Recepcja a zajmowanie się odzieniem wierzchnim? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-15, 05:32   #1
Ikimino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1

Recepcja a zajmowanie się odzieniem wierzchnim?


Cześć! Pracuję jako kosmetolog w instytucie, jednak zostaję czasem przydzielona na recepcję (nie mamy pieniędzy na zatrudnienie recepcji na drugi etat - sami wiecie, takie czasy).
Na recepcji czuje się dobrze, ale zastanawiają mnie pewne kwestie związane z obsługą gości. Stanowisko jest stojąco-siedzące, czyli jak ktoś przychodzi to mogę swobodnie wstać, porozmawiać, jednak w przypadku chociażby zapisu na zabieg muszę usiąść i wprowadzić osobę do systemu - to można powiedzieć mam ogarnięte.
Jednakże, mamy szafę zabudowaną, taką na wciskanie. Czuje się, powiem szczerze, niezręcznie, musząc wyjść zza recepcji, odebrać kurtkę od gości i odwiesić do szafy, a potem znowu wrócić za recepcję i rozliczyć tą osobę.
Jak sądzicie, powinniśmy zacząć uczyć gości, że tam jest szafa, jest na system naciskania (powiedzmy, że jak w Ikei) i mogą sobie swobodnie tam kurteczki odwieszać?
Już kilka razy natknęłam się na sytuację, gdzie prosząc o kurtkę goście mi wręcz ręce wystawiali, jakbym to ja miała im je założyć - dla mnie za dużo.
Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Ikimino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-10, 18:56   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Recepcja a zajmowanie się odzieniem wierzchnim?

Myślę, że najlepiej będzie od razu pokazywać gościom szafę i mówić że tam mogą powiesić okrycia. Nauczą się, a Ty nie będziesz cały czas kursować pomiędzy recepcją a szafą
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 15:45   #3
jaityle
Raczkowanie
 
Avatar jaityle
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 235
Dot.: Recepcja a zajmowanie się odzieniem wierzchnim?

Jasne że możesz powiedzieć gościom żeby sobie sami odwieszali kurtki jeśli mogą to robić. Nie rozumiem dlaczego ty to robisz skoro nie należy to do twoich obowiązków. Ja kiedyś pracowałam na recepcji oddziałowej w przychodni i do moich obowiązków należała obsługa szatni bo osobą nieuprawnionym nie można było tam wchodzić, a w kurtkach na odział nie wpuszczano. Jeśli u was nie ma żadnego zakazu to jak najbardziej niech klient sam odwiesza kurtkę. To tak jakbym poszła do lekarza i on brał ode mnie kurtkę, zamiast powiedzieć, gdzie jest wieszak i że mogę sobie powiesić.
__________________
Mój dziennik (dieta i ćwiczenia): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767796

BYŁO: 76 kg
JEST: 62,5 kg
BĘDZIE: 58 kg
jaityle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 16:45:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.