Nasze jadłospisy na Dukanie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 12:20   #121
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

santos pisałam dwa razy, że na diecie nie jestem. Moja pierwsza wypowiedź od której zaczęła się dyskusja zawierała treść, że byłam na diecie Dukana, ale porzuciłam ją ze względu na finanse. W kolejnej wypowiedzi powiedziałam Ci, że nie jestem na diecie i nie potrzebuje detoksu. Czytasz tylko te fragmenty, które chcesz?

A co do aktywności nie miał być sarkazm - nie odchudzam się, prowadzę mega niezdrowy tryb życia, spożywam masę cukru, a jedyną moją aktywnością są długie spacery z psem i od czasu do czasu jazda na rowerze. Ale sądzę, że nie o tym wątek. Swoją drogą akurat na Dukanie ćwiczyłam, więc mogłam wypowiedzieć się w kwestii tego, jak "normalny" człowiek na niej funkcjonuje.

A co do słodzików, Dukanki nie używają owych z aspartamem, bo ten pod wpływem ciepła - podczas pieczenia - robi się gorzki.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 14:22   #122
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ser bialy to ser bialy, twarog, nie jest nawet w polowie tak przetworzony jak wiejski, oczywiscie zalezy gdzie go kupisz, ale typowy mokry twarog to prosty przetwor meczny, be konserwantow itd, w przeciwienstwie do wiesniaka. Proszek zamienic na sode ozczyszczona, soda jest prostym podstawowym skladnikiem, mozna tez piec drozdzowe. Aromat wywalic. Chcesz waniliowy aromat w ciescie? Kup laske wanili i wpakuj do torby cukru. I masz cukier waniliowy bez waniliny. Jak wcinasz zylion rzeczy perfumowanych aromacikami i zakrianych cukrem to potem potrzebujeszc coraz wiecej i cukry i aromatow, bo one otepiaja smak (no a cukier uzaleznia jak kazda uzywka typu nikotyna itd, ponadto uzaleznienie od cukru jest tes psychiczne wiec zastepowanie sacharozy slodzikiem g.daje).

Przyklad ciasta, jakie ja pieke: soda, maka ryzowa, cieciorka (zmielona na make, sama robie) cukier brazowy, jaja, maslo, pomarancza. Pyszne ciasto wychodzi. Pieke tez np zytni chleb na drozdzach. A pracuje po 12 h dziennie, spedzam z 4,5h w komunikacji miejskiej czasem....i jakos mam czas. Bo jak sie chce, to sie da

Jakbys sie czula znakomicie, toby twoj organizm nie wolal o aspartam, ktory jest mu w ogole do zycia zbedny.

Z ciekawosci: jakie uprawiasz sporty i ile?

jezuu...hmm ja rozumiem zdrowe odzywianie ale to juz jakaś paranoja..
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 14:50   #123
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Cytat:
Napisane przez Dunka Pokaż wiadomość
Część z pewnością ale lepiej z powodu drastycznego cięcia ważyć w normie niż być otyłym. I w dodatku co w tym drastycznego? Drastyczne jest cięcie kcal do mniej niż 1000 (chociaż i do 1000 wydaje mi się drastyczne przy normalnym trybie życia, praca, uczelnia i nawet sporadyczne ćwiczenia), drastyczne są wymysły typu dieta kopenhaska. I serio uważasz, że nie zdarza się, że osoba aktywna fizycznie i odżywiająca się dobrze nie ma problemów z nadwagą? Nie zgadzam się, to tak jakbyś napisała że każda nadwaga wynika z tego, że ktoś miesiącami leżał w lóżku bez ruchu i zajadał się fast foodami i słodyczami. Oczywiście, często jest to wina zaniedbania ze strony osoby otyłej czy z nadwagą, ale nie uogólniajmy.
1. Nie ty jedna o to pytasz, to napisze dukan jest drastyczna dieta nie z uwagi na ILOSC kalorii, ale z uwagi na UBOGI sklad odzywczy posilkow.


2. Jesli osoba odzywiajaca sie zdrowo i cwiczaca ma problemy z waga, to znaczy, ze jest chora i wpierwszej kolejnosci powinna isc do lekarza i zbadac np.hormony tarczycy, a nie isc na drastyczna diete.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
jezuu...hmm ja rozumiem zdrowe odzywianie ale to juz jakaś paranoja..
Niby czemu paranoja?

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A co do aktywności nie miał być sarkazm - nie odchudzam się, prowadzę mega niezdrowy tryb życia, spożywam masę cukru, a jedyną moją aktywnością są długie spacery z psem i od czasu do czasu jazda na rowerze. Ale sądzę, że nie o tym wątek. Swoją drogą akurat na Dukanie ćwiczyłam, więc mogłam wypowiedzieć się w kwestii tego, jak "normalny" człowiek na niej funkcjonuje.

A co do słodzików, Dukanki nie używają owych z aspartamem, bo ten pod wpływem ciepła - podczas pieczenia - robi się gorzki.
1. Nie, NIE MOZESZ mi powiedziez jak funckonuje NORMALNY organizm, bo organizm swiezo po latach/miesiacach jedzenia syfu i braku cwiczen NIE. Jest normalny. Rozumiesz to?ja wiem, ze jak ktos przejdzie na diete, zrzuci pare kg i po raz pierwszy od stulecia ruszy noga to sie lepiej poczuje. Organizm bedzie wniebowziety, ze nie musi nosic tych nadprogramowych kg. Mi chodzi o kogos, kto jest zdrowy, szczuply, dobrze sie odzywiajacy i wysportowany (bo to jest dla mnie normalny zdrowy organizm). Jak sie taka osoba poczuje. Bo domniemuje,ze na dukanie nie za ciekawie...
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:09   #124
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Na Dukana przeszłam po zrzuceniu 10 kg, po czasie, gdzie byłam "normalnym" człowiekiem biorąc pod uwagę kryteria, które podajesz jako kwalifikujące.

Swoją drogą to, że nie lubię sportu czyni mnie nienormalnym?...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:19   #125
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Swoją drogą to, że nie lubię sportu czyni mnie nienormalnym?...
pamiętaj, nie ma ludzi normalnych, są co najwyżej nieprzebadani;p


Moim zdaniem bycie wysportowanym nie jest wyznacznikiem naturalnego stanu organizmu ludzkiego. Prędzej bym powiedziała, że takim wyznacznikiem są wyniki badań, które są w normie. Mi o dziwo zawsze wychodziły wyniki wręcz książkowe, jedynym nieprawidłowym jest BMI. A prawidłowe miałam nawet w długim okresie kiedy moją jedyną aktywnością było kuśtyk-kuśtyk o kulach...
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 17:47   #126
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Swoją drogą to, że nie lubię sportu czyni mnie nienormalnym?...
To juz kwestia indywidualna. DLa mnie sport = dbanie o siebie, jak mycie sie czy uzywanie dezodorantu. Nie kazdy musi zaraz pakowac nie wiem ile, ale COS trzeba robic. Ja nie lubie pracowac, wolalabym zyc w palacu, lezec i pachniec. Zycie to nie tylko to co lubimy ;-), ale takze to co musimy i co powinnismy. Poza tym jest tak wiele sportow, ze prawie(hehe) kazdy moze sobie cos wybrac
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 18:23   #127
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Ale pracować musisz, żeby mieć za co wyżyć, opłacić rachunki, kupić środki czystości.
A ja sportu uprawiać nie muszę - nie jest on niezbędny do życia.

Na szczęście moi znajomi i rodzina mnie rozumieją, dlatego nie czuje się gorsza, inna i nienormalna
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 19:12   #128
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Ale pracować musisz, żeby mieć za co wyżyć, opłacić rachunki, kupić środki czystości.
A ja sportu uprawiać nie muszę - nie jest on niezbędny do życia.
Mozna zawsze byc bezdomny, c'nie?
Tak samo jest z dieta: bycie szczuplym nie jest "niezbedne do zycia". Mozna wazyc 100 kg i zyc ;-)

Robimy OT. Czekam, czy pojawi sie tu ktos, kto nie je przetworzonych produktow na Dukanie i kto cwiczyl (czas przeszly) od dawna, cwiczy i kiedykolwiek w zyciu sie odzywial zdrowo. CIekawi mnie, jak taka osoba reaguje na taka diete.
.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2011-05-15 o 19:14
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 19:44   #129
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Jak możesz porównywać bezdomność do nieuprawiania sportu?
Chyba mamy zdecydowanie inny światopogląd i umieszczamy pewne rzeczy w całkiem innych, odległych płaszczyznach...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 19:48   #130
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Nasze jadłospisy na Dukanie

Ja zrezygnowałam z Dukana bo nie czułam się zbyt dobrze, niekoniecznie fizycznie - głównie miałam problemy z koncentracją, pamięcią i nauką. Ale fakt faktem - jadłam smacznie i dużo. Niekoniecznie super-zdrowo, przynaję się do słodzików, aromatów itd, ale z drugiej strony ta dieta nauczyła mnie jeść też dużo warzyw. Schudłam chyba ze 4 kg i nic nie wróciło, także ogólnie jestem zadowolona, ale długo nie wytrzymałam tego otępienia
__________________
62kg
cel: 58kg
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.