Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 11:43   #751
hobbystka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Powiem wam co pomoglo mi przyspieszyc okres o AZ 5 DNI.
Bardzo zalezalo mi na przyspieszeniu swojego okresu, ktory jest troche nieregularny, ale trwa ok. 28 dni, dzisiaj(23 dzien) dostalam.
Wszystko robilam wczoraj, tylko przez jeden dzien. Mysle, ze zawdzieczam to glownie moczeniu stop w bardzo cieplej wodzie, robilam to ok. 40 minut, pozniej przez kilka minut masowalam te czesc stopy pod duzym palcem, taka jakby "poduszka". Zjadlam tez sporo witaminy C(2 pomarancze, papryka i 2 tabletki Rutinacei), chociaz slyszalam, ze ta witamina tez opoznia, wiec sama nie wiem. Na koniec cwiczylam ok. 15 miut, ale robie to codziennie, wiec nie wiem czy mialo to jakis wplyw. Nie bralam zadnych goracych kapieli, ani nie pilam alkoholu, co lepsze wywolalam okres nie majac praktycznie zadnych objawow przedmiesiaczkowych, mysle, ze to wszystko dzieki pozytywnemu nastawieniu i nie stresowaniu sie oraz przede wszystkim dzieki MOCZENIU STOP.
hobbystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:23   #752
gochagocha26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: okres

Hej laski mam problem. Mianowicie kochałam się z facetem w dni niepłodne a okres mi się spóźnia ;( bardzo denerwuje się tym faktem. Robiliśmy to bez zabezpieczenia ale mniej więcej w połowie przerwaliśmy. Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Chce jeszcze dodać że towarzyszył mi stres w tym miesiącu (egzaminy na prawko) i infekcja pochwy czy może to mieć jakiś związek z opóźniającym się okresem?
gochagocha26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 14:40   #753
gochagocha26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: spoznia sie okres

Hej laski mam problem. Mianowicie kochałam się z facetem w dni niepłodne a okres mi się spóźnia ;( bardzo denerwuje się tym faktem. Robiliśmy to bez zabezpieczenia ale mniej więcej w połowie przerwaliśmy. Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Chce jeszcze dodać że towarzyszył mi stres w tym miesiącu (egzaminy na prawko) i infekcja pochwy czy może to mieć jakiś związek z opóźniającym się okresem?
gochagocha26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:27   #754
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: spoznia sie okres

Cytat:
Napisane przez gochagocha26 Pokaż wiadomość
Hej laski mam problem. Mianowicie kochałam się z facetem w dni niepłodne a okres mi się spóźnia ;( bardzo denerwuje się tym faktem. Robiliśmy to bez zabezpieczenia ale mniej więcej w połowie przerwaliśmy. Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Chce jeszcze dodać że towarzyszył mi stres w tym miesiącu (egzaminy na prawko) i infekcja pochwy czy może to mieć jakiś związek z opóźniającym się okresem?
A ta infekcja wyleczona?
Na jakiej zasadzie twierdzisz, że to były dni niepłodne? Masz wykres to wklej.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 08:14   #755
wisienka_na_torciku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: spoznia sie okres

Cytat:
Napisane przez myszkaaamini Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie do Was, a mianowicie chodzi mi o spóźniający się 2 dni okres. Kochałam się z moim chłopakiem (z prezerwatywa jak zawsze) i bylo to po dniach plodnych. 2 dni po nich miałam krwawienie(podobne do okresu-trwało tyle samo dni) Po stosunku zorientowaliśmy się że przy końcu była maleńka dziurka(koniec prezerwatywy-nie ten ze zbiorniczkiem). Był to nasz 2 stosunek w tym dniu. Zrobiłam test wczoraj i wykazało że nie jestem w ciąży. Czy przez to krwawienie możliwe że mi się przesuną czasowo? Ciągle mam takie dziwne uczucie jak przed każdym okresem ten ból brzucha i dziwny śluz i uczucie jakbym go dostałą chodź go nie ma. Co mamy robić. Pomocy.
Generalnie rozumiem wszystko, ale nie brak odpowiedzialności za swoje czyny. Jeżeli uprawia się seks to zawsze jest możliwość zajścia w ciąże i trzeba się z tym liczyć. Prezerwatywa nie daje 100% pewności.
Spróbuj zrobić test jutro z porannego moczu, a jak nie to idź na betę, jeżeli nie dostaniesz okresu do tego czasu.

Co do tego objawu, o którym mówisz- miałam tak samo Wydawało mi się, że mam okres, ale go nie było. Dziś jestem w 7 miesiącu ciąży.
Nie, żebym chciała Cię straszyć, po prostu tak było.

Tak czy inaczej powodzenia

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gochagocha26 Pokaż wiadomość
Hej laski mam problem. Mianowicie kochałam się z facetem w dni niepłodne a okres mi się spóźnia ;( bardzo denerwuje się tym faktem. Robiliśmy to bez zabezpieczenia ale mniej więcej w połowie przerwaliśmy. Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Chce jeszcze dodać że towarzyszył mi stres w tym miesiącu (egzaminy na prawko) i infekcja pochwy czy może to mieć jakiś związek z opóźniającym się okresem?
Po pierwsze, jeżeli nie chcieliście mieć dzieci, to trzeba było się zabezpieczać.
To, że w połowie przerwaliście nie oznacza, że w ciąży być nie możesz. Przed konkretnym wytryskiem w męskiej wydzielinie mogą znajdować się plemniki.

Co do dni płodnych/ niepłodnych - nie jest to metoda antykoncepcji !
Kalendarzyk to najgorsza `metoda` jaka być może...
Jeżeli CHCESZ zajść w ciąże, wtedy kalendarzyk jest przydatny- wiadomo.
wisienka_na_torciku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:09   #756
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Co do dni płodnych/ niepłodnych - nie jest to metoda antykoncepcji !
Kalendarzyk to najgorsza `metoda` jaka być może...
Jeżeli CHCESZ zajść w ciąże, wtedy kalendarzyk jest przydatny- wiadomo.
Jest to metoda kontroli poczęć, pod warunkiem ze nie jest to kalendarzyk internetowy a prowadzenie samoobserwacji
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:55   #757
wisienka_na_torciku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Jest to metoda kontroli poczęć, pod warunkiem ze nie jest to kalendarzyk internetowy a prowadzenie samoobserwacji
Owszem- metoda kontroli poczęć, ale nie metoda antykoncepcji.

I wiem też dobrze, że dziewczyny, które nie chcą być w ciąży nie prowadzą samoobserwacji, tylko zazwyczaj strzelają mniej więcej w połowie cyklu, bądź, tak jak napisałaś prowadzą "kalendarzyk internetowy", co jest jak dla mnie niedorzeczne.
wisienka_na_torciku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 15:43   #758
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Ja próbowałam prowadzić sobie kartki z wykresami, ale to był totalny bezsens Kiedy miałam cykle po około 50 dni to temperatura skakała jak chciała,nic się kupy nie trzymało... Gdy piłam herbatę pokrzywową,która wpływa mi na cykl i sprawia,że ma on około 21 dni i jest regularny to wtedy wykres jest wzorcowy - skok w mniej więcej połowie cyklu i taka temperatura utrzymana aż do końca. Gdy to był mój pierwszy "pokrzywowy" cykl i w 21 dniu w niedzielę spadła mi temperatura już myślałam,że dalej moje wykresy niczego mi nie dadza, a tu proszę - za parę godzin już był okres Z chęcią wróciłabym do pokrzywy i mierzenia temperatury, bo fajnie jest wiedzieć co i jak, ale nie wiem czy ta herbata nie przyczyniła się do wysypu na mojej twarzy może niebawem jeszcze spróbuję
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:05   #759
niaczka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

witam, mam 18 lat, mam obfite okresy, miałam takie od zawsze, mam też mocne bóle podbrzusza, zazwyczaj są tak jakby skurczowe, i zazwyczaj na dwa dni przed okresem. miesiączkuje dość regularnie tylko niestety co 24/23 dni często mam skrzepy), ostatnio coraz bardziej zaczęłam się tym martwić i obserwować swoje ciało. zauważyłam że zawsze na 2 dni przed okresem boli mnie jakby prawy jajnik. oraz kiedy nie załatwię się boli mnie podbrzusze ( bez wyjątku którego dnia cyklu).
byłam u jednego lekarz i on nawet bez badania stwierdził że taka moja natura, ale ja nie dam się spławić i już mam wizytę na 28 do innej pani
ale chciałabym wcześniej zapytać czy nikt nie wie co to może być, lub nie zna sposobu na zmniejszenie obfitości krwawienia?
jeśli źle trafiłam to przepraszam
niaczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:11   #760
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez niaczka02 Pokaż wiadomość
witam, mam 18 lat, mam obfite okresy, miałam takie od zawsze, mam też mocne bóle podbrzusza, zazwyczaj są tak jakby skurczowe, i zazwyczaj na dwa dni przed okresem. miesiączkuje dość regularnie tylko niestety co 24/23 dni często mam skrzepy), ostatnio coraz bardziej zaczęłam się tym martwić i obserwować swoje ciało. zauważyłam że zawsze na 2 dni przed okresem boli mnie jakby prawy jajnik. oraz kiedy nie załatwię się boli mnie podbrzusze ( bez wyjątku którego dnia cyklu).
byłam u jednego lekarz i on nawet bez badania stwierdził że taka moja natura, ale ja nie dam się spławić i już mam wizytę na 28 do innej pani
ale chciałabym wcześniej zapytać czy nikt nie wie co to może być, lub nie zna sposobu na zmniejszenie obfitości krwawienia?
jeśli źle trafiłam to przepraszam
módl się, żeby Ci się trafiła kompetentna Pani ginekolog bo z reguły panie nie są dobrymi ginekologami, są oczywiście wyjątki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:13   #761
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez niaczka02 Pokaż wiadomość
witam, mam 18 lat, mam obfite okresy, miałam takie od zawsze, mam też mocne bóle podbrzusza, zazwyczaj są tak jakby skurczowe, i zazwyczaj na dwa dni przed okresem. miesiączkuje dość regularnie tylko niestety co 24/23 dni często mam skrzepy), ostatnio coraz bardziej zaczęłam się tym martwić i obserwować swoje ciało. zauważyłam że zawsze na 2 dni przed okresem boli mnie jakby prawy jajnik. oraz kiedy nie załatwię się boli mnie podbrzusze ( bez wyjątku którego dnia cyklu).
byłam u jednego lekarz i on nawet bez badania stwierdził że taka moja natura, ale ja nie dam się spławić i już mam wizytę na 28 do innej pani
ale chciałabym wcześniej zapytać czy nikt nie wie co to może być, lub nie zna sposobu na zmniejszenie obfitości krwawienia?
jeśli źle trafiłam to przepraszam
Hej,tabletki antykoncepcyjne zmniejszają krwawienie i ból
Powiem Ci,że ja z bólu podczas okresu aż wymiotowałam a teraz wystarcza mi jeden apap na całe krwawienie.
Średnio na okres zużywałam ok 25 tamponów super albo super plus(największe jakie sprzedają) a teraz zużywam z 10 regular-zwykłe.
Naprawdę mi pomogły,miałam bardzo nieregularny też.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 20:20   #762
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Hej,tabletki antykoncepcyjne zmniejszają krwawienie i ból
Powiem Ci,że ja z bólu podczas okresu aż wymiotowałam a teraz wystarcza mi jeden apap na całe krwawienie.
Średnio na okres zużywałam ok 25 tamponów super albo super plus(największe jakie sprzedają) a teraz zużywam z 10 regular-zwykłe.
Naprawdę mi pomogły,miałam bardzo nieregularny też.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ale wiesz, że to tylko chwilowe zatrzymanie problemu i jak przestaniesz brać anty to wszystko wróci?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:37   #763
niaczka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

właśnie chciałabym zacząć brać tabletki z powodu antykoncepcji, ale chciałabym też znać powód tych moich problemów..
jak sądzicie o jakie badania musze się ubiegać?
trochę się boje że wyjdzie coś strasznego
niaczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:46   #764
kolezanka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam i jestem tu nowa ... Trochę nie wiem czy w dobrym miejscu ten post umieszczam ale... Może mi coś podpowiecie , doradzicie
Mój problem dotyczy miesiączki - brak
W listopadzie urodziłam syna przez cc byłam na wizycie u gin 31-01-2014 stwierdził że wszystko jest ok i okres powinnam dostać lada moment 03 i 04-03-2014 dostałam lekkiego plamienia myslałam że może się coś rozwinie ale wszystko ustało zadzwoniłam do gin .. a on powiedział że troche nie możliwe i czy nie jestem w ciąży trochę się przestraszyłam bo z mężem fakt było z bliżenie ale z prezer... i tylko raz 17-02.. więc 11-03 zrobiłam test wyszedł negatywny a 14-03 poszłam do gin.. powiedział że tak jest ok a co do okresu to nie możliwe bo moje endometrium ma 15 mm to powinnam mieć big okres dał mi luteine aby brać przez 5 dni w pierwszym dniu gdy wziełam w nocy pojawiło się lekkie krwawienie myślałm że się rozwinie a tu nic ... sama nie wiem co mam myśleć może mi coś podpowiecie
kolezanka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 14:53   #765
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez niaczka02 Pokaż wiadomość
witam, mam 18 lat, mam obfite okresy, miałam takie od zawsze, mam też mocne bóle podbrzusza, zazwyczaj są tak jakby skurczowe, i zazwyczaj na dwa dni przed okresem. miesiączkuje dość regularnie tylko niestety co 24/23 dni często mam skrzepy), ostatnio coraz bardziej zaczęłam się tym martwić i obserwować swoje ciało. zauważyłam że zawsze na 2 dni przed okresem boli mnie jakby prawy jajnik. oraz kiedy nie załatwię się boli mnie podbrzusze ( bez wyjątku którego dnia cyklu).
byłam u jednego lekarz i on nawet bez badania stwierdził że taka moja natura, ale ja nie dam się spławić i już mam wizytę na 28 do innej pani
ale chciałabym wcześniej zapytać czy nikt nie wie co to może być, lub nie zna sposobu na zmniejszenie obfitości krwawienia?
jeśli źle trafiłam to przepraszam
Mnie ginekolog przepisuje tabletki Exacyl. Kazała mi 2x dziennie po jednej tabletce (w ulotce zalecana jest większa dawka ) przez pierwsze 4 (albo 5) dni okresu, ja brałam przez 2-3 dni po 2 tabletki ale to już miesiące temu.. Nie wiem czy to sprawa tych tabletek czy nie,ale bywają cykle,że nie muszę nawet po nie sięgać, a czasem wystarczy tylko jedna. A naprawdę miałam takie obfite miesiączki że nie potrafiłam wstać z krzesła... od razu do łazienki
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:57   #766
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale wiesz, że to tylko chwilowe zatrzymanie problemu i jak przestaniesz brać anty to wszystko wróci?
Wiem o tym,jednak taki okres przez wiele lat miałam,im stawałam się starsza to nasilał się ból i obfitość.Teraz mam 19 lat a mając 16 musiałam zacząć używać tampony bo każda podpaska mi przecielała.Było tak,że siedziałam z godzinę a jak tylko się podnosiłam to lało mi się po udach przy super chłonnych podpaskach.
Po prostu tak jestem zbudowana i tak działa mój organizm dlatego bardzo cieszę się z tych tabletek,tego,że mogę normalnie funkcjonować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 17:10   #767
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Wiem o tym,jednak taki okres przez wiele lat miałam,im stawałam się starsza to nasilał się ból i obfitość.Teraz mam 19 lat a mając 16 musiałam zacząć używać tampony bo każda podpaska mi przecielała.Było tak,że siedziałam z godzinę a jak tylko się podnosiłam to lało mi się po udach przy super chłonnych podpaskach.
Po prostu tak jestem zbudowana i tak działa mój organizm dlatego bardzo cieszę się z tych tabletek,tego,że mogę normalnie funkcjonować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no rozumiem Cię doskonale ale według mnie ginekolog powinien jednak inaczej zapobiegać takiej obfitości okresu niż od razu dawać tabletki anty (chyba, że to wiązało się też z zabezpieczaniem się).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 17:32   #768
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no rozumiem Cię doskonale ale według mnie ginekolog powinien jednak inaczej zapobiegać takiej obfitości okresu niż od razu dawać tabletki anty (chyba, że to wiązało się też z zabezpieczaniem się).
Początkowo nie wiązało ale z przy drugim opakowaniu jakoś tak samo wyszło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 17:48   #769
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Początkowo nie wiązało ale z przy drugim opakowaniu jakoś tak samo wyszło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to dobrze, że przynajmniej się nie faszerowałaś bo ginekologowi się nie chciało czegoś z tymi okresami zrobić i dał anty, bo to najmniejsza linia oporu i jak kiedyś będziesz musiała odstawić z jakiegoś powodu to wszystko wróci i o tym też warto pomyśleć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 18:35   #770
niaczka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

podpowiecie mi może o jakie badanie powinnam się ubiegać przy tak obfitym krwawieniu i przy dużych bólach?
chciałabym zacząć brać tabletki ale chyba najpierw chce wiedzieć co mi jest..
niaczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:38   #771
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no to dobrze, że przynajmniej się nie faszerowałaś bo ginekologowi się nie chciało czegoś z tymi okresami zrobić i dał anty, bo to najmniejsza linia oporu i jak kiedyś będziesz musiała odstawić z jakiegoś powodu to wszystko wróci i o tym też warto pomyśleć.
Wiedział,że mam chłopaka i uprawiamy petting itd to pewnie logicznym było,że zaczniemy uprawiać zwykły seks
Wiem,że pewnie kiedyś jak odstawię to wróci ale faszerowanie się takimi ilościami przeciwbólowych też nie jest dobre.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:42   #772
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Wiedział,że mam chłopaka i uprawiamy petting itd to pewnie logicznym było,że zaczniemy uprawiać zwykły seks
Wiem,że pewnie kiedyś jak odstawię to wróci ale faszerowanie się takimi ilościami przeciwbólowych też nie jest dobre.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no i 16-latce dał tabsy? skąd Ty wytrzasnęłaś takiego lekarza?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:49   #773
Em_monika
Raczkowanie
 
Avatar Em_monika
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 42
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej, mam nadzieję, że mi poradzicie, czy już zwariowałam czy serio jest duże prawdopodobieństwo.

Jakieś 20dni temu, byłam z chłopakiem na feriach w Poznaniu. Wiadomo jak to na wyjeździe, dużo się działo. Dziś wypada 30 dzień cyklu i okresu brak (zazwyczaj dostawałam w 26-7 dzień, a typowe objawy przed tzn. ból brzucha, trochę piersi miałam). Problem w tym, że uważaliśmy baaardzo, stosowaliśmy gumki + wychodził zemnie przed wytryskiem i sprawdzaliśmy zawsze prezerwatywe po. Nic podejrzanego nie było. Od jakiegoś miesiąca diametralnie zmieniłam styl życia, koniec słodyczy, tłuszczów + wysiłek fizyczny 6x w tygodniu, schudłam jakieś 4-5kg. (już kiedyś nie miałam okresu przez dietę).

Teraz waham się, czy jest możliwość ciąży (brak jakich kolwiek objawów typowych) czy poprostu znowu przesadziłam z ćwiczeniami i dietą.

Co o tym sądzicie? Odpowiedzi typu zrób test to się dowiesz, nie mile widziane, bo postanowiłam zrobić to jutro. Dziękuje za odp.
Em_monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:11   #774
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Em_monika Pokaż wiadomość
Hej, mam nadzieję, że mi poradzicie, czy już zwariowałam czy serio jest duże prawdopodobieństwo.

Jakieś 20dni temu, byłam z chłopakiem na feriach w Poznaniu. Wiadomo jak to na wyjeździe, dużo się działo. Dziś wypada 30 dzień cyklu i okresu brak (zazwyczaj dostawałam w 26-7 dzień, a typowe objawy przed tzn. ból brzucha, trochę piersi miałam). Problem w tym, że uważaliśmy baaardzo, stosowaliśmy gumki + wychodził zemnie przed wytryskiem i sprawdzaliśmy zawsze prezerwatywe po. Nic podejrzanego nie było. Od jakiegoś miesiąca diametralnie zmieniłam styl życia, koniec słodyczy, tłuszczów + wysiłek fizyczny 6x w tygodniu, schudłam jakieś 4-5kg. (już kiedyś nie miałam okresu przez dietę).

Teraz waham się, czy jest możliwość ciąży (brak jakich kolwiek objawów typowych) czy poprostu znowu przesadziłam z ćwiczeniami i dietą.

Co o tym sądzicie? Odpowiedzi typu zrób test to się dowiesz, nie mile widziane, bo postanowiłam zrobić to jutro. Dziękuje za odp.
zabezpieczenie bylo, ciąży nie ma
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:33   #775
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no i 16-latce dał tabsy? skąd Ty wytrzasnęłaś takiego lekarza?
Nie dopiero niedawno zaczęłam brać,teraz mam 19.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 23:26   #776
bea04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Witam, dwa lata temu urodzilam corke, od poltora roku mialam bardzo regularne miesiaczki co 25-26 dni. jednak poprzednia przyszla w 23 dniu cyklu,trwala tylko 3 dni, i teaz w 18 dniu cyklu przyszlo kolejne krwawienie. dzis jest 20 dzien i krwawienia prawie nie ma. Czy jest to cos czym powinnam sie niepokoic, czy czekac do nastepnej miesiaczki i ewentualnie wtedy udac sie do lekarza?
bea04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 21:52   #777
atram91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 36
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Spora liczba z Was pisze o spóźniającym się okresie...ale ja mam go za wcześnie! Miesiączkuję od dobrych kilku lat, wcześniej wszystko było terminowo w porządku. Cykl zwykle trwa ok. 30 dni. W sobotę w 19 dniu cyklu zaczęłam krwawić. 2 dni wcześniej czułam się tak, jak zwykle przed okresem, lecz nawet się tym zbytnio nie przejęłam gdyż myślałam, że na to jest jeszcze za wcześnie. Do ginekologa pewnie uda mi się dostać dopiero w piątek i dlatego chciałabym dowiedzieć się czy faktycznie mam się niepokoić wcześniejszym okresem. Trafił się komuś taki przypadek? (Próbuję się uspokoić i uświadomić, że na pewno nic złego się ze mną nie dzieje)
atram91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:39   #778
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez atram91 Pokaż wiadomość
Spora liczba z Was pisze o spóźniającym się okresie...ale ja mam go za wcześnie! Miesiączkuję od dobrych kilku lat, wcześniej wszystko było terminowo w porządku. Cykl zwykle trwa ok. 30 dni. W sobotę w 19 dniu cyklu zaczęłam krwawić. 2 dni wcześniej czułam się tak, jak zwykle przed okresem, lecz nawet się tym zbytnio nie przejęłam gdyż myślałam, że na to jest jeszcze za wcześnie. Do ginekologa pewnie uda mi się dostać dopiero w piątek i dlatego chciałabym dowiedzieć się czy faktycznie mam się niepokoić wcześniejszym okresem. Trafił się komuś taki przypadek? (Próbuję się uspokoić i uświadomić, że na pewno nic złego się ze mną nie dzieje)
ja kiedys miałam wczesniej okres
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:21   #779
bad_reputation
Przyczajenie
 
Avatar bad_reputation
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny, mam nadzieję, że mnie trochę uspokoicie, bo w kwestii okresu jestem straszną panikarą odkąd zaczęłam współżyć z chłopakiem
Okres teoretycznie powinnam dostać 22 marca, cykl od kilku miesięcy trwa 29 albo 31 dni, wcześniej między 26-35. W każdym razie, w czasie stosunku zabezpieczamy się prezerwatywą, żadna nie pękła, wszystko w porządku, jednak od piątku bolą mnie piersi, towarzyszy uczucie wilgoci w pochwie charakterystyczne dla okresu, czasami pobolewa brzuch. Krwawienia po dziś dzień nie ma; normalnie olałabym ten fakt, jednak teraz mimo wszystko obawiam się ciąży i jeszcze bardziej napędzam się przekopując internet w poszukiwaniu objawów Jak myślicie, to przez mój stres opóźnia się okres czy jednak może istnieć prawdopodobieństwo, że trafiła nam się jakaś wadliwa gumka?
Na pojutrze jestem zarejestrowana do ginekologa, chciałam przejść na tabletki dla większej pewności i komfortu psychicznego, przedstawię pani doktor swoje wątpliwości - piszę do Was żeby przestać fiksować w oczekiwaniu na wizytę, dla mnie kilkudniowe uczucie wilgotności w pochwie to zupełna nowość - zwykle, gdy się tak czułam, następnego dnia dostawałam okres.
__________________
Wierzę, że śmiech jest najlepszym spalaczem kalorii. Wierzę w pocałunki, dużo pocałunków. Wierzę w bycie silnym, kiedy wygląda na to, że wszystko idzie w złym kierunku. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są tymi najpiękniejszymi. Wierzę, że jutro jest nowy dzień i wierzę w cuda.
bad_reputation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:27   #780
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez bad_reputation Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam nadzieję, że mnie trochę uspokoicie, bo w kwestii okresu jestem straszną panikarą odkąd zaczęłam współżyć z chłopakiem
Okres teoretycznie powinnam dostać 22 marca, cykl od kilku miesięcy trwa 29 albo 31 dni, wcześniej między 26-35. W każdym razie, w czasie stosunku zabezpieczamy się prezerwatywą, żadna nie pękła, wszystko w porządku, jednak od piątku bolą mnie piersi, towarzyszy uczucie wilgoci w pochwie charakterystyczne dla okresu, czasami pobolewa brzuch. Krwawienia po dziś dzień nie ma; normalnie olałabym ten fakt, jednak teraz mimo wszystko obawiam się ciąży i jeszcze bardziej napędzam się przekopując internet w poszukiwaniu objawów Jak myślicie, to przez mój stres opóźnia się okres czy jednak może istnieć prawdopodobieństwo, że trafiła nam się jakaś wadliwa gumka?
jeśli nie pękła ani się nie zsunęła to nie ma możliwości ciąży. nie wierz w bajki o pani z kiosku przebijającej kondony. tak, przez stres może Ci się spóźniać okres.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.