Zajadanie stresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 21:30   #1
natasza 1 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 54
Angry

Zajadanie stresu


Nie moge sobie poradzić ze swoim strasznym apetytem, głównie na słodycze ale nie tylko... Mam teraz dużo stresu związanego ze studiami, strasznie dużo nauki i swoje emocje rozładowuje poprzez jedzenie. Po prostu rzucam się na słodycze! Ale nie moge nad tym zapanować. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że jakieś dwa tygodnie temu schudłam jakieś 5 kg przez miesiąc ale była to bardzo niezdrowa dieta, drastycznie ograniczone kalorie. Teraz już te kilogramy niestety powróciły a ja mimo że teraz dużo jem i tak cały czas mam napady jedzenia w czasie których pochłaniam ogromne ilości kalorii na raz... nie wiem jak mam zacząć normalnie funkcjonować, nic nie pomaga...
natasza 1 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:31   #2
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Zajadanie stresu

Byłaś u dietetyka? w takim tempie to możesz szybko sobie popsuć układ pokarmowy.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:35   #3
natasza 1 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 54
Dot.: Zajadanie stresu

No chyba juz to zrobiłam bo często mnie zołądek ostatnio boli... byłam u lekarza, usg nic nie wykazało, stwierdził jedynie że mam podrażniony żołądek od nieregularnego jedzenia i złej diety...
natasza 1 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:03   #4
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Zajadanie stresu

Masz jeszcze jakieś dodatkowe objawy?
Spróbuj z witaminami, ja kiedyś jadłam mnóstwo słodyczy, bo czegoś mi brakowało. Ale najważniejsza jest motywacja i Twoja własna praca. Masz kogoś kto byłby w stanie Cię wesprzeć?
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:40   #5
natasza 1 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 54
Dot.: Zajadanie stresu

Hmmm nie bardzo mam sie właśnie do kogo zwrócić z tym, nie sądze żeby ktoś z mojego otoczenia mógł mi pomóc. Wystarczy jakaś zwykła multiwitamina w tabletkach? I tylko to Ci pomogło?
natasza 1 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:50   #6
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez natasza 1 2 Pokaż wiadomość
Nie moge sobie poradzić ze swoim strasznym apetytem, głównie na słodycze ale nie tylko... Mam teraz dużo stresu związanego ze studiami, strasznie dużo nauki i swoje emocje rozładowuje poprzez jedzenie. Po prostu rzucam się na słodycze! Ale nie moge nad tym zapanować. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że jakieś dwa tygodnie temu schudłam jakieś 5 kg przez miesiąc ale była to bardzo niezdrowa dieta, drastycznie ograniczone kalorie. Teraz już te kilogramy niestety powróciły a ja mimo że teraz dużo jem i tak cały czas mam napady jedzenia w czasie których pochłaniam ogromne ilości kalorii na raz... nie wiem jak mam zacząć normalnie funkcjonować, nic nie pomaga...
Ja też jestem łasuchem, łaknienie na słodycze obniża chrom, 1 tabletka dziennie, wypróbuj może na Ciebei też podziała.

A co do stresu, jeśli nie próbowałaś zacznij brać magnez, naprawdę uspokaja. Ja 1 raz dziennie rozpuszczam sobie tabsa musującego i jestem o niebo spokojniejsza
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:54   #7
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Zajadanie stresu

To znaczy wiesz u mnie to było tak że oprócz ciągłego jedzenia słodyczy nabawiłam się wzdęć i zgagi. lekarz stwierdził mi refluks, nie wiem czy to od tych słodyczy czy od dziecko może go miałam bo już jako mała dziewczynka miałam problemy z przewodem pokarmowym. W końcu było tak, że brałam espumisan na wzdęcia, na zgagę manti lub controloc( w zależności czy byłam na leczeniu), a na zajadanie tak jak napisała stalovka chrom, dodatkowo magnez lub taki pakiet multiwitaminowy. Ale najważniejsze w tym podjadaniu jest też samokontrola, ja np nie brałam pieniędzy gdy wychodizłam na miasto, żebym nie mogła sobie kupić batonika.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 15:07   #8
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Zajadanie stresu

Spróbuj znaleźć jakiś inny sposób rozładowywania emocji - słuchanie muzyki, taniec, ćwiczenia, jakieś inne formy ruchu (które wywołują wydzielanie się tzw. hormonów szczęścia, spotkania z przyjaciółmi, może jakieś techniki relaksacyjne. A przede wszystkim zastanów się skąd się bierze tyle stresu - może stawiasz sobie za duże wymagania związane ze studiami?
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 17:32   #9
natasza 1 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 54
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez dorotek88 Pokaż wiadomość
Spróbuj znaleźć jakiś inny sposób rozładowywania emocji - słuchanie muzyki, taniec, ćwiczenia, jakieś inne formy ruchu (które wywołują wydzielanie się tzw. hormonów szczęścia, spotkania z przyjaciółmi, może jakieś techniki relaksacyjne. A przede wszystkim zastanów się skąd się bierze tyle stresu - może stawiasz sobie za duże wymagania związane ze studiami?
Chyba cos w tym jest. Musze sie za bardzo przestać przejmować. Za bardzo chce być we wszystkim najlepsza.

Spróbuje z tym chromem i magnezem
natasza 1 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 08:44   #10
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez Savages Pokaż wiadomość
To znaczy wiesz u mnie to było tak że oprócz ciągłego jedzenia słodyczy nabawiłam się wzdęć i zgagi. lekarz stwierdził mi refluks, nie wiem czy to od tych słodyczy czy od dziecko może go miałam bo już jako mała dziewczynka miałam problemy z przewodem pokarmowym. W końcu było tak, że brałam espumisan na wzdęcia, na zgagę manti lub controloc( w zależności czy byłam na leczeniu), a na zajadanie tak jak napisała stalovka chrom, dodatkowo magnez lub taki pakiet multiwitaminowy. Ale najważniejsze w tym podjadaniu jest też samokontrola, ja np nie brałam pieniędzy gdy wychodizłam na miasto, żebym nie mogła sobie kupić batonika.
Samokontrola to bardzo dobra rzecz, jednak przy mojej słomianej motywacji ahh... szkoda gadać... ale staram sie jak mogę, czasami warto zacisnąć zeby i powiedzieć sobie: co? ja nie dam rady?

WOW, refluks o którym piszesz to nic przyjemnego, mój TŻ się z nim borykał, musiał trzymac ścisłą dietę, jeść wszystko co lekkie (najbardziej przezywał, ze nie moze jesc kotlecików i żółtego sera) i brał specjalne tabletki. I nie dość, że jest wysoki i naprawdę szczupły to po tych tabletkach schudł jeszcze bardziej...
Jego objawy refluksu to kłucie w brzuchu i pieczenie w okolicach mostka - tak mu powiedział lekarz. Wszystko sie zgadzało, tylko, że on już miał to w mega "zaawansowanym" stadium i ponad rok zaleczania...

A tak na poważnie idź do lekarza pierwszego kontaktu, moj TŻ poszedł jak już miał poparzony przewód pokaromwy i wymiotował z krwią. Refluks to nie przelewki.
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:38   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez natasza 1 2 Pokaż wiadomość
Nie moge sobie poradzić ze swoim strasznym apetytem, głównie na słodycze ale nie tylko... Mam teraz dużo stresu związanego ze studiami, strasznie dużo nauki i swoje emocje rozładowuje poprzez jedzenie. Po prostu rzucam się na słodycze! Ale nie moge nad tym zapanować. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że jakieś dwa tygodnie temu schudłam jakieś 5 kg przez miesiąc ale była to bardzo niezdrowa dieta, drastycznie ograniczone kalorie. Teraz już te kilogramy niestety powróciły a ja mimo że teraz dużo jem i tak cały czas mam napady jedzenia w czasie których pochłaniam ogromne ilości kalorii na raz... nie wiem jak mam zacząć normalnie funkcjonować, nic nie pomaga...
Przede wszystkim-masz nauczkę, że bardzo restrykcyjne diety szkodzą. Twój organizm walczy o to, aby odzyskać to, co stracił podczas okresu "głodu". Nie powtarzaj tego nigdy więcej.

A co do stresu i ultra-apetytu...

Z mojego doświadczenia wynika, że lekarstwem na takie stany jest ruch, sporo ruchu. I nie ma, że nie ma czasu, albo że się nie chce, pamiętam, że jak nie miałam czasu, to wstawałam nieraz o piątej rano, żeby pobiegać. Brzuszki można robić, na spacery długie chodzić, zainwestować w karnet na siłownię albo zapisać się na kurs jakiegoś żywego tańca.

Dla Twojego mózgu to wszystko jedno, czy zjesz słodycze, czy zapalisz papierosa, czy weźmiesz narkotyk, walniesz drinka, czy pójdziesz pobiegać. Wszystkie te czynności odpalą taką małą rakietę w Twojej głowie, czyli układ nagrody. Oczywiście, narkotyków nie polecam (chociaż nigdy nie próbowałam, opieram się na powszechnej opinii), papierosów i drinków w nadmiernej ilości także nie. Jaki z tego wniosek?-Idź biegać. Zobaczysz, że pod wpływem częstego wysiłku fizycznego Twój apetyt na słodycze znacząco zmaleje.

A wtedy, nawet, jeżeli od czasu do czasu napadnie Cię ostra cukrofaza, to nic Ci od niej nie będzie.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2013-01-14 o 12:53
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 09:26   #12
dudzia22
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 16
Dot.: Zajadanie stresu

Ech, tylko jak tu biegać zimą... Można na siłowni, tylko że trochę to kosztuje. Ale damy radę ! ZACZYNAMY WALCZYĆ O SWOJE ZDROWIE!
dudzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:52   #13
meagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zajadanie stresu

Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Pomoże mi to w napisaniu pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRGyMf1r1ShxhTpAS 6fAZ1MEJFaLOL0wxS3hxSMyTo J8SuOA/viewform
meagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 10:57   #14
izuskalip
Przyczajenie
 
Avatar izuskalip
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zajadanie stresu

Też miałam ten problem... Ale zaczęłam poświęcać więcej czasu na gotowanie i szykuję sobie posiłki na parę dni i przechowuje je w lodówce w pudełkach, które na początku podkradałam mojej siostrze, ale w końcu sama zainwestowałam. Wiem, że są dla dzieci, ale lepszych na rynku chyba nie ma! xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-11-19 o 10:28 Powód: link
izuskalip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 12:53   #15
Melamix
Raczkowanie
 
Avatar Melamix
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 30
Dot.: Zajadanie stresu

Na stres najpierw trzeba wziąć wdech i wydech zaparzając melisę albo inne zioła.
Najlepiej poczytać o tym książki czy choćby artykuły w internecie i nastawiać się pozytywnie psychicznie.
Melamix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 14:16   #16
psychodietetyk_slupsk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zajadanie stresu

Złożony problem dotyczący wielu osób
psychodietetyk_slupsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 17:02   #17
Szymonsob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez natasza 1 2 Pokaż wiadomość
Nie moge sobie poradzić ze swoim strasznym apetytem, głównie na słodycze ale nie tylko... Mam teraz dużo stresu związanego ze studiami, strasznie dużo nauki i swoje emocje rozładowuje poprzez jedzenie. Po prostu rzucam się na słodycze! Ale nie moge nad tym zapanować. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że jakieś dwa tygodnie temu schudłam jakieś 5 kg przez miesiąc ale była to bardzo niezdrowa dieta, drastycznie ograniczone kalorie. Teraz już te kilogramy niestety powróciły a ja mimo że teraz dużo jem i tak cały czas mam napady jedzenia w czasie których pochłaniam ogromne ilości kalorii na raz... nie wiem jak mam zacząć normalnie funkcjonować, nic nie pomaga...
Na stres dobrze działa CBD. Jeśli chcesz efekt natychmiastowy, to polecam susz i waporyzację lub tradycyjny skręt. Natomiast olejek działa długotrwałe, ale konieczne jest regularne stosowanie. Tu masz link do bloga, jest troche obszerniej opisane. Na mnie to działa
xxx

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-11-19 o 10:28 Powód: link
Szymonsob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 07:56   #18
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Zajadanie stresu

Cytat:
Napisane przez Szymonsob Pokaż wiadomość
Na stres dobrze działa CBD. Jeśli chcesz efekt natychmiastowy, to polecam susz i waporyzację lub tradycyjny skręt. Natomiast olejek działa długotrwałe, ale konieczne jest regularne stosowanie. Tu masz link do bloga, jest troche obszerniej opisane. Na mnie to działa
xxx

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak olejek CBD ma się do gastro występującego po tradcyjnym podaniu konopii?
W każdym wątku ta sama reklama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-11-19 o 10:27 Powód: link w cytacie
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 08:37   #19
Szymonsob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zajadanie stresu

Mylisz marihuanę z konopią, skad pomysł ze po olejku CBD wystepuje gastro?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez czarovnicaa Pokaż wiadomość
A jak olejek CBD ma się do gastro występującego po tradcyjnym podaniu konopii?
W każdym wątku ta sama reklama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednym ze stereotypów dotyczących marihuany z nasion konopi jest to, że może powodować silny wzrost apetytu. Nie zawsze tak jest, ponieważ doświadczeni użytkownicy zwykle nie odczuwają tych samych zachcianek, co kiedyś, albo po prostu nauczyli się, jak je kontrolować.

Co więcej, wdychanie jakiegokolwiek dymu faktycznie obniża uczucie głodu, przynajmniej na krótki czas. Wreszcie, tęsknota za słodkim i tłustym jedzeniem po paleniu może również zależeć od osobistych nawyków żywieniowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szymonsob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-19 09:37:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.