Pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia - co mam zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-26, 11:20   #1
n-nika
Zadomowienie

Pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia - co mam zrobić?

Dziewczyny, co mam zrobić jak pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia?
Otóż, pracowałam w pewnym biurze kredytowym (kiedyś już pisałam o tym w wątku na intymnie w poście o depresji z braku pracy)... pracowałam tam od 1 października do 22 grudnia. 10 grudnia została mi wypłacona wypłata za listopad, 22 grudnia zakończyłam prace w tym biurze... od 10 grudnia do 22 grudnia pracowałam, pracodawca powiedział mi że po nowym roku dostane zapłate. Niestety nic nie wpłyneło jeszcze na moje konto Dwa tygodnie temu przeszłam się do niego i powiedział mi że nie ma pieniędzy, że popłacił wszystkie rachunki i że zamyka biuro, zapewnił mnie że dostane wypłate ale że przedłuży się to o miesiąc. Cierpliwie czekam, ale czuje że i tak nie dostane tej kasy bo z tego co się dowiedziałam poprzednia dziewczyna co tam pracowała też miała z nim problemy Niewiem co teraz zrobić...??? Dodam, że moja wypłata wychodziła 1350 brutto, więc na ręke wychodziło 1000zł. Niewiem też jak on to obliczy ile zalega mi z kasą, sama też niewiem dokładnie. więc jestem w kropce. Należy mi się też wynagrodzenia za niewykorzystany urlop.
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 14:02   #2
arisa
Zadomowienie

Dot.: Pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia - co mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Otóż, pracowałam w pewnym biurze kredytowym (kiedyś już pisałam o tym w wątku na intymnie w poście o depresji z braku pracy)... pracowałam tam od 1 października do 22 grudnia. 10 grudnia została mi wypłacona wypłata za listopad, 22 grudnia zakończyłam prace w tym biurze... od 10 grudnia do 22 grudnia pracowałam, pracodawca powiedział mi że po nowym roku dostane zapłate. Niestety nic nie wpłyneło jeszcze na moje konto Dwa tygodnie temu przeszłam się do niego i powiedział mi że nie ma pieniędzy, że popłacił wszystkie rachunki i że zamyka biuro, zapewnił mnie że dostane wypłate ale że przedłuży się to o miesiąc. Cierpliwie czekam, ale czuje że i tak nie dostane tej kasy bo z tego co się dowiedziałam poprzednia dziewczyna co tam pracowała też miała z nim problemy Niewiem co teraz zrobić...??? Dodam, że moja wypłata wychodziła 1350 brutto, więc na ręke wychodziło 1000zł. Niewiem też jak on to obliczy ile zalega mi z kasą, sama też niewiem dokładnie. więc jestem w kropce. Należy mi się też wynagrodzenia za niewykorzystany urlop.
Najlepiej postrasz go trochę, że wniesiesz sprawę do sądu. Możesz też pójść do PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) i wnieść skargę. Pracodawca powinien okazać dokumenty, na podstawie ktorych bylo naliczane wynagrodzenie. Miałas jakąś listę obecności, czy coś w tym stylu? To by pewnie trochę ułatwiło. No i w PIP powinni podpowiedzieć Ci, jak to wszystko ma wyglądać.

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 14:53   #3
DzikaMandaryna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Najlepiej postrasz go trochę, że wniesiesz sprawę do sądu. Możesz też pójść do PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) i wnieść skargę. Pracodawca powinien okazać dokumenty, na podstawie ktorych bylo naliczane wynagrodzenie. Miałas jakąś listę obecności, czy coś w tym stylu? To by pewnie trochę ułatwiło. No i w PIP powinni podpowiedzieć Ci, jak to wszystko ma wyglądać.

Dobrze będzie jak gościowi po pysku nasztrzelasz.Najlep iej będzie jak napiszesz listownie powiadomienie że jeżeli w ciągu 7 dni pieniądze nie zostaną przelane to składasz wniosek do sądu i PIP. Jakby doszło do sprawy sądowej to kase dadzą Ci dopiero po ukazaniu umowy o pracę bo tylko ona jest zaświadczeniem że Ty tam pracowałaś.
Pozdrawiam
DzikaMandaryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:10   #4
olkakapolka
Przyczajenie

00 Witam, mam podobny problem.
Pracowalam od stycznia do maja, 18 maja zostalam zwolniona.
Umowe zlecenie podpisywalam co miesiac, pierwsza byla 9 stycznia do 9 lutego.
w kwietniu zmienila sie kierowniczka i bardzo narzekala na tamta poprzednia.
Poprosila mnie ktoregos dnia zebym przyniosla kopie umowy ktora dostalam do domu, bo orginal zgubila. Tak tez zrobilam. Teraz dzwoni do mnie ze jesli nie przyjade podpisac umowy to ksiegowa nie wyplaci mi wynagrodzenia bo nie ma podstaw i dowodu ze w ogole tam pracowalam.
Dodam, ze podpisywalam sie codziennie na liscie obecnosci, a takze na ewidencji czasu pracy. Mnostwo moich podpisow jest rowniez na kartach mycia, dezynfekcji roznych sprzetow, kontroli temperatur itp.
Problem polega na tym, ze mam teraz nowa prace i pracuje codziennie od 10 do 22, a w weekendy studiuje wiec nie mam mozliwosci zeby pojechac podpisac. Ani tez nie czuje sie w obowiazku, bo to nie moja sprawa ze pani kierownik zgubila moja umowe. Czy ktos moze poradzic mi co moge w takiej sytuacji zrobic?
Dodam ze nowa kierowniczka bardzo nieprofesjonalnie komunikuje sie ze mna poprzez smsy mowiac ze jesli nie podpisze to nie dostane kasy i ze ona nie bedzie odpowiadac za bledy poprzedniej kierowniczki. Nie znam sie na tym ale jestem niemalze pewna ze ksiegowej potrzebna jest umowa z maja ktora to zgubila juz nowa kierowniczka. Planuje w najblizszych dniach zadzwonic do jej przelozonej i powiedziec o tej sytuacji.
olkakapolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:25   #5
201705250955
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez olkakapolka Pokaż wiadomość
00 Witam, mam podobny problem.
Pracowalam od stycznia do maja, 18 maja zostalam zwolniona.
Umowe zlecenie podpisywalam co miesiac, pierwsza byla 9 stycznia do 9 lutego.
w kwietniu zmienila sie kierowniczka i bardzo narzekala na tamta poprzednia.
Poprosila mnie ktoregos dnia zebym przyniosla kopie umowy ktora dostalam do domu, bo orginal zgubila. Tak tez zrobilam. Teraz dzwoni do mnie ze jesli nie przyjade podpisac umowy to ksiegowa nie wyplaci mi wynagrodzenia bo nie ma podstaw i dowodu ze w ogole tam pracowalam.
Dodam, ze podpisywalam sie codziennie na liscie obecnosci, a takze na ewidencji czasu pracy. Mnostwo moich podpisow jest rowniez na kartach mycia, dezynfekcji roznych sprzetow, kontroli temperatur itp.
Problem polega na tym, ze mam teraz nowa prace i pracuje codziennie od 10 do 22, a w weekendy studiuje wiec nie mam mozliwosci zeby pojechac podpisac. Ani tez nie czuje sie w obowiazku, bo to nie moja sprawa ze pani kierownik zgubila moja umowe. Czy ktos moze poradzic mi co moge w takiej sytuacji zrobic?
Dodam ze nowa kierowniczka bardzo nieprofesjonalnie komunikuje sie ze mna poprzez smsy mowiac ze jesli nie podpisze to nie dostane kasy i ze ona nie bedzie odpowiadac za bledy poprzedniej kierowniczki. Nie znam sie na tym ale jestem niemalze pewna ze ksiegowej potrzebna jest umowa z maja ktora to zgubila juz nowa kierowniczka. Planuje w najblizszych dniach zadzwonic do jej przelozonej i powiedziec o tej sytuacji.
Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi. Nie pracujesz już tam? Zalegają ci z pensją za jakiś miesiąc?
201705250955 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 07:49   #6
anex_1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Po pierwsze na jakiej zasadzie byłaś zatrudniona: umowa o prace czy zwykła ,,śmieciówka''? jeśli o pracę to owszem należy Ci się ekwiwalent za niewykorzystany urlop wyliczony proporcjonalnie do zatrudnienia, w śmieciówce nie ma takiej możliwości...poza tym w umowach jest na pewno jakiś system wypłacania wynagrodzenia albo przelew na konto albo gotówką za pokwitowaniem... jeśli nic nie podpisałaś i nie odnotowałaś wpłaty na konto zwróć się do pracodawcy z pismem, że prosisz o wyjaśnienie sytuacji w związku z brakiem wypłaty wynagrodzenia zaznacz w nim, że oczekujesz na odpowiedź w ciągu 7 dni od otrzymania pisma (pismo złóż osobiście na sekretariacie albo wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) abyś miała podstawę później np. dla prawnika.
Myślę, że każdy boi się konsekwencji więc będą chcieli wyjaśnić sprawę w możliwie najszybszym czasie obowiązkiem pracodawcy jest regulowanie wypłat w terminie -od nieterminowej wypłaty wynagrodzenia naliczane są odsetki
anex_1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości