Listopadówki 2020 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-18, 10:25   #2551
Natka0025
Raczkowanie
 
Avatar Natka0025
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 64
Dot.: Listopadówki 2020

Ja tez juz mam widoczny brzuszek i nareszcie to wyglada jak ciaza a nie jakbym przytyla haha. Lozysko mam na przedniej scianie wiec jeszcze chwile poczekam na ruchy dzidzi ale od 2 tygodni czuje bulgotanie i wczoraj w nocy obudzilo mnie dziwne uczucie jakby ktos dal mi kopniaka w narzady wiec moze to ona! z jednej strony cieszylam sie bo wiem ze tam jest ale z drugiej bolalo. Macie juz imiona wybrane tak na 100%? My sie nadal zastanawiamy, z 7 wybralismy 4, przychylamy sie do 2 ale na tym stanelo
Natka0025 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 10:36   #2552
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Natka0025 Pokaż wiadomość
Ja tez juz mam widoczny brzuszek i nareszcie to wyglada jak ciaza a nie jakbym przytyla haha. Lozysko mam na przedniej scianie wiec jeszcze chwile poczekam na ruchy dzidzi ale od 2 tygodni czuje bulgotanie i wczoraj w nocy obudzilo mnie dziwne uczucie jakby ktos dal mi kopniaka w narzady wiec moze to ona! z jednej strony cieszylam sie bo wiem ze tam jest ale z drugiej bolalo. Macie juz imiona wybrane tak na 100%? My sie nadal zastanawiamy, z 7 wybralismy 4, przychylamy sie do 2 ale na tym stanelo
Tak mamy wybrane
Będzie Jakub, chyba że się okaże że jednak dziewczynka to Antonina.
Mamy już Marcelinke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 10:55   #2553
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
O rany dziewczyny, toż to majątek... Ja mam wszystko w pakiecie i w sumie wydaję jedynie na witaminy. Ale z drugiej strony klinika leczenia niepłodności nas kosztowała 7tys. w pół roku...
A potem ci ktoś powie że "dziecko jest bezcenne"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O klinice, to nawet nie wspomnę, chyba ok. 15 tys. wydaliśmy i czego to już nie testowaliśmy... Aż w pewnym momencie poczułam się jak królik doświadczalny i powiedziałam dość.
Natomiast jak się tylko udało, to wróciliśmy do tej samej lekarki i tej samej kliniki, bo jednak mimo wszystko, mieliśmy do niej największe zaufanie. Za długo to wszystko trwało, żeby nie daj Boże, coś poszło nie tak, bo inny lekarz czegoś nie zauważy, nie zastosuje jakiegoś leku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez dododo_ Pokaż wiadomość
bardzo dobry pomysł



ja też wariuję na tym punkcie, a dzisiaj jak odwiedziliśmy sklep z artykułami dla niemowląt to w ogóle ledwo wyszłam bez niczego ale ciesze się, że tam pojechaliśmy, bo mają też koszule i poduszki do karmienia więc nie będę musiała tego zamawiać przez internet co do sklepów to najwięcej poznałam i poznaję na instagramie

Ja się cieszę, że chodzę na nfz i prywatnie. Co prawda z lekarki na nfz jestem średnio zadowolona, ale przynajmniej odpadają mi koszta za badania. Prywatnie zawsze mam dokładne usg i lekarz mi wszystko tłumaczy. Za wizytę płacę 150 zł także nie jest najgorzej. Czekam już na prenatalne 03.07 i wtedy będzie 20+6. Nie mogę się już doczekać żeby znowu zobaczyć synka

Nie mogę się doczekać ruchów i mam nadzieję, że nie przegapię tych pierwszych, bo kompletnie sobie tego nie wyobrażam
Ja mam czasem wrażenie, że jestem wyrodną matką, że jeszcze nic nie czuję, ale co kładę rękę na brzuch to tylko i wyłącznie moje tętno dudni wszędzie i mąż się ze mnie śmieje, jak mu mówię, że przydałby się guziczki, żeby je na chwilę wyłączyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 11:05   #2554
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Ja pod ręką tez jeszcze nie czułam. Mimo, że spokojnie mam ponad 20 kopniakow dziennie. Jednak co przyłoże rękę to zero kopniakow. Taki mały trolik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 11:15   #2555
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
O klinice, to nawet nie wspomnę, chyba ok. 15 tys. wydaliśmy i czego to już nie testowaliśmy... Aż w pewnym momencie poczułam się jak królik doświadczalny i powiedziałam dość.
Natomiast jak się tylko udało, to wróciliśmy do tej samej lekarki i tej samej kliniki, bo jednak mimo wszystko, mieliśmy do niej największe zaufanie. Za długo to wszystko trwało, żeby nie daj Boże, coś poszło nie tak, bo inny lekarz czegoś nie zauważy, nie zastosuje jakiegoś leku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Ja mam czasem wrażenie, że jestem wyrodną matką, że jeszcze nic nie czuję, ale co kładę rękę na brzuch to tylko i wyłącznie moje tętno dudni wszędzie i mąż się ze mnie śmieje, jak mu mówię, że przydałby się guziczki, żeby je na chwilę wyłączyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie też miałam takie obawy, żeby być w dobrych rękach jak się wreszcie udało, dlatego zostałam w klinice.

To u mnie też może to tętno, a nie Ktoś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 11:24   #2556
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Natka0025 Pokaż wiadomość
Ja tez juz mam widoczny brzuszek i nareszcie to wyglada jak ciaza a nie jakbym przytyla haha. Lozysko mam na przedniej scianie wiec jeszcze chwile poczekam na ruchy dzidzi ale od 2 tygodni czuje bulgotanie i wczoraj w nocy obudzilo mnie dziwne uczucie jakby ktos dal mi kopniaka w narzady wiec moze to ona! z jednej strony cieszylam sie bo wiem ze tam jest ale z drugiej bolalo. Macie juz imiona wybrane tak na 100%? My sie nadal zastanawiamy, z 7 wybralismy 4, przychylamy sie do 2 ale na tym stanelo
U nas dla dziewczynki Helenka albo Emilka. Dla chlopca podoba mi się Staś (ale dziadek męża jest Stanisław więc słabo) i Leon (mąż się nie zgadza).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:01   #2557
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

Dzięki za kciuki

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Kciuki! Będzie wszystko dobrze.

Czyżby w brzuchu był chłopiec?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, raczej wygląda na to, że dziewczynka.

Wiem, że większość kobiet by się cieszyła, ale ja mocno nastawiłam się na chłopca i jest to dla mnie szok. ehhh

U mnie jakiś szczególnych dolegliwości brak, może poza częstszym sikaniem. Brzucha też za bardzo nie widać, ruchów nie czuję (albo tak mi się wydaje). Ludzie robią wielkie oczy jak mówię, który tydzień.

A łożysko mam na tylnej ścianie macicy, podobno idealne warunki do amnio były, wiec tyle dobrego.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 12:13   #2558
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Dzięki za kciuki



No właśnie, raczej wygląda na to, że dziewczynka.

Wiem, że większość kobiet by się cieszyła, ale ja mocno nastawiłam się na chłopca i jest to dla mnie szok. ehhh

U mnie jakiś szczególnych dolegliwości brak, może poza częstszym sikaniem. Brzucha też za bardzo nie widać, ruchów nie czuję (albo tak mi się wydaje). Ludzie robią wielkie oczy jak mówię, który tydzień.

A łożysko mam na tylnej ścianie macicy, podobno idealne warunki do amnio były, wiec tyle dobrego.
Haha mnie jak po prenatalnych powiedzieli, że prawdopodobnie chłopczyk, to już się tak nastawiłam, że jak na 2 kolejnych było mówione, że jednak chyba dziewczynka, to też cały czas mam wrażenie, że się mylą 🤣 i czekam, aż jednak powiedzą, że chłopczyk co prawda nie czuję może rozczarowania, bo ogólnie się mega cieszę, że ktoś jednak zamieszkał mój brzuch bardziej może byłam rozczarowana, że to nie bliźniaki, bo miałam taką nadzieję, że może się uda i trochę nadrobimy głupol ze mnie
Ale żeby nie było, mąż też chciał. Jego babcia miała rodzeństwo, które było bliźniakami, więc cień nadziei był

I trzymam mocno kciuki, żeby wyniki amnio były dobre!!

A brzuch też już mam całkiem spory, też taka okrągła piłeczka, a już w ogóle jak zakładam jeansy ciążowe, to bardziej mam podkreślony 🤰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:42   #2559
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Ja sobie nie wyobrażam chodzić w dżinsach, jakichkolwiek getrach ciążowych, które mi zachodzą na brzuch. Narazie chodzę w sukienkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:47   #2560
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
Haha mnie jak po prenatalnych powiedzieli, że prawdopodobnie chłopczyk, to już się tak nastawiłam, że jak na 2 kolejnych było mówione, że jednak chyba dziewczynka, to też cały czas mam wrażenie, że się mylą 🤣 i czekam, aż jednak powiedzą, że chłopczyk co prawda nie czuję może rozczarowania, bo ogólnie się mega cieszę, że ktoś jednak zamieszkał mój brzuch bardziej może byłam rozczarowana, że to nie bliźniaki, bo miałam taką nadzieję, że może się uda i trochę nadrobimy głupol ze mnie
Ale żeby nie było, mąż też chciał. Jego babcia miała rodzeństwo, które było bliźniakami, więc cień nadziei był

I trzymam mocno kciuki, żeby wyniki amnio były dobre!!

A brzuch też już mam całkiem spory, też taka okrągła piłeczka, a już w ogóle jak zakładam jeansy ciążowe, to bardziej mam podkreślony 🤰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też na prenatalnych lekarz powiedział, że wygląda na chłopaka. Już się chyba nawet do tego przyzwyczaiłam. Ostatnio pani doktor, stwierdziła, że dziewczynka. Liczę, że na połówkowych się dowiem kto tam mieszka

I też zauważyłam, że w spodniach ciążowych brzuch bardziej podkreślony, jeszcze póki mogę chodze w zwykłych



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:48   #2561
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
Haha mnie jak po prenatalnych powiedzieli, że prawdopodobnie chłopczyk, to już się tak nastawiłam, że jak na 2 kolejnych było mówione, że jednak chyba dziewczynka, to też cały czas mam wrażenie, że się mylą �� i czekam, aż jednak powiedzą, że chłopczyk co prawda nie czuję może rozczarowania, bo ogólnie się mega cieszę, że ktoś jednak zamieszkał mój brzuch bardziej może byłam rozczarowana, że to nie bliźniaki, bo miałam taką nadzieję, że może się uda i trochę nadrobimy głupol ze mnie
Ale żeby nie było, mąż też chciał. Jego babcia miała rodzeństwo, które było bliźniakami, więc cień nadziei był

I trzymam mocno kciuki, żeby wyniki amnio były dobre!!

A brzuch też już mam całkiem spory, też taka okrągła piłeczka, a już w ogóle jak zakładam jeansy ciążowe, to bardziej mam podkreślony ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No ja właśnie jestem płaska i nie wiem, gdzie ten brzuch

Ale za to cycki mi wywaliło. Myślałam, że niewiele się powiększyły, ale ostatnio stanik zaczął mnie cisnąć i stwierdziłam, że chyba czas kupić nowy. Wyszłam ze sklepu z takim rozmiarem, że szok. Moja pierwsza ciążowa rzecz

A co do płci, to od dawna chciałam chłopaka. Nie wiem czemu, może dlatego, że wśród moich znajomych i rodziny same dziewczynki. No i ja też nie bardzo odnajduję się w sukienkach, różu i tiulu. Za to wiem, że teściowa będzie szalała.

W sumie od początku mi mówią, że dziewczynka, więc chyba to już prawie pewne.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2020-06-18 o 12:51
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 13:08   #2562
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

[1=1a9c51b4548d89d11e721d2 36c99b8ab04e98e50_62b39ef 2e88cf;87937849]Ja sobie nie wyobrażam chodzić w dżinsach, jakichkolwiek getrach ciążowych, które mi zachodzą na brzuch. Narazie chodzę w sukienkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dlaczego? Nie są dla Ciebie wygodne? Dla mnie ok, poza tym że to dodatkowo grzeje, a teraz i bez tego gorąco.

Co do płci, to liczyłam na dziewczynkę, na ostatniej wizycie ginekolog powiedział, że raczej chłopak, ale na 100% się jeszcze nie nastawiać. Jednak już się przyzwyczaiłam do tej myśli i jak finalnie zmieni się na dziewczynkę, to będzie jakieś ukłucie rozczarowania, mimo że to była moja preferowana płeć. Chyba po prostu nie lubię zmian

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:24   #2563
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dlaczego? Nie są dla Ciebie wygodne? Dla mnie ok, poza tym że to dodatkowo grzeje, a teraz i bez tego gorąco.

Co do płci, to liczyłam na dziewczynkę, na ostatniej wizycie ginekolog powiedział, że raczej chłopak, ale na 100% się jeszcze nie nastawiać. Jednak już się przyzwyczaiłam do tej myśli i jak finalnie zmieni się na dziewczynkę, to będzie jakieś ukłucie rozczarowania, mimo że to była moja preferowana płeć. Chyba po prostu nie lubię zmian

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tż chyba ciut bardziej chciał dziewczynkę, jak usłyszał, że raczej chłopak był mały zawód. Jak się przyzwyczaił do tej myśli jest szansa na córkę Mi to jest naprawdę obojętne, nie miałam żadnych preferencji, ale ze względu na Tż chciałabym, żeby była dziewczynka. Bo na większą rodzinę się raczej nie zapowiada, choć nigdy nic nie wiadomo

A dziewczynka nie musi oznaczać tylko różu i tiuli, to indywidualna kwestia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:31   #2564
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
No ja właśnie jestem płaska i nie wiem, gdzie ten brzuch

Ale za to cycki mi wywaliło. Myślałam, że niewiele się powiększyły, ale ostatnio stanik zaczął mnie cisnąć i stwierdziłam, że chyba czas kupić nowy. Wyszłam ze sklepu z takim rozmiarem, że szok. Moja pierwsza ciążowa rzecz

A co do płci, to od dawna chciałam chłopaka. Nie wiem czemu, może dlatego, że wśród moich znajomych i rodziny same dziewczynki. No i ja też nie bardzo odnajduję się w sukienkach, różu i tiulu. Za to wiem, że teściowa będzie szalała.

W sumie od początku mi mówią, że dziewczynka, więc chyba to już prawie pewne.
No ja też niby zawsze chciałam mieć najpierw chłopca, bo zawsze zazdrościłam koleżankom z klasy, które miały starszych braci, a Ci z kolei mieli fajnych kolegów 🤣 i generalnie zawsze miałam plan mieć 3 dzieci, najstarszy syn, a później chyba 2 dziewczynki, bo jednak siostra z siostrą to też super układ ehh, gdyby to planowanie było takie proste 🤣 zresztą w podstawówce czy gimnazjum zawsze twierdziłam, że pierwsze dziecko w wieku ok. 22 lat, bo później będę za stara no i masz babo placek, 34 lata stukną prawie miesiąc przed porodem. Dziecięce plany są takie rzeczywiste 🤣
Ale dalej chciałabym mieć 3 dzieci, więc ten plan na bliźniaki jest dobry
Chociaż ostatnio w weekend byliśmy u znajomych, różnica wieku 4 lata i śmiałam się do męża, że przemyślę sprawę, czy czasem nam 1 dziecko nie wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:34   #2565
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Aha, i u mnie teściowa też będzie przeszczęśliwa jeśli będzie jednak dziewczynka, bo w końcu zostanie prawdziwą babcią, bo na razie jest żoną dziadka, jak to mówi bo mają wnuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:45   #2566
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
Aha, i u mnie teściowa też będzie przeszczęśliwa jeśli będzie jednak dziewczynka, bo w końcu zostanie prawdziwą babcią, bo na razie jest żoną dziadka, jak to mówi bo mają wnuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja teściowa ma 3 wnuków.
Tekst o prawdziwej babci mnie zawsze bardzo denerwuje.
My mamy syna, wiec każdy nam życzy dziewczynki, ale mi to takie obojętne. 1.5 roku staraliśmy się o drugie dziecko, wiec ciesze się, że jest i ważne żeby ciąża się dalej prawidłowo rozwijała. Płeć mi jest obojętna. Chciałabym tylko ja znać, żeby zrobić zamówienie ubrań bardzo trudno o neutralne ciuchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Kiedyś też chciałam 3 dzieci. Teraz jest raczej pewna, że zostaniemy przy dwójce. Chyba, że za jakieś 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:48   #2567
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma 3 wnuków.
Tekst o prawdziwej babci mnie zawsze bardzo denerwuje.
My mamy syna, wiec każdy nam życzy dziewczynki, ale mi to takie obojętne. 1.5 roku staraliśmy się o drugie dziecko, wiec ciesze się, że jest i ważne żeby ciąża się dalej prawidłowo rozwijała. Płeć mi jest obojętna. Chciałabym tylko ja znać, żeby zrobić zamówienie ubrań bardzo trudno o neutralne ciuchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie większość chłopięcych można podciągnąć pod neutralne. Gorzej w drugą stronę, więc w moim przypadku nawet gdyby się okazało, że młodemu coś odpadło to będzie łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 13:53   #2568
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
Aha, i u mnie teściowa też będzie przeszczęśliwa jeśli będzie jednak dziewczynka, bo w końcu zostanie prawdziwą babcią, bo na razie jest żoną dziadka, jak to mówi bo mają wnuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie słyszałam wcześniej tekstu o prawdziwej Babci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:14   #2569
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez inka1086 Pokaż wiadomość
No ja też niby zawsze chciałam mieć najpierw chłopca, bo zawsze zazdrościłam koleżankom z klasy, które miały starszych braci, a Ci z kolei mieli fajnych kolegów �� i generalnie zawsze miałam plan mieć 3 dzieci, najstarszy syn, a później chyba 2 dziewczynki, bo jednak siostra z siostrą to też super układ ehh, gdyby to planowanie było takie proste �� zresztą w podstawówce czy gimnazjum zawsze twierdziłam, że pierwsze dziecko w wieku ok. 22 lat, bo później będę za stara no i masz babo placek, 34 lata stukną prawie miesiąc przed porodem. Dziecięce plany są takie rzeczywiste ��
Ale dalej chciałabym mieć 3 dzieci, więc ten plan na bliźniaki jest dobry
Chociaż ostatnio w weekend byliśmy u znajomych, różnica wieku 4 lata i śmiałam się do męża, że przemyślę sprawę, czy czasem nam 1 dziecko nie wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja też tak kiedyś chciałam wcześnie, no i pierwszy chłopak .
A mam 31 i dopiero pierwsze dziecko. Teraz to myślę, że na jednym się skończy, ewentualnie na dwóch .


Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma 3 wnuków.
Tekst o prawdziwej babci mnie zawsze bardzo denerwuje.
Ja mam babcie, która ma już 3 prawnuczki (albo 4 ) i czeka na chłopaczka .

To życie często bywa przewrotne

Nadrobiłam trochę stron wątku i widziałam, że wrzucałyście zdjęcia ciążowych brzuchów. U niektórych osób już całkiem sporo widać .
Ja też zrobiłam sobie z profilu i stwierdziłam, że jednak coś tam odstaje, chociaż pod ubraniem nie widać. No to też się pochwalę:
(od przodu już tak nie widać)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200618_144851ab.jpg (31,9 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200618_152302a.jpg (43,6 KB, 52 załadowań)
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2020-06-18 o 14:37
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 14:31   #2570
lenciik
Raczkowanie
 
Avatar lenciik
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 215
Dot.: Listopadówki 2020

Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lenciik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:34   #2571
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma 3 wnuków.
Tekst o prawdziwej babci mnie zawsze bardzo denerwuje.
My mamy syna, wiec każdy nam życzy dziewczynki, ale mi to takie obojętne. 1.5 roku staraliśmy się o drugie dziecko, wiec ciesze się, że jest i ważne żeby ciąża się dalej prawidłowo rozwijała. Płeć mi jest obojętna. Chciałabym tylko ja znać, żeby zrobić zamówienie ubrań bardzo trudno o neutralne ciuchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Kiedyś też chciałam 3 dzieci. Teraz jest raczej pewna, że zostaniemy przy dwójce. Chyba, że za jakieś 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślałam kiedyś o trójce dzieci, ale jednak nie. Obym sobie chociaż z dwójką poradziła

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za dużo? Przecież to może być zatrzymana woda, ubrania, to co już dzisiaj zjadłaś... Chyba że zawsze masz wizytę rano na czczo
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:40   #2572
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Rockandrollqueen patrząc z przodu nic nie widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:42   #2573
lenciik
Raczkowanie
 
Avatar lenciik
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 215
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
To ja też tak kiedyś chciałam wcześnie, no i pierwszy chłopak .
A mam 31 i dopiero pierwsze dziecko. Teraz to myślę, że na jednym się skończy, ewentualnie na dwóch .




Ja mam babcie, która ma już 3 prawnuczki (albo 4 ) i czeka na chłopaczka .

To życie często bywa przewrotne

Nadrobiłam trochę stron wątku i widziałam, że wrzucałyście zdjęcia ciążowych brzuchów. U niektórych osób już całkiem sporo widać .
Ja też zrobiłam sobie z profilu i stwierdziłam, że jednak coś tam odstaje, chociaż pod ubraniem nie widać. No to też się pochwalę:
(od przodu już tak nie widać)
Ja też 31 i pierwsze dziecko. TZ liczył na chłopaka ale od początku mówią, że będzie córka
Ja mam nadzieję w przyszłości na parkę
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Też myślałam kiedyś o trójce dzieci, ale jednak nie. Obym sobie chociaż z dwójką poradziła

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------


Za dużo? Przecież to może być zatrzymana woda, ubrania, to co już dzisiaj zjadłaś... Chyba że zawsze masz wizytę rano na czczo
Też mi się tak wydawało, ale teraz już sama nie wiem. Powiedziała, że to nie dobrze, że tyje bo dziecko to 300g, a w takim tempie mogę nabawić się cukrzycy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lenciik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:43   #2574
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:47   #2575
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Rockandrollqueen pięknie widać
Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam gdzieś, chyba u mamaginekolog, że z tym zakazem spania na wznak to jest duża przesada i nie powinno się tylko wtedy jeśli faktycznie robi ci sie wtedy słabo. I 3 kg to za dużo? Przecież my już jesteśmy w ok. 5msc, to jak to jest dużo? Ja też mniej-więcej tyle przytylam i się martwię bo wg wszystkich kalkulatorów i tabel powinnam już ważyć więcej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:50   #2576
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja też 31 i pierwsze dziecko. TZ liczył na chłopaka ale od początku mówią, że będzie córka
Ja mam nadzieję w przyszłości na parkę Też mi się tak wydawało, ale teraz już sama nie wiem. Powiedziała, że to nie dobrze, że tyje bo dziecko to 300g, a w takim tempie mogę nabawić się cukrzycy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecko 300g, ale powiększona macica, łożysko, wody płodowe też coś ważą. Poza tym żeby te ważenia miały większy sens to powinny być zawsze o tej samej porze, na czczo i w tych samych ubraniach, inaczej wiadomo że waga pokaże różne wyniki. Cukrzyca ciążowa z tego co wiem jest zaburzeniem metabolicznym powodowanym zmianami hormonalnymi, z tyciem nie ma nic wspólnego. Nie martw się

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2020-06-18 o 14:51
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:55   #2577
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi też sie nie wydaje żeby 3kg to było dużo, tym bardziej że latem lubi się zatrzymywać woda w organizmie.

mój syn będzie bezimienny, nigdy się chyba nie zdecyduje
od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze z prawej strony, wizyte u gin mam we wtorek, martwie się, mam nadzieje że jest wszystko ok
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 15:04   #2578
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja też 31 i pierwsze dziecko. TZ liczył na chłopaka ale od początku mówią, że będzie córka
Ja mam nadzieję w przyszłości na parkę Też mi się tak wydawało, ale teraz już sama nie wiem. Powiedziała, że to nie dobrze, że tyje bo dziecko to 300g, a w takim tempie mogę nabawić się cukrzycy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi tez ostatnio położona powiedziała, że 2 kg w miesiąc to za dużo, choć od początku mam +4 kg. A serio nie jem dużo 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 15:26   #2579
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez lenciik Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Maluszek 300g, wszystko dobrze, pięknie się rozwija.

Lekarka powiedziała, że od teraz nie mogę leżeć, ani spać na wznak tylko na boku jednym lub drugim.
Przytyłam też 3 kg od początku i stwierdziła, że to jest za dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści 🥰 gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 15:36   #2580
inka1086
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 239
Dot.: Listopadówki 2020

I jak 3 kg to dużo, to nie wiem co ja mam powiedzieć z moimi 6...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

U mnie teściowie mają 1 wnuka i babcia męża 1 prawnuka, który w styczniu będzie miał 10 lat, więc już nie mogą się doczekać maleństwa ode mnie rodzice nie mają jeszcze wnuków, bo mam sporo młodsze rodzeństwo, no i obie babcie i 1 dziadek też będą po raz pierwszy pradziadkami, bo akurat jestem najstarszą ich wnuczką z obu stron. 3 lata się spóźniłam, a mój maluszek miałby praprababcię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inka1086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-30 22:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.