podwójna głupota.Proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-19, 16:36   #1
niebieskastokrotka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskastokrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27

podwójna głupota.Proszę o pomoc!


jak trwoga to do.... wizażystek ;(((
na samym początku mówie ,że wiem jaką głupote popełniłam no a teraz prosze was o rade.Od 1,5 roku biorę Novynette,doskonale sie po nich czuje.Ostatnio nie miałam pieniędzy aby wykupić kolejne opakowanie i zaczęłam brać opakowanie ,które mialam w domu ,zaczęte przeze mnie już kiedyś.Z tego opakowania zażyłam 15 tabletek po tym okresie miałam zamiar iść do apteki i wykupić nowe opakowanie dokończyć 6 tabletek i wyrzucić żeby następnym razem nie było podobnych akcji jednak zgubiłam odpis recepty a przypomniało mi się w piątek wieczorem ,że nie mam tabl. a w weekend żadnego gina nie znajde no więc ...moja mama ma aptekę,sprawdziłam mniej wiecej jakie są odp. novynette i wybrałam harmonet (novynette nie miała na stanie) jest 16 dzień ,w którym powinnam przyjąć tabletke novynette a ja planuje wziąć Harmonet,co o tym myślicie,czy nie będe miała żadnych komplikacji i czy potem powinnam wrocic do novynette i przede wszystkim czy antykoncepcja bedzie teraz działać?muszę do dzisiaj wieczora podjąć decyzje

Edytowane przez niebieskastokrotka
Czas edycji: 2009-04-19 o 16:39
niebieskastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 17:17   #2
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

matko kochana ale pokomplikowalas

to juz trzeba bylo sobie dac spokoj i zrobic przerwe z tabsami

chociaz ja sie nie znam, wiec lepiej spytaj ginekologa
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 18:28   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez niebieskastokrotka Pokaż wiadomość
jak trwoga to do.... wizażystek ;(((
na samym początku mówie ,że wiem jaką głupote popełniłam no a teraz prosze was o rade.Od 1,5 roku biorę Novynette,doskonale sie po nich czuje.Ostatnio nie miałam pieniędzy aby wykupić kolejne opakowanie i zaczęłam brać opakowanie ,które mialam w domu ,zaczęte przeze mnie już kiedyś.Z tego opakowania zażyłam 15 tabletek po tym okresie miałam zamiar iść do apteki i wykupić nowe opakowanie dokończyć 6 tabletek i wyrzucić żeby następnym razem nie było podobnych akcji jednak zgubiłam odpis recepty a przypomniało mi się w piątek wieczorem ,że nie mam tabl. a w weekend żadnego gina nie znajde no więc ...moja mama ma aptekę,sprawdziłam mniej wiecej jakie są odp. novynette i wybrałam harmonet (novynette nie miała na stanie) jest 16 dzień ,w którym powinnam przyjąć tabletke novynette a ja planuje wziąć Harmonet,co o tym myślicie,czy nie będe miała żadnych komplikacji i czy potem powinnam wrocic do novynette i przede wszystkim czy antykoncepcja bedzie teraz działać?muszę do dzisiaj wieczora podjąć decyzje
nie bierze harmonetu, zrob 7 dni przerwy i potem zacznij z powrotem novynette antykoncepcja bedzie zachowana
przeczytaj czesc ulotki odnosnie zapomnienia tabletki w 3 tygodniu brania
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:12   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie bierze harmonetu, zrob 7 dni przerwy i potem zacznij z powrotem novynette antykoncepcja bedzie zachowana
przeczytaj czesc ulotki odnosnie zapomnienia tabletki w 3 tygodniu brania
wydaje mi się, że w ulotce novynette nie ma tego tak fajnie opisanego jak np w yasminelle
więc wklejam to co pisze w yasminelle i to co można równocześnie przyrównać do innych tabletek jednofazowych dwuskładnikowych (czyli np novynette)

Tutaj akurat interesuje nas opcja numer 2 (bo Twoją sytuację można przyrównać do zapomnienia tabletki - 16ej - w 3cim tygodniu - nie ma sensu łączyć novynette z harmonetem)

Cytat:
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu wolnego od tabletek, należy przejść od razu do następnego blistra.

    Najprawdopodobniej, miesiączka (krwawienie z odstawienia) wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania drugiego blistra.
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:16   #5
niebieskastokrotka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskastokrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie bierze harmonetu, zrob 7 dni przerwy i potem zacznij z powrotem novynette antykoncepcja bedzie zachowana
przeczytaj czesc ulotki odnosnie zapomnienia tabletki w 3 tygodniu brania
Marwari -za późno przeczytałam Twojego posta ,wzielam harmonet bede brac teraz przez kolejne 5 dni,potem 7 dni przerwy i zaczne novynette (?) juz sama nie wiem.
kurdeeee;/ to moze jutro zaczac na nowo novynette czy po tej jednej tabl. harmonetu zrobić przerwe?

w novynette nie ma tego opisanego jak w yasminelle-niestety

Edytowane przez niebieskastokrotka
Czas edycji: 2009-04-19 o 19:18
niebieskastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:36   #6
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

no i dlatego Ci to wkleiłam
ja bym zrobiła przerwę i na wszelki wypadek tę tabletkę harmonetu uznałabym już za pierwszy dzień tej przerwy- moim zdaniem to bezpieczniejsze i pewniejsze rozwiązanie niż łykanie innych tabletek, które nie wiadomo co da w tej sytuacji - jakby nie patrzeć w środku opakowania tabletek się nie zmienia więc różnie może być z tą skutecznością (oba preparaty różnią się jednym hormonem)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:44   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
no i dlatego Ci to wkleiłam
ja bym zrobiła przerwę i na wszelki wypadek tę tabletkę harmonetu uznałabym już za pierwszy dzień tej przerwy- moim zdaniem to bezpieczniejsze i pewniejsze rozwiązanie niż łykanie innych tabletek, które nie wiadomo co da w tej sytuacji - jakby nie patrzeć w środku opakowania tabletek się nie zmienia więc różnie może być z tą skutecznością (oba preparaty różnią się jednym hormonem)
popieram
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 21:06   #8
niebieskastokrotka
Przyczajenie
 
Avatar niebieskastokrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: podwójna głupota.Proszę o pomoc!

wielki dzięki zrobie tak jak mówicie ,uznaje ten dzień jako pierwszy dzień przerwy. pozdrawiam =)
niebieskastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.