Prezerwwatywa została w środku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-22, 23:15   #1
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Exclamation

Prezerwwatywa została w środku


Witam mam taki bardzo duży problem i postanowiłam napisac o tym na tym forum ...
Kochałam sie z moim chłopakiem zawsze używamy prezerwatywy i gdy skonczylimy okazało sie ze prezerwatywy nie ma, prezerwatywa została w srodu we mnie strasznie sie przestraszylam bo prezerwatywa była daleko i niemogłam jej dosiegnac ale moj chlopak ja wyciagnal problem jest w tym ze w tej prezerwatywie byla sperma ... poczym gdy ja wyjelismy wszystko sie wylalo mysle ze moge zajsc w ciaze i sa to jeszcze moje dni plodne gorsze jest to ze jestem obecnie w Angli u mojego chlopaka do Polski jade dopiero za jakiś miesiac a tutaj nie mam lekaza czy moze mi ktos z was poradzic co mam zrobic tzn o jakie tabletki mam sie tutaj w angli starac jak one sie nazywaja i czy jak pojade po recepte do lekaza to czy bede sie musiała rejestrowac do zdarzenia doszlo jakies 4 godzin temu Prosze pomóżcie
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:17   #2
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Jeśli nie znajdziesz typowych tabletek po (ile czasu minęło?) to możesz zainwestować w tabletki antykoncepcyjne i zastosować metodę Yuzpe.
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:19   #3
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

aha, zgadzam sie z orlica tylko trzeba szybko dzialac
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:21   #4
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
aha, zgadzam sie z orlica tylko trzeba szybko dzialac
no od tego czasu minelo 4 godziny tylko własnie nie wiem o jakie tutaj tabletki sie starac wiem ze w polsce to Postinor Duo lub Escapelle i czytałam ze tutajw angli nie ma odpowienika Postinor Duo
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:22   #5
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Tutaj dziewczyna opisała metodę Yuzpe, może Ci się to jakoś przyda

Edytowane przez Orlica
Czas edycji: 2009-01-22 o 23:53
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:37   #6
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

o ile mnie pamiec nie myli tabletke po w anglii mozna dostac w aptece od farmaceuty. jak nie - pogotowie
(ost raz bylam na wyspach 4 lata temu wiec sie moglo pozmieniac)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:50   #7
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

no własnie raz czytałam ze mozna dostac u farmaceuty a raz ze nie i ze trzeba isc do swojego ginekologa zeby dostac receptke no ale pomysłam ze Anglia jest tak cywilizowanym swiatem wiecej niz Polska wiec mysle ze dostane te leki w aptece jesli nie to zastosuje sie do rady i pojade na pogotowie choc wolalabym nie a nie wiesz moze jak sie nazywa ta tabletka tzn mam dwie nazwy “morning after pill”
“emergency pill" przy czym ta druga to medota Yuzpe... musze tez przynac ze nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych i tez mam takie pytanie czy jesli nie brałam nigdy tabletek anty to czy metoda Yuzpe bedzie skutecznosc
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 23:55   #8
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Poprawiłam link w poprzednim poście
Wydaje mi się, że będzie skuteczna, ale powinnaś się przygotować na to, że potem Twój organizm będzie szalał przez taką bombę hormonalną...
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 00:03   #9
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Dziekuje bardzo ze mi napisałyście w sumie do rana mam jeszcze troche czasu poniewaz wszystko teraz jest pozamykane a swoja droga to ja zawsze sie w jakis shit wpakuje jestem tutaj dopiero 2 dzien i juz prezent normlanie nie wieze ja to jestem pechowa
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 00:06   #10
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Tak samo mogło się zdarzyć w Polsce Daj nam znać, co udało Ci się zdobyć, powodzenia!
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 00:09   #11
mmmilena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 487
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Cytat:
Napisane przez Izabela uk Pokaż wiadomość
no od tego czasu minelo 4 godziny tylko własnie nie wiem o jakie tutaj tabletki sie starac wiem ze w polsce to Postinor Duo lub Escapelle i czytałam ze tutajw angli nie ma odpowienika Postinor Duo
jeeest... jest jakiś na 100%... tam to wszystko łatwiej dostępne... w ciągu 24 godzin chyba jeszcze powinno zadziałac, więc jest szansa... tylko lec do najblizszej, calodobowej apteki!!! w wielu krajach mozna w aptece spokojnie kupic - tylko najpierw krotki wywiad i porada

...biegnij!
__________________


mmmilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 00:17   #12
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

tylko lec do najblizszej, calodobowej apteki!!! w wielu krajach mozna w aptece spokojnie kupic - tylko najpierw krotki wywiad i porada



no własnie tylko my mamy ten problem ze moj chlopak nie mieszka w wielkim angielskim miescie tylko w takim malym miasteczku a ile to tak mozna nazwac szukalismy calodobowaej apteki ale nie ma pierwsza apteka ktora tutaj zostaje otwarta jest o 6 rano takze o 6 rano wybywam do apteki snu chyba dzisiaj nie bede miec w oogole poniewaz moge powiedziec ze jestem w takim stresie ze jest to obled osiwiec mozna to wiecej powiedziane
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 00:23   #13
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Stres Ci teraz nic nie da, kładź się do łóżka, a o 6 wstawaj i jazda do apteki Nie martw się tak przede wszystkim
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 02:49   #14
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

jak się nazywa to sprawa drugorzędna - głupi paracetamol ma na ryku tyle nazw, że zdurnieć można (oczywiście nie posądzamy leków z cyklu "plan b" o aż taką powszechność).
jak wytłumaczysz na czym polega problem tj. że potrzebujesz pigułki "po", napewno dostaniesz odpowiedni środek. i jeśli nie u farmaceuty, to w najgorszym wypadku powie ci, gdzie się z tym udać.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 18:40   #15
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Thumbs up Dot.:7 aptek i doktor

No wiec tabletke przyjełam jak narazie zadnych skutków ubocznych ale zamnim ja dostałam musiałam odwiedzic 7 aptek . gdy pojechalam do pierwszej powiedzieli ze w szpitalu dostame ja za darmo w aptece kosz 25 funtow. pojechałam do szpitala tam mnie przyjeto po godzinie czekania nie dosc ze musiałam udzielic dlugiego i wyczerpujacego wywiadu to jeszcze dostałam reprymende na temat dlaczego moj partner jest starszy odemnie o tyle lat o ile nie powinien (6) pani doktor zasugerowała mi tez w angli dopuszczalna roznica wieku jest tylko 3 lata. Na co wybuchłam smiechem i poczym sie oburzyłam zdołalam wyjascnic pani doktor ze ja i moj chlopak jestesmy ze soba zwiazani od roku naco ona od roku i nie stosujecie innej antykocepcji niz komdomy wiec znowu musiałam wyjasnic pani doktor ze nie chce barc pigulek anty i ze to moj dobrowolny wybor stosowania takiej antykoncepcji a nie innej nie podejzewalam ze zdarzy mi sie taka sytuacja jak wczoraj... teraz przemyslałam sprawei mozne zaczne je stosowac ale na te wizyte umowie sie juz ze swoim doktorem !!! pozniej odwiedzilam jeszcze 6 aptek w tym szpitalna i dopiero w 7 aptece dostałam te pigułke jakos 6 innych nie mialo tych pigulek na składzie tak wiec gdy dotarlam do 7 apteki byla godzina 13 30 tam sie okazalo ze dostana dostawe lekow za godzine i zebym poczekala dopiero o godzinie 14 30 przyjełam jedna tabletke Levonelle poniewaz tylko jedna tabletka jest w opakowaniu no i tak kazała pani doktor... Dziekuje za rady i za wszystko co napisalyscie... napisze tutaj jeszce cos czy zadzialo czy nie.. JA MAM WIELKA NADZIELE ZE ZADZIALALO
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 19:46   #16
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: 7 aptek i doktor

Trzymamy kciuki Za 2 tygodnie rób test i melduj nam tu
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 19:50   #17
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: 7 aptek i doktor

mysle ze zadziala
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 19:53   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Cytat:
Napisane przez Izabela uk Pokaż wiadomość
jeszcze dostałam reprymende na temat dlaczego moj partner jest starszy odemnie o tyle lat o ile nie powinien (6) pani doktor zasugerowała mi tez w angli dopuszczalna roznica wieku jest tylko 3 lata.

Nie na temat, ale w szoku jestem odnośnie tego? Pierwszy raz słyszę?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 00:09   #19
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10625740]Nie na temat, ale w szoku jestem odnośnie tego? Pierwszy raz słyszę?[/quote]



W szoku to ja własnie byłam dlatego tez o tym wspomniałam no napewno bede meldowac mam nadzieje ze sie uda nawet nie mysle jak nie wiec trzymam kciuki
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 23:18   #20
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

No wiec obiecałam ze napisze to pisze miałam napisac duuuzo duuuzo wczesniej ale moj komputer poprostu umarł spalił sie no ale to nie na temat no wiec tak krwawienie dostałam po 5 dniach od zazycia talbetki tydzien pozniej zrobiłam test ciażowy pierszy wyszedl pozytywnie wystraszyłam sie i zrobiłam drugi , drugi wyszedł negatywnie nie wiem co bylo grane. No ale na nastepny dzien kupiłam jescze jeden test i tez wyszedl negatywnie chodz krwawienie dostałam 28 stycznia do tej pory zadnego innego nie dostałam wiem ze po takich tabletkach cykl sie zupełnie przestawia wiec czekam na nastepny okres Dziekuje wam za pomoc
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:39   #21
kocius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Levonelle dostalam w Tesco w aptece,bez problemu,krotki wywiad i po sprawie,zadnych zbednych pytan.
Polknelam ja jakies 13 gdzin po...15 lutego Nie czulam sie po niej zbyt dobrze(sennosc,nudnosci,d ziwny spokoj)Tak mam do dzis...Dodatkowo dzis zaczelam krwaic,normalny okres powinnam dostac za ponad tydzien Krwawienie jest OKROPNE,strach sie ruszac,bol brzucha podony...
Czy ktoras z Was tak miala ??Dzieki z gory
kocius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 02:05   #22
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Widzisz ja po przyjeciu tabletki czułam sie dobrze po 5 dniach dostałam krwawienie od ttego czasu mineło juz 28 dni ale nie dostałam jescze normalnego okresu. ale czasami tak własnie jest ze ma sie mdłosci ból głowy wkoncu to burza hormonow
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 10:16   #23
kocius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Minelo juz prawie 3 tygodnie...Nie czuje sie najlepiej,krwawienie mam juz 7 dzien Czuje sie okropnie...Jestem podrazniona,nic mi nie wychodzi...mam nadzieje ze niebawem przejdzie Dzieki Iza
kocius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:04   #24
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10625740]Nie na temat, ale w szoku jestem odnośnie tego? Pierwszy raz słyszę?[/quote]
no ja tez jakie 3 lata? czyzby takim gadaniem chcieli naprawiac zla opinie o tych wszystkich swoich angielskich nastolatkach ktore na prawo i lewo...?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:23   #25
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

odnośnie pigułek "po": Escapelle i Levonelle to to samo, chodzi o to, że ta druga jest importowana z UK. W sumie fajnie, bo różnica w cenie rzędu kilkunastu złotych.

Edytowane przez arachnea
Czas edycji: 2010-03-20 o 14:02
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 23:51   #26
Izabela uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 65
GG do Izabela uk
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

Dzisiaj zrobiłam trzeci test ciązowy wyszedl negatwynie a okresu nie mam juz od 33dni choc zawsze mialam regularnie tak wiem to wielka bomba hormonowa, choc nienawidze kiedy mam okres tym razem chciałabym zeby sie pojawil
Izabela uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 02:41   #27
koxaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: Prezerwwatywa została w środku

33 dni to jeszcze nie tak źle, a przecież i hormony i nerwy zrobiły swoje..wiem z własnego doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez Izabela uk Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam trzeci test ciązowy wyszedl negatwynie a okresu nie mam juz od 33dni choc zawsze mialam regularnie tak wiem to wielka bomba hormonowa, choc nienawidze kiedy mam okres tym razem chciałabym zeby sie pojawil
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around

Edytowane przez koxaine
Czas edycji: 2009-03-03 o 02:43
koxaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.