Przewlekła, nietypowa kontuzja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 14:23   #1
mas.espinhado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16
Arrow

Przewlekła, nietypowa kontuzja


W grudniu zacząłem wykonywać mniej lub bardziej regularnie pompki, 3 serie po 12 powtórzeń każdego dnia. W trakcie wykonywania ćwiczenia w lutym poczułem ostry ból w lewym ramieniu, co uniemożliwiło mi kontynuacje ćwiczenia. Ból jest trudny do dokładnej lokalizacji. Znajduje się gdzieś na granicy barku i ramienia, po jego zewnętrznej/tylnej stronie.

Jest sierpień, a kontuzja nie mija. Na co dzień, trudno jest ją zauważyć, gdyż ból odczuwam tylko przy specyficznych ruchach, np:
- Podnoszenie ręki zza głowy leżąc w pozycji horyzontalnej (wychodzenie z pozycji palców splecionych za głową) = kombinacja bólu i niedowładu powoduje, że muszę pomagać sobie drugą ręką
- Skręcanie kierownicy samochodu w prawo poprzez obracanie lewą ręką jej lewej strony w górę = ostry ból
- Wykonywanie pompek możliwe jest tylko przy niewielkim obciążeniu (na kolanach), w przeciwnym wypadku ostry ból

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
mas.espinhado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 16:57   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przewlekła, nietypowa kontuzja

Cytat:
Napisane przez mas.espinhado Pokaż wiadomość
W grudniu zacząłem wykonywać mniej lub bardziej regularnie pompki, 3 serie po 12 powtórzeń każdego dnia. W trakcie wykonywania ćwiczenia w lutym poczułem ostry ból w lewym ramieniu, co uniemożliwiło mi kontynuacje ćwiczenia. Ból jest trudny do dokładnej lokalizacji. Znajduje się gdzieś na granicy barku i ramienia, po jego zewnętrznej/tylnej stronie.

Jest sierpień, a kontuzja nie mija. Na co dzień, trudno jest ją zauważyć, gdyż ból odczuwam tylko przy specyficznych ruchach, np:
- Podnoszenie ręki zza głowy leżąc w pozycji horyzontalnej (wychodzenie z pozycji palców splecionych za głową) = kombinacja bólu i niedowładu powoduje, że muszę pomagać sobie drugą ręką
- Skręcanie kierownicy samochodu w prawo poprzez obracanie lewą ręką jej lewej strony w górę = ostry ból
- Wykonywanie pompek możliwe jest tylko przy niewielkim obciążeniu (na kolanach), w przeciwnym wypadku ostry ból

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Jak Ci ktokolwiek ma pomoc tutaj ? Idz do lekarza
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 20:28   #3
mas.espinhado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16
Dot.: Przewlekła, nietypowa kontuzja

Obecnie nie mam takiej możliwości. Pytałem o sugestie, możliwe ćwiczenia rekonwalescencyjne lub przynajmniej informację, jakiego rodzaju jest to kontuzja i jakiego mięśnia dotyczy.
mas.espinhado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 06:33   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przewlekła, nietypowa kontuzja

Cytat:
Napisane przez mas.espinhado Pokaż wiadomość
Obecnie nie mam takiej możliwości. Pytałem o sugestie, możliwe ćwiczenia rekonwalescencyjne lub przynajmniej informację, jakiego rodzaju jest to kontuzja i jakiego mięśnia dotyczy.


To poczekaj az bedziesz miala taka mozliwosc. Nikt Ciebie przez internet nie zdiagnozuje, a co za tym idzie nie da cwiczen. Nie musi to byc miesien, moze byc problem ze stawem (wrecz szybciej). Ja wiem o co pytalas, ale nie zawsze sie dostaje taka odpowiedz jaka sie chce. Idz do lekarza!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 07:00   #5
mas.espinhado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16
Dot.: Przewlekła, nietypowa kontuzja

Cytat:
Idz do lekarza!
Kolego, przestań pukać się w głowę, tylko zaakceptuj fakt, że nie ma takiej możliwości. W środku dżungli trudno o lekaża, szczególnie znającego się na kontuzjach sportowych, a nie ruszę się stąd przez najbliższe kilka miesięcy.
mas.espinhado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.