Bromergon a Rigevidon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 19:35   #1
enka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6

Bromergon a Rigevidon


Witam! Mam 19 lat i mam spory problem. Mianowicie to podwyższony poziom prolaktyny (35) Lekarz przepisał mi dwa leki. Po przeczytaniu ulotek okazało się iż jedne z nich to lek na obniżenie poziomu prolaktyny (Bromergon) natomiast drugie to tabletki antykoncepcyjne (Rigevidion). Na ulotce dotyczącej Bromergonu napisane jest iź nie można ich mieszać z lekami antykoncepcyjnemi. Wprawdzie tabletki zażywam przez 7 dni w czasie całego cylku no ale.. ulotka mówi iż nie można mieszać :/ Czy któraś z Was przyjmowała leki na takiej zasadzie?
enka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 23:17   #2
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Ja przyjmuję bromergon z yaz i to przez cały cykl.Wszystko ok,poza faktem,że musisz się dodatkowo zabezpieczać,bo bromergon obniża działanie antykoncpecyjne tabletek.
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:45   #3
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Cytat:
Napisane przez enka90 Pokaż wiadomość
Witam! Mam 19 lat i mam spory problem. Mianowicie to podwyższony poziom prolaktyny (35) Lekarz przepisał mi dwa leki. Po przeczytaniu ulotek okazało się iż jedne z nich to lek na obniżenie poziomu prolaktyny (Bromergon) natomiast drugie to tabletki antykoncepcyjne (Rigevidion). Na ulotce dotyczącej Bromergonu napisane jest iź nie można ich mieszać z lekami antykoncepcyjnemi. Wprawdzie tabletki zażywam przez 7 dni w czasie całego cylku no ale.. ulotka mówi iż nie można mieszać :/ Czy któraś z Was przyjmowała leki na takiej zasadzie?
co to za lekarz, który nie mówi, co właściwie przepisuje oraz nie udziela wskazówek, jak wypisane leki zastosować? Najlepiej skonsultuj się z innym ginekologiem.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:52   #4
enka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Wszystko było by OK, gdyby nie fakt iż nie prosiłam o przepisanie mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych. O tym że są to tabletki antykoncepcyjne wyczytałam dopiero z ulotki. Odnośnie lekarki, owszem zostałam poinformowana jak mam przyjmować leki Bromergon (od 5 dnia cyklu do okresu) oraz Rigevidon (od 17 do 24 dnia cyklu) przy czym nie zostałam poinformowana co to za leki. Nie rozumiem istoty przyjomwania tabletek antykoncepcyjnych i to jeszcze w tak dziwnym (nieregularnym) czasie 7 dni :/
enka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:55   #5
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Cytat:
Napisane przez enka90 Pokaż wiadomość
Wszystko było by OK, gdyby nie fakt iż nie prosiłam o przepisanie mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych. O tym że są to tabletki antykoncepcyjne wyczytałam dopiero z ulotki. Odnośnie lekarki, owszem zostałam poinformowana jak mam przyjmować leki Bromergon (od 5 dnia cyklu do okresu) oraz Rigevidon (od 17 do 24 dnia cyklu) przy czym nie zostałam poinformowana co to za leki. Nie rozumiem istoty przyjomwania tabletek antykoncepcyjnych i to jeszcze w tak dziwnym (nieregularnym) czasie 7 dni :/
tak, do tego też się nie odniosłam - naprawdę poszukaj lekarza do skonsultowania takiej kuracji (pomijając fakt złamania podstawowego prawa pacjenta do rzetelnej informacji o stanie zdrowia i przebiegu leczenia oraz stosowanych środków).

Najprawdopodobniej pigułki mają utrzymać konkretny poziom hormonów w konkretnej fazie cyklu. Nie mają mieć działania antykoncepcyjnego.

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2009-11-09 o 19:09
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:02   #6
akukaracza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Zdaje się, że albo to jest popularna kuracja albo mamy tego samego lekarza

Właśnie wróciłam od Pani ginekolog z dokładnie takimi samymi lekami, takimi samymi wskazaniami do stosowania

Też czytając ulotkę zatrzymałam się na "nie stosować z lekami hormonalnymi" i "lek antykoncepcyjny zawierający hormony".

Ale sądzę, że wiedzą co robią )
akukaracza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:41   #7
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Bromergon a Rigevidon

Cytat:
Napisane przez enka90 Pokaż wiadomość
Wszystko było by OK, gdyby nie fakt iż nie prosiłam o przepisanie mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych. O tym że są to tabletki antykoncepcyjne wyczytałam dopiero z ulotki. Odnośnie lekarki, owszem zostałam poinformowana jak mam przyjmować leki Bromergon (od 5 dnia cyklu do okresu) oraz Rigevidon (od 17 do 24 dnia cyklu) przy czym nie zostałam poinformowana co to za leki. Nie rozumiem istoty przyjomwania tabletek antykoncepcyjnych i to jeszcze w tak dziwnym (nieregularnym) czasie 7 dni :/
w razie wątpliwości powinnaś zapytać lekarki; może do niej zadzwoń przynajmniej? chyba na pieczątce podała swój nr telefonu. co do leków antykoncepcyjnych - zawierają hormony, i może w Twoim leczeniu chodzi o utrzymanie konkretnego stężenia hormonów w danych dniach cyklu? może to jest istotne? nie znam się niestety na tak złożonym leczeniu, więc niewiele więcej mogę Ci pomóc... życzę powrotu do zdrowia!!
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.