Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-01, 20:29   #1831
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

a tydzień temu to który to był Twój dzień cyklu i jak długie masz cykle i czy są regularne?
po jakim czasie od stosunku wzięłaś escapelle?
czy to był okres w terminie cy kilka dni po zażyciu tabletki (bo możliwe, że to było krwawienie po escapelle)?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 20:46   #1832
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
jesli chcesz zadbac o sama siebie to poucz sie troche o cyklu kobiety, wypadaloby znac pare faktow jeszcze zanim sie zacznie wspolzycie, a co dopiero, gdy sie juz to robi. powodzenia!
meszsares,
jakbyś mi to z ust wyjęła lepiej bym tego nie ujęła...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 20:49   #1833
malinka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Okres miałam krótki od 10 do 13 grudnia, zawsze mam dłuższe i mam niereguralne miesiączki, a 26 gruddnia kochałam się bez gumki i po 4 lub 5 godzinach wzięłam escapelle.
malinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 20:51   #1834
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

a ja chciałam spytaćo płyn ejakulacyjny.
Czy on występuje zawsze i u wszystkich facetow?
i ilemniej więcej czasu przed wytryskiem- bo znajomy mowił mi, że to są kwestie sekund... już sama nie wiem...ktoś ma jakieś dokładne info na ten temat?
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 07:50   #1835
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Ponoć występuje u 30-40% facetów, ale nie u każdego z tej liczby w preejakulacie są plemniki zdolne do zapłodnienia. Ale może jeszcze ktoś mądrzejszy w tej kwestii się wypowie:P
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 08:27   #1836
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Pomocy!

Kochałam się chłopakiem bez preerwatywy (biore tabletki antykoncepcyjne) i on nie skończył we mnie, a okresu nie ma, chociaz przedwczoraj skończyłam opakowanie. Czekać czy zaczynać się bać.
W płynie który się wydziela przed orgazemem tez sa plemniki i dlatego się boję, bo tabletki zaczęłam brac dwa tygodnie rpzed stosunkiem.
Zaczynam świraować.
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 08:59   #1837
niuleczek
Raczkowanie
 
Avatar niuleczek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 44
Dot.: Pomocy!

jeSli bierzesz tabletki anty to czemu panikujesz????
__________________
Będę mamą!!!!!!



http://www.tik-tak.pl/m.linijka.i.3555.jpg
niuleczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 09:10   #1838
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Pomocy!

krwawienie ma wystąpic w 7 dniowej przerwie. ja np dostaje 6 dnia (więc późno), poza tym biorąc tabletki jestes zabezpieczona
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 10:06   #1839
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pomocy!

W razie czego zrób test
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 11:45   #1840
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: Pomocy!

Napewno zrbie test, a słyszałam ze tabletki wpierwszym cyklu nie sa tak skuteczne jak np w 3 i dlatego się boje..
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 11:50   #1841
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Pomocy!

Nie panikuj, krwiawienie może pojawić się nawet 7 dnia przerwy. A z testem poczekaj, póki co i tak nic nie wykaże.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 12:09   #1842
aszia
Raczkowanie
 
Avatar aszia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 88
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Belladonna7 Pokaż wiadomość
Kochałam się chłopakiem bez preerwatywy (biore tabletki antykoncepcyjne) i on nie skończył we mnie, a okresu nie ma, chociaz przedwczoraj skończyłam opakowanie. Czekać czy zaczynać się bać.
W płynie który się wydziela przed orgazemem tez sa plemniki i dlatego się boję, bo tabletki zaczęłam brac dwa tygodnie rpzed stosunkiem.
Zaczynam świraować.
czyli to 2 dzień przerwy?
wiec nie masz się czym na razie przejmować mi krwawienie zaczyna się 3 lub 4 dnia przerwy
aszia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 12:49   #1843
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: Pomocy!

Dziekuje dziewczyny juz mi lepiej na serduchu, ale i tak zaczełam się już rozglądać za metodami aborcji i nawet znalazłam pewną stronke .
Mam nadzieję, że nie będe musiała z niej korzystać >
Pozdrawiam i dziekuje
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 12:54   #1844
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Pomocy!

pierwsze opakowanie tabletek nie działa tak jak kolejne dlatego lekarze zalecają przy pierwszym dodatkowe zabezpieczenie
zrób test bedziesz wiedziec...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:20   #1845
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Belladonna7 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny juz mi lepiej na serduchu, ale i tak zaczełam się już rozglądać za metodami aborcji i nawet znalazłam pewną stronke .
Mam nadzieję, że nie będe musiała z niej korzystać >
Pozdrawiam i dziekuje
aaaaaaaa...jaka aborcja!!!! tak nie mozna.... po to bierzesz tabletki,by sie zabezpieczyc...a poza tym nie raz bylo na tym formu powiedziane,ze skoro jest sie gotowym na wspolzycie,to i na wszystkie konsekwencje z tym zwiazane kazda sie boi ciazy,ja rowniez i dlatego sie zabezpieczam,ale nie przychodzi mi na mysl,by od razu jakies metody aborcji <ktora badz co badz jest zabroniona> znajdowac....
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:26   #1846
Carolina47
Przyczajenie
 
Avatar Carolina47
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
pierwsze opakowanie tabletek nie działa tak jak kolejne dlatego lekarze zalecają przy pierwszym dodatkowe zabezpieczenie
yyy? a kto Ci takich bzdur naopowiadal? jeszcze zaden lekarz nie powiedzial mi takiego glupstwa,bym po przerwie na przyklad zabezpieczala sie dodatkowo przez cale opakowanie :| poza tym nawet w ulotkach jest napisane,ze antykoncepcja dziala juz od 1 tabletki przyjetej pierwszego dnia okresu
__________________
('o',)
Carolina47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:42   #1847
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: Pomocy!

Zajrzyjcie na strone women on line zawsze jakies wyjście z kłopotu
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:43   #1848
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: Pomocy!

Myślę,że narazie nie powinnaś się przejmować,mi krwawienie przeważnie się pojawia w 4 dniu przerwy.
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:52   #1849
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

malinka21, szybko zareagowałaś i wzięłaś escapelle a to najważniejsze. tabletki "po" mają bardzo wysoką skuteczność w pierwszej dobie. oczywiście 100% pewności nigdy nie ma, ale wieksze szanse są na brak ciąży

kosmiteczka, ja słyszałam, że płyn wydzielający się z podniecenia jest płynem z prostaty niezwierającym plemników. dopiero na kilka sekund przed wytryskiem następuje tzw. kropelkowanie i tam mogą znajdować się plemniki ale też nie u każdego faceta.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 14:01   #1850
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
aaaaaaaa...jaka aborcja!!!! tak nie mozna.... po to bierzesz tabletki,by sie zabezpieczyc...a poza tym nie raz bylo na tym formu powiedziane,ze skoro jest sie gotowym na wspolzycie,to i na wszystkie konsekwencje z tym zwiazane kazda sie boi ciazy,ja rowniez i dlatego sie zabezpieczam,ale nie przychodzi mi na mysl,by od razu jakies metody aborcji <ktora badz co badz jest zabroniona> znajdowac....
aborcja jest w polsce dopuszczalna w paru przypadkach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 14:54   #1851
Aga_20
Raczkowanie
 
Avatar Aga_20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 57
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Więc tak..Od listopada biore tabletki antykoncepcyjne ale mimo tego zawsze zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą (dla mojego spokoju gdyż jeśli chodzi o ciazę..to jestem uczulona..)

Teraz 01.01 pierwszy raz kochalismy sie bez prezerwatywy(był to pierwszy dzień po miesiączce...nie moge określić czy sa to moje dni płodne czy niepłodne gdyz mimo zażywania tabletek moj cykl ma około 26-29 dni...

Jakie jest ryzyko ciazy w takim wypadku?
Wiem, że moze panikuje bo tabletki antykoncepcyjne sa dosć dobrym środkiem zabezpieczającym przed ciązą ale jakos nie mogę przestać o tym mysleć.

Mam zamiar nawet zrobic test ciazowy tyle ze musze poczekac jeszcze pare dni (podobno taki test wykryje ciaże dobiero po ok 10 dniach..?)

Poprostu chcę uspokoić moje skołatane od wczoraj nerwy
__________________
70~69~68,4~67~66~65~64~63~62~61~60

wzrost: 174 cm
data rozpoczęcia: 25.02.2009
Aga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 14:57   #1852
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Aga_20 Pokaż wiadomość
Więc tak..Od listopada biore tabletki antykoncepcyjne ale mimo tego zawsze zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą (dla mojego spokoju gdyż jeśli chodzi o ciazę..to jestem uczulona..)

Teraz 01.01 pierwszy raz kochalismy sie bez prezerwatywy(był to pierwszy dzień po miesiączce...nie moge określić czy sa to moje dni płodne czy niepłodne gdyz mimo zażywania tabletek moj cykl ma około 26-29 dni...

Jakie jest ryzyko ciazy w takim wypadku?
Wiem, że moze panikuje bo tabletki antykoncepcyjne sa dosć dobrym środkiem zabezpieczającym przed ciązą ale jakos nie mogę przestać o tym mysleć.

Mam zamiar nawet zrobic test ciazowy tyle ze musze poczekac jeszcze pare dni (podobno taki test wykryje ciaże dobiero po ok 10 dniach..?)

Poprostu chcę uspokoić moje skołatane od wczoraj nerwy
W trakcie brania tabletek anty nie ma dni płodnych i niepłodnych bo cykle są sztuczne i bezowulacyjne. Ile opakowań tabletek już wzięłaś do tej pory? Spokojnie, wszystko będzie dobrze. Ja od jedenastu lat zabezpieczam się tylko pigułami, zdarza mi się zapomnieć i wszystko jest ok.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 15:07   #1853
Aga_20
Raczkowanie
 
Avatar Aga_20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 57
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
W trakcie brania tabletek anty nie ma dni płodnych i niepłodnych bo cykle są sztuczne i bezowulacyjne.
20 na karku i sie takich rzeczy nie wiedziało

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ile opakowań tabletek już wzięłaś do tej pory? Spokojnie, wszystko będzie dobrze. Ja od jedenastu lat zabezpieczam się tylko pigułami, zdarza mi się zapomnieć i wszystko jest ok.
w sobotę (29.12.07) zaczęłam 3 opakowanie(listek)
Uff uspokoiłaś mnie za co bardzo dziekuję
__________________
70~69~68,4~67~66~65~64~63~62~61~60

wzrost: 174 cm
data rozpoczęcia: 25.02.2009
Aga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 15:10   #1854
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Aga_20 Pokaż wiadomość
20 na karku i sie takich rzeczy nie wiedziało



w sobotę (29.12.07) zaczęłam 3 opakowanie(listek)
Uff uspokoiłaś mnie za co bardzo dziekuję
Będzie wszystko dobrze Kobiece nerwy - zrozumiałe. Trzecie opakowanie - można mieć jeszcze wątpliwości, ale spokojnie, naprawdę.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:02   #1855
andrzej garbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
tabletki, brak okresu - POMOCY

Witam. Mamy z dziewczyna nastepujacy problem. Bierze tabletki anty Novynette. Wzieła 5 opakowań do tej pory. Pewnego listopadowego wieczoru () kochaliśmy się jak zwykle. Dwa dni później dostała okres. Dwa tygodnie później zapomniałą tabletki, wziela ja jakies 15-20 godzin pozniej, a potem normalnie zgodnie z planem, kolejną z paczki. Minał tydzien, miala plamienia w okresie przyjmowania tabletek (pol pol roku brania!). Minał kolejny tydzien, w niedziele miała dostać jak zwykle okres a tu nic. Poniedziałek lekkie plamienie, wtorek lekkie plamienie a po okresie ani śladu.

Troche się tego obawiamy, bo jutro ma zacząć nowe opakowanie. a jesli tak to czy po takim czasie jaki uplynal od zapomnienia tabletki mozemy sie bezpiecznie kochac, bez wzgledu na brak okresu?

bardzo proszę o pomoc...
andrzej garbas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:53   #1856
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: tabletki, brak okresu - POMOCY

Cytat:
Napisane przez andrzej garbas Pokaż wiadomość
Witam. Mamy z dziewczyna nastepujacy problem. Bierze tabletki anty Novynette. Wzieła 5 opakowań do tej pory. Pewnego listopadowego wieczoru () kochaliśmy się jak zwykle. Dwa dni później dostała okres. Dwa tygodnie później zapomniałą tabletki, wziela ja jakies 15-20 godzin pozniej, a potem normalnie zgodnie z planem, kolejną z paczki. Minał tydzien, miala plamienia w okresie przyjmowania tabletek (pol pol roku brania!). Minał kolejny tydzien, w niedziele miała dostać jak zwykle okres a tu nic. Poniedziałek lekkie plamienie, wtorek lekkie plamienie a po okresie ani śladu.

Troche się tego obawiamy, bo jutro ma zacząć nowe opakowanie. a jesli tak to czy po takim czasie jaki uplynal od zapomnienia tabletki mozemy sie bezpiecznie kochac, bez wzgledu na brak okresu?

bardzo proszę o pomoc...
Jutro rano niech zrobi test ciazowy z apteki i jesli wynik bedzie negatywny to niech rozpocznie nowe opakowanie zgodnie z tym jak jej to wypadnie. Niech odwiedzi tez swojego lekarza i zrobi kontrolne badanie. Skoro nie ma okresu to nic nie stoi na przeszkodzie by sie przebadala.
Najlepiej idzcie po test jeszcze dzis do apteki, a rano niech zrobi z porannego moczu (jest najbardziej wiarygodny i wykrywa wczesna ciaze).
Ja mialam podobnie, test wyszedl negatywnie, ale wciaz mu niedowierzalam, pozniej proba ciazowa z krwi w laboratorium wyszla pozytywnie, dopiero badanie u gina wykluczylo ciaze.

To ile czasu trzeba sie zabezpieczac po zapomnieniu tabletki pisze w ulotce.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:17   #1857
andrzej garbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Nawet jeśli się nie kochaliśmy od zapomnienia tabletki?

Test robiliśmy dwa dni temu- wynik negatywny. Powtórzyć?
andrzej garbas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:25   #1858
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
aborcja jest w polsce dopuszczalna w paru przypadkach.
Ale w tym konkretnym przypadku chyba nie jest dopuszczalna.

Cytat:
Napisane przez Aga_20 Pokaż wiadomość
Więc tak..Od listopada biore tabletki antykoncepcyjne ale mimo tego zawsze zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą (dla mojego spokoju gdyż jeśli chodzi o ciazę..to jestem uczulona..)

Teraz 01.01 pierwszy raz kochalismy sie bez prezerwatywy(był to pierwszy dzień po miesiączce...nie moge określić czy sa to moje dni płodne czy niepłodne gdyz mimo zażywania tabletek moj cykl ma około 26-29 dni...

Jakie jest ryzyko ciazy w takim wypadku?
Wiem, że moze panikuje bo tabletki antykoncepcyjne sa dosć dobrym środkiem zabezpieczającym przed ciązą ale jakos nie mogę przestać o tym mysleć.

Mam zamiar nawet zrobic test ciazowy tyle ze musze poczekac jeszcze pare dni (podobno taki test wykryje ciaże dobiero po ok 10 dniach..?)

Poprostu chcę uspokoić moje skołatane od wczoraj nerwy
Podczas brania tabletek nie ma dni płodnych i niepłodnych dlatego można się kochać bez względu na dzień. Myślę, że to chyba bardziej Twoja psychika, ja też miałam problem żeby się przełamać i przestać używać prezerwatyw nawet gdy brałam już tabletki. Jeśli nie zapomniałaś żadnej tabletki, nie brałaś antybiotyków to w ciąży nie powinnaś być.


Cytat:
Napisane przez andrzej garbas Pokaż wiadomość
Witam. Mamy z dziewczyna nastepujacy problem. Bierze tabletki anty Novynette. Wzieła 5 opakowań do tej pory. Pewnego listopadowego wieczoru () kochaliśmy się jak zwykle. Dwa dni później dostała okres. Dwa tygodnie później zapomniałą tabletki, wziela ja jakies 15-20 godzin pozniej, a potem normalnie zgodnie z planem, kolejną z paczki. Minał tydzien, miala plamienia w okresie przyjmowania tabletek (pol pol roku brania!). Minał kolejny tydzien, w niedziele miała dostać jak zwykle okres a tu nic. Poniedziałek lekkie plamienie, wtorek lekkie plamienie a po okresie ani śladu.

Troche się tego obawiamy, bo jutro ma zacząć nowe opakowanie. a jesli tak to czy po takim czasie jaki uplynal od zapomnienia tabletki mozemy sie bezpiecznie kochac, bez wzgledu na brak okresu?

bardzo proszę o pomoc...
15-20 godzinne zmniejsza skuteczność tabletek ale z tego co pamiętam to w przypadku gdy w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki uprawiało się seks. Zresztą wszystko zależy w którym tygodniu przyjmowania tabletek jedna została pominięta. Plamienia mogą być skutkiem wzięcia dwóch tabletek jednego dnia i w związku z tym dużej dawki hormonu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:46   #1859
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez andrzej garbas Pokaż wiadomość
Nawet jeśli się nie kochaliśmy od zapomnienia tabletki?

Test robiliśmy dwa dni temu- wynik negatywny. Powtórzyć?
a pamietacie ktora to byla tabletka i po jakim czasie zostala przyjeta?
Tabletki dzialaja do 36 godzin, wiec jesli spoznienie bylo mniejsze niz 12 godzin jest ok.
Jesli test byl zrobiony i wynik byl negatywny, to raczej nie ma ciazy.
Ja bym odwiedzila lekarza, aby wiedziec na pewno.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 18:20   #1860
andrzej garbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Teraz policzyłem bardziej szczegolowo. Kochaliśmy się 24.11, kiedy brała 21 tabletkę z paczki. 6 grudnia zaczęła nową paczkę, 12 lub 13 zapomniała wziąć tabletki (więc to była 6 lub 7). Jak zawsze bierze o 18, to następnego dnia przypomniało jej się o 15 i 3 godziny później następną. Od tamtej pory wzieła jeszcze 14-15 tabletek. Jakoś 20 miała delikatne plamienia. Skończyła paczkę 26.12 a okres miała dostać w niedzielę 30. Miała bóle głowy, ale zero krwi, w poniedziałek już bezboleśnie lekkie krwawienie i wczoraj też. Test robiliśmy w poniedziałek.

W sumie jak teraz patrzę, to od stosunku do dnia zapomnienia tabletki upłynęło jakoś 2,5 tygodnia. Tylko martwi nas ten okres dziwny, a raczej jego brak. Na szczęście się nie widzieliśmy tyle czasu bo byśmy chyba oboje teraz wariowali
andrzej garbas jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.