To było przecież na stopie koleżeńskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-26, 20:34   #1
KwAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Smile

To było przecież na stopie koleżeńskiej


Hej. Przejdę od razu do meritum.

Mam lat 22 jestem kobietą. Miałam w życiu jednego chłopaka z którym znajomość zakończyłam 4 lata temu. Od lat 10 koleguje się z (nazwijmy go) X, 3 lata temu wyznał że mu się podobam ale jakoś odeszło to w zapomnienie. Spotykalismyh się jak kolega i koleżanka i w większym gronie. Problem w tym że to samo co kiedyś wyznał mi X ostatnio i powiedział że w ostatnim czasie nie jestem mu obojętna i chciałby ze mną spróbować coś stworzyć. Byłam zaskoczona bo rzadko się spotykamy. Ja mieszkam na wsi, on w mieście, dzieli nas jakieś 35 km.

Dlaczego o tym pisze?
Bo jak go poznałam 12 lat temu to on mi się podobał. Potem parę lat bez kontaktu i potem ja mu się zaczęłam podobać. Niby coś nie jest mi obojętny ale problem leży w jego wyglądzie. Wiem że w tym momencie jestem okropna ale chce jak najprościej naświetlić sytuację. Uwielbiam jego charakter i rozmowę z nim ale jego wygląd wskazuje raczej że jest on takim lamusem (naprawdę bardzo przepraszam za określenie). Można stwietdzic, że wizualnie do siebie nie pasujemy i co najlepsze to to nie są moje słowa tylko kilkuu (4) osób (neutralnych) z mojego grona.

Pisze to ponieważ zastanawiam się nad paroma kwestiami:
Czy związek albo spotykanie się bardziej z rozsądku ma w ogóle sens czy lepiej zostawić to na stopie koleżeńskiej?
Czy warto być z kimś i potem dostawać pytania "dlaczego Ty z nim w ogóle jesteś?".

Wiem że na te pytania powinnam odpowiedzieć sobie sama ale nie mam dobrego wzoru jak to powinno wyglądać. Wszystkie związki jakie obserwowałam oparte były od razu na zauroczeniu i miesiąc później był związek. Potem też te związki po 3, 4 latach się rozpadały więc nie wiem czy to dobra droga.

Pytanie czy lepsze są Waszym zdaniem związki z rozsądku czy jednak potrzebujecie tej iskry i wszystko Wam musi grać?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zachęcam do dyskusji. Zależy mi na Waszym ogólnym zdaniu na temat związków, niekoniecznie musicie nawiązywać do mojej sytuacji.
KwAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:26   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Serio roztrząsasz sprawy, które miały miejsce, gdy miałaś 10, czy 12 lat? Liczy się to co tu i teraz. Albo facet Ci się podoba i chcesz spróbować, albo nie. Nieważne, co było gdy byliście dziećmi a potem nastolatkami.

Związki z rozsądku praktycznie nigdy nie mają sensu. A pytanie o taki związek ze strony 22-latki to już w ogóle lekki kosmos.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-02-26 o 21:27
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:29   #3
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

A jest miedzy wami jakas chemia? Ja mniej wiecej w Twoim wieku miałam ten sam dylemat Ale dalam szanse temu "brzydalowi" bylismy razem 4lata i zakochałam sie z czasem w jego charakterze i w sumie z obiektywnie brzydkiego, dla mnie byl ladny Daj mu szanse

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:34   #4
KwAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Bardziej roztrząsam to że moglibyśmy stworzyć razem coś fajnego (jestem pewna) ale nie chce tym samym przekreślac tylu lat kolegowania się. Dodatkowo wolalabym unikać sformułowań typu "piękna i bestia" co może być prawda ale niekoniecznie. To nie moje określenie

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Bardziej z jego strony jest. Z mojej? Tak i nie. Naprawdę trudno mi stwierdzić

A między Wami była chemia od początku czy z czasem?
KwAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:36   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Bardziej roztrząsam to że moglibyśmy stworzyć razem coś fajnego (jestem pewna) ale nie chce tym samym przekreślac tylu lat kolegowania się. Dodatkowo wolalabym unikać sformułowań typu "piękna i bestia" co może być prawda ale niekoniecznie. To nie moje określenie
Jest takie powiedzenie: kto nie ryzykuje, nie pije szampana. I tu to pasuje. Ryzyko może się opłacić, ale jasne - może się skończyć niczym lub zgrzytem i będzie po kolegowaniu się. Musisz się zastanowić na czym zależy Ci bardziej. Porozmawiaj z nim szczerze i otwarcie. Znacie się praktycznie całe życie. Wysłuchaj uważnie co on ma do powiedzenia i jak sobie wyobraża ewentualny związek, bo może u niego kończyć się na "no podobasz mi się" i zero pomysłu i chęci na jakieś dalej. Niektórzy dużo gadają a jak co do czego przyjdzie, to jest ku.pa. I to wszystko oczywiście z założeniem, że on Ci się podoba.

Nie musicie wchodzić w związek ot tak. Idźcie na randkę, dwie... pięć i się przekonajcie, czy iskrzy. Obgadajcie przy okazji sprawy takie, jak odległość, podejście do związków, do seksu itd. Wszystko to o czym rozmawiają ludzie dopiero się poznający.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-02-26 o 23:14
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:43   #6
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Przede wszystkim, to zastanów się nad tym, czy zależy Ci na własnym szczęściu, czy na zdaniu innych osób. Co to znaczy, że boisz się komentarzy typu "piękna i bestia"? A gdy kiedyś zakochasz się w kimś na serio i ten ktoś nie będzie piękny, a ludzie będą w taki sposób o Was gadać, to się z nim rozstaniesz? Ludziom ust nie zamkniesz i nigdy nie wiadomo, co sobie wymyślą. Równie dobrze, jak poznasz jakiegoś pięknisia to mogą w drugą stronę tak o Was mówić (nie obrażam Cię, tylko teoretyzuję). To nie powinno być w ogóle kwestią, którą bierzesz pod uwagę.
Co do tego, czy chcieć czegoś więcej - sama musisz zdecydować, czy jesteś w stanie poświęcić dobrą relację dla związku, który może okazać się letni (sama nie jesteś przekonana, czy chcesz czegoś więcej). Tak naprawdę, nikt Ci tutaj nie odpowie, jak to się potoczy. Może być tak, że za kilka lat weźmiecie ślub i będziecie mieli piątkę dzieci, a może być tak, że za miesiąc okaże się, że w ogóle do siebie nie pasujecie. Ryzyko zawsze będzie.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 22:12   #7
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Ani facet, ani kobieta nie musza byc obiektywnie atrakcyjni, wiec opinia ludzi z zewnatrz jest niewazna.

Natomiast: dla Ciebie facet powinien byc fajny. Na zasadzie - moze nie byc Bradem Pittem, ale dla Ciebie powinien byc w jakis sposob fizycznie pociagajacy. Jezeli wyglad Cie odrzuca, nie masz ochoty go dotknac czy calowac, to moim zdaniem to sie nie uda. W udanej relacji miedzy ludzmi musi byc pociag zarowno intelektualny, jak i fizyczny (nie ma to zwiazku z obiektywna atrakcyjnoscia - po prostu Twoj mozg i Twoje cialo musza go "chciec").

Raz bylam w zwiazku, w ktorym brakowalo tego fizycznego przyciagania i to byla porazka. Ja nie bardzo wierze, ze chemia rodzi sie z czasem - jezeli facet juz na starcie Cie fizycznie odrzuca, to nawet milion randek tego nie zmieni. Jezeli natomiast obiektywnie jest brzydki, ale dla Ciebie ma to cos w sobie, dla Ciebie jest fizycznie interesujacy, to jak najbardziej - warto sprobowac.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 23:08   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Zdecydowanie nie. Chłopak musi mi się choć trochę podobać, powinna być chemia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:45   #9
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Zaraz, po co piszesz, że jak miałaś 10 lat to on się Tobie podobał? XD

Po co chcesz z nim tworzyć związek skoro już teraz piszesz, że nie podoba Ci się w ogóle z wyglądu? Poza tym, jeju, tak strasznie fiksujesz się na punkcie tego co ludzie powiedzą, czy ktoś nie nazwie go Bestią, wtf, dziewczyno? Jaką masz w ogóle motywację, żeby z nim wejść w związek?

Idź z nim do łóżka i od razu Ci się do końca życia odwidzi związek z kolesiem, który kompletnie Cię nie jara. Albo chociaż na randkę, a dopiero potem jakieś ewentualne rozważania
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:47   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Zaraz, po co piszesz, że jak miałaś 10 lat to on się Tobie podobał? XD

Po co chcesz z nim tworzyć związek skoro już teraz piszesz, że nie podoba Ci się w ogóle z wyglądu? Poza tym, jeju, tak strasznie fiksujesz się na punkcie tego co ludzie powiedzą, czy ktoś nie nazwie go Bestią, wtf, dziewczyno? Jaką masz w ogóle motywację, żeby z nim wejść w związek?

Idź z nim do łóżka i od razu Ci się do końca życia odwidzi związek z kolesiem, który kompletnie Cię nie jara. Albo chociaż na randkę, a dopiero potem jakieś ewentualne rozważania
Ciekawe, czy on jej się rzeczywiście nie podoba (tak w szczerości i skrytości ducha), czy boi się co otoczenie na to.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:56   #11
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Mnie zastanawia, czemu w ogóle Ty i wszyscy w Twoim otoczeniu uważacie go za tak fatalnego? W sensie, gosciu jest zaniedbany, ubiera się jak niechluj, czy po prostu sądzicie, że jest brzydki? Bo jeśli ten pierwszy wariant, to rozumiem, ze ludzie mogą mówić, jak zwiazalas się z kims, kto o siebie nie dba, ale jeśli drugi, to co komu do tego, kto Ci się podoba?

Edytowane przez Stysia21
Czas edycji: 2021-02-26 o 23:58
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-27, 01:24   #12
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Nie rozumiem. Autorko, jeśli jesteś zainteresowana kolesiem to umów się z nim na randkę czy dwie. Przecież nie musicie od razu "wchodzić w związek" i brać ślubu, możecie się na razie spotykać na stopie niejako romantycznej, żeby zobaczyć czy między Wami iskrzy, ale jeszcze bez jakiś wielkich deklaracji. Natomiast kalkulowanie czy aby otoczenie nie będzie się śmiać, że taka piękność jak Ty ma brzydkiego chłopaka jest moim zdaniem żałosne i dziecinne. Jak w gimnazjum, gdzie wszystkie dziewczyny chciały się umawiać z tym jednym klasowym "fajnym" gościem, bo to był swego rodzaju prestiż. Jesteś dorosła, może jednak pora trochę przewartościować priorytety. Jeżeli facet Cę nie interesuje, nie podoba Ci się to wiadomo, że nie ma sensu wchodzić w taką relację, ale jeżeli jest to tylko kwestia "co ludzie powiedzo"... to też nie zawracaj chłopakowi dupy, bo normalnie już mi go żal, że będzie się spotykał z pustą laską, która uważa go za "lamusa". Może powinnaś szukać faceta wśród tego sławnego archetypu"chada"...?
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 07:21   #13
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez Arlekinowa Pokaż wiadomość
Jesteś dorosła, może jednak pora trochę przewartościować priorytety. Jeżeli facet Cę nie interesuje, nie podoba Ci się to wiadomo, że nie ma sensu wchodzić w taką relację, ale jeżeli jest to tylko kwestia "co ludzie powiedzo"... to też nie zawracaj chłopakowi dupy, bo normalnie już mi go żal, że będzie się spotykał z pustą laską, która uważa go za "lamusa".
Otóż to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 09:01   #14
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Uwielbiam jego charakter i rozmowę z nim ale jego wygląd wskazuje raczej że jest on takim lamusem (naprawdę bardzo przepraszam za określenie). Można stwietdzic, że wizualnie do siebie nie pasujemy i co najlepsze to to nie są moje słowa tylko kilkuu (4) osób (neutralnych) z mojego grona.
Po tym już wiadomo, że nic z tego nie będzie. Tak jak jedna użytkowniczka ci doradziła: szukaj sobie Chada.
Związek z "lamusem" byłby męczarnią dla ciebie i dla niego. Widać, że bardziej cię interesuje co powie otoczenie, czy lajeczki się będą zgadzać pod foteczkami. Także szukaj kogoś z wyglądem pasującym do twojego. W końcu nie chcesz żeby gadali za plecami, że coś z tobą nie tak skoro się spotykasz z takim cieniasem.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 09:25   #15
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Każdy zasługuje na coś lepszego niż związek z osobą, która pogardliwie wyraża się o jego wyglądzie. Daj chłopakowi spokój.
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 10:25   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88542412]Każdy zasługuje na coś lepszego niż związek z osobą, która pogardliwie wyraża się o jego wyglądzie. Daj chłopakowi spokój.[/QUOTE]

Fakt. Jak na 22-latkę Autorka brzmi mocno niedojrzale.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 10:39   #17
KwAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Przyznam że niektóre odpowiedzi są bardzo krzywdzące. Żadne lajeczki zgadzać się nie muszą bo nie posiadam rozwiniętych mediów społecznościowych a pozostałe są prywatne. Proszę więc nie wychodzić poza temat.



Co więcej zaznaczyłam że moje podejście do niego nie jest negatywne. Nie uważam w żaden sposób że jest ode mnie gorszy. Wtedy raczej bym się z nim nie kolegowala. Mało tego - bardzo go cenie za charakter. Wygląd mi w relacji koleżeńskiej nie przeszkadza bo uważam że to jego sprawa mieć już sprana koszulkę z odrywającym się i postrzępionym napisem. Zwrocilam się do Was z prośbą, drogie Wizazanki, bo jak widać jestem młoda i niekoniecznie wiem jak to wszystko powinno wyglądać. Zakładam że jesteście zadbanymi kobietami i w związku z tym pytam jak i czy dobrze byście się czuły w relacji ROMANTYCZNEJ z mężczyzna ktory może dba o siebie o swoje ciało ale do schludności ubran nie przywiązuje wagi? Wiem że dopiero teraz nakreślam ten dylemat. Wcześniej to rzeczyeiscie mogło wyglądać trochę pusto jednakże zapewniam że nie takie były moje intencje



A do rozpoczęcia tego wątku zachęciła mnie tak w ogóle siostra która ku mojemu zdziwieniu wybuchła śmiechem gdy jej powiedziałam o tej sytuacji Niedojrzałe wiem ale gdybym nie miała problemu i gdyby było to dojrzałe to z pewnością bym tu tego nie pisała.



Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi
KwAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 10:55   #18
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
ROMANTYCZNEJ
Gdybyś myślała o nim takimi kategoriami, to nie zwracałabyś sobie swojej ślicznej główki, takimi bzdetami. Zwłaszcza na początku znajomości, gdy nie patrzy się na to wszystko obiektywnie.
Poza tym zawsze możesz wybrać się z nim na zakupy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 10:57   #19
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Jeśli ci to teraz przeszkadza to nagle nie przestanie.
Zwyczajnie większość pewnie nie jest w stanie zrozumieć po ci związek z kimś kto cię nie pociąga. Po co?
Już widzę jego "uśmiech" jak się dowiaduje, że właściwie to cię nie kręci i jest dla ciebie "meh", a to taki związek z rozsądku.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-27, 11:07   #20
Ewa13a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 36
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Pisze to ponieważ zastanawiam się nad paroma kwestiami:
Czy związek albo spotykanie się bardziej z rozsądku ma w ogóle sens czy lepiej zostawić to na stopie koleżeńskiej?
Czy warto być z kimś i potem dostawać pytania "dlaczego Ty z nim w ogóle jesteś?".

Wiem że na te pytania powinnam odpowiedzieć sobie sama ale nie mam dobrego wzoru jak to powinno wyglądać. Wszystkie związki jakie obserwowałam oparte były od razu na zauroczeniu i miesiąc później był związek. Potem też te związki po 3, 4 latach się rozpadały więc nie wiem czy to dobra droga.

Pytanie czy lepsze są Waszym zdaniem związki z rozsądku czy jednak potrzebujecie tej iskry i wszystko Wam musi grać?
.
Myślę, ze z Twoim obecnym podejściem, wątpliwościami poziomem dojrzałości wynikającym i z wieku, i z wpływu otoczenia, i tego jednego młodzienczego związku to próbowanie związku z kolegą nie ma sensu.
Może kiedyś później.m może się kolega jeszcze wyrobi i przestanie być lamusem. To lamusostwo wyglądowe wynika bardziej ż niezadbania czy cech wrodzonych- rysów twarzy,wzrostu, sylwetki?
Kolegę widać dosyć długo trzyma zauroczenie Twoją osobą... on nie był w związkach przez ten czas kolezenstwa?
A Ty przez te 4 lata po zakończeniu związku zakochalas się, zuroczylas kimkolwiek?
Ewa13a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 11:32   #21
KwAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

On nigdy nie był w związku. W ogóle żaden z jego kolegów nie był nigdy w związku a mają po ok. 23-26 lat. Znam ich wszystkich i mogę powiedzieć że naprawdę mają fantastyczne i nietypowe umysły no ale zaradność życiowa i dbanie o siebie jest na poziomie mocno średnim.



Ja jestem osobą dosyć przyziemna. Zauroczyłam się 2 razy przez te 4 lata ale raz zostałam odrzucona a drugi raz musiałam się pożegnać mimo ogromnej chemii między nami. No właśnie - chemia chemią ale ona przecież się po stosunkowo niedługim czasie ulatnia...
KwAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 11:34   #22
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Widac na kilometr, ze nic z tego nie bedzie. Myslalam, ze moze otoczenie Cie blokuje, ale nie, Ty tez masz o nim srednie zdanie. Gdyby Ci sie podobal fizycznie, to ta sprana koszulka nie bylaby zadna przeszkoda, jeszcze gdzies tam cos piszesz o "zwiazku z rozsadku".

Wez daj chlopakowi spokoj. Juz nie mowie o tym:

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość

Czy warto być z kimś i potem dostawać pytania "dlaczego Ty z nim w ogóle jesteś?"
Fajnych masz znajomych, nie ma co.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 11:51   #23
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
On nigdy nie był w związku. W ogóle żaden z jego kolegów nie był nigdy w związku a mają po ok. 23-26 lat. Znam ich wszystkich i mogę powiedzieć że naprawdę mają fantastyczne i nietypowe umysły no ale zaradność życiowa i dbanie o siebie jest na poziomie mocno średnim.



Ja jestem osobą dosyć przyziemna. Zauroczyłam się 2 razy przez te 4 lata ale raz zostałam odrzucona a drugi raz musiałam się pożegnać mimo ogromnej chemii między nami. No właśnie - chemia chemią ale ona przecież się po stosunkowo niedługim czasie ulatnia...
Nazywajmy rzeczy po imieniu: chodzi o kasę.
Byli przy kasie, prawda? Aaa, przepraszam "zaradni życiowo". Potrafili też się odpicować.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 11:56   #24
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez Lloyd Pokaż wiadomość
Nazywajmy rzeczy po imieniu: chodzi o kasę.
Byli przy kasie, prawda? Aaa, przepraszam "zaradni życiowo". Potrafili też się odpicować.
mysle ze masz racje. jakies benfity
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 11:57   #25
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość





Ja jestem osobą dosyć przyziemna. Zauroczyłam się 2 razy przez te 4 lata ale raz zostałam odrzucona a drugi raz musiałam się pożegnać mimo ogromnej chemii między nami. No właśnie - chemia chemią ale ona przecież się po stosunkowo niedługim czasie ulatnia...
A cóż ty możesz o tym wiedzieć?
Przecież raptem 2 razy byłaś zauroczona, a zauroczenie mija jak sen złoty...
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:55   #26
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Wygląd mi w relacji koleżeńskiej nie przeszkadza bo uważam że to jego sprawa mieć już sprana koszulkę z odrywającym się i postrzępionym napisem. Zwrocilam się do Was z prośbą, drogie Wizazanki, bo jak widać jestem młoda i niekoniecznie wiem jak to wszystko powinno wyglądać. Zakładam że jesteście zadbanymi kobietami i w związku z tym pytam jak i czy dobrze byście się czuły w relacji ROMANTYCZNEJ z mężczyzna ktory może dba o siebie o swoje ciało ale do schludności ubran nie przywiązuje wagi? Wiem że dopiero teraz nakreślam ten dylemat. Wcześniej to rzeczyeiscie mogło wyglądać trochę pusto jednakże zapewniam że nie takie były moje intencje
Zaraz, ale to w końcu chodzi o jego wygląd czy o to, że chodzi w wymiętych i powyciąganych ciuchach? Bo ja już nie wiem, najpierw jest, że związek z rozsądku (w wieku 22 lat XD), że wygląd nie tak, a teraz piszesz o ubraniach. Jakbyś była nim zainteresowana to nie miałabyś takich rozkmin, po co Ci związek z kolesiem, o którym myślisz w kategoriach 'lamus'?

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
No właśnie - chemia chemią ale ona przecież się po stosunkowo niedługim czasie ulatnia...
W zdrowym związku chemia się nie ulatnia...

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Fajnych masz znajomych, nie ma co.
Gdyby moja dobra znajoma związała się z chłopakiem, który w wieku 26 lat jest kompletnie niezaradny i nie utrzymuje podstawowej higieny osobistej to też bym jej odradzała taki związek. Chyba że to dalsi znajomi
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 13:50   #27
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Jeśli "lamus" oznacza chłopaka w spranych koszulkach i będącego singlem do 25. roku życia to mój partner był lamusem
Miał (nadal parę ma) znoszone bluzki jeszcze z czasów gimnazjum. Wystarczyło o tym pogadać i przy okazjach typu urodziny kupować w prezencie ładne nowe, a potem mówić, że super wygląda. Ot, cała filozofia.
Tylko różni nas to, że mój partner mi się podobał. Że czułam się zakochana. Nie kalkulowałam, co ludzie powiedzą. Według mnie nie powinnaś z nim być właśnie dlatego, że absolutnie nie widać z twojej strony żadnego zainteresowania.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 13:58   #28
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Nie powinnaś być z nim. Żeby być w relacji romantycznej, miłosnej, związkowej musi być chemia i fascynacja, a on Ci się po prostu nadzwyczajniej w świecie nie podoba, nie ma między wami pociągu. Z Twojej strony nie ma potencjału na nic innego niż koleżeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 14:58   #29
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Ale ty jesteś niedojrzała.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 15:17   #30
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: To było przecież na stopie koleżeńskiej

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Bardziej roztrząsam to że moglibyśmy stworzyć razem coś fajnego (jestem pewna) ale nie chce tym samym przekreślac tylu lat kolegowania się. Dodatkowo wolalabym unikać sformułowań typu "piękna i bestia" co może być prawda ale niekoniecznie. To nie moje określenie
Jak tak bardzo liczysz się z opinią ludzi z twojego otoczenia, to po prostu poczekaj, aż oni wybiorą ci partnera. Sama sobie faceta nie szukaj, bo zawsze dla innych będzie jakieś "ale...".

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Ani facet, ani kobieta nie musza byc obiektywnie atrakcyjni, wiec opinia ludzi z zewnatrz jest niewazna.

Natomiast: dla Ciebie facet powinien byc fajny. Na zasadzie - moze nie byc Bradem Pittem, ale dla Ciebie powinien byc w jakis sposob fizycznie pociagajacy. Jezeli wyglad Cie odrzuca, nie masz ochoty go dotknac czy calowac, to moim zdaniem to sie nie uda. W udanej relacji miedzy ludzmi musi byc pociag zarowno intelektualny, jak i fizyczny (nie ma to zwiazku z obiektywna atrakcyjnoscia - po prostu Twoj mozg i Twoje cialo musza go "chciec").

Raz bylam w zwiazku, w ktorym brakowalo tego fizycznego przyciagania i to byla porazka. Ja nie bardzo wierze, ze chemia rodzi sie z czasem - jezeli facet juz na starcie Cie fizycznie odrzuca, to nawet milion randek tego nie zmieni. Jezeli natomiast obiektywnie jest brzydki, ale dla Ciebie ma to cos w sobie, dla Ciebie jest fizycznie interesujacy, to jak najbardziej - warto sprobowac.
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
Co więcej zaznaczyłam że moje podejście do niego nie jest negatywne. Nie uważam w żaden sposób że jest ode mnie gorszy. Wtedy raczej bym się z nim nie kolegowala. Mało tego - bardzo go cenie za charakter. Wygląd mi w relacji koleżeńskiej nie przeszkadza bo uważam że to jego sprawa mieć już sprana koszulkę z odrywającym się i postrzępionym napisem. Zwrocilam się do Was z prośbą, drogie Wizazanki, bo jak widać jestem młoda i niekoniecznie wiem jak to wszystko powinno wyglądać. Zakładam że jesteście zadbanymi kobietami i w związku z tym pytam jak i czy dobrze byście się czuły w relacji ROMANTYCZNEJ z mężczyzna ktory może dba o siebie o swoje ciało ale do schludności ubran nie przywiązuje wagi? Wiem że dopiero teraz nakreślam ten dylemat. Wcześniej to rzeczyeiscie mogło wyglądać trochę pusto jednakże zapewniam że nie takie były moje intencje
Tyle lat się znacie i nie potrafisz z nim rozmawiać?

Cytat:
Napisane przez KwAnn Pokaż wiadomość
No właśnie - chemia chemią ale ona przecież się po stosunkowo niedługim czasie ulatnia...
Pisząc to miałaś na myśli chemię, którą czułaś w wieku 12 lat?
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-27 17:50:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.