wybielanie plam z twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 19:06   #1
krzy_krzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Question

wybielanie plam z twarzy


Witajcie !
Trochę się rozpisze, ale chce Wam dobrze zobrazować mój "problem".
Od małego dziecka mam plamy na policzku, w kolorze ciemniejszym od mojej karnacji - kolor hmm taki jak piegi - powiedzmy ;p Ponieważ rzucają się w oczy, moja mama od kiedy tylko pamiętam jeździła ze mną do dermatologów, żeby mi coś z tym zrobili. Niestety żaden się nie wyznał od czego one są i żaden z nich nie potrafił mi ich wybielić. Kiedy dowiedziałam się jakieś 5 lat temu ze tylko wybielanie laserowe mi zostało ( które sporo kosztowało wtedy) zrezygnowałam, ponieważ to nie był wydatek na kieszeń moich rodziców. Mimo kompleksów, zaakceptowałam je aleeee ;D teraz mam 20 lat i jednak chciałabym cos z nimi zrobić - już mi sie nie chce słuchać komentarzy w stylu - ubrudziła sie Pani ... Czy może któraś z Was miała taki problem ? Albo może ktoś słyszał o wybielaniu laserowym albo innych skutecznych metodach usuwania plam ?

Jeśli jest już jakiś wątek na ten temat serdecznie proszę o linki, bo ja sierotka nic nie mogłam znaleźć ;p

Z góry baaardzo dziękuje
krzy_krzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:53   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: wybielanie plam z twarzy

A to nie są po prostu tzw. "myszki"? Ja to mam na ciele w kilku miejscach. (bez włosów)
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:37   #3
krzy_krzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: wybielanie plam z twarzy

jak widziałam u kogoś "myszke" to raczej byla jedna mała/srednia plamka, no a u mnie powiedzmy ze jest stado mysz teraz w zimie są jaśniejsze, no ale w lecie ciemnieją ii minimalnie jakby się rozrastały.

wrzucę potem zdj- tak będzie najlepiej, bo ciężko mi jest opisać te moje plamy.
krzy_krzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:05   #4
krzy_krzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: wybielanie plam z twarzy

lampa aparatu sprawiła ze wydają się troszkę jaśniejsze.. i jak widać plamy "weszły" też na usta ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04367.jpg (71,6 KB, 46 załadowań)
krzy_krzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:44   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: wybielanie plam z twarzy

Musiałam się tych plam doszukiwać hehe, faktycznie słabo widać. szczerze Ci powiem, że nie wiem dokładnie co to jest, może masz jakieś problemy z barwnikiem skóry? Co dermatolodzy mówili? Może wybierz się po poradę do lekarza medycyny estetycznej, może laserem da się to ogarnąć.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 00:52   #6
krzy_krzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: wybielanie plam z twarzy

Niestety od dermatologów nie dowiedziałam się nic konkretnego. Zawsze byłam odsyłana z jakąś maścią złuszczającą, która nie dawała żadnych efektów.
Właśnie myślałam kiedyś o laserze, tylko przeczytałam, nawet nie wiem gdzie, że skóra po nim staje sie podrażniona i bardzo ciężko przywrócić ją do stanu przed zabiegiem, no i się zniechęciłam. Orientujesz się może czy to jest w ogóle prawda? Czy są jakieś skutki wybielania laserowego ?
krzy_krzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 07:53   #7
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: wybielanie plam z twarzy

Cytat:
Napisane przez krzy_krzy Pokaż wiadomość
Niestety od dermatologów nie dowiedziałam się nic konkretnego. Zawsze byłam odsyłana z jakąś maścią złuszczającą, która nie dawała żadnych efektów.
Właśnie myślałam kiedyś o laserze, tylko przeczytałam, nawet nie wiem gdzie, że skóra po nim staje sie podrażniona i bardzo ciężko przywrócić ją do stanu przed zabiegiem, no i się zniechęciłam. Orientujesz się może czy to jest w ogóle prawda? Czy są jakieś skutki wybielania laserowego ?
Nie mam bladego pojęcia o laserach jeśli chodzi o wybielanie plam. A może kwasów spróbuj? One złuszczają naskórek, może pomogą? Chociaż zabiegi kwasami też do tanich nie należą - 60-130zł za zabieg, w zależności jaki kwas. O laser musiałabyś popytać jakiegoś fachowca, że tak powiem i nie jednego, wybrałabym się do 2-3.

Plamy masz od urodzenia czy pojawiły się?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 19:31   #8
krzy_krzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: wybielanie plam z twarzy

Ku mojemu zdziwieniu okazało się że jest w moim mieście specjalista od tego typu spraw ;p także zamierzam się wybrać do niego w najbliższym czasie.
Rodzice niestety nie pamiętają od kiedy je mam, najstarsze zdjęcie które posiadam z okresu dzieciństwa, to jest takie na którym mam około 3 lat ii plamy już są.
Dziękuje bardzo za rady ;*
krzy_krzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 05:41   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: wybielanie plam z twarzy

powodzenia
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.