zapiac. te spodnie przed ciaza byly dwa razy zwezane .

dzisiaj bylam na badaniach. pielegniarka chyba ze 3 lub 4 fiolki krwi mi pobrala . jutro mam wyniki, a we wtorek smigam do ginekologa.

musze zabrac sie za gotowanie czerwonego barszczu (wlasnej roboty, nie z torebki ) i jakos mi nie idzie. nudnosci, okropne reakcje na zapachy nadal mam , wiec tym bardziej trudno mi stac przy garach.

licze, ze jak przejde I trymestr to bedzie lepiej - w koncu bede miec sily na cokolwiek i wstret jedzeniowo-zapachowy minie.

moj tz jak zobaczyl, ze poczulam sie troszke lepiej, gdyz w koncu wylazlam z tej dlugiej, niekonczacej sie grypy (3 tygodnie mi to zajelo) to od razu zaczal mnie meczyc, co bym musiala zrobic w domu. echh......... nie bede brzydko pisac .

ide chwile odpoczac, bo cos mi niedobrze.


Edytowane przez AaniaA
Czas edycji: 2011-03-30 o 15:42
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:53   #2719
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

No air - Ty to się namęczysz

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Witam popołudniowo i cieplutko
ciężko Was nadrobić, ale staram się,
jeśli chodzi o l4 to ja na razie chodzę do pracy, chciałam chodzić do końca czerwca a termin mam na 18.10, ale tak się zastanawiam czy nie iść n L4 wcześniej, jakoś ostatnio mi się nie chce chodzić, do tego w pracy zapierdziel, a nie ukrywam, że śpioch jest i z rana to bym sobie pospała
A do mnie dziś zadzwoniła koleżanka z pracy "ostrzec" przed obecna atmosfera tam i poradzić bym wróciła. Tłumaczyła,że jak jest się dłużej nić m-c na zwolnieniu to jest okres bezskładkowy coś tam jeszcze- ja nie do końca świecę te rzeczy.
W każdym bądź razie chcą tez zatrudnić nowego pracownika- tzw. człowieka orkiestrę i lepiej żebym przypilnowała swojego stanowiska.
On mówiła, że jak była w ciąży to chodziła w kratkę na zwolnienia- 2 tyg w pracy- 2 tyg na zwolnieniu- dopiero od 8 poszła całkiem.
Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Acha kojarzycei tego pana?
Dziś widziałam go w "Dzień Dobry TVN"- o pływaniu niemowlaków nawijał
Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
moj tz jak zobaczyl, ze poczulam sie troszke lepiej, gdyz w koncu wylazlam z tej dlugiej, niekonczacej sie grypy (3 tygodnie mi to zajelo) to od razu zaczal mnie meczyc, co bym musiala zrobic w domu. echh......... nie bede brzydko pisac .

ide chwile odpoczac, bo cos mi niedobrze.

To dla TŻta:

bianeczkaa- mi tez byłoby bardzo ciężko jakby małż miał wyjechać aż na 3 m-ce. Jesteśmy 10 lat razem i nigdy nie rozstawaliśmy się na tak długo Ale też nie wiem jaka macie sytuację finansową... wszak dziecko to skarboneczka, a jak już się pojawi to dopiero będzie problem by mógł wyjechać na tyle i dorobić.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Ale mam dziś dzień- ktoś robi remont i ciągle wierci, a ten blok z betonu zbrojonego , wiec huk jest taki,że nie pytajcie
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 15:56   #2720
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Bo może wcześniej nie mieli tych spodni wiesz? Bo ja już sie przymierzałam żeby coś zamówić od nich ale właśnie wcześniej tez nie widziałam tych ogrodniczek Będę bardzo wdzięczna za fotki Byc moze też się skusze na jakąś tuniczkę widziałam, ze mają też fajne bluzeczki na krótki rękawek. Teraz chodze w leginsach ale takich zwykłych nie ciążowych i spadaja mi z brzucha :/ Ciągle się muszę podciągać :/ Dziewczyny które zakupiły leginsy ciążowe... One sie jakoś specjalnie różnią od tych zwykłych?

mam taki leginsy i sama się zdziwiłam, że są aż tak wygodne, nie uciskają brzuch i nie spadają
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:15   #2721
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które zakupiły leginsy ciążowe... One sie jakoś specjalnie różnią od tych zwykłych?
Ja sobie kupiłam i jestem mega zadowolona.
Różnią się przede wszystkim tym, że mają taki wysoki jakby wszyty dodatkowy pas. Jak naciągnę porządnie, to cały brzuszek mam przykryty i nie ma mowy o spadaniu. Są baaardzo wygodne, wreszcie nic nie gniecie, nie leci i trzyma się na swoim miejscu.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Bianeczka, ja rozumiem, że jesteś niezadowolona z możliwości wyjazdu męża. Nie wyobrażam sobie, że mój małż nagle oświadczyłby, że jedzie do pracy na parę miesięcy. Nie zarabiamy kokosów, ale póki co mamy wystarczająco pieniędzy na bierzące wydatki i mam nadzieję, że nigdy nie nadejdzie taki moment, że musielibyśmy się rozstać w celach zarobkowych. Wolę sobie odmówić kilku rzeczy, niż mieć nowy skórzany wypoczynek i faceta na zdjęciu. Oczywiście nie mówię o Tobie, tylko o wielu przykładach z mojego otoczenia
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:17   #2722
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Ja studiuję na ASP edukację artystyczną - nie wiem kto pytał, ale odpowiadam

jejuu cały czas myślę że jutri wizyta i mam ochotę skakać i tańczyć
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:20   #2723
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ja studiuję na ASP edukację artystyczną - nie wiem kto pytał, ale odpowiadam

jejuu cały czas myślę że jutri wizyta i mam ochotę skakać i tańczyć
Może Dzidzia się ujawni
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:22   #2724
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

witam w ten wiosenny dzień właśnie sobie wypiłam kawkę na tarasie - i sie upomniałam u małża coby mi wydobył leżak z czeluści garażu

Cytat:
Napisane przez egwene6 Pokaż wiadomość
Poza tym zdzierają z ludzi z ciążą mnogą - w Lublinie w Luxmedzie usg 3d4d kosztuje 200zł a w ciąży mnogiej już 360!

A nawet zwykłe 2d zamiast normalnie 80 kosztuje 140
ale zdzierstwo - co to w sumie za różnica czy jedno dziecko czy dwoje :/ zużycie sprzętu takie samo, a i czas pracy lekarza na pewno nawet nie o 30% dłuższy

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, jednak mam jelitówkę. Dostałam Trilac i Torecan w tabletkach i mam jeść ryż w różnych konfiguracjach, ale TŻ nie chce mi zrobić... A sama jakoś nie mogę ustać przy kuchni.

Fajne te ogrodniczki, ale ja to mam taki wielki tyłek, że pewnie by w nie nie wlazł.
oj współczuję jelitówki jak ją kiedyś miałam to trzy dni nie jadłam nic, nie dałam rady przełknąć...okropne choróbsko

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam i jestem mega zadowolona.
Różnią się przede wszystkim tym, że mają taki wysoki jakby wszyty dodatkowy pas. Jak naciągnę porządnie, to cały brzuszek mam przykryty i nie ma mowy o spadaniu. Są baaardzo wygodne, wreszcie nic nie gniecie, nie leci i trzyma się na swoim miejscu.
hm...jak tak polecacie te leginsy to chyba musze się za nimi rozejrzeć. A to tylko na allegro dają takie? czy w zwykłym sklepie też?

bianeczka ja tam ci się wcale nie dziwię - też bym TZ nie pusciła Zwłaszcza, że firmę trzeba rozkręcać, a tak po trzech miesiącach to już może być po ptokach

Archinta u mnie w pracy takie l4 od początku ciąży to praktycznie jest równoznaczne z tym, że możesz po macierzyńskim już szukać nowego zajęcia :/ z jednej strony to niefajnie, bo wiadomo, że bywa różnie, ale z drugiej taki pracownik, którego nie ma dobrze ponad rok to kompletnie wypada z obrotu, wiec pod tym względem nawet sie kierownictwu nie dziwię...wiec jak sie dobrze czujesz i zalezy ci na tej pracy, to moze faktycznie warto "pilnować stanowiska".

chyba uderzę w drzemkę, bo jestem padnięta lekko

Edytowane przez danika
Czas edycji: 2011-03-30 o 16:24
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:22   #2725
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

81gosia to masz świetną obsługę i na NFZ to super
ja chodzę prywatnie i płacę za wizytę 60zł w tym badanie ginekologiczne, usg, badanie piersi, waga, ale to pewnie dlatego, że z niedużego miasta jestem i tyle nie kasująA co do karty ciąży to miałam na pierwszej wizycie założoną.
aa2 nie ma się co martwić na zapas, na pewno Ci później umowę przedłużą, a skoro jesteś dobrym pracownikiem i mają z Ciebie "pożytek" to na pewno później dadzą Ci na stałe
kapka twoja córcia ma świetne pomysły
Ja sobie zamówiłam od tego allegrowicza właśnie tą spódniczkę i jeszcze sukienkę. Dzisiaj mi przyszły, fajne tylko jeszcze mam za mały brzuch na nie i muszą trochę poczekać
http://allegro.pl/ciazowa-spodnica-o...498140992.html

cotynato ja też mam wizytę jutro o 16:30 także będziemy w tym samym czasie przeżywały wizytę i oglądały dzidziusia
marina7 ja uważam, że skoro lekarz mówi, że jest ok i nie trzeba brać dodatkowych leków to bym nie brała, w końcu on chyba zna się bardziej niż my mniej doświadczone
no air współczuję dolegliwości i życzę zdrówka

A co do pracy to mam na szczęście stabilną pracę na czas nieokreślony i bardzo pozytywnie kierowniczka zareagowała na moją ciążę. Mówiła, że mam na siebie uważać i zdaje sobie sprawę, że przyjdzie czas, że pójdę na zwolnienie. Także mam ten komfort psychiczny. Tylko muszę się właśnie dowiedzieć co z tym okresem składkowym. żeby czasem za 20lat nie okazało się, że brakuje mi kilka miesięcy do emerytury

Edytowane przez Martusiaaa21
Czas edycji: 2011-03-30 o 16:26
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:25   #2726
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
hm...jak tak polecacie te leginsy to chyba musze się za nimi rozejrzeć. A to tylko na allegro dają takie? czy w zwykłym sklepie też?
Ja, naturalnie zaopatruję się na All. Ale mam też takie leginsy rajtkowe do tunik z HiM (wcięło mi and na klawiaturze)
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:37   #2727
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
A co do pracy to mam na szczęście stabilną pracę na czas nieokreślony i bardzo pozytywnie kierowniczka zareagowała na moją ciążę. Mówiła, że mam na siebie uważać i zdaje sobie sprawę, że przyjdzie czas, że pójdę na zwolnienie. Także mam ten komfort psychiczny.
oj, zazdroszcze wyrozumialego szefostwa. tez tak bym chciala...
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:43   #2728
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Ciężko was nadrobić, wczoraj miałam biegania i sadziłam kwiatki, a dzisiaj też sporo pracy. Ale jestem.
Po pierwsze mam połowę 17 tc i nie czuję ruchów, ktoś pytał, czy to normalne. Dzisiaj czytałam, że można je poczuć nawet dopiero od 20tc więc sobie spokojnie czekam.
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
malo tego, macic tak mnie boli od paru dni ze juz nie wyrabiam, kurcze ze to tak musi bolec jak rosnie, dlaczego piersi tak nie rosna jak brzuszek i dzidzia no..
Lullaby czytałam, że miałaś bolesne miesiączki do tego, czy miałaś zdiagnozowaną ich przyczynę?
Mnie też boli macica, lekarz mówił, że to normalne. Dodatkowo jestem po 2 operacjach ginekologicznych, mam (miałam ) szczupłą budowę ciała - wszystko to może potęgować ból.
Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Dziewczyny stosuje któras femibion2?ile Was kosztują te tabletki?Jakieś takie dziwne i kapsułka i tabletka, jakby nie mogli zrobić 2w1;]
U nas kosztują ok 60 zł. Masakra, do tego magnez 20 zł i robi się z kompletu na miesiąc 80 zł.
Cytat:
Napisane przez marina7 Pokaż wiadomość
Czy Wy bierzecie witaminy z polecenia lekarza czy z wlasnej inicjatywy?
Mi lekarz przepisuje zarówno femibion, jak i magnez, a do 14 tc brałam na podtrzymanie luteinę. Nic sama z siebie nie brałam.
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
kurde a mnie od wczoraj boli głowa i nie chce przestać, juz nie wiem co z nia zrobić , chyba sie napiję kawy to może mi przejdzie
no i normalnie szok lekko mnie dziś jakos muli albo co co sie napije wody to mi sie podnosi beee
Mnie okropnie boli głowa od około tygodnia, już nie mam na nią metody, próbowałam kawy, spaceru i nic. Boli codziennie, wczoraj odjęło mi z bólu pół twarzy, to takie jakby migrenowe bóle. Nie wiem, ile to jeszcze może potrwać.

Któraś z Was pisała o problemie z bezsennością, ja taki mam. Dzisiaj nie spałam od 2 do 4, dopiero poszłam do drugiego pokoju, pod kocyk i zasnęłam na 1,5 godziny. Co to będzie jak naprawdę brzuch urośnie i przyjdą upały, to nie wiem .

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
u mnie w pracy takie l4 od początku ciąży to praktycznie jest równoznaczne z tym, że możesz po macierzyńskim już szukać nowego zajęcia :/ z jednej strony to niefajnie, bo wiadomo, że bywa różnie, ale z drugiej taki pracownik, którego nie ma dobrze ponad rok to kompletnie wypada z obrotu, wiec pod tym względem nawet sie kierownictwu nie dziwię...wiec jak sie dobrze czujesz i zalezy ci na tej pracy, to moze faktycznie warto "pilnować stanowiska".
O matko, w jakich toksycznych firmach pracujecie. Ja pracuję w prywatnej, ale szef baaardzo pozytywnie zareagował, kompletnie go nie zaskoczyło, że poszłam od razu od 9 tygodnia na L4, pytał czy wrócę, ale w sumie potem zdecydowałam, że już nie wrócę i żadnych z tego powodu nie miałam i nie mam nieprzyjemności. Jestem pewna, że mogę śmiało wrócić, każdy to rozumie - tak szefostwo, jak i współpracownicy. Wydaje mi się, że to powinno być normalne, ale widzę, że nie jest.

Martusiaaa21 chyba nie mówisz, że liczysz na emeryturę z ZUS-u? Nasze pokolenie się chyba nie załapie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:57   #2729
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
O matko, w jakich toksycznych firmach pracujecie. Ja pracuję w prywatnej, ale szef baaardzo pozytywnie zareagował, kompletnie go nie zaskoczyło, że poszłam od razu od 9 tygodnia na L4, pytał czy wrócę, ale w sumie potem zdecydowałam, że już nie wrócę i żadnych z tego powodu nie miałam i nie mam nieprzyjemności. Jestem pewna, że mogę śmiało wrócić, każdy to rozumie - tak szefostwo, jak i współpracownicy. Wydaje mi się, że to powinno być normalne, ale widzę, że nie jest.
oj, to ja znowu napisze, ze takich szefow to tylko ze swieca szukac. u mnie w pracy nikt mi nie jest w stanie zapewnic warunkow pracy dostosowanych do kobiet w ciazy. ponadto sa jeszcze inne przeciwskazania, zeby nie przebywac w mojej obecnej pracy w czasie ciazy. nie bede pisac wprost, ale u mnie to walka wiatrakami. jak nie bylam w stanie blogoslawionym to przez ponad 3 lata musialam walczyc o swoje podstawowe prawa i tak to nic nie dalo. szkoda slow.... zatem teraz musze myslec o dzieciatku i o sobie, bo zdrowia nikt mi nie wroci.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 17:14   #2730
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mdłości w niepamięć puszczamy, na pierwsze ruchy czekamy - mamy IX/X :)

Cytat:
Napisane przez 81gosia Pokaż wiadomość
dla mnie w tej bluzce wygląda się jak pisanka nie obraź się tak sobie skojarzyłam jak ją zobaczyłam
Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, jednak mam jelitówkę. Dostałam Trilac i Torecan w tabletkach i mam jeść ryż w różnych konfiguracjach, ale TŻ nie chce mi zrobić... A sama jakoś nie mogę ustać przy kuchni.
współczuję

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Acha kojarzycei tego pana? http://www.empik.com/mamo-tato-co-ty...urce=dataforce Kiedyś na tvn style był jakis program dla rodziców (chyba nazywał się mamo to ja ale nie pmaiętam zbytnio) no i on zawsze jako ekspert dawał rady np jaki wózek kupic zeby był bezpieczny dla dziecka, jakie buciki żeby stopa się dobrze rozwijała, jak ubierac sprawnie maluszka żeby nie wyginac mu raczek itp I tak się zastanawiam czy sobie nie sprawić tego poradnika. Podobno fajny. I ma film na dvd. Na rynku jest pełno różnych poradników ale ten wydaje mi sie taki najbardziej ciekawy a resztę można znaleźć w gazetkach typu m jak mama która zreszta kupuję.
jak byłam w szpitalu to jedna Pani ze mną leżała i mówiła że bardzo fajna książka jak i płyta- tam jest chyba film 4h i bardzo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ja bym chciała taką dostać

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Zapraszam na smażoną marchewke z groszkiem
ale kusisz... bardzo lubię taką marchewkę, ale sama sobie nie zrobię bo muszę leżeć więc muszę obejść się smakiem

AaniaA, archinta, danika
współczuję takiej atmosfery w pracy. taki mamy kraj niesprawiedliwy ze jak mamy jakieś prawa to i tak są nieprzestrzegane

ja założyłam sobie dzisiaj bloga ciążowego zrobiłam też zdjęcie brzucha, bo chciałabym robić co jakiś czas, żeby uwiecznić jak się zmieniał i mi się chce z tego "brzucha" śmiać
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.