Podrażnienie na szyi po goleniu.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 22:20   #1
gerard86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7

Podrażnienie na szyi po goleniu..


Siemka

Od kilku miesięcy mam nie mały problem z podrażnieniem, czerwonymi krostkami po goleniu na szyi. Najlepsze jest to, że czerwone krostki (widoczne na zdjęciu) pojawiają się dopiero dzień, dwa po goleniu i nie schodzą przez kolejne 3.


Gole się Gillette Fusion (ostrza zawsze ostre), pianka gillette fusion.

Po goleniu a także dzień po używałem podobno dobrych specyfików takich jak:

- SVR Hydracuivre Creme (który miał koić podrażnienia)
- NIVEA Balsam po goleniu DOUBLE ACTION Q10

i co? i podrażnienia jak sie pojawiały tak się pojawiają..

Macie jakąś rade?

FOTO:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4c6290c70.html

bede wdzieczny za info..

Edytowane przez gerard86
Czas edycji: 2011-05-13 o 11:33
gerard86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:10   #2
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

Wygląda na zapalenie mieszków włosowych, ale lekarzem (dermatologiem) nie jestem. Moja rada to nie golenie się pod włos. Jeżeli spróbujesz się nie golić pod włos to spróbuj także wtedy nie stosować żadnego z tych balsamów na szyi (twarz jak uważasz), być może zapychają. Czasami jest to także spowodowane potem, więc staraj się nie trzymać brody blisko klaty (śpiący żul). Jeszcze jedna rada to jakiś specyfik z kwasem azelainowym.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:30   #3
gerard86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

pod włos na szyi się nie gole.. staram się to robić delikatnie ale bez zmian.

Odstawie te balsamy, zobaczymy czy coś to da.
Wyczytałem gdzieś, że lepiej się golić po prysznicu niż przed bo ciepła woda rozszerza (mieszki, pory?!)..
Z drugiej strony lubię się ogolić przed, bo mogę swobodnie i szybko zmyć żel do golenia z twarzy.

Postaram się unikać pozycji "śpiącego żula"

Poszukam jakiegoś specyfiku z tym kwasem. dzieki za odp. pozdrawiam
gerard86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:44   #4
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

jeszcze jedna taka sugestia, że te podrażnienia może masz spowodowane przez kołnierz od koszuli. Może kołnierz jest za ciasna, mocno spinasz krawat lub może jakieś uczulenie od proszku do prania.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:09   #5
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

gerard86, swego czasu miałem podobny problem. Winowajcą okazały się słabe jakościowo maszynki oraz mała ilość pianki. Dupne ostrza nie ślizgały się swobodnie, za mocno też chyba dociskałem i na następny dzień spore podrażnienie głównie na brodzie. Miałem także wrażenie, że żel, który wówczas używałem w jakimś stopniu to potęgował (nivea men coś tam). Pod włos też się nie golę, wtedy to jest dopiero masakra.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 04:19   #6
gerard86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

gosh85 koszule rzadko zakładam a o zapięciu pod szyją albo krawacie to nawet nie ma mowy faktycznie spróbuje użyc innego proszku i odstawić płyn do płukania. zobacze czy coś się zmieni.

Pawel K nakładam dużo i grubo żelu do golenia na twarz. Czekam ponad 5 minut i gole bardzo delikatnie szyje. często wymianiam ostrza by "nie szarpać" zarostu na wszystkie strony.

Myslałem o zakupie golarki elektrycznej ale z tego co widzę po opiniach to z podrażnieniem jest podobnie a nawet gorzej niż w przypadku zwykłej manualnej maszynki.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem trymera lepszej firmy do skracania zarostu. Niektóre modele pozwalają przystrzyc zarost nawet do 0,5-1mm! Wiec nie była by to tragedia. Mimo, że nie mam bardzo ciemnego zarostu to lubię mieć taki jedno-dwu dniowy zarost.

Pojawia się zatem pytanie: czy taki trymer też podrażnia? hmmm
gerard86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:31   #7
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

wspomniałeś o golarce elektrycznej, właśnie ja sobie zafundowałem ze względu na trądzik, który ja mam na całej twarzy, problemu nie rozwiązała, ale ograniczyła, bo moje problemy z cerą są związane z tłustą cerą.
Cytat:
Myslałem o zakupie golarki elektrycznej ale z tego co widzę po opiniach to z podrażnieniem jest podobnie a nawet gorzej niż w przypadku zwykłej manualnej maszynki.
I tu się mylisz zależy co kupisz, ale nie chcę robić reklamy. I widzę, że być może by Cię zadowoliła, bo jedynym minusem golarki elektrycznej jest to że nie goli na pupcie od niemowlaka, bo firm którą ja posiadam zastosowała folię tnącą, która nie tnie włosów przy samej twarzy.
Jeszcze pytanie: czy twój problem występuje również na twarzy ?
Chyba ostatnia rada. Poczekać aż te krostki znikną, a potem przed goleniem (nałożeniem pianki) zastosować peeling lub dokładnie umyć szyję żelem do mycia twarzy.

Edytowane przez gosh85
Czas edycji: 2011-05-18 o 15:38
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 10:05   #8
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

Ja powiem tak - na nogach podobne typu krostki po goleniu robią się kiedy używa się tępej maszynki do golenia lub po prostu używa się zbyt długo jednych ostrzy no i nie żałuj kremu do golenia
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 02:39   #9
gerard86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

gosh85 co do modelu i Twojej opinii na temat golarek elektrycznych napisałem na PW.

Krostki całkowicie zanikają zazwyczaj po 3-4 dniach. Problem z tym podrażnieniem, krostkami nie występuje na twarzy. Tylko szyja.

Z drugiej strony zastanawiam się czy allergia na kurz, z którą żyje dość długo już ma jakiś wpływ na te krostki? Jeśli tak to dlaczego dopiero od kilku miesięcy mam takie podrażnienia..hmm

MadSyndrome być może na nogach robią się takie krostki gdy używa się tępej maszynki lub za długo używa się tych samych ostrzy.

Zapewniam Cię, że gole się ostrymi ostrzami i efekt taki sam.. zakładam funkiel nówka ostrze, delikatnie się gole, nie pod włos i podrażnienie, krostki jak się pojawiały tak pojawiają się dalej. Jutro lece do sklepu i kupię inne pianki czy też żele do golenia i zobacze czy bedzie dalej tak samo.

Kremu do golenia nie żałuje. Mimo wszystko nie koi on tych podrażnień. Były i wciąż się pojawiają..
gerard86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:37   #10
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

Wiesz problemem może być też fakt, że po prostu Twoja skóra jest wrażliwa, ale proponuje jednak sprawdzić inne kremy
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:16   #11
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

Cytat:
delikatnie się gole, nie pod włos i podrażnienie, krostki jak się pojawiały tak pojawiają się dalej
pamiętaj tylko że zarost na szyi przynajmniej ja tak mam rośnie w cztery strony świata i na twoim zdjęciu widać, że w okolicach jabłka adama masz wygolone do zera.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 00:14   #12
gerard86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Podrażnienie na szyi po goleniu..

Wiem i pamiętam. Faktycznie zarost szczególnie na szyji różnie lubi się ułożyć.
Co do okolic mojego jabłka Adama – okolice te nie są wygolone do zera tylko po prostu zarostu tam nie mam

Musze powiedzieć, że ostatnio problem z tym podrażnieniem się skończył!!!!

Zmieniłem żel do golenia, a po samym goleniu nakładam cienką warstwe maści TORMENTIOL..! Niby ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściagające!
Jak dla mnie rewelacja. 6,35zł za 20g ale o podrażnieniach zapomniałem.
(od razu napiszę, że to nie jest reklama maści polecam i piszę konkretnie co stosuje, bo mi pomogła!!). Mam nadzieje, że informacja ta powoli się uporać z podobnymi problemami innym. Zapach maści bez rewelacji. "Wali" podobnie jak ichtiolowa. Nie lubie tego zapachu.No ale coś za coś. Smaruje a godzine pozniej prysznic..


Przy następnym goleniu zrobię eksperyment, wróce do poprzedniego żelu do golenia i zobaczę czy podrażnienia się pojawią.. uczulenie na żel do golenia albo naprawdę rewelacyjne działanie tej maści..




pozdrawiam

Edytowane przez gerard86
Czas edycji: 2011-06-03 o 00:22
gerard86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.