Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-06-01, 09:49   #1
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Question

Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy!


Ma problem z nieregularnymi miesiączkami , tzn teraz obecnie spóznia mi sie 11 dni , pół roku temu byłam u kinekologa bo własnie nie wiedziałam co zrobić z takimi miesiaczkami (mam cykle nawt 40 dniwe) z pół roku było spokojnie i miałam w miare regularny a teraz znowu koszmar , w ciązy raczej nie jestem bo to raczej bym wyczuła , robiłam badania wszystkie prawie i nic niby jest wszystko ok , nie biore tabletek anty. bo nie mogę no nie wiem co o tym mysleć czy tak juz zawsze bedzie??/


ps. dodam ze ostatnio schudłam 4 kl czy to moze terz być przyczyną??????
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))

Edytowane przez mmartaa
Czas edycji: 2005-06-01 o 09:59
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 12:50   #2
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Watpie żeby spadek wagi o 4kg zaburzył gospodarke hormonalną. Robiłas badania na homony? Powinnas zrobić badania na estrogen, progesteron, testosteron, hormony tarczycy i przysadki. Tylko wąpie żeby którys ginekolog dał ci skierowanie bo to dość kosztowne badania.Ja mam b. nieregularne miesiączki, nawet przestałam w kalendarzyku zaznaczac bo to i tak w moim przypadki nie ma sensu. Raz nawet nie miałam okresu 7 miesięcy. Poszłam do ginekologa na rejon bo myślałam, że to juz menopauza . Facet totalnie to zbagatelizował. Zero badań, stwierdził, że to nic ndzwyczjanego i ze na pewno nie menopauza i jak nie dostanę jeszce przez nestępne 2 miesiące to mam do niego przyjść. No i dostałam a tak było fajnie bez.....
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 16:33   #3
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Cytat:
Napisane przez mmartaa
Ma problem z nieregularnymi miesiączkami , tzn teraz obecnie spóznia mi sie 11 dni , pół roku temu byłam u kinekologa bo własnie nie wiedziałam co zrobić z takimi miesiaczkami (mam cykle nawt 40 dniwe) z pół roku było spokojnie i miałam w miare regularny a teraz znowu koszmar , w ciązy raczej nie jestem bo to raczej bym wyczuła , robiłam badania wszystkie prawie i nic niby jest wszystko ok , nie biore tabletek anty. bo nie mogę no nie wiem co o tym mysleć czy tak juz zawsze bedzie??/


ps. dodam ze ostatnio schudłam 4 kl czy to moze terz być przyczyną??????
Hej. Nie napisałaś czy niereguralne miesiączki masz od zawsze, czy pojawiło sie to niedawno. Nie wiem ile masz lat i od kiedy miesiączkujesz. U młodych dziewczyn, które dopiero zaczynaja miesiączkować nieregularne cykle są normalne. Powinno sie to uregulować w ciagu około 2 lat.
Jeśli nie jesteś już nastolatką, a problem pojawił się nagle, bez bliżej określonych powodów to warto skontaktowac sie z ginekologiem i zrobic badania hormonalne.
Nieregularne miesiączki wystepują czesto, nie tylko u młodych dziewczyn i wcale nie muszą być przyczyną jakiejś choroby.

Spadek wagi równiez może byc przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Cztery kg to nie dużo, ale jesli wczesniej ważyłaś również niewiele, to dodatkowy spadek wagi mógł spowodować rozlegurowanie cyklu. Wiem z własnego doświadczenia, bo kiedyś schudłam własnie jakieś 4-5 kg zatrzymała mi sie miesiączka.
A może ostatnio dużo się stresujesz, albo zmieniłaś klimat? Takie zmiany zwykle mają odbicie w regularności cyklu.

Umów sie na wizytę do ginekologa. Lekarze zwykle w celu uregulowania cyklu przepisują pigułki, ale jak sama zaznaczyłaś nie możesz brać tabletek, więc po wykluczeniu ewentualnych zaburzeń organizmu, może będziesz musiała się przyzwyczaić do tego, ze tak jest.

Chyba raczej masz więcej niż naście lat, skoro pytasz na tym forum

Edytowane przez skapula
Czas edycji: 2005-06-01 o 16:36
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 16:38   #4
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Ja od początku miałam bardzo nieregularne cykle - nawet 50-dniowe.Po urodzeniu dziecka miesiączki trochę się wyregulowały,ale nadal nie są książkowe. Widocznie ,jak to się mówi ,taka nasza uroda. Ale jeżeli to Cię niepokoi,to do lekarza warto iść.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 18:03   #5
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Więc juz odpowiadam mam 29 lat a nieregularne miesiączki mam odkąd dostałam pierwszy raz miesiaczke , co do lekazy w moim miescie to stwierdzili ze tak poprostu mam , i to jest najgorsze bo czasami bywa to męczące dla mnie , własnie jak juz pisałam tylko pół roku miałam spokój ze były one wtedy kiedy trzeba , a teraz znowu ta sama śpiewka własnie chodzi mi o to ze nie wiem co o tym mysleć , chyba muszę pojechac do jakiegoś wiekszego miasta na prywatne badania bo w tej pipiduwie poprostu trzeba samemu prosić o badania i tak czasami bywa ze pada tekst "wcale nie widze wskazań do takiego badania " a do cholery dlaczego mam taki rozlegulowany cykl??????????nie mam pojęcia moze to i stres.Dziekuje za odpowiedzi.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 22:07   #6
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Cytat:
Napisane przez mmartaa
Więc juz odpowiadam mam 29 lat a nieregularne miesiączki mam odkąd dostałam pierwszy raz miesiaczke , co do lekazy w moim miescie to stwierdzili ze tak poprostu mam , i to jest najgorsze bo czasami bywa to męczące dla mnie , własnie jak juz pisałam tylko pół roku miałam spokój ze były one wtedy kiedy trzeba , a teraz znowu ta sama śpiewka własnie chodzi mi o to ze nie wiem co o tym mysleć , chyba muszę pojechac do jakiegoś wiekszego miasta na prywatne badania bo w tej pipiduwie poprostu trzeba samemu prosić o badania i tak czasami bywa ze pada tekst "wcale nie widze wskazań do takiego badania " a do cholery dlaczego mam taki rozlegulowany cykl??????????nie mam pojęcia moze to i stres.Dziekuje za odpowiedzi.
Więc nie jesteś już nastolatką i cykle powinny być regularne, ale często niestety tak nie jest i tak jak napisałam nie musi to świadczyć o jakiejś patologii.
Z tego co piszesz nie robiłaś nigdy badań hormonalnych a chyba warto byłoby przebadać się pod tym kątem. Najlepiej zrobić podstawowe badania hormonów: progesteron, estogeny, prolaktyna, testosteron, hormony tarczycy. Należało by również wykluczyć zespół policystycznych jajników. Poszukaj lekarza, który zainteresuje się problemem, ja jestem przekonana, że istnieją dobrzy specjaliści.
Znam dziewczyny, które zawsze miały i nadal mają nieregularne cykle. Kilka z nich bierze pigułki w celu regulacji, inne jakoś z tym żyją, chociaż musi to być bardzo uciążliwe.
Spotkałam się z opinią lekarzy, według której powinno się to wyregulować po pierwszej ciąży. Nie wiem czy planujesz macierzyństo, ale takie długie, nieregulane cykle często bywaja bezowulacyjne i ewntualne zajście w ciąże może być problemem. Nie watro więc czekać.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-02, 07:22   #7
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Dziękuje bardzo za odpowiedzi , własnie Skapulko zamierzam jechać z tym do Białegostoku i zrobić te badania , mam tylko nadzieje ze nie będą drogie , co do dziecka niestety nie planuje naleze do tych kobiet , które raczej nie mają powołania maciezyńskiego , kto wie moze to sie zmieni ale raczej nie zapowiada się na to , a moze to genetycznie bo moja mama odkąd pamieta miała takie miesiączki i bardzo bolesne ,,bolesne skończyły się po pierwszej ciązy a nieregularne nawet po trzeciej ciązy nie ,,ale dobra dosyć tego marudzenia jade za tydzień na badania ,pozdrawiam pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-02, 20:26   #8
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

[QUOTE=mmartaa]Dziękuje bardzo za odpowiedzi , własnie Skapulko zamierzam jechać z tym do Białegostoku i zrobić te badania , mam tylko nadzieje ze nie będą drogie , co do dziecka niestety nie planuje naleze do tych kobiet , które raczej nie mają powołania maciezyńskiego , kto wie moze to sie zmieni ale raczej nie zapowiada się na to.

A mysłałam już, że to ze mną jest coś nie tak, bo ja też nie mam powołania, a wiek już jak najbardziej odpowiedni .
Z tego co piszesz, to te nieregularne miesiączki są raczej uwarunkowane genetycznie, ale badania sobie zrób, wykluczą ewnetualne zaburzenia i będziesz miała pewność, ze wszystko w porządku.
Jesli chodzi o cenę, to niestety hormony nie należą do najtańszych badań. Może spróbuj poprosić swojego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na takie badania (możesz je zrobic w każdym labolatorium), a otrzymane wyniki skonsultuj z dorym specjalistą. Z doświadczenie wiem, że lekarze raczej nie wypisują skierowania na takie badania i zwykle trzeba za nie płacić, ale jesli są wskazania to może warto chociaż spróbować.
Pozdrawiam serdecznie.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-03, 09:55   #9
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Hej.
Ja miałam robione takie badania na obecność hormonów i mogę udzielić Ci kilka rad "formalnych" Bo czasem lekarze zapominają o tym, a to może miec wpływ na wynik. Przede wszystkim bardzo ważny jest dzień cyklu, w którym je robisz (tylko w Twoim przypadku raczej trudno to wyliczyć ). Czasem dają tez skierowanie żeby badania powtarzać w określonych datach, bo powstał tzw. Profil hormonalny. Ja się zapytałam pielęgniarki czy mam być na czczo, a ona na to, że to nie wystarczy, należy jeszcze - nie pić kawy, nie uprawiać intensywnego sportu i sexu co najmniej dzień przed i nie brać długich, gorących kąpieli, bo to wszystko może zafałszować wynik. To wszystko ma podobno wpływ na wydzielanie hormonów.

Życzę powodzenia w walce o skierowanie

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2005-06-03 o 14:07
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-03, 14:19   #10
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Dot.: Powiedzcie mi czy chociaz jedna z was..........??????????

Dziekuje bardzo Margo naprawde te informacje są i bedą bardzo przydatne nie miałam zielonego pojecia o tym co napisałaś mi i jeszcze raz dziękuje i nadal jej nie dostałam cholerka to naprawde frustrujace pozdrawiam was dziewczynki pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 19:59   #11
ewelincia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 302
Unhappy okres...

mam ogromny problem... odchudzałam się i teraz od 3 - 4 msc'y nie mam juz okresu!!! co zrobic że by wszystko wróciło do normy ale żeby nie przytyć? kolezanka opowiedziala mi dzis o takiej dziewczynie w podobnej sytuacji i okazało sie że zatkały jej sie jakies kanaliki i pewnego dnia dostala takego bólu i krwotoku ze trafiła do szpitala. poza tym masakrycznie tracę włosy. tragedia. pomózcie! pozdrawiam
ewelincia17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 20:11   #12
neelaa
Raczkowanie
 
Avatar neelaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 233
Dot.: okres...

Wydaje mi się, że powinnaś się zgłosić do lekarza. Może jedno nie ma nic wspólnego z drugim ( włosy i okres) ale czytałam kiedyś taką ulotkę, że w wyniku zbyt efektownego odchudzania mogą być pewne skutki uboczne związane z okresem. Nie zwlekaj i idź do ginekologa.
neelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 20:12   #13
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: okres...

Ewelincia17 chyba powinnaś udać się do lekarza...
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 20:15   #14
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: okres...

No ładnie, ładnie... przesadziłaś, skarbie Idź do lekarza, poza tym jedz dużo owoców i warzyw, może jakieś witaminki...
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 20:16   #15
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: okres...

nie ma co się zastanawiać, lekarz im szybciej tym lepiej 3 miesiące to bardzo długo. trzymam kciuki
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 20:44   #16
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: okres...

Rany, Ewelincia, zaczynam Ci współczuć (po kilku ostatnich wątkach, na które trafiłam).
Idź do lekarza, najlepiej od razu i do internisty, i do ginekologa. Przyjmowanie doustne witaminy E (tabl.) może może "uruchomić" okres po przerwach, ale nie takich długich chyba. Nie no, idź do lekarza i odżywiaj się z głową, na litość! Tyle jest tu pożytecznych wątków na ten temat, naprawdę mogłabyś sobie znaleźć jakąś zbilansowaną dietę, która nie ma takich skutków ubocznych...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 21:37   #17
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: okres...

A tak w ogóle to mi się spóźnia coś.... 31 dzień, a okresu ni widu ni słychu Jaki jest zakres prawidłowych długości cyklów?
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 23:49   #18
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: okres...

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa
A tak w ogóle to mi się spóźnia coś.... 31 dzień, a okresu ni widu ni słychu Jaki jest zakres prawidłowych długości cyklów?
no to jeszcze az tak ci sie nie spóżnia, prawidłowa długość to przedział 26 - 32 dni

ale prawda jest taka, ze wszystko jest wynikiem niedoborów żywnościowych!!!!!!!!!!
twoje odchudzanie!!!!!!!!!!!!!! !
czyli moze pojawic sie wtorny brak miesiaczki , wypadanie włosów i wielle, wiele innych przykrych spraw!!!!!!!!

zacznij jeść!!!!!!!!!!

i rano do lekarza!!!!!!!!!!!!!!
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-12, 07:04   #19
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: okres...

tematy tego typu powracają na forum jak bumerang.... Ewelincio, skojrzystaj z rady dziewczyn, one są życzliwe i zapewne z głębi serca.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 07:30   #20
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: okres...

Ja też cię namawiam Ewelincio,żebyś udała się do lekarza z tym brakiem okresu i z wypadającymi włosami(tyle,że do dwóch innych).I na drugi raz po prostu opracowuj lepszą dietę.Gorąco pozdrawiam! Powodzenia!
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-12, 13:16   #21
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: okres...

Tak jak wiekszosc: marsz do lekarza!
A tak jak Paris: zacznij jesc!
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 08:14
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 14:27   #22
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: okres...

nie mam od 6 mesięcy okresu ostaytnio sie ważyłam, wczoraj. 40kg w ubraniu w dzinsach i w cięzkami pasku... nie wierze że tak mało waże... maiałam mega awanture... teraz dają



mi dużo jedzeniaa... ewelincia ja też wiem że to trudne ale trzeba przytyć...wiem że i tak tego nie posłuchasz bo ja tego też nie słucham ale tak to jest...
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 14:48   #23
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: okres...

ja jak mialam 15 lat i pstro w glowie..tez sie tak odchudzilam, ze okresu nie miałam przez pół roku..poszłam do lekarza, soaralam tabletki na wywołanie okresu..pojawił sie, ale od tamtej pory mam nieregularne miesiaczki, a na ten problem jest juz potem tylko jedno rozwiazanie-> hormony..Gdybym wiedziała wtedy to co wiem teraz nigdy nie odchudzalabym sie w tak drastyczny sposob...ale madry polak po szkodzie. Radze pojsc do lekarza i zmienic diete..racjonalne odzywianie i cwiczenia to jedyny sposob na zgrabna sylwetke..a nie tam jakies restyrykcyjne diety czy glodowki. Idz do lekarza koniecznie, bo nie chce Cie straszyc, ale po czyms takim moze zaniknac owulacja u Ciebie, a sadze Ze chcesz kiedys urodzic dziecko...pozdrawiam
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 17:01   #24
neelaa
Raczkowanie
 
Avatar neelaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 233
Dot.: okres...

Takie odchudzanie jest bardzo niebezpieczne. Nie ryzykujcie własnego zdrowia dla kilku kilogramów.
neelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 20:48   #25
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: okres...

Kurczę, ja też mam problem z okresem, a raczej jego brakiem... Tzn. nie mam okresu już od ~ 2 miesięcy... Tyle, że się nie odchudzałam :| Fatk, zaczęłam się więcej ruszać - WF, basen, taniec - ale też WIĘCEJ JEM! Schudłam (przez przypadek ) ok. 3kg... Czy to może być tym spowodowane?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 20:52   #26
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: okres...

Cytat:
Napisane przez okretka
Kurczę, ja też mam problem z okresem, a raczej jego brakiem... Tzn. nie mam okresu już od ~ 2 miesięcy... Tyle, że się nie odchudzałam :| Fatk, zaczęłam się więcej ruszać - WF, basen, taniec - ale też WIĘCEJ JEM! Schudłam (przez przypadek ) ok. 3kg... Czy to może być tym spowodowane?
a ile masz lat??
jaki jest twój tryb życia??
chorujesz na coś??
bierzesz jakieś leki??
zaobserwowałas u siebie jakąś zmianę??
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 21:19   #27
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: okres...

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
a ile masz lat??
15 Okres mam od 3 lat...
Cytat:
jaki jest twój tryb życia??
Heh szkoła=>dom=>nauka=>sen=> szkoła=>dom=>nauka=>sen.. . a tak na serio, no to mój tydzień wygląda mniej więcej tak, że rano jem sobie śniadanko (np. musli z mlekiem albo dwie kanapki chleba razowego z jakąś wędliną, serem, pomidorem, itp.) wychodzę z domu zazwyczaj między 6 a 7, jadę do szkoły, wracam koło 16... przez ten czas spędzony w szkole jem np. kanapkę, 2 jabłka, duży jogurt. Po powrocie jem megaobiad Kolację koło 19 (3 razy w tygodniu ok. 20:30). No i między posiłkami jakieś słodycze albo owoce albo mafefki W poniedziałki i środy od 18 do 19 mam zajęcia tańca nowoczesnego. Do tego w środę od 7:10 do 8:45 WF A w czwartki 45minut basenu (dopiero się uczę pływać :P)...
Cytat:
chorujesz na coś??
Nie, jestem zdrowa
Cytat:
bierzesz jakieś leki??
Łykam sobie skrzyp polny Aha, no i Castagnus, który mi zapisała pani ginekolog w sierpniu (żeby uregulować okres, bo miałam NIEZBYT regularny... ale jeszcze W ŻYCIU nie miałam ponad 2miesięcznej przerwy pomiędzy miesiączkami :|)
Cytat:
zaobserwowałas u siebie jakąś zmianę??
Tzn. jaką? Nie, chyba żadnej Poza tym, że moje zawsze piękne paznokcie, zrobiły się łamliwe i rozdwajające - ale to chyba nie ma nic do rzeczy
No, i wszyscy mi mówią, że strasznie schudłam :| (chociaż waga AŻ TAK BARDZO się nie zmieniła...)
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-13, 22:27   #28
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: okres...

wiesz okretka powinnas pójść do lekarza zrobić sobie podstawowe badania, morfologia, ob, mocz, moze poziom Fe, bo jezeli cos z paznokciami zaczyna sie dziac, to moga to byc objawy niedoborowe, choc z tego co podajesz - odżywiasz sie prawidłowo. jednakże, w Twoim wieku, przy dosc aktywnym trybie życia, moze to byc jednak za mało...

radziłabym wizyte i zwykle badanka, a potem mozna myslec dalej
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-14, 18:34   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: okres...

Na litość boską, dziewczyno, nie masz okresu, wypadają Ci włosy i jeszcze się zastanawiasz co z tym zrobić??
Przecież to jasne, że przesadziłaś z tym "odchudzaniem".
Marsz do lekarza, internisty i ginekologa, i szczerze opowiedzieć o tym odchudzaniu.
I zacznij jeść!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-14, 18:38   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: okres...

Okrętka, ty też do pana doktora
Może musisz łykać jakieś preparaty uzupełniające dietę?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.