Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 05:23   #1
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136

Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik


Może było już o tym na forum, ale nie mogę coś się dogrzebać, więc stwierdziłam, że założę nowy wątek Jeśli ktoś zna jakieś porady to proszę o odpowiedź

Ja znalazłam coś takiego w necie:
1. Stojąc, opieramy ręce na ramionach i wykonujemy nimi 30 okrążeń do tyłu oraz do przodu.


2. Składamy zgięte w łokciach ręce powyżej biustu, a potem kilkakrotnie cofamy łokcie do tyłu.

3. Wyciągamy ręce w bok i kładziemy na wyprostowanych dłoniach dwie niezbyt ciężkie ksiązki, a potem zataczamy nimi półkola.
(jeśli będę widziala cos nowego będę dodawać)
4.Na „jogina”. Siadany w siadzie skrzyżnym na stepie, kręgosłup wyprostowany. Składamy dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej rozkładając szeroko łokcie. Naciskamy dłonią na dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund. Powtarzamy ćwiczenie cztery razy z krótkimi przerwami.

Edytowane przez Mikusia321
Czas edycji: 2009-07-31 o 07:23
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 15:12   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

pompki
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 16:24   #3
Shalo
Raczkowanie
 
Avatar Shalo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Liverpool/UK
Wiadomości: 56
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Są na forum jakieś dziewczyny, którym takie (lub inne) ćwiczenia w ogóle coś pomogły?
Shalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 07:12   #4
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

podobno bardzo dużo kobiet widzi poprawe. Moje znajome, które mają ... no mniejsze piersi są bardzo zadowolone. BO mały a zgrabny biuścik też jest piękny. Ja staram się ćwiczyć codziennie.... i czuje ze piersi sie napinaja z resztą najważniejsze, że do tego nie trzeba siłowni[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------


Oto następne ćwiczenia:
-wyciągnij ręce w górę. Teraz zegnij łokcie na wysokości ramion, tak by tworzyły kąt prosty. Zaciśnij pięści i napnij mięśnie ramion i powoli zbliżaj ręce do siebie tak, aby przedramienia się ze sobą spotkały. Potem wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 15 takich ćwiczeń w 3 seriach.

-Uklęknij, opierając dłonie o podłogę jak czworonóg. Ramiona powinny być nad dłońmi, biodra nad kolanami. Wciągnij brzuch, schyl głowę i cały kręgosłup wygnij w literę C. Teraz wróć do pozycji początkowej. Powtórz 12 razy w 3 seriach.

Edytowane przez Mikusia321
Czas edycji: 2009-08-01 o 07:05
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 11:10   #5
KK1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 64
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Pompki z szeroko rozstawionymi dłońmi z palcami skierowanymi do przodu jak i na boki (różne partie mięśni będą pracować), należy jednak pamiętać że ręce i plecy też się przy tym wzmacniają. Na początku można wykonywać pompki na kolanach. Można też robić pompki przy jakiś meblach, czy poręczach. Opierając ręce np. o wannę wykonujemy pompki, jednocześnie ściskając ręce do siebie (chodzi o to żeby napiąć klatkę).
Moim zdaniem bardzo pomaga, moja żona robi pompki i jak miała cudne cycuszki tak teraz ma cudniejsze . Mięśnie delikatnie podnoszą biust i wypełniają. Oczywiście po każdym ćwiczeniu obowiązkowy jest masaż piersi przez ukochanego w innym przypadku nie ma efektów .
KK1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 11:30   #6
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez KK1 Pokaż wiadomość
Pompki z szeroko rozstawionymi dłońmi z palcami skierowanymi do przodu jak i na boki (różne partie mięśni będą pracować), należy jednak pamiętać że ręce i plecy też się przy tym wzmacniają. Na początku można wykonywać pompki na kolanach. Można też robić pompki przy jakiś meblach, czy poręczach. Opierając ręce np. o wannę wykonujemy pompki, jednocześnie ściskając ręce do siebie (chodzi o to żeby napiąć klatkę).
Moim zdaniem bardzo pomaga, moja żona robi pompki i jak miała cudne cycuszki tak teraz ma cudniejsze . Mięśnie delikatnie podnoszą biust i wypełniają. Oczywiście po każdym ćwiczeniu obowiązkowy jest masaż piersi przez ukochanego w innym przypadku nie ma efektów .
ci faceci:P:P wy myslicie, że nawet o swoje piersi nie umiemy bez was zadbać:P:P otóz są efekty bez facetów!!:P nawet większe;p
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 23:39   #7
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez Mikusia321 Pokaż wiadomość
ci faceci:P:P wy myslicie, że nawet o swoje piersi nie umiemy bez was zadbać:P:P otóz są efekty bez facetów!!:P nawet większe;p
Gdyby nie było facetów , to po co byłoby się tak męczyć
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 09:44   #8
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Gdyby nie było facetów , to po co byłoby się tak męczyć
dla siebie samej
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 15:28   #9
Shalo
Raczkowanie
 
Avatar Shalo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Liverpool/UK
Wiadomości: 56
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez KK1 Pokaż wiadomość
Pompki z szeroko rozstawionymi dłońmi z palcami skierowanymi do przodu jak i na boki (różne partie mięśni będą pracować), należy jednak pamiętać że ręce i plecy też się przy tym wzmacniają. Na początku można wykonywać pompki na kolanach. Można też robić pompki przy jakiś meblach, czy poręczach. Opierając ręce np. o wannę wykonujemy pompki, jednocześnie ściskając ręce do siebie (chodzi o to żeby napiąć klatkę).
Moim zdaniem bardzo pomaga, moja żona robi pompki i jak miała cudne cycuszki tak teraz ma cudniejsze . Mięśnie delikatnie podnoszą biust i wypełniają. Oczywiście po każdym ćwiczeniu obowiązkowy jest masaż piersi przez ukochanego w innym przypadku nie ma efektów .
Ależ sympatyczna wypowiedź! Aż zachęca do ćwiczeń
Shalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 17:36   #10
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

ja robię pompki od kilku miesięcy i musiałam zmniejszyć ilość bo klatka piersiowa się widocznie wzmacnia (nie chcę mieć zarysowanych mięśni ; / )

no cóż, coś za coś, ważne żeby nie przesadzić : ))
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 18:16   #11
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
dla siebie samej
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 08:10   #12
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

dokładnie:P Ja ćwiczę dla siebie samej:P:P Liczy sie moja satysfakcja:P:P
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 08:30   #13
pasteque
Raczkowanie
 
Avatar pasteque
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Te ćwiczenia są w porządku, ale dla lepszego efektu można by je wykonywać z obciążeniem, bo tak samymi rękami to można machać i machać. Najlepsze będą półkilowe lub kilogramowe na każdy nadgarstek, np. takie: http://www.hellhound.pl/neoprenowe-o...70-p-2528.html
__________________
pasteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 12:56   #14
ocziko
Raczkowanie
 
Avatar ocziko
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa, Kraków
Wiadomości: 99
GG do ocziko
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Dobry zestaw - znalazłam na necie:


1. Pompki na rozwój środkowej części klatki piersiowej:

-Przyjmujemy pozycje podobna jak w pompkach klasycznych z wyjątkiem, ze stosujemy wąski rozstaw rąk. Najlepiej kiedy odległość miedzy dłońmi jest nie większa niż 5cm.
-Mając złączone stopy i łokcie przylegające do ciała wykonujemy pełne ruchy tak żeby kręgosłup był cały czas wyprostowany a ruch trwał ok. 2 sek. Sekunda na opuszczenie i sekunda na ponowne wzniesienie. Należy zwracać uwagę, żeby łokcie cały czas trzymać blisko ciała i żeby ruch wykonywać tak, żeby klatka dotknęła lekko podłoża.
-Oddychamy: wdech przy zejściu a wydech przy prostowaniu rąk.
-Wykonujemy w ten sposób 3 serie po 10,12,14 powtórzeń

Wyciskanie hantli w pozycji leżącej:

-Kładziemy się na ławce poziomej bierzemy do rąk hantla trzymając go w sposób ze talerze mamy do góry a drąg jest między kciukiem a palcem wskazującym.
-Wyciskamy hantla w prostej linii z wysokości splotu słonecznego. Pamiętając, żeby łokcie nie były szerzej niż 5cm od ramion. A ruch powinien trwać nie więcej niż 2 sek.
-Oddychamy: wdech przy opuszczaniu i wydech przy wyciskaniu.
-Wykonujemy w ten sposób 3 serie po 8,10,10 powtórzeń

Te ćwiczenia pozwolą lekko umięśnić wewnętrzną część klatki piersiowej a rozrastające się mięśnie wyprą piersi do przodu, co spowoduje, że będą wydawały się większe

Natomiast jeśli pragniemy je bardziej uwidocznić i uwypuklić to najlepsze będą ćwiczenia na dolną część klatki piersiowej. Ich rozrost z powoduje, że piersi zostają bardziej wysunięte do góry i stają się bardziej krągłe.

2. Ćwiczenia na dolne partie mięśni piersiowych:

-Ustawiamy ławeczkę poziomą pod kątem 45 stopni głową w dół.
-Bierzemy sztangę średnią z wygiętym gryfem.
-Kładziemy się na ławeczce i trzymamy sztangę prosto do podłogi wąskim uchwytem ok. 15cm.
-Wyciskamy ciężar z wysokości splotu słonecznego do góry. Ruch musi być pełny i spokojny, żeby pobudzić więcej włókien mięśniowych.
-Oddychamy wdech przy opuszczaniu wydech przy wyciskaniu.
-Wykonujemy 3 serie po 8,10,10 powtórzeń

Rozpiętki na ławce poziomej głową do dołu

-Bierzemy hantle i kładziemy się na ławeczce poziomej ustawionej pod kątem 30 stopni głowa w dół.
-Hantle trzymamy prosto przed sobą na wysokości piersi mają proste ręce do podłogi
-Opuszczamy je na dół z rozpiętymi ramionami lekko zginając je w łokciach
-Powracamy do poprzedniej pozycji
-Ćwiczenie wykonujemy bardzo dokładnie, ponieważ nieuwaga prowadzi do wykonywania go w niewłaściwy sposób.
-Oddychamy wydech przy opuszczaniu wdech przy unoszeniu
-Wykonujemy 3 serie po 10,12.14 powtórzeń

Wykonujemy taki trening raz w tyg. Ponieważ bardzo on obciąż mięśnie wewnętrzne klatki piersiowej, co powoduje ich długą regeneracje. Mam także nadzieje, że ten trening pozwoli wam się zbliżyć do upragnionego wyglądu i formy fizycznej. ( źródło - inne forum - autor Sywilla )


---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

A CO DO OBCIĄŻEŃ - ZGADZAM SIĘ - LEPIEJ WYKONYWAĆ ĆWICZENIA STOSUJĄC NP. MAŁE HANTELKI, czy TEŻ OBCIĄŻENIA na nadgarstki itp.)))

udało mi się znaleźć takowe

http://www.dobrakondycja.pl/product-...e-Kettler.html
http://www.galaktykafitness.pl/data/...0/8/1780_1.jpg
http://www.ceneria.pl/Sprzet_silowy,...egoria.html?q=
http://www.asport.pl/search_results....egories_id=117
http://iandax.pl/elektro/basia/Fitne...taw2702_01.gif
http://img.hop-sport.pl/uchwyt-metal..._800_500_0.jpg - to do robienia pompek
http://www.nokaut.pl/oferta/zestaw-fitness-3-w-1.html
__________________
www.ising.pl/yoana
ruch to zdrowie, zdrowie to ruch!

Edytowane przez ocziko
Czas edycji: 2009-08-03 o 13:35
ocziko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 14:13   #15
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

i znów coś:
Trzymaj się prosto i ćwicz

Oto najprostszy sposób na zachowanie jędrnego, sprężystego biustu. Warto wykonywać w domu nawet najprostsze ćwiczenia. Ważna jest przy tym systematyczność.
Podajemy kilka propozycji:
Składamy zgięte w łokciach ręce powyżej biustu, a potem kilkakrotnie cofamy łokcie do tyłu.
Stojąc, opieramy ręce na ramionach i wykonujemy nimi 30 krążeń do tyłu oraz do przodu.
Wyciągamy ręce w bok i kładziemy na wyprostowanych dłoniach dwie niezbyt ciężkie książki, a potem zataczamy nimi półkola.
Zastosuj masaż

Ujędrniające masaże są bardzo pomocne w zachowaniu kształtnych piersi. Codziennie przy porannym i wieczornym prysznicu poświęć im chwilę uwagi, stosując naprzemienny masaż wodny. Żeby zabieg byl naprawdę skuteczny, zaopatrz prysznic w odpowiednie sitko. Ustaw prysznic tak, aby strumień wody był jak najsilniejszy. Masaż, wykonujemy zawsze ruchami okrężnymi, używając najpierw cieplej wody, a następnie zimnej.

Można również nacierać biust roztworem wody z dodatkiem soli i spirytusu (na litr wody dodajemy po łyżce spirytusu i soli). Masujemy piersi okrężnymi ruchami, posługując się zwykłą, rękawicą kąpielową.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

ja dostałam pare dni temu @ więc piersi mnie bolały ale od dziś już ostro zaczynam kto się przyłącza??
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 13:58   #16
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

jaaaaaaa!

podoba mi sie zestaw cwiczen Ocziko
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 15:18   #17
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

zobaczymy jak szybko beda efekty
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 09:35   #18
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

zastanawiam się czy te cwiczenia dzialaja ale chyba tak bo czuję, że się naciągam do tego masazyk i naprawdę wydają sie lespze:P:P Gdyby tylko był długotrwały efekt:P
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 18:46   #19
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

moja koleżanka odkąd pamiętam (jakieś wczesne liceum już) robiła damskie pompki albo pompki przy ścianie i zawsze miała ładny biust, który wyglądał na większy niż był w rzeczywistości. Więc to na pewno działa, ja też robię od dawna, ale niestety brak mi systematyczności co zresztą zamierzam zmienić i zaczynam działać dziewczyny!
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 19:23   #20
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Ćwiczenia na jędrny i zgrabny biuścik

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
moja koleżanka odkąd pamiętam (jakieś wczesne liceum już) robiła damskie pompki albo pompki przy ścianie i zawsze miała ładny biust, który wyglądał na większy niż był w rzeczywistości. Więc to na pewno działa, ja też robię od dawna, ale niestety brak mi systematyczności co zresztą zamierzam zmienić i zaczynam działać dziewczyny!
ja się zawiesiłam z ćwiczeniami bo miałam gości i brak czasu ale od dziś wracam!! jak tylko ktoś znajdzie jakieś ćwiczenia dawać znać!! Może razem zaczniemy?? I poczekamy na efekty??
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.